Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o sąd
Autor Wiadomość
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
  Wysłany: 2020-01-03, 17:46   Pytania o sąd

Hej. Nie widziałem tu podobnego postu, więc chce zapytać ile czasu schodzi się z sądem itp, tzn.:
1. Ile czasu (mniej wiecej) czeka się na 1 rozprawę?
2. Jaka jest szansa że uda mi się dostać wyrok pozytywny na 1 rozprawie, w sytuacji gdy rodzice są po mojej stronie a badania i opinie wyszły wręcz idealnie?
3. Skąd wziąć najlepszy wzór pozwu (by się zainspirowac, chce to napisać bardziej po swojemu) bo słyszałem że ten z niebieskiego forum się do niczego nie nadaje?
4. Jak ewentualnie przyspieszyć sprawę?
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-03, 17:57   

1. Na 1 rozprawę czekałam w Łodzi 1 miesiąc.
2. Zależy od sędziego i jego widzimisię.
3. O pozwie pisała w tym dziale 1 dziewczyna. Wygrana na 1 rozprawie. Musisz się w pozwie skoncentrować przede wszystkim na skutkach prawnych bez posiadanej płci mózgu w papierach.

Ja wzięłam pozew z niebieskiego, uzupełniam go o info z transoptymisty, miałam komplet badań powtorzonych po 3 latach (i stare i nowe), I sędzia powołała 3 bieglych, była nieprzygotowana, bała się tematu. Trafiłam niedobrze...
 
 
Transformer
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 24
Wysłany: 2020-01-03, 18:48   

Dzięki za pomoc.
Cytat:
Ja wzięłam pozew z niebieskiego, uzupełniam go o info z transoptymisty, miałam komplet badań powtorzonych po 3 latach (i stare i nowe), I sędzia powołała 3 bieglych, była nieprzygotowana, bała się tematu. Trafiłam niedobrze...
mam nadzieję że wszystko ostatecznie dobrze się skończyło?
 
 
Misia
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-03, 19:32   

Na szczęście tak. Po 1, 5 roku byłam już soba☺️
I trafiłam na fajnych bieglych☺️
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2020-01-04, 07:52   

Transformer, czas na pewno zależy od miasta i obłożenia sądu. Musiałam go złożyć w niedużym wielkopolskim mieście z wydziałem SO poznańskiego. Okazało się, że kiedy go wysłałam w połowie września - po 1,5 czy 2 tygodniach miałam termin na połowę grudnia.
Na temat pozwu rozpisywaliśmy sie ostatnio, w grudniu, w 2 watkach z tego działu, są tam linki do kilku wzorow i dodatkowe informacje. Ja też się inspirowałam, ale pisałam po swojemu. Przerażała mnie perspektywa kolejnych badań i biegłych i przedłużania, więc zrobiłam wszystko, żeby ich uniknąć. Udało się bez I to na pierwszej rozprawie. Trzymam mocno kciuki! :-)
 
 
Dalila
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 103
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 2020-01-04, 09:45   

Wszystko zależy od sądu. Ja już czekam 6 msc na przydzielenie mi rozprawy, więc jak ktoś będzie składał pozew w Gliwicach w okręgowym to serdecznie odradzam. W między czasie wcisnęli mi biegłego, na którego opinie czeka się ponad miesiąc. Ciekawie czy wcześniej zejdę z tego świata czy w końcu przydzielą mi termin rozprawy. :-|
_________________
"Żyjemy tak, jak śnimy -samotnie."
 
 
Vichan
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 178
Posty: 794
Wysłany: 2020-01-04, 10:59   Re: Pytania o sąd

Transformer napisał/a:
Hej. Nie widziałem tu podobnego postu, więc chce zapytać ile czasu schodzi się z sądem itp, tzn.:
1. Ile czasu (mniej wiecej) czeka się na 1 rozprawę?

Różnie, kiedyś nawet pół roku albo rok, teraz sędziego losują i nie ma "trudnych spraw". Teraz około 2 miesięcy. Zależy też od wielkości miasta i ilości spraw. Ogólnie więc tyle ile na rozprawę o alimenty.

Cytat:
2. Jaka jest szansa że uda mi się dostać wyrok pozytywny na 1 rozprawie, w sytuacji gdy rodzice są po mojej stronie a badania i opinie wyszły wręcz idealnie?

Jeżeli rodzice będą "za", a pozwu nie zepsujesz, to jest szansa na 1 rozprawę. Jeżeli pozew zepsujesz lub rodzice będą "przeciw" lub trafisz na transfoba jako sędziego mogą być dwie (z biegłym) lub nawet apelacja. Przy zchrzanieniu pozwu może być oddalenie sprawy nawet bez jej rozpatrzenia.

Cytat:
3. Skąd wziąć najlepszy wzór pozwu (by się zainspirowac, chce to napisać bardziej po swojemu) bo słyszałem że ten z niebieskiego forum się do niczego nie nadaje?

Proponuję nie zmieniać treści już istniejących wzorów pozwów. Tam trzeba wykazać interes prawny a nie interes faktyczny. Sama ich dobrze nie rozróżniam, ale w tym wzorze pozwu wiem, że ten tak zwany "interes prawny" jest opisany. Wzór pozwu możesz też uzyskać płatnie u prawnika zajmującego się prawem medycznym i cywilnym jednocześnie.

