Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca - mówić czy nie?
Autor Wiadomość
Lithium
użytkownik
Julia


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 112
Skąd: Honolulu
Wysłany: 2019-09-17, 11:32   Praca - mówić czy nie?

Niedługo zaczynam terapie hormonalną i mam do Was pytanie w kwestii pracy.
Pracuję w Lidlu (aktualnie), więc jest to praca, gdzie bez względu na płeć, każdy robi to samo i ma te same obowiązki. Nie ma rzeczy, których nie robią kobiety, a robią je faceci i odwrotnie.
Moje pytanie brzmi - czy muszę mówić moim współpracownikom kim jestem. Czy moje ciało będzie się aż tak zmieniać, że zauważą, czy wystarczy ukrywać się pod oversizowymi ubraniami? Jeśli to istotne, mam 21 lat i obecnie jestem bardzo drobnej budowy - 1.76 / 52 kg.
_________________


Not everybody lives, but everybody dies.
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-17, 11:42   

Nie masz obowiązku nikomu nic mówić, jeżeli nie czujesz się z tym komfortowo.

Jeżeli nie czujesz się komfortowo rozmawiając ze współpracownikami o tranzycji, to możesz zmienić pracę lub np dział czy placówkę, jak zmiany staną się widoczne, a tam powiedzieć tylko HR i poprosić o trzymanie tego w tajemnicy.
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-09-17, 12:23   

Lithium napisał/a:
Czy moje ciało będzie się aż tak zmieniać, że zauważą, czy wystarczy ukrywać się pod oversizowymi ubraniami? Jeśli to istotne, mam 21 lat i obecnie jestem bardzo drobnej budowy - 1.76 / 52 kg.
Nie licz na to, że nie zauważą, bo zauważą prędzej czy później. Gdzieś koło 6 miesiąca prawie na pewno.
_________________
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-09-17, 18:34   

remick76 napisał/a:
Nie licz na to, że nie zauważą, bo zauważą prędzej czy później. Gdzieś koło 6 miesiąca prawie na pewno.


Ciężko mówić tu o 6 miesiącach, gdy na zmiany niektórzy czekają latami i się doczekać nie mogą.
Boymoding jest dość popularnym zabiegiem początkujących, lub nie passingujących trans którzy nie chcą ujawniać się światu bo pomimo terapii hormonalnej, dalej nie osiągają rezultatów.

Ja na swoim miejscu bym to trzymała dopóki jest to rzeczywiście możliwe, w Lidlu jak wiadomo, nie ma często wyszukanych pracowników i biorą tam wszystkich, którzy chcą pracować. Można się wstrzymać do następnej pracy, ale ile jest w polsce firm i korporacji, w których uzyskamy akceptację w pełni? Bo nawet przez takiego jednego węża żartownisia, atmosfera się popsuje a my nie będziemy pracować? Nie ma lekko w tym kraju
 
 
 
Lithium
użytkownik
Julia


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 112
Skąd: Honolulu
Wysłany: 2019-09-17, 20:49   

Dziękuje za odpowiedzi. Byłam podobnego zdania, ale wiadomo - lepiej od innych też usłyszeć jak to widzą. Może po prostu teraz to przemilczę, a później, już w innej pracy zacznę po prostu „od 0”.
_________________


Not everybody lives, but everybody dies.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9