Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
CIS-MEN mówi dzień dobry i prosi o pomoc !!! :)
Autor Wiadomość
Darek-CIS
użytkownik
Darek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 8
Wysłany: 2019-09-05, 13:55   CIS-MEN mówi dzień dobry i prosi o pomoc !!! :)

Dzień dobry !! !
Chciałem napisać tego posta w innym dziale na tym forum, ale moja prośba o przyjęcie do grona użytkowników została odrzucona, dlatego jest to jedyny wątek w którym mogę coś napisać.
A teraz do rzeczy...
Obecnie mieszkam i pracuję za granicą(Holandia), ale już nie długo planuję wrócić na stałe do Polski i tutaj ułożyć sobie życie a także spróbować stworzyć z kimś stały związek/małżeństwo. Powiem szczerze. Z mojej wiedzy i z moich obserwacji wynika że związki CIS-mężczyzn z TRANS-kobietami(a tego typu związki są dość popularne w Holandii) są o wiele bardziej romantyczne i pełne miłości i akceptacji niż związki CIS-mężczyzn z CIS-kobietami. Być może wynika to z tego że trans-kobiety często są bardziej wrażliwe i spragnione szczerej, bezinteresownej miłości niż współczesne cis-kobiety. Dlatego też postanowiłem sobie że po powrocie do kraju to właśnie w środowisku osób trans-płciowych spróbuję znaleźć moją przyszłą, ukochaną dziewczynę (a może i żonę). Wiem że miejsce w którym teraz piszę to nie jest portal randkowy dlatego proszę jedynie o informacje.
Czy znacie jakieś strony, portale randkowe lub społecznościowe, a może nawet realne miejsca w których spokojny CIS-facet miałby szansę poznać fajną, uczuciową i ułożoną TRANS-kobietę???
Jak na razie wszystko co udało mi się znaleźć to portal TRANS-DATING.COM.
Nie zakładałem tam jeszcze profilu ale po powierzchownym obejrzeniu portalu i kilku przypadkowych profili mam poważne wątpliwości czy to jest miejsce dla mnie. Pełno tam dewiantów, fetyszystów, przebierańców i tzw. shemales a to nie jest to czego ja szukam !! !
Dlatego proszę Was o pomoc. Podsuńcie mi jakieś inne (grzeczniejsze) strony/miejsca(o ile takie wogóle istnieją) na których mógłbym poznać tą osobę której szukam.
Z góry dziękuję za wszelkie życzliwe sugestie i chęci pomocy oraz przepraszam za ewentualne błędy ortograficzne i interpunkcyjne. Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego popołudnia.
_________________
Darek1989
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-09-05, 14:20   

Przyznam szczerze, że nie kojarzę więcej takich stron. A TS-ki też niespecjalnie chcą wchodzić w związki jako TS-ki, więc raczej się do podobnych miejsc specjalnie nie garną. Wyjąwszy wspomniane na wstępie środowisko zorientowane na określone fetysze.
_________________
Freja Draco
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-09-05, 15:03   

No bez przesady z tą wyższością TS-ek nad Ciskami. Znam wiele transek i nie widzę by specjalnie się wyróżniały romantycznością, część z nich jest też bardziej męska niż kobieca.
Weź po prostu szukaj kobiety, nie ma różnicy czy TS czy Cis, każda kobieta może kochać drugą osobę równie mocno.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Darek-CIS
użytkownik
Darek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 8
Wysłany: 2019-09-05, 17:08   

Chciałbym się z Tobą zgodzić ale niestety nie mogę.
Cała moja wiedza na temat TS-kobiet i związkach z nimi bazuje na doświadczeniach innych osób ale mam za to bardzo bogate i przykre doświadczenia w relacjach z CIS-kobietami. Dlatego proszę, nie mów że każda kobieta może kochać drugą osobę równie mocno.
Bardzo pechowo dla mnie, w dzieciństwie byłem wychowywany na latyno-amerykańskich telenowelach (mama i starsza siostra rządziły jedynym telewizorem.) dlatego mam mocno zakorzenione przekonanie że jedyna słuszna miłość to taka romantyczna, bezinteresowna i słodka i jakoś nie umiem wyplenić z siebie tego przekonania. A po wszystkim czego doświadczyłem trudno mi uwierzyć że kiedy kolwiek przeżyję jeszcze czegoś takiego z CIS- kobietą. Pozdrawiam.
_________________
Darek1989
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-05, 17:26   

Nie sądzę, żeby pod tym kątem osoby ts różniły się od cis.

