Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dane do hotelu
Autor Wiadomość
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-09-02, 10:19   Dane do hotelu

Tak mnie tknęło czy podanie męskich danych przy rezerwacji hotelu na booking.com i podanie na miejscu dowodu osobistego na inne słabe dane (niestety nie da się tego ominąć, nawet mówią że woleli by paszport ;__;) sprawi mi jakieś problemy? Nie chce robić rezerwacji na dane z dowodu, bo to upokarzające + moje nazwisko się odmienia więc jest już różnica na samym początku "mam rezerwacje na nazwisko X"
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-09-02, 23:30   

Jakby to był nocleg prywatny to by się dało załatwić. Ale jak hotel (i zagraniczny?) i wymagają paszport to nie widzę szans na podanie wymyślonych danych.
Ty lepiej idź załatwiaj sprawy w sądzie to nie będziesz miał już więcej takich sytuacji :p
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-09-02, 23:47   

Emilia napisał/a:
Jakby to był nocleg prywatny to by się dało załatwić. Ale jak hotel (i zagraniczny?) i wymagają paszport to nie widzę szans na podanie wymyślonych danych.
Ty lepiej idź załatwiaj sprawy w sądzie to nie będziesz miał już więcej takich sytuacji :p

No z przyjemnością bym załatwił ale nie wiem co prócz skargi, pisma od rzecznika praw obywatelskich i pisma od prawnika oraz pierdyliona papierków łącznie z opinią psychologa że przewlekłe postępowanie w tej sprawie źle wypływa na moją psychikę (nie sądziłem że to badziwene państwo może mnie tak upokorzyć) mam zrobic by ją załatwić, w tych sprawach nie mamy żadnych praw.....może znasz jakiś sposób o którym nie wiem? :v
Planowałem dać swój dowód i powiedzieć że mam problemy od 2 lat z polskim sądem bo jest upośledzony i prawo nie istnieje a danych z dowodu nie używam od 3 lat, wszystkie dokumenty na których mogłem mieć męskie dane to mam. Może powinnienem wysłac do hotelu informacje że dane gościa są nieco inne niż dane dokumentów które dam przy odbieraniu klucza :|
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-09-02, 23:53   

To jak masz różne dane w różnych papierach to ja już nie wiem jak pomóc. Może po prostu użyj tych z paszportu i dowodu osobistego? Te są najważniejsze i je prędzej będą sprawdzać.
Bo pomyśl sobie tak: Zachodzisz sobie na miejsce, sprawdzają rezerwacje i widnieje Janek, sprawdzają dokumenty by potwierdzić tożsamość rezerwatora i mają tam Ole. No jak to tak, nie zamieszkasz wtedy.

Z tego co mi wiadomo to każdy sąd i każdy biegły inaczej podchodzą do sprawy zmiany danych.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-09-03, 00:20   

Emilia napisał/a:
To jak masz różne dane w różnych papierach to ja już nie wiem jak pomóc. Może po prostu użyj tych z paszportu i dowodu osobistego? Te są najważniejsze i je prędzej będą sprawdzać.
Bo pomyśl sobie tak: Zachodzisz sobie na miejsce, sprawdzają rezerwacje i widnieje Janek, sprawdzają dokumenty by potwierdzić tożsamość rezerwatora i mają tam Ole. No jak to tak, nie zamieszkasz wtedy..

Bardzo nie chciałem ich używać, jak je widzę lub słyszę to mam +100 do agresji a wymówić to przez gardło mi to nie przechodzi >__< I tak z reguły muszę się tłumaczyć w miejscach gdzie przykłada się wagę do danych typu lekarz, urząd, choć zdjęcie jest aktualne.
No właśnie nie chciałbym takiej sytuacji, nie wiem jak to działa, uznałem że te dane mają systemie tak tylko żeby jak gość przyszedł i rzucił nazwiskiem to mogli szybko znaleść. Może wpisać dane gościa jako meskie/obelga? Szczególnie że już opłacone.

Z tego co ja widzę jest totalna wolna amerykanka i absolutnie wszystko jest zależne od widzimisię sędziego. Sąd chce 1 rok załatwiać kuratora choć jest to już prawnie zbędne...żaden problem. Sąd chce sobie powołać biegłego po 2 latach od zaczęcia sprawy...też żaden problem. Nikt nie jest przeciw, wszystko jest ładne napisane..i co, untermensch vs Gericht. To nie jest kwestia podejścia to kwestia patologi i absolutnego braku kontroli sądów, to jakby prowadzić firmę gdzie pracownik nie pracuje a ty nie możesz mu nic zrobić.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-03, 05:45   

Cytat:
Może powinnienem wysłac do hotelu informacje że dane gościa są nieco inne niż dane dokumentów które dam przy odbieraniu klucza

Myślę, że to dobry pomysł.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-04, 00:07   

Sven napisał/a:
Cytat:
Może powinnienem wysłac do hotelu informacje że dane gościa są nieco inne niż dane dokumentów które dam przy odbieraniu klucza

Myślę, że to dobry pomysł.

No nie wiem czy to cokolwiek zmienia. Zapytają kto jest gościem i trzeba podać jego dane.

