Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
nie wiem już jak sobie pomóc
Autor Wiadomość
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
  Wysłany: 2020-01-06, 19:05   nie wiem już jak sobie pomóc

Cześć
szukam pomocy dla siebie. mam 19 lat. jestem dopiero na początku tej całej zmiany a mam depresje, zaburzenie osobowości, silną dysforie w tym dysforie społeczną...bardzo przejmuję się tym co sądzą o mnie ludzie. chowam swoją twarz jak sie tylko da, nie chodzę do lekarzy, nigdy nie rozmawiam z obcymi i takie inne.
patrzę na chłopaków dookoła i czuję się jak debil, bardzo im wszystkiego zazdroszczę. uważam, że wyglądam jak idiota szczególnie, że mam okulary które mi nie pasują ale mam dużą wadę więc póki co o nowych moge jedynie pomarzyć (im wyzsza wada tym droższe są szkła).
jeśli chodzi o mój passing to nie umiem spojrzeć na siebie obiektywnie, ludzie mi mówią że nie wyglądam jak dziewczyna no ale sam już nie wiem. całe szczęście ludzie mnie o nic nie pytają na ulicy chyba przez moją nieprzyjemną pozę (?xD). a jak już mi się zdarzyło, że musiałem gadać to brali mnie po prostu za dzieciaka co jest ofc lepsze od "pani" no ale jestem pełnoletni więc no, eh. ogólnie to czuję się zażenowany sobą przez to jak wyglądam, jaki mam głos itd
obecnie mam baaardzo zaniżony nastrój, prawdopodobnie przez niedopasowane leki.
chciałem pracować ale boję się, nie mam motywacji więc mieszkam dalej z rodzicami ale nie jesteśmy zbyt bogaci także nie pomagają mi finansowo w niczym.
jeszcze jako ciekawostkę napiszę, że możliwe, że mam ADHD lub Aspangera...albo jedno i drugie xD
ps wiem jak chaotycznie może wyglądać ta wiadomość, nie musicie mi tego pisać
 
 
OneLotusPetal
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-06, 19:29   

Naellaellan napisał/a:
jeszcze jako ciekawostkę napiszę, że możliwe, że mam ADHD lub Aspangera...albo jedno i drugie xD

Zaburzeń psychicznych nie diagnozuje się sobie samemu, a tym bardziej, jeśli się nie jest specjalistą.

Masz 19 lat, możesz zacząć tranzycję. Czemu nie pójdziesz do seksuologa?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-06, 19:34   

Mogę cię poprosić o odpowiedź? Chyba mogę.

Kilka chorób dość poważnie brzmiących wymieniłeś. Jednej to nawet nie znam, co to jest dysforia społeczna? Czy zatem ktoś cię diagnozował psychiatrycznie pod kątem wymienionej przez ciebie depresji?

No i to straszne twoje czarnowidztwo. Masz 19 lat za sobą, okresu dojrzewania już dawno nie zmienisz, ale masz chłopie życie przed sobą. Są wśród nas kmowie, którzy przemianę przechodzili po 30 tce a nawet później. Szans na nią jeszcze będzie wiele, tylko trzeba pozwolić by przyszły.
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-06, 19:45   

mam to wszystko zdiagnozowane przez psychologa (w sensie ADHD i Aspangera no nie mam ale sama psycholog mi powiedziała że to u mnie możliwe)
dysforia społeczna polega na tym samym co fobia
i jestem pesymistą w szczególności jak sie tak bardzo źle czuje
a i co do pójścia do seksuologa, no napisałem że nie mam motywacji praktycznie do niczego, ciężko mi cokolwiek ogarnąć
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-01-06, 21:10   

A czy w związku z depresją, ADHD i fobiami jesteś jakoś leczony? Leki od psychiatry? Terapia?

