Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
tranzycja i nie tylko - pytania ode mnie (m/k)
Autor Wiadomość
Wiki92
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 81
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2020-02-07, 01:15   tranzycja i nie tylko - pytania ode mnie (m/k)

Hej, piszę swój pierwszy post od prawie 3 lat. Jak ktoś mnie nie kojarzy, to tu jest opisany problem mojej tożsamości: http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=1722

Generalnie od tamtej pory wszystko jest bez zmian, prawie. Jedyną zmianą jest nasilenie się tych "napadów" do tego stopnia, że praktycznie nie mogę się na niczym skupić, bo chcę być w końcu kobietą. Niedługo planuję powiedzieć o tym siostrze i matce, dlatego też mam do Was kilka pytań na różne tematy.

Bardzo zależy mi na tym, abyście odpowiadali cytując konkretny fragment albo chociaż przypisywali odpowiedzi do numeru kategorii i literku oznaczającej pytanie. Prawdopodobnie na większość pytań będą w stanie odpowiedzieć mi tylko m/k, ale jak ktoś o innej tożsamości chciałby się wypowiedzieć to oczywiście nie zabraniam. Fajnie by było, jakbyście pisali z własnego doświadczenia lub z doświadczeń znajomych.


1. TRANZYCJA

1.1 Jakie są przeciwwskazania zdrowotne do tranzycji? Nie chodzi mi o to, abyście powiedzieli, że lekarz mi powie po badaniach, tylko chciałabym z góry je poznać.

1.2 Jak bardzo zmniejsza się libido w czasie tranzycji? Jeżeli teraz mam naprawdę bardzo wysokie libido, to czy może ono zostać na wysokim poziomie, czy raczej zostanie z tego np 10%? Da się to jakoś przewidzieć?

1.3 Gdzieś wyczytałam, że dzięki tranzycji w niektórych przypadkach zmniejsza się rozmiar buta o około 1-1,5 rozmiaru. To prawda czy zwykła bajeczka?

1.4 Wiadomo, że podczas kuracji hormonalnej problemy z trądzikiem zanikają, a jak to jest na przykład z potliwością?

1.5 Jak bardzo zmienia się postura w przypadku ts m/k?

1.6 Czy kwestia ruchów i gestykulacji ma związek z tranzycją, czy raczej to jest zakodowane gdzieś w głowie i bez ćwiczeń nagle nie zacznę się poruszać jak kobieta?



2. GŁOS

2.1 Jak myślicie, czy lepiej zacząć ćwiczyć głos przed rozpoczęciem HRT czy może w trakcie? (według niebieskiego forum zmienia się tembr głosu)

2.2 jakie znacie narzędzia do nauki kobiecego głosu? Bez różnicy, czy to będą programy, czy jakieś poradniki na YouTube.

2.3 Znacie przykłady jakichś TS, które mają głos naprawdę bardzo mocno wyćwiczony i których mogłabym posłuchać na YT?


3. DEPILACJA I EPILACJA

3.1 depilacja woskiem - czy któraś z Was depiluje/depilowała całe ciało samodzielnie? Czy jest to w ogóle wykonalne? :D

3.2 epilacja - jaki laser najskuteczniejszy i czy lepiej usuwać owłosienie póki włosy są ciemne, czy poczekać aż osłabną?


4. UBIÓR - jak to było z Wami? Jak i kiedy się zaczęłyście ubierać? Mam na myśli, czy np najpierw były to ciuchy unisex, czy od razu 100% kobiece ciuchy. Przed tranzycją czy dopiero w trakcie i po jakim czasie?


5. ZDJĘCIA przed i po - czy jest jakaś strona, na którą wrzucane są przez ludzi zdjęcia przed rozpoczęciem HRT i np po 2 latach? Najbardziej zależy mi na zobaczeniu efektów ludzi którzy rozpoczęli tranzycję w podobnym do mnie wieku lub starszym (mam 28 lat).


6. INNE

6.1 czy dzięki tranzycji osoba ts staje się delikatniejsza, bardziej empatyczna itp? Nie mówię tu o sobie, ale ciekawi mnie to.

6.2 czy istnieje jakiś generator (oczywiście zagraniczny), który przerabia nasze zdjęcie na płeć przeciwną?