Ale szczerze mówiąc, to w hotelach raczej nie proszą o dowód, przynajmniej takie są moje doświadczenia z różnymi europejskimi hotelami (Francja, Dania, Niemcy, Włochy...), nie chcę teraz mówić, że nigdzie, bo na 100% nie pamiętam, ale z pewnością prawie nigdzie nie musiałem pokazywać dowodu, wystarczyło właśnie podać nazwisko... (no może we Włoszech spisywał dane z dowodu do tego podatku hotelowego). Tyle że i tak bym nie zaryzykował podania innych danych, bo a nóż jednak poproszą o dokument :/

Jak Ci się tak postępowanie sądowe przeciąga, to rozważyłbym tymczasową zmianę imienia (i nazwiska) na neutralne (np. zamiast "Anna Kowalska" na "Alex Kowalski") - to szybsza procedura, wprawdzie płeć zostanie ale przynajmniej odpadnie Ci przedstawianie się w ten przykry sposób...
_________________
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-09-04, 19:42   

wendigo napisał/a:

Ale szczerze mówiąc, to w hotelach raczej nie proszą o dowód, przynajmniej takie są moje doświadczenia z różnymi europejskimi hotelami (Francja, Dania, Niemcy, Włochy...), nie chcę teraz mówić, że nigdzie, bo na 100% nie pamiętam, ale z pewnością prawie nigdzie nie musiałem pokazywać dowodu, wystarczyło właśnie podać nazwisko...

No i tak być powinno niestety tam gdzie jade wiem że biorą dowód albo paszport, sam co prawda tam nie zadzwoniłem bo nie umiem w ruski ale poprosiłem kogoś żeby zadzwonił za mnie i no niestety wymagają okazania :/
wendigo napisał/a:

Jak Ci się tak postępowanie sądowe przeciąga, to rozważyłbym tymczasową zmianę imienia (i nazwiska) na neutralne (np. zamiast "Anna Kowalska" na "Alex Kowalski")

Myślałem o tym, ale szkoła gdzie się teraz dokształcam nie byłaby chyba zachwycona takim działaniem trochę im tam zamieszałem w papierach (i jak się okazuje nie tylko tam o czym kiedyś pisałem w szafie :V) Plus ponoć "-ski" raczej nie przechodzi przez urzędników tylko co najwyżej "-sky"
Hmm..,to może w drugą stronę, wpisać nazwisko gościa jak w dowodzie ale w informacji do hotelu wspomnieć o byciu transem?
Właśnie wczoraj miałem wizyte u lekarza i była para minutowa pogadanka że tu niby ma być pani i kim pan jest i ogólnie [terefere].
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-05, 10:58   

Cytat:
Hmm..,to może w drugą stronę, wpisać nazwisko gościa jak w dowodzie ale w informacji do hotelu wspomnieć o byciu transem?

Tak. Z preferowanym imieniem i formą nazwiska.
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2019-09-06, 10:36   

W Tajlandii chcieli paszport w hotelu też :-|
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-07, 22:28   

Mr. X napisał/a:
No i tak być powinno

No nie wiem :P przecież może przyjechać ktoś inny i się za mnie podać i zgarnąć mój pokój (np. już opłacony, bo zwykle płacę z góry albo sami ściągają z karty w pierwszym dniu) - a oni nie sprawdzają ;)

Mr. X napisał/a:
niestety tam gdzie jade wiem że biorą dowód albo paszport, sam co prawda tam nie zadzwoniłem bo nie umiem w ruski ale poprosiłem kogoś żeby zadzwonił za mnie i no niestety wymagają okazania :/

Ale tak pewnie mówią w każdym hotelu, nawet w tych co jednak nie proszą :P przecież żaden hotel nie powie/nie napisze, że nie wymagają dowodu ;)

Mr. X napisał/a:

Hmm..,to może w drugą stronę, wpisać nazwisko gościa jak w dowodzie ale w informacji do hotelu wspomnieć o byciu transem?

Tak, wydaje mi się to dobrą opcją.
_________________
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2019-09-07, 22:54   

wendigo napisał/a:
Mr. X napisał/a:
niestety tam gdzie jade wiem że biorą dowód albo paszport, sam co prawda tam nie zadzwoniłem bo nie umiem w ruski ale poprosiłem kogoś żeby zadzwonił za mnie i no niestety wymagają okazania :/

Ale tak pewnie mówią w każdym hotelu, nawet w tych co jednak nie proszą :P przecież żaden hotel nie powie/nie napisze, że nie wymagają dowodu ;)

Dużo może zależeć od kraju. W Tajlandii pani z recepcji nie tylko poprosiła o paszport mimo pokazania kartki z potwierdzeniem rezerwacji, ale też i zrobiła jego kopię. Tam nawet żeby kartę SIM w sklepie kupić trzeba paszport.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-09-29, 19:12   

Zostawiam dla potomnych że tak w hotelach można zarejestrować się na dobre dane o ile wyślę że meila z wyjaśnieniami przed.
Dodam też że kontrola paszportowa na wchodzie nawet jeśli masz paszport biometryczny i tak będzie prawdopodobnie niestandardowa (moja trwała 40min) kontrola po ukraińsku (o angielskim można zapomnieć) pytają o akt urodzenie i o to ile lat się miało jak się poszło do lekarza >_>
O kupnie alko na niewłaściwe dane też można naturalnie zapomnieć. Aktualne zdjęcie też nic nie pomoże.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10