Przypomina mi to opowieści dziewczyn, jak to po złych przygodach z mężczyznami zaczęły chodzić z inną dziewczyną i w końcu zaznały czułości, bo mężczyźni to egoistyczne szuje, a kobiety tak dobrze rozumieją emocje. Mówi przez Ciebie uraz psychiczny.

Jednocześnie powiem, że to, co mówi Freja to prawda. Kobiety ts to po prostu kobiety, tylko urodziły się wyglądając w pewien sposób.
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-09-05, 17:42   

Wierzysz Darku w dobrą miłość, tą jedyną prawdziwą.
Zwróć uwagę jeszcze raz na to zdanie: Każda kobieta może kochać drugą osobę równie mocno.
"Może" to słowo klucz. Równie dobrze możesz poznać się z TSką która będzie większą szują niż "typowe ciski według ciebie".
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Darek-CIS
użytkownik
Darek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 8
Wysłany: 2019-09-05, 20:08   

No cóż. Z jednej strony czuję się trochę rozczarowany, bo nie znalazłem tu tego po co pierwotnie przyszedłem, ale z drugiej strony Wasze wypowiedzi jednak dały mi trochę do myślenia i pozwoliły spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy. Dziękuję Wam za to.

Skoro już tu jestem to chciałbym zadać pewne nieistotne i być może głupie pytanie, ale ciekawi mnie to już od dłuższego czasu. Pytanie brzmi:
Dlaczego osoby transpłciowe tworzą jedną społeczność z lesbijkami, gejami i biseksualnymi czyli tzw. LGBT??

O ile rozumiem że lesbijki, gejów i bi łączy odmienna orientacja seksualna o tyle wogóle nie rozumiem co z tym wszystkim mają wspólnego osoby transpłciowe (przynajmniej heteroseksualne osoby transpłciowe)

Miłego wieczoru ;)
_________________
Darek1989
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-09-05, 20:16   

Mniejszości seksualne po prostu się łączą w całość. Łączy nas wykluczenie społeczne, także większość transów jest również homo.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Darek-CIS
użytkownik
Darek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 8
Wysłany: 2019-09-05, 20:40   

Ale przecież transpłciowość nie jest mniejszością seksualną (bo transpłciowość nie jest orientacją seksualną) a wykluczenie społeczne dotyka wielu różnych grup społecznych (nie tylko lgbt)
_________________
Darek1989
 
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-05, 20:55   

Cytat:
większość transów jest również homo.

Albo przed tranzycją albo po :-p
Jeżeli nie są bi, oczywiście.
Także przez grupę homo ts się zawsze przewiną w jakimś okresie życia.

Obie grupy też łączy tematyka płci i tego że społeczeństwo narzuca związane z nią rzeczy.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-09-05, 21:23   

Darek-CIS napisał/a:

Skoro już tu jestem to chciałbym zadać pewne nieistotne i być może głupie pytanie, ale ciekawi mnie to już od dłuższego czasu. Pytanie brzmi:
Dlaczego osoby transpłciowe tworzą jedną społeczność z lesbijkami, gejami i biseksualnymi czyli tzw. LGBT??

O ile rozumiem że lesbijki, gejów i bi łączy odmienna orientacja seksualna o tyle wogóle nie rozumiem co z tym wszystkim mają wspólnego osoby transpłciowe (przynajmniej heteroseksualne osoby transpłciowe)

Samemu T byłoby zbyt trudno się przebić,w jedności siła + wrodzy lgb z XX wieku jak i XXI są z reguły również wrodzy transom. Transi potrzebują otwartego społeczeństwa, są rzeczy które postulowane przez lgb którą są dobre też dla transów. Np. popieranie edukacji seksualnej, więcej ludzi stanie się świadomych problemu i będzie potrafiło go nazwać (masa młodych transów nie wie "co z nim nie tak") i będzie też wiedziało że jest pomoc.
Orientacja seksualna nie ma tu nic do rzeczy, choć niby z danych (gdzieś na forum było to opisane) wynika że w transpołeczności jest spory odsetek homo (ale zdecydowanie NIE jest to większość+te badania mają problemy z reprezentatywnością grupy badawczej :v)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-09-05, 21:48   