6.3 Czy znacie jakies youtuberki m/k, które prowadzą jakieś godne polecenia poradniki?


7. DOKUMENTY

7.1 jak to jest dokładnie z dokumentami takimi jak np świadectwo pracy? Czy to się da jakoś zaktualizować po zmianie danych?

7.2 dane z CV - kiedy zmienić? Dopiero po zmianie danych, czy może od razu po rozpoczęciu tranzycji?



Będę wdzięczna za każdą odpowiedź. Każdemu kto poświęci kilka minut na przeczytanie/odpowiedzenie serdecznie dziękuję!
_________________
How can you "just be yourself" when you don't know who you are?
Stop saying "I know how you feel"
How could anyone know how another feels?
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-07, 03:37   Re: tranzycja i nie tylko - pytania ode mnie (m/k)

Wiki92 napisał/a:
1.1 Jakie są przeciwwskazania zdrowotne do tranzycji? Nie chodzi mi o to, abyście powiedzieli, że lekarz mi powie po badaniach, tylko chciałabym z góry je poznać.[/b]

Schizofrenia, Borderline, Asperger. Poza tym zakrzepica, choroby serca, nowotwory do HRT i hemofilia do SRS. Wszystko co może Cię wykończyć na danym etapie. Poczytaj przeciwwskazania na lekach które stosujemy - Androcur, Estrofem, Divigel itp.

Cytat:
1.3 Gdzieś wyczytałam, że dzięki tranzycji w niektórych przypadkach zmniejsza się rozmiar buta o około 1-1,5 rozmiaru. To prawda czy zwykła bajeczka?[/b]

Oczywiście że bajeczka. Numeracja damska jest o 1 numer większa od męskiej. Damska 40 to męska 41.

Cytat:
1.5 Jak bardzo zmienia się postura w przypadku ts m/k?

W moim przypadku brak zmian.




Cytat:
2.1 Jak myślicie, czy lepiej zacząć ćwiczyć głos przed rozpoczęciem HRT czy może w trakcie? (według niebieskiego forum zmienia się tembr głosu)

Tak. ale mi się nie zmienił.

Cytat:
2.3 Znacie przykłady jakichś TS, które mają głos naprawdę bardzo mocno wyćwiczony i których mogłabym posłuchać na YT?[/b]

Nie znam. Znajome brzmią jak mężczyźni lub jak osoby z kreskówki.

Cytat:
3.1 depilacja woskiem - czy któraś z Was depiluje/depilowała całe ciało samodzielnie? Czy jest to w ogóle wykonalne? :D

Jak wyobrażasz sobie wydepilowanie pleców sama?

Cytat:
3.2 epilacja - jaki laser najskuteczniejszy i czy lepiej usuwać owłosienie póki włosy są ciemne, czy poczekać aż osłabną?[/b]

Zależy od koloru włosa. Wymierny skutek tylko przy brązowych i czarnych.


Cytat:
6.2 czy istnieje jakiś generator (oczywiście zagraniczny), który przerabia nasze zdjęcie na płeć przeciwną?

Tak.

Cytat:
7.1 jak to jest dokładnie z dokumentami takimi jak np świadectwo pracy? Czy to się da jakoś zaktualizować po zmianie danych?[/b]

Znajomym odmówili wymiany. Prawnik im nie pomógł. Jednej wymienili, ale powiedzieli że z grzeczności.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-02-07, 16:37   

Wiki92 napisał/a:
7.1 jak to jest dokładnie z dokumentami takimi jak np świadectwo pracy? Czy to się da jakoś zaktualizować po zmianie danych?

Niestety, nie istnieje żaden przepis nakazujący pracodawcom wymianę świadectw pracy (nawet na podstawie wyroku sądowego), więc jak wspomniała Ayashiiru, jest to tylko dobra wola pracodawcy.
Inaczej jest ze świadectwami szkolnymi, dyplomami uczelni - te podlegają wymianie.
_________________
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-08, 11:34   

1.2 na wysokim poziomie libido raczej nie zostanie. Nie słyszałem o takim przypadku. Będzie niskie lub średnie.

1.4 potliwość u kobiet jest mniejsza

1.5 zmienia się rozkład tkanki tłuszczowej i mięśniowej, kości już nje mają szansy. Jaki to ma efekt wizualny, jest indywidualne.

6.1 hormony mogą mieć wpływ na zachowanie i charakter, ale nie muszą. Jest z tym różnie.

7.2 dane w CV możesz zmienić kiedy chcesz, choć najlepszy moment na to jest wtedy kiedy uzyskasz passing lub będziesz się już prezentować kobieco. Nie musisz czekać na zmianę danych. Wtedy przy podpisywaniu umowy informujesz pracodawcę, że w dowodzie masz inne dane i na nie podpisujesz umowę, w wielu firmach da się zrobić tak, żeby do danych z dowodu miał dostęp tylko HR.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-02-08, 12:47   

Sven napisał/a:
w wielu firmach da się zrobić tak, żeby do danych z dowodu miał dostęp tylko HR.

Zapomnij o tym :-D Owszem, dział HR zatrudnia i ma dostęp do danych z dowodu, ale potem te dane trafiają do księgowości, od której zależy wypłata pensji.
_________________
 
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-02-08, 14:15   

WojtekM napisał/a:
Zapomnij o tym :-D Owszem, dział HR zatrudnia i ma dostęp do danych z dowodu, ale potem te dane trafiają do księgowości, od której zależy wypłata pensji.

Wciąż jednak koledzy i koleżanki z innych działów nie będą mieli dostępu do "prawdziwych danych". Nie próbowałam ale jedna znajoma, której sprawa sądowa ciągnie się 2 lata, tak funkcjonuje. Wszystko zależy od długości jęzora osób, które wiedzą. Jednak dla świętego spokoju po wyroku i tak zmieniłabym pracę, aby nikt nie wiedział.

Jak ubiegać się o inne imię w pracy opisuje ten artykuł. Wychodzi, że złosliwy pracodawca może doprowadzić do absurdu, zwracać się w formie żeńskiej ale męskim imieniem. :/
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-02-08, 15:23   

Ayashiiru napisał/a:
Wszystko zależy od długości jęzora osób, które wiedzą

W zasadzie, pracowników kadr i księgowości obowiązuje tajemnica służbowa (dotycząca wszystkich danych, do których ma się dostęp), a złamanie jej może źle się skończyć dla "długiego jęzora". Niemniej, do naszych danych ma dostęp od kilku do kilkunastu osób w firmie, w zależności od jej wielkości.
_________________
 
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-08, 16:34   

Wiki92 napisał/a:
1.4 Wiadomo, że podczas kuracji hormonalnej problemy z trądzikiem zanikają, a jak to jest na przykład z potliwością?
Generalnie potliwość się zmniejsza, zapach potu staje się zdecydowanie mniej drażniący.
Wiki92 napisał/a:
1.5 Jak bardzo zmienia się postura w przypadku ts m/k?
HRT powoduje zanik mięśni co może powodować całkiem spektakularne zmiany w wyglądzie.
Wiki92 napisał/a:
1.6 Czy kwestia ruchów i gestykulacji ma związek z tranzycją, czy raczej to jest zakodowane gdzieś w głowie i bez ćwiczeń nagle nie zacznę się poruszać jak kobieta?
Nie, jeśli wcześniej tak nie chodziłaś to samo się raczej nie zmieni. Szczególnie trudna na początku jest nauka chodzenia na wysokim obcasie niemniej polecam :) Mi zajęło 3 miesiące by opanować kobiecy sposób poruszania się.
Wiki92 napisał/a:
2.1 Jak myślicie, czy lepiej zacząć ćwiczyć głos przed rozpoczęciem HRT czy może w trakcie? (według niebieskiego forum zmienia się tembr głosu)
Im szybciej tym lepiej, kobietom nic się nie zmienia od HRT, nie wierz w to.
Wiki92 napisał/a:
2.3 Znacie przykłady jakichś TS, które mają głos naprawdę bardzo mocno wyćwiczony i których mogłabym posłuchać na YT?
znamy, na przykład Zheanna Erose.
Wiki92 napisał/a:
3.2 epilacja - jaki laser najskuteczniejszy i czy lepiej usuwać owłosienie póki włosy są ciemne, czy poczekać aż osłabną?
raczej nie ma nic skuteczniejszego niż LightSheer. Nie czekaj bo od HRT włosy robią się białe i laser całkowicie traci skuteczność. Celem jest pozbyć się jak największej ilości owłosienia nim to się stanie, bo potem to już tylko elektroliza.
Wiki92 napisał/a:
4. UBIÓR - jak to było z Wami? Jak i kiedy się zaczęłyście ubierać? Mam na myśli, czy np najpierw były to ciuchy unisex, czy od razu 100% kobiece ciuchy. Przed tranzycją czy dopiero w trakcie i po jakim czasie?
najlepiej ubierać się odpowiednio do wyglądu i postępów w tranzycji, tak by nie było wyzywania lub gorszych rzeczy. Sama musisz wyczuć co ujdzie na danym etapie.
Wiki92 napisał/a:
5. ZDJĘCIA przed i po - czy jest jakaś strona, na którą wrzucane są przez ludzi zdjęcia przed rozpoczęciem HRT i np po 2 latach? Najbardziej zależy mi na zobaczeniu efektów ludzi którzy rozpoczęli tranzycję w podobnym do mnie wieku lub starszym (mam 28 lat).
na przykład tu: https://www.reddit.com/r/transtimelines/
Wiki92 napisał/a:
6.1 czy dzięki tranzycji osoba ts staje się delikatniejsza, bardziej empatyczna itp? Nie mówię tu o sobie, ale ciekawi mnie to.
tak, to możliwe a nawet całkiem prawdopodobne gdyż estrogeny oddziałują także na psychikę.
_________________
 
 
Wiki92
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-08, 22:02   

remick76 napisał/a:
Wiki92 napisał/a:
3.2 epilacja - jaki laser najskuteczniejszy i czy lepiej usuwać owłosienie póki włosy są ciemne, czy poczekać aż osłabną?

raczej nie ma nic skuteczniejszego niż LightSheer. Nie czekaj bo od HRT włosy robią się białe i laser całkowicie traci skuteczność. Celem jest pozbyć się jak największej ilości owłosienia nim to się stanie, bo potem to już tylko elektroliza.


Poszperałam trochę i wachlarz cen za zabiegi jest strasznie szeroki. W niektórych klinikach za depilację samych pleców liczą sobie np 400zł, a znalazłam klinikę, gdzie za całe ciało jest 700zł. Z czego wynika różnica? Czy ci pierwsi są po prostu bardziej pazerni, czy może bardziej w przypadku tych drugich skuteczność jest mniejsza? :->
_________________
How can you "just be yourself" when you don't know who you are?
Stop saying "I know how you feel"
How could anyone know how another feels?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-08, 23:09   

Wiki92 napisał/a:
remick76 napisał/a:
Wiki92 napisał/a:
3.2 epilacja - jaki laser najskuteczniejszy i czy lepiej usuwać owłosienie póki włosy są ciemne, czy poczekać aż osłabną?

raczej nie ma nic skuteczniejszego niż LightSheer. Nie czekaj bo od HRT włosy robią się białe i laser całkowicie traci skuteczność. Celem jest pozbyć się jak największej ilości owłosienia nim to się stanie, bo potem to już tylko elektroliza.


Poszperałam trochę i wachlarz cen za zabiegi jest strasznie szeroki. W niektórych klinikach za depilację samych pleców liczą sobie np 400zł, a znalazłam klinikę, gdzie za całe ciało jest 700zł. Z czego wynika różnica? Czy ci pierwsi są po prostu bardziej pazerni, czy może bardziej w przypadku tych drugich skuteczność jest mniejsza? :->


Laser DeLux - 955zł za 6 zabiegów. Totalnie transfriendly.
 
 
Wiki92
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-09, 00:54   

Katarzyna napisał/a:
Wiki92 napisał/a:
remick76 napisał/a:
Wiki92 napisał/a:
3.2 epilacja - jaki laser najskuteczniejszy i czy lepiej usuwać owłosienie póki włosy są ciemne, czy poczekać aż osłabną?

raczej nie ma nic skuteczniejszego niż LightSheer. Nie czekaj bo od HRT włosy robią się białe i laser całkowicie traci skuteczność. Celem jest pozbyć się jak największej ilości owłosienia nim to się stanie, bo potem to już tylko elektroliza.


Poszperałam trochę i wachlarz cen za zabiegi jest strasznie szeroki. W niektórych klinikach za depilację samych pleców liczą sobie np 400zł, a znalazłam klinikę, gdzie za całe ciało jest 700zł. Z czego wynika różnica? Czy ci pierwsi są po prostu bardziej pazerni, czy może bardziej w przypadku tych drugich skuteczność jest mniejsza? :->


Laser DeLux - 955zł za 6 zabiegów. Totalnie transfriendly.


I jak efekty?
_________________
How can you "just be yourself" when you don't know who you are?
Stop saying "I know how you feel"
How could anyone know how another feels?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-09, 13:13   

Spoko - ciemne gina biale zostaja. Malo kto w kontekscie lasera pisze o potrzebie znieczulenia. Na eeceptę Emla. Po co sie męczyć
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-09, 13:30   

Katarzyna napisał/a:
Malo kto w kontekscie lasera pisze o potrzebie znieczulenia. Na eeceptę Emla. Po co sie męczyć
Mało kto wie, że emla zmniejsza skuteczność zabiegu, co przyznała mi sama kosmetyczka. Także coś za coś. Pierwsze zabiegi są najgorsze potem skóra się przyzwyczaja w miarę podnoszenia mocy. 3 ostatnie (nie ma już czego palić) zabiegi miałam na 32J i obyło się bez emli. :)
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-09, 21:19   

Nie wiem -nie kupiłam ostatecznie. Na żywca palę. Nie jest to fajne...oj nie.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-09, 22:32   

Ayashiiru napisał/a:
Numeracja damska jest o 1 numer większa od męskiej. Damska 40 to męska 41.


Bzdura totalna poparta jedynie doświadczeniami osób o wąskiej, szczupłej stopie.
 
 
Wiki92
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-12, 00:03   

Czy to prawda, że epilacja/depilacja laserowa jąder jest niebezpieczna dla zdrowia? Taką informację otrzymałam z pewnego salonu, który niestety póki co cenowo przebija konkurencję. :cry:
Czy któraś z Was depilowała tą część ciała?
_________________
How can you "just be yourself" when you don't know who you are?
Stop saying "I know how you feel"
How could anyone know how another feels?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-02-12, 19:03   

Wiki92, w przypadku m/k to chyba nie ma aż takiego znaczenia ;) większość i tak wkrótce wycina jądra...
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-12, 22:40   

Wiki92, a depilowalas "wąsik"? :D po tym definitywnie minie ci ochota na depilacje jąder. :D
 
 
Wiki92
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-13, 00:12   

wendigo napisał/a:
Wiki92, w przypadku m/k to chyba nie ma aż takiego znaczenia ;) większość i tak wkrótce wycina jądra...


Tak, ts może i tak, ale ja nie jestem pewna, czy tego akurat potrzebuję :P Być może po jakimś czasie na HRT (np po 2 latach) mi się to odmieni, ale na chwilę obecną nie planuję SRS.

Katarzyna napisał/a:
Wiki92, a depilowalas "wąsik"? :D po tym definitywnie minie ci ochota na depilacje jąder. :D


Jeszcze nie, natomiast mam bardzo wysoki próg bólu i podejrzewam, że dla mnie to nie będzie nic takiego :P
_________________
How can you "just be yourself" when you don't know who you are?
Stop saying "I know how you feel"
How could anyone know how another feels?
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-13, 14:16   

Wiki92, Wiesz....dla mnie depilacja tego miejsca nie ma sensu. Na hrt i takrosniecie futra zwalnia. A te miejsce .... kto tam zaglada? Ogolic raz na tydzien na poprawe humoru i z czapy. ;) Ale to tylko moje podejscie. Wiec luz jakby co. Yyyz depilacja laserem mozesz spotkac sie z odmowami bo raz bedą sie bać by krzywdy nie zrobic i bariera obyczajowa to mocno intymne miejsce- taboo ... rozumiesz?
 
 
Wiki92
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-02-13, 19:18   

Rozumiem, ale mimo wszystko chciałabym się pozbyć owłosienia z tych okolic. I fajnie byłoby znaleźć jakiś salon, który to oferuje :P
_________________
How can you "just be yourself" when you don't know who you are?
Stop saying "I know how you feel"
How could anyone know how another feels?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 9