Cytat:
4. Jak ewentualnie przyspieszyć sprawę?

Kupić wehikuł czasu. Innej opcji nie ma.

Dalila napisał/a:
Wszystko zależy od sądu. Ja już czekam 6 msc na przydzielenie mi rozprawy, więc jak ktoś będzie składał pozew w Gliwicach w okręgowym to serdecznie odradzam. W między czasie wcisnęli mi biegłego, na którego opinie czeka się ponad miesiąc. Ciekawie czy wcześniej zejdę z tego świata czy w końcu przydzielą mi termin rozprawy. :-|

Na opinię biegłego czeka się czasem nawet 6 miesięcy i nic z tym nie zrobisz. Możesz go trochę pomęczyć telefonami i przypomnieć o sobie. Sąd możesz odradzać, jeżeli rodzice mieszkają w Gliwicach, to sprawa musi się tam odbyć.
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2020-01-04, 14:58   

Ojejciu Ayashiiru, a Ty znowu straszysz bez zrozumienia, jak sama przyznajesz. :lol: Z profesjonalna miną. :roll: Nie ma co się bać tego "interesu prawnego" I odkrywać Ameryki, tylko poczytać ze zrozumieniem zanim będziemy radzić innym. Poczytać nawet na tym forum, jeżeli nie na stronach z łopatologicznymi wyjaśnieniami radców, czy w wyrokach o ustaleniu płci z art 189, bo interes prawny jest z tym artykulem nieodłącznie związany począwszy od otwierającego drogę orzecznictwa SN z początku lat 90. I wzory pozwu linkowane na tym forum generalnie mają ten interés zaznaczony, niektóre bardziej świadomie A jeżeli napiszesz z doświadczenia o praktycznej stronie niezgodności między wyglądem i danymi (umowy, szkoła, poczta, lekarz, itditd), to już dowiedziesz swojego interesu prawnego. Przyłóż się, Transformer, pogrzeb i napisz swój własny pozew. Możesz go tutaj skonsultować (bez danych osobowych) zanim złożysz w sądzie. Albo poradzić się np. w KPH.

Niestety, wygląda na to, że ostatecznie, po dobrym przygotowaniu pozwu i twoim do rozprawy, jesteś zdany na łaskę i decyzję konkretnego sędziego. Jeżeli poszukasz, to możesz tu na forum znaleźć też niektórych z tych sędziów, których lepiej omijać (i np. prosić o ich wyłączenie).
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2020-01-04, 15:09   

lamarta napisał/a:
Niestety, wygląda na to, że ostatecznie, po dobrym przygotowaniu pozwu i twoim do rozprawy, jesteś zdany na łaskę i decyzję konkretnego sędziego. Jeżeli poszukasz, to możesz tu na forum znaleźć też niektórych z tych sędziów, których lepiej omijać (i np. prosić o ich wyłączenie).

Dopóki sprawa korekty płci nie zostanie uregulowana ustawowo a nie drutując i sztukując istniejące prawo dopóty będziemy zdani na światopogląd i humor sędziego. I nawet najlepiej przegotowane pozwy niczego nie gwarantują. Przykład - ja przy przychylności rodzica biegłych nie miałam a inna osoba w identycznej sytuacji - przy przychylności rodziców - dostała dwóch biegłych.. <kot_zly>

Także nie demonizujmy, ważne by nie było wpadek oczywistych.

PS: na rozprawę czekałam 4 miesiące (niecałe).
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2020-01-04, 22:35   Re: Pytania o sąd

Transformer napisał/a:
Hej. Nie widziałem tu podobnego postu, więc chce zapytać ile czasu schodzi się z sądem itp, tzn.:
1. Ile czasu (mniej wiecej) czeka się na 1 rozprawę?

To akurat było wielokrotnie ;) Od miesiąca do roku (no może teraz trochę sprawniej to idzie - z tego co dziewczyny wyżej piszą).

Cytat:
2. Jaka jest szansa że uda mi się dostać wyrok pozytywny na 1 rozprawie, w sytuacji gdy rodzice są po mojej stronie a badania i opinie wyszły wręcz idealnie?

Minimalna (ale jest).

Cytat:
3. Skąd wziąć najlepszy wzór pozwu (by się zainspirowac, chce to napisać bardziej po swojemu) bo słyszałem że ten z niebieskiego forum się do niczego nie nadaje?

Nadaje się, tylko może nie jest już najlepszy ;) ale to też dziewczyny napisały.

Cytat:
4. Jak ewentualnie przyspieszyć sprawę?

Możesz napisać, że prosisz o szybkie rozpatrzenie - ot taki fragment w pozwie ale to może i tak nic nie dać.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-01-12, 21:55   

Cytat:
4. Jak ewentualnie przyspieszyć sprawę?


Można wysłać takie pismo procesowe z wnioskiem o przyspieszenie rozpoznawania sprawy, ew. jak dosyć długo nic się nie dzieje - skarga na przewlekłość postępowania cywilnego.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11