LGBTQ+ to osoby, które nie wpasowują się w kulturowo narzuconą cis-hetero-normę i były za to prześladowane przez tysiąclecia w kulturze europejskiej. Brytyjczycy czy Hiszpanie kolonizujący Ameryki lub Azję - na których to terenach osoby transpłciowe normalnie funkcjonowały w społeczeństwach i miały tam swoje miejsce - także tam prześladowali wszelkie odstępstwa od cis-hetero- normatywności. To nie jest tak, że nie ma nic co nas łączy z osobami nieheteroseksualnymi. Łączy nas historia prześladowań i walki o uznanie nas za ludzi. Takoż, osoby transpłciowe bywają heteroseksualne, homoseksualne, biseksualne, aseksualne więc sama sfera seksualności także ich dotyczy.

Chciałbym też byś miał świadomość, że "Parada Równości", a konkretnie "Pride" zaczęła się od walk ulicznych między osobami LGBTQ+ a policją. Teraz jest to pokojowa impreza, bo osoby LGBTQ+ chcą pokojowo egzystować w społeczeństwie, ale nie zawsze tak było. Nie jesteśmy laleczkami na wystawie, ani pudlami do strzyżenia. Jesteśmy ludźmi i część z nas znów stanie do walki jeśli będzie musiała.

Co do "shemale" i fetyszystów, to wiedz, że dla nas te osoby także są godne szacunku i traktowania jak ludzie. Więc pogarda dla nich jest na tym forum niemile widziana.

Darek-CIS napisał/a:
Być może wynika to z tego że trans-kobiety często są bardziej wrażliwe i spragnione szczerej, bezinteresownej miłości niż współczesne cis-kobiety


Popraw mnie jeśli się mylę, ale mi się takie podejście jakie tu opisujesz kojarzy z traktowaniem trans kobiet jako bardziej zdesperowanych, a przez to łatwiejszych do urobienia i mających miejsze wymagania co do partnera. Na czymś takim nie buduje się zdrowych, trwałych związków. Za dużo tych telenoweli chyba było.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
labraks
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-05, 22:55   

Dla mnie to jakiś kosmos. Jakieś związki...
Ale życzę szczęścia. Może inni mają lepiej :)
 
 
labraks
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-05, 23:07   

Przeraża mnie to skomplikowanie.
Powinna być jakaś ulga, jakiś urlop.
 
 
Darek-CIS
użytkownik
Darek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 8
Wysłany: 2019-09-05, 23:25   

Armand. Muszę przyznać że bardzo ciekawy wykład o LGBTQ+. Naprawdę mi się podobał i rozwiał moje wątpliowści.
No dobrze, teraz przejdźmy do drugiej części Twojego posta która nie podoba mi się już tak bardzo jak ta pierwsza.
Darek-CIS napisał/a:
Pełno tam dewiantów, fetyszystów, przebierańców i tzw. shemales a to nie jest to czego ja szukam !
Armand napisał/a:
Co do "shemale" i fetyszystów, to wiedz, że dla nas te osoby także są godne szacunku i traktowania jak ludzie. Więc pogarda dla nich jest na tym forum niemile widziana.


Mógłbyś mi wyjaśnić gdzie Twoim zdaniem w tej wypowiedzi kryje się jakaś pogarda ?
To że szukam znajomości/związku w jednej grupie społecznej a nie w drugiej nie oznacza że odczuwam pogardę do tej pierwszej grupy. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć gejowi że wyraża pogardę wobec kobiet bo szuka miłości wśród mężczyzn.
Darek-CIS napisał/a:
Być może wynika to z tego że trans-kobiety często są bardziej wrażliwe i spragnione szczerej, bezinteresownej miłości niż współczesne cis-kobiety.

Armand napisał/a:
ale mi się takie podejście jakie tu opisujesz kojarzy z traktowaniem trans kobiet jako bardziej zdesperowanych, a przez to łatwiejszych do urobienia i mających miejsze wymagania co do partnera.