Twój stan kwalifikuje się do pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-06, 21:25   

leczę się i tak i tak ale obecnie nie chodzę na psychoterapię bo przenosze sie z prywatnego na NFZ
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-01-06, 21:32   

Jakieś efekty tego leczenia?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-06, 21:54   

leków dalej nie mam dopasowanych a terapia mi pomagała z dysforią i zaburzeniem osobowości, gorzej z depresją
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-01-06, 22:21   

Ok. A jakie masz plany związane z diagnostyką transpłciowości? Jakoś się na to konkretnie zapatrujesz?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-06, 22:26   

no chcę jak najszybciej mieć to wszystko za sobą tylko że nie dość że ostatnio tak źle sie czuje to jeszcze dobija mnie to, że stoję aktualnie w miejscu z tym wszystkim
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-01-06, 22:27   

I jakiej pomocy oczekujesz od nas?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-06, 23:01   

nie mam konkretnych oczekiwań
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2020-01-06, 23:05   

No ale założyłeś temat "nie wiem już jak sobie pomóc". Czegoś w związku z tym oczekujesz? Jakiejś pomocy? Porady? Wysłuchania?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Andrea Candle
użytkownik
Candle


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 3
Posty: 31
Skąd: Republika Śląska
Wysłany: 2020-01-07, 16:45   

Naellaellan napisał/a:
nie mam konkretnych oczekiwań


Uwierz w siebie, bądź sobą, pesymizm nie jest dobry w połączeniu z fobią społeczną, naucz sie ignorować ludzi.
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-01-07, 20:09   

Naellaellan, a co cię dręczy? Coś na pewno jest, tylko postaraj się wyrazić to słowami. Po coś ten wątek założyłeś.
_________________

 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-07, 20:44   

Słuchaj, trzeba zająć się fobia społeczna i depresja. Istnieją leki, które działają na obydwie choroby(jeden i ten sam lek). Jeśli jesteś zainteresowany, to mogę Ci podać, co mi pomaga (głównie na fobie).
Jeśli lek zacznie działać, spojrzysz na świat w jasnych barwach i będzie Ci o wiele łatwiej.
Depresji pozbylam się po rozpoczęciu leczenia hormonalnego.
Mogę Ci też podać namiary na dobrą psycholog z Łodzi oraz dobra psychiatre też z Łodzi. Bardzo mi pomogły.
Te problemy da się rozwiazac😊
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-07, 22:19   

to możesz mi podać te leki co tobie pomogły bo do Łodzi się na pewno nie wybiorę
no a oczekuje pomocy, wysłuchania, porady itd ale myślałem że to oczywiste
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-07, 22:28   

Jesteś pod opieką lekarską, tu lekarzy nie ma (choćby samozwańczo twierdzili, że są). My możemy jedynie wysłuchać i zapewnić cię, że sam w swoich problemach nie jesteś. Leki z internetu to zły pomysł, choć można o nie spytać specjalisty. Byle ostrożnie, bo lwia część z nich ma alergię na dr Google.

Tak czy inaczej bez twojego działania nie polepszy się twoja sytuacja.
 
 
Naellaellan
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 22
Wysłany: 2020-01-07, 23:06   

ale ja nigdzie nie powiedziałem, że nic nie działam w tą stronę żeby polepszyć moją sytuację a wręcz przeciwnie - ciągle coś robię żeby sobie jakoś pomóc
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-08, 04:54   

Mi pomaga depralin 20 mg. Działa on jednocześnie na fobie społeczna i depresję. Bardzo dobrze też reagowalam na effectin 75 mg ale straszne poty były zbyt uciążliwe. Działa też jednocześnie i na to i na to.
Miałam wcześniej też wycofanie społeczne i podejrzliwosc, więc biorę na to neuroleptyk Amisan 200 mg.
Pamiętaj - te kombinacje ustalił mi psychiatra. Możesz swojemu zasugerować te leki, ale sam nie bierz. Powinieneś być pod kontrolą lekarza.

Jeśli masz bliżej do Warszawy to ta Pani psycholog też tam przyjmuje. Nazywa się Anna Mizowska. Ma bardzo trafne spostrzeżenia i porady, ma dryg, którego wiele psychologów nie ma. Jest obiektywna. Po wizytach u niej czułam się zawsze o tonę lżejsza.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-08, 04:55   

Ma doświadczenie z transseksualistami, więc się nie obawiaj.
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-08, 07:52   

I jeszcze, co mi pomogło wyjść z cierpienia psychicznego:
1. Trening Jacobsona
2. Codzienne spacery
3. Kontakt z psem i przyroda
4. Tłumaczenie sobie problemow
5. Książka "żyj pełnia życia pomimo nieśmiałość i leku" E. Hillard
6. Prowadzenie dziennika złości (opisujesz swoje uczucia, nawet niecenzuralnie)
7. Koncentracja na chwili obecnej
8. Marzenia i wizualizacja
9. Modlitwa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9