Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej :)
Autor Wiadomość
Olivka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-11-06, 22:09   Hej :)

Poza tym, że mam 23 lata i mieszkam w Krakowie, może zacznę od tego w jaki sposób się identyfikuję. Jest to po części dla mnie znak zapytania, ale najbliżej mi do modelu transwestytyzmu fetyszystycznego, natomiast miewam myśli o zmianie płci. Bliżej im do fantazji niż zalążka ukierunkowanych, realnych działań, ale poważnie się zastanawiam nad tym, czy po prostu nie wypierałam przez większość swojego życia chęci stania się kobietą.

Przebieram się odkąd skończyłam 11 lat. Ukrywałam to przed wszystkimi. Przemiany w płeć przeciwną odbywały się w samotności i zawsze miały kontekst seksualny (przepraszam, jeśli to zbyt śmiałe jak na pierwszy post). Zawsze myślałam, że utrzymywanie tego w tajemnicy nie będzie miało wpływu na inne aspekty mojego życia. Dziś bliżej mi do przekonania, że moja druga natura odegrała ważną rolę w kształtowaniu mojej osobowości. Właściwie to nie sama w sobie, a wewnętrzny konflikt wynikający z niepełnego pogodzenia się z nią, czego skutkiem były np. kompleksy na punkcie dużych pokładów mojej wrażliwości, czy negatywne postrzeganie własnej męskości. Niedawno po raz pierwszy na temat mojego drugiego "ja" rozmawiałam z seksuologiem. Aktualnie przeżywam okres intensywnych rozmyślań nad sobą i nad tym czego właściwie chcę od życia. Oj, robi się zbyt filozoficznie :-)

Kończąc; na forum będę funkcjonować jako Oliwia. Chętne osoby zapraszam do rozmowy. Z przyjemnością Was poznam.
Buzi :-*

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Lithium
użytkownik
Julia


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 112
Skąd: Honolulu
Wysłany: 2019-11-07, 00:16   

Cześć!
Tak jak mówisz, miały kontekst seksualny, więc to właśnie główna cecha, która dzieli je od transseksualizmu wczesnorozwojowego (typowego).
F 64.0 - Transseksualizm: "Pragnienie życia i bycia akceptowanym jako osoba o płci przeciwnej, czemu zwykle towarzyszy życzenie upodobnienia jego lub jej ciała, jak tylko jest to możliwe, do preferowanej dla siebie płci poprzez operację i leczenie hormonalne."
U mnie nigdy nie miało to aspektu seksualnego i się z nim nie łączyło.
Jeśli nie byłby to jak mówisz transwestytyzm fetyszystyczny, zostaje jeszcze opcja transseksualizmu późnorozwojowego. W każdym razie najmniej pasuje mi właśnie do typowego przypadku (siebie też mam za typowy przypadek, bo ja nigdy nie czułam z tego przyjemności, a raczej po prostu czułam sie w tym bardziej sobą, ale nigdy nic seksualnego, za to już jako dziecko czułam sie dziewczyną i tak już niestety zostało, teraz trzeba naprawiać ciało).

A i zapomniałabym! Ważne też właśnie, czy ktoś chce się operować, zmieniać dane etc, czy starczy mu takie przebieranie.
_________________


Not everybody lives, but everybody dies.
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2019-11-07, 00:31   

Cześć :)

Nie wiem, czy cię pocieszę, czy rozczaruję ale (jeśli miałoby się okazać, że to TS) to nie byłaby to wcale jakaś odosobniona jego odmiana.
_________________
Freja Draco
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-07, 01:49   

Cześć. Witamy.

Oj bywa zawiło czasem...
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-07, 06:38   

Cześć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 9