Również w tym przypadku nie mam zamiaru się z Tobą zgadzać.
To że ts-kobiety są bardziej wrażliwe i spragnione miłości moim zdaniem wynika z tego że na ogół mają za sobą większy bagaż trudnych, życiowych doświadczeń a co za tym idzie są bardziej rozwinięte emocjonalnie i bardziej zdolne do wyższych uczuć niż rozpieszczone, roszczeniowe cis-kobiety. Uważam że osoby które mają za sobą duży bagaż doświadczeń, więcej w życiu przeszły trudnych chwil, spotkały się z dyskryminacją i brakiem akceptacji są o wiele lepszymi przyjaciółmi i partnerami niż osoby które zawsze miały w życiu z górki. Właśnie dlatego chciałem poszukać kogoś w środowisku TS. Sam uważam się za osobę bardziej wrażliwą, tolerancyjną i uczuciową niż wielu ludzi i wynika to właśnie z doświadczania wielu przykrych sytuacji, przemocy i dyskryminacji (ale w moim przypadku nie ma to związku z bezpośrednią przynależnością do środowiska LGBT dlatego nie będę nikogo tym tutaj zanudzał)

Podsumowując od zawsze byłem pełen szacunku i zrozumienia dla osób LGBT a także wielu innych mniejszości i uważam że jesteś przewrażliwionyi niepotrzebnie dopatrujesz się nieczystych i wrogich intencji tam gdzie ich nie ma.

Pozdrawiam.
_________________
Darek1989
 
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-09-06, 09:38   

Pjona... też szukam trans kobiet XD Polecam okcupid
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2019-09-06, 10:08   

Helena, to w Polsce tam ktoś jest w ogóle? Pamiętam jak miałam kiedyś konto i zobaczyłam ile jest takich osób z Londynu + okolice to bez szału.
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-09-06, 10:26   

Fallen_Angel, niezbyt XD Tzn znalezienie w Wwa osoby ts której bym i tak już nie znała graniczy z cudem XD Ale może w Holandi jest lepiej pod tym względem...
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Fallen_Angel
użytkownik
Madness


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 108
Posty: 492
Wysłany: 2019-09-06, 10:36   

Dlaczego akurat tam?
_________________
"Życie jest to opowieść idioty, pełna wrzasku i wściekłości, nic nie znacząca..."
 
 
Darek-CIS
użytkownik
Darek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 8
Wysłany: 2019-09-06, 14:08   

Holandia to obecnie najbardziej liberalny, otwarty i życzliwy kraj (przynajmniej w Europie) w stosunku do społeczności LGBT, w tym również osób trans-płciowych. Osoby te są tutaj uznawane za wartościowych członków społeczeństwa. Prowadzą normalne życie, tworzą szczęśliwe związki i małżeństwa. Ale czy takie życie jest możliwe w naszej ukochanej Polsce(wciąż konserwatywnej i nie tolerancyjnej) ??
Powiedzmy sobie szczerze... chyba trochę za bardzo dałem się ponieść fantazji i marzeniom wierząc że uda mi się w Polsce poznać ts-kobietę i stworzyć z nią normalny, szczęśliwy związek :(
_________________
Darek1989
 
 
 
Darek-CIS
użytkownik
Darek

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 8
Wysłany: 2019-09-06, 14:46   

Tak czy inaczej... Dziękuję za wszystkie udzielone odpowiedzi i za dobre chęci. Pomimo że nie jestem osobą bezpośrednio związaną z trans-płciowością to miło było mi z Wami popisać i poznać Wasze opinie i poglądy. Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Darek1989
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-07, 23:05   Re: CIS-MEN mówi dzień dobry i prosi o pomoc !!! :)

Darek-CIS napisał/a:
Powiem szczerze. Z mojej wiedzy i z moich obserwacji wynika że związki CIS-mężczyzn z TRANS-kobietami(a tego typu związki są dość popularne w Holandii) są o wiele bardziej romantyczne i pełne miłości i akceptacji niż związki CIS-mężczyzn z CIS-kobietami.

A moim zdaniem idealizujesz. Albo nie, to nie jest idealne słowo, bardziej to po prostu projektujesz sobie coś.

A teraz postaram się Tobie pokazać, co jest niewłaściwego w Twoim rozumowaniu:
Darek-CIS napisał/a:
Być może wynika to z tego że trans-kobiety często są bardziej wrażliwe i spragnione szczerej, bezinteresownej miłości niż współczesne cis-kobiety.

Czyli są inne. A to czego my najbardziej NIE chcemy to właśnie bycie innymi niż cis :-? Mnie tu osobiście nie przekonuje, że to jakaś niby pozytywna inność - inność to inność.

Darek-CIS napisał/a:
Jak na razie wszystko co udało mi się znaleźć to portal TRANS-DATING.COM.
Nie zakładałem tam jeszcze profilu ale po powierzchownym obejrzeniu portalu i kilku przypadkowych profili mam poważne wątpliwości czy to jest miejsce dla mnie. Pełno tam dewiantów, fetyszystów, przebierańców i tzw. shemales a to nie jest to czego ja szukam !! !

Bo tak na dobrą sprawę... dlaczego jakaś ts m/k, która jest po prostu zwyczajną kobietą, miałaby szukać partnera na takim portalu? mnie tam wcale nie dziwi że tam pełno fetyszystów - chyba tylko ich cieszą takie klimaty ;)

Darek-CIS napisał/a:

Dlaczego osoby transpłciowe tworzą jedną społeczność z lesbijkami, gejami i biseksualnymi czyli tzw. LGBT??

Bo oni są mniejszością tak samo jak my. No i płciowość jednak jakieś tam powiązanie z seksualnością ma.

PaulinaWFT napisał/a:
Po prostu chyba wspólnie mamy dość żenady która nas reprezentuje.

Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sama się reprezentowała. Krytykować łatwo, ale oni przynajmniej coś robią.
_________________
 
 
Kate53
użytkownik
miętka nindzia

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 6
Wysłany: 2019-09-08, 02:25   

PaulinaWFT napisał/a:
Dla mnie to trochę chore że transseksy traktuje się na równi z transwestytyzmem, gdzie jedno jest dążeniem do normalnego życia a drugie to fetysz.


Czyli transwestyci nie są normalni? Skąd ta pogarda? Dlaczego na tym forum powielane są mity rodem z encyklopedii onetu? Nikt tutaj na prawdę nie wie, że są dwie odmiany transwestytyzmu? Poza tym też uważam,że fetyszyści nie powinni być opluwani tutaj.

Moim zdaniem transwestyci też dążą do normalnego życia, gdzie nie będą opluwani przez innych.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-09-08, 12:31   

Darek-CIS napisał/a:
Uważam że osoby które mają za sobą duży bagaż doświadczeń, więcej w życiu przeszły trudnych chwil, spotkały się z dyskryminacją i brakiem akceptacji są o wiele lepszymi przyjaciółmi i partnerami niż osoby które zawsze miały w życiu z górki.

True. Zdecydowanie w większości to prawda.
Kate53 napisał/a:
PaulinaWFT napisał/a:
Dla mnie to trochę chore że transseksy traktuje się na równi z transwestytyzmem, gdzie jedno jest dążeniem do normalnego życia a drugie to fetysz.


Czyli transwestyci nie są normalni? Skąd ta pogarda?

Ale gdzie tu pogarda? Transseksualizm i transwestytyzm to nie to samo, te grupy mają inne potrzeby zrównywanie ich (a niestety czasem patrząc na strony lgbt albo na postawy na marszach, zrównywanie tych grup serio ma miejsce) jest szkodliwe dla obu stron.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-08, 13:09   

Zapobiegawczo zwrócę uwagę, żebyśmy postarali się, żeby ta dyskusja o osobach transwestytycznych była kulturalna i bez hejtu, jako że temat jest drażliwy.
 
 
Kate53
użytkownik
miętka nindzia

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 6
Wysłany: 2019-09-08, 19:30   

Mr. X napisał/a:
Kate53 napisał/a:
PaulinaWFT napisał/a:
Dla mnie to trochę chore że transseksy traktuje się na równi z transwestytyzmem, gdzie jedno jest dążeniem do normalnego życia a drugie to fetysz.


