Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć wszystkim :)
Autor Wiadomość
Papricat
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-05, 00:49   Cześć wszystkim :)

Cześć,

Mam 25 lat, jestem osobą niebinarną, trans, afab, dość świeżo samozidentyfikowaną, ciągle jeszcze nie do końca pewną :lol: Szukam miejsca, w którym będę móc porozmawiać z osobami podobnymi do mnie, które już może same coś więcej przeżyły i mogą mi pomóc z moimi pytaniami, obawami i odkrywaniem mojego prawdziwego ja. No i w ogóle pogadać z ludźmi, którzy wiedzą o co chodzi, pewnie nie raz lepiej niż ja, którym nie muszę najpierw tłumaczyć co i jak, takich podstaw ;)

Na razie jestem w mocnym stealthie, wiedzą tylko dwie osoby - mój mąż - rozmawialiśmy o tym cztery dni temu, i nie powiem zaskoczył mnie trochę swoim absolutnie chillowym podejściem: Ok, spoko, to jak mam do ciebie mówić? czegoś nie mówić, nie robić? Znaczy wiadomo, jego otwartość mnie nie zaskoczyła, ale sam fakt, że nie pytał co, jak i dlaczego czuję się niebinarnie; chociaż z drugiej strony słyszał ode mnie o tematach trans i nb coś jakoś od lutego :lol: więc podejrzewał i delikatnie podpytywał już od kilku miesięcy o różne rzeczy 8-) Drugą osobą jest moja najbliższa przyjaciółka (poinformowana wczoraj XD), która zapytała co to znaczy, stwierdziła, że ok, cieszy się, że odkrywam siebie, po czym przeszła do następnego tematu :D

Chętnie dowiem się od innych nb jak funkcjonują wśród znajomych/w szkole/w pracy etc. i czy w Polsce w ogóle da się jakoś w miarę sprawnie zaimplementować swoją niebinarność w szerszym gronie niż najbliższe osoby?

Jeśli chodzi o zaimki to nie mam preferencji, ostatnio staram się dla własego komfortu używać form jak najbardziej neutralnych, ale on/ona też są ok (szczególnie celowo używane zamiennie 8-) ). On w sumie trochę bardziej, bo czuję się zdecydowanie bardziej afirmowany w mojej płci jeśli ktoś do mnie mówi na on (dlatego, że mimo usilnych starań wciąż prezentuję się mocno kobieco -przez takie dwa wielkie guzy do usunięcia); kiedy ostatnio do mnie i męża starsza pani powiedziała "dziękuję panom" jak ją w drzwiach przepuszczaliśmy to zrobiło mi się bardzo ciepło na serduszku <serduszka>

Co w sumie mnie sprowadza do drugiej głównej rzeczy, której chcę szukać na forum - jak to u nas wygląda z operacją rekonstrukcji klatki piersiowej u osób nb? Jakie są opcje?

I już punkt ostatni moich przydługich wywodów - bardzo chętnie spotkam się na żywo z kimś Wawie, żeby się zapoznać i powymieniać doświadczeniami, odczuciami itp. tak na bardziej personalnym poziomie niż wstukiwanie literków w komputer, bo stety lub nie jestem osobą, która taki kontakt na żywo zdecydowanie preferuje :-p

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-12-05, 00:56   

Cześć :)
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-12-05, 01:09   

A tak swoją drogą, to na forum jest już Aristocat z trochę podobnym podejściem do rzeczy, no a w avatarach to już w ogóle zatrzęsienie różnych kotów tu było :]
 
 
Papricat
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-05, 01:29   

Bo koteły to najlepsze na świecie są stworzenia XD
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-05, 12:02   

Witaj.

Nie wiem dlaczego, ale twój nick kojarzy mi się ze Szczecinem. hmmmmm
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-12-05, 12:31   

Papricat napisał/a:
Bo koteły to najlepsze na świecie są stworzenia XD

Oczywiście, zaraz po smokach :]
 
 
Papricat
użytkownik

Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-12-06, 02:06   

Ada75 napisał/a:
Witaj.

Nie wiem dlaczego, ale twój nick kojarzy mi się ze Szczecinem. hmmmmm


Papricat Shtchetchinsky? Brzmi zagranicznie XD
 
 
Erebus
użytkownik
Towarzysz

Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 11
Wysłany: 2019-12-07, 21:10   

Cześć Papricat.
Niebinarność Polsce to ciężka sprawa, mam nadzieję, że forum ci się przyda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9