Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupowanie biletów lotniczych
Autor Wiadomość
katana92
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2020-02-02, 22:07   Kupowanie biletów lotniczych

Wraz ze znajomymi planujemy wypad na Maderę we wrześniu. Chcemy w ciągu 1-2 miesięcy kupić bilety, by były tańsze.
Problem jest taki, że przy kupnie biletu trzeba podać swoje dane, a ja w tym wrześniu mogę mieć już nowe imię (nie wiem, czy na pewno, bo sąd póki co się nie odzywa), a nawet jeśli nie (ale mam nadzieję, że tak nie będzie), to we wrześniu będę mieć już 28 lat i muszę i tak odnowić dowód. Nawet nie wiem, czy seria się wtedy zmienia, ale data ważności już tak.

Czy ktoś wie jak to rozwiązać? Czekanie na decyzję sądu jest w tym przypadku bez sensu, jeśli chcemy kupić te bilety ze względu na cenę. Czy jeśli kupię teraz będę musiał wysyłać całą dokumentację, że mi się dane zmieniły?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-02-04, 01:38   Re: Kupowanie biletów lotniczych

katana92 napisał/a:
i muszę i tak odnowić dowód. Nawet nie wiem, czy seria się wtedy zmienia, ale data ważności już tak.

Seria też się zmienia. A zadzwoń/napisz do biura podróży i zapytaj czy w przypadku zmiany dowodu trzeba podawać te dane z nowego (nie wspominaj o korekcie płci, zapytaj na razie tylko o numer serii).

Cytat:
Czy ktoś wie jak to rozwiązać? Czekanie na decyzję sądu jest w tym przypadku bez sensu, jeśli chcemy kupić te bilety ze względu na cenę. Czy jeśli kupię teraz będę musiał wysyłać całą dokumentację, że mi się dane zmieniły?

Ja bym kupował. Najwyżej rzeczywiście wyślesz dokumentację (tzn. wystarczy wyrok i nowy dowód jeśli już będziesz je miał do tego czasu).
_________________
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-04, 03:57   

Mam ten sam problem. Lecę do Japonii w sierpniu. Paszport i bilety na dane żeńskie.

Ale załóżmy, że dostanę wyrok w lipcu xD Do sierpnia nie zdążę załatwić wszystkiego. Czy w takim wypadku mogę pojechać na starym paszporcie (żeńskim) zagranicę? Oni będą jakoś wiedzieć, że prawnie jestem już facetem w Polsce i że dowód jest właściwie do wymiany, i na tej podstawie np. nie wpuszczą mnie do kraju? :O

Tyle pytań, tak mało odpowiedzi.

Ogólnie to co do zmiany danych na bilecie, to zadzwoniłbym do linii lotniczych i zapytał.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-02-04, 11:04   

OneLotusPetal napisał/a:
Czy w takim wypadku mogę pojechać na starym paszporcie (żeńskim) zagranicę? Oni będą jakoś wiedzieć, że prawnie jestem już facetem w Polsce i że dowód jest właściwie do wymiany, i na tej podstawie np. nie wpuszczą mnie do kraju? :O
Paszport zachowuje ważność przez 30 dni po wyroku, a potem jest nieważny więc radzę nie ryzykować.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-02-06, 02:34   

Ale ogólnie dokumenty stare są ważne dopóki nie odbierze się nowych.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9