Czyli transwestyci nie są normalni? Skąd ta pogarda?

Ale gdzie tu pogarda? Transseksualizm i transwestytyzm to nie to samo, te grupy mają inne potrzeby zrównywanie ich (a niestety czasem patrząc na strony lgbt albo na postawy na marszach, zrównywanie tych grup serio ma miejsce) jest szkodliwe dla obu stron.


Tłumacząc więc to twoje zdanie wprost: TS jest dążeniem do normalności -- jako to jedno. Drugie, czyli TV nie jest już dążeniem do normalności, zaś jest fetyszem. Tym sposobem stwierdzasz, że TV są nienormalni bo nie dążą do normalności i ponadto, że fetysz nie jest czymś normalnym.

Teraz już wiesz gdzie? Jeżeli nie to zastanawiam się po co jesteś na tym forum dla osób transpłciowych, którymi są też transwestyci. Osobom, które zamierzają się wypowiadać publicznie opluwając transwestytów polecam usunąć konto.

Dążenie transwestytów do możliwości wyjścia na ulicę en-femme wraz z ich dążeniem do akceptacji takimi jacy są -- zarówno w wersji en-drab jak i en-femme -- uważam za normalne. Mają prawo do poszanowania ich takimi jacy się urodzili.

Przepraszam, ale gdy czytam tutaj coś takiego, to aż wstyd mi się tu przedstawić. Zwyczajnie nie jest to miejsce przyjazne osobom transpłciowym.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-09-08, 20:52   

Kate53 napisał/a:
Przepraszam, ale gdy czytam tutaj coś takiego, to aż wstyd mi się tu przedstawić. Zwyczajnie nie jest to miejsce przyjazne osobom transpłciowym.

Zawsze znajdą się jacyś normalni, normalniejsi i najnormalniejsi. Od lat koleni moderatorzy starali się walczyć z tró transowością i pewnie nadal walczyć będą. Ale to nie znaczy, że miejsce jako takie nie jest przyjazne.

Więc nie bądź miętka nindzia i załóż wątek powitalny :)
_________________
Freja Draco
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-09, 15:24   

A w jaki sposób to zrównywanie szkodzi?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-09, 15:47   

Czyli do opacznego zrozumienia, transfobii. Widzę Twój argument.
 
 
Kate53
użytkownik
miętka nindzia

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 6
Wysłany: 2019-09-10, 00:20   

PaulinaWFT napisał/a:
Ja nie wiem co tutaj jest trudnego do zrozumienia, transseksy dążą aby w pełni w 100% pasować do płci odczuwanej, zmieniają dokumenty, dokonują zazwyczaj pełnych korekt (twarz, dół itp), dążą do zmiany głosu, bireeeero hormony i na ogół nie odróżniają się od cis i ot ta "normalność" w funkcjonowaniu w społeczeństwie.

(Tutaj w tym miejscu stawiam granicę pomiędzy obiema grupami, nie chcę być traktowana na równi z grupą o nazwie "transwestyci")

Proponuję ponownie się z nami przywitać i napisać co łączy Cię z Transpłciowością. T to Transpłciowość a nie transwestytyzm czy transseksualizm w tym sloganie "LGBT".

Mi nie jest nikt opcy, który nie bioooooorze hormonów. Czuję wewnętrzną transfobię w tej wypowiedzi. Głos? Tu się nie zgodzę, większość transseksualnych kobiet ma męski. Może przestaniesz w końcu dzielić ludzi na równych i równiejszych? Liczy się sprawiedliwość i sprawiedliwe traktowanie też transwestytów i nie wstydzenie się ich.

Cytat:
Przejdźmy do transwestytyzmu, jest to tzw. fetysz ubierania i stylizowania się na przeciwną płeć, która w dużej mierze służy zaspokojeniu seksualnym, wywołuje podniecenie, może być stylem życia i zwyczajną zabawą (patrz chociażby: drag), nie jest to poczucie przynależności do przeciwnej płci a po prostu czasowe odgrywanie roli, osoba taka nadal jest "facetem w damskich ciuchach/ kobietą w męskim stroju", i im zupełnie nie przeszkadza ciało.
Na stronach WHO można przeczytać coś zupełnie odwrotnego - transwestytyzm nie jest fetyszem i polega na chęci czasowego przynależenia do płci przeciwnej. To różni TS od TV. TS chcą na stałe, a TV czasowo.
Dlaczego po raz kolejny powtarzasz te brednie z dawnej encyklopedii onetu? Antywiedza!

Cytat:
Kate53 po prostu wychamuj, nikt tu nie jeździ po transwestytach
Proponuję PaulinaWTF Ty wychamuj, zanim znowu przejedziesz po transwestycie.

Cytat:
ale irytuje mnie wrzucanie tych grup do jednego worka i usilne zrównywanie które krzywdzi transseksy.

Ten wspólny wór nazywa się transpłciowością i wiele "transseksów" -- co to za określenie! -- kiedyś uważało się za transwestytów. To co piszesz nazywa się wewnętrzną środowiskową transfobią.

Cytat:
Jeśli chcecie się malować i ubierać to kto wam broni? A jakie słowo zamiast "fetysz" mam użyć aby tej grupy nie urazić...?
Czasowa przynależnośc do płci przeciwnej Nie ma to nic wspólnego z fetyszem. Zaspokajają potrzebę nieseksualną a będącą częścią ich tożsamości płciowej.

Cytat:
Bo chyba wyraźnie w pierwszym poście zaznaczyłam żeby nadgorliwi nie traktowali pierwszego posta jako atak.
To nie pisz definicji sprzecznych z wiedzą i nie używaj słów na opak. Transwestyci to nie fetyszyści. To osoby transpłciowe.

P.S. Tak -- uważam to za to samo tylko o różnym stopniu nasilenia potrzeby należenia do konkretnej płci i pełnienia konkretnej roli płciowej. Transwestyci po prostu są gdzieś po środku.

Psianoga, że ja młoda na tym forum muszę tłumaczyć starej użytkowniczce czym jest transpłciowość :o
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-10, 06:55   

Definicje z Wikipedii dawno już nie są zgodne ze stanowiskiem WHO i ICD. Obecnie znika pojęcie TV podwójnej roli na rzecz uznania go jako objaw transseksualizmu.

To tak w wielkim skrócie. Z własnego doświadczenia powiem tylko, że znam wiele osób, w przeszłości wmawiający sobie transwestytyzm, które obecnie przechodzą tranzycję lub są po zmianie danych. Znam też kilka, które z różnych, życiowych przyczyn tego nie robią. Wielu z was zapewne się zdziwi, ale są na świecie silniejsze bodźce i uczucia niż dysforia.

A tak zupełnie od siebie, to czerpanie z Wikipedii specjalistycznej wiedzy, przez osobę ze "środowiska" to przejaw skrajnej ignorancji.
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-09-10, 07:53   

Ada75 napisał/a:
Wielu z was zapewne się zdziwi, ale są na świecie silniejsze bodźce i uczucia niż dysforia.

A potem na łożu śmierci te osoby będą żałować że straciły swoje życie i żyły jedynie dla innych, a dla siebie już znalazły czasu aby się spełnić i żyć szczęśliwie.

Paulina ma pełną rację, TV to jedynie fetysz. Uważam że nie powinnien on być częścią transpłciowości. Nie mniej nie zakazuje nikomu tutaj przebywać.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-10, 11:14   

PaulinaWFT, Emilia, Ignorantki!
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2019-09-10, 12:17   

Ale wy macie problemy...
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-10, 14:15   

Hestia napisał/a:
Ale wy macie problemy...
Noo - macie. Co jakiś czas trafi się ktoś nie zbyt biegły w piśmie i rozumie mus wtedy prostować jego drobnomieszczańskie wymysły.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-10, 15:15   

PaulinaWFT, Nie robię. Ale mylenie przypadlości tv podwójnej roli i fetyszyzmu to jak próba jechania pod prąd autostradą - jeśli nawet to przeżyjesz to i tak wyjdziesz na głupka.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-10, 15:58   

"Dla mnie to trochę chore że transseksy traktuje się na równi z transwestytyzmem, gdzie jedno jest dążeniem do normalnego życia a drugie to fetysz." PaulinaWFT, Trudno to uznac za wyrwane z kontekstu. Ale jeśli rozumiem to na opak - przeprosze Cię.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-09-10, 17:57   

Kate53 napisał/a:
Na stronach WHO można przeczytać coś zupełnie odwrotnego - transwestytyzm nie jest fetyszem i polega na chęci czasowego przynależenia do płci przeciwnej. To różni TS od TV. TS chcą na stałe, a TV czasowo.
Dlaczego po raz kolejny powtarzasz te brednie z dawnej encyklopedii onetu? Antywiedza!

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę ale jeśli sądzisz że ts od tv różni się TYLKO tym że jedno jest czasowe a drugie na stałe to masz słabe źródło.
ICD-11 po wyszukaniu transseksualizm "Gender Incongruence of Adolescence and Adulthood is characterized by a marked and persistent incongruence between an individual´s experienced gender and the assigned sex, which often leads to a desire to ‘transition’, [...]"
transwestytyzmu brak.
ICD-10 (spokojnie można uznać że wydanie w Polsce wciąż aktualne) jest transseksualizm i jest transwestytyzm jako nie-fetysz i fetysz ale w obu tych deficjencjach pada słowo "przebiera się" Transseksualiści się NIE przebierają
W DSM-5 jest "Transvestic Disorder" i "Gender Dysphoria" i to są totalnie różne rzeczy.
W byle jakim podręczniku do seksuologi (choć tu trza przyznać że to nie są zbyt nowe książki) przy transwestytyzmie zawsze jest o przebieraniu i że absolutnie nie ma to nic wspólnego z transseksualizmem ) ("nie należy go mylić").
Forum jest transowe ale co innego tolerancja o co innego propagowanie dziwnych treści że transseksualizm i transwestytyzm to to samo, już wiedzę radość jakieś m/k po wydaniu kupy hajsu na zabiegi i po latach na hrt jak jest przyrównywana do drag queen :V
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-10, 18:52   

A co ma wspólnego drag queen z transwestytą?

No i edycja.
Na starym dobrym crossie macie w sposób przystępny streszczone przez psycholożke obecne kwalifikacje wg DSM i WHO. Oraz nieco światełka co do obecnej wiedzy w temacie transwestytyzmu.

http://www.crossdressing....v2_id=5&lang=pl

No ale to przecież jak zwykle dyshonor babrać się w błotku crossa,. Wszak tam nic, tylko zboczeńcy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-10, 23:17   

PaulinaWFT napisał/a:

Edit: nie wiem, po krótkim zastanowieniu się to jeśli uważacie że te dwie grupy to to samo to ja wysiadam z wagonika i skasujcie mi konto, zostanę "tru" i się skończę wypowiadać skoro jestem nietolerancyjną prukfą XD

Nikt nie twierdzi, że te dwie grupy to to samo, ale te dwie grupy to tacy sami ludzie - po prostu ludzie, których coś tam dotknęło, wszystkim należy się szacunek. W związku z czym... no nie wiem, ale ja też źle to widzę jak ktoś zaczyna od podkreślania różnic zamiast podobieństw :?

Mr. X napisał/a:
już wiedzę radość jakieś m/k po wydaniu kupy hajsu na zabiegi i po latach na hrt jak jest przyrównywana do drag queen :V

yyy... ale TV to nie to samo co drag queen...
_________________
 
 
Kate53
użytkownik
miętka nindzia

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 6
Wysłany: 2019-09-11, 01:58   

PaulinaWFT napisał/a:
@up

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Transwestytyzm_fetyszystyczny

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Transwestytyzm_o_typie_podw%C3%B3jnej_roli

No nie, nie pasuję do was, jest o tym wzmianka w definicji.

To teraz powiesz mi że wciąż kłamie i nie istnieje transwestytyzm w postaci fetyszu oraz zabawy, dwa linki do nie onetowej Wiki.

Ps. Nie wiedziałam że coś takiego jak Wiki Onetu istnieje/istniało XD

Jak dla mnie to by było na tyle ale jak chcesz się bić ze światem jak płaskoziemcy i antyszczepionkowcy to droga wolna [ciach].


Ksiakrew, polecam nie spłaszczać tematu transwestytyzmu tylko do jednego rzadszego typu. Teraz gdy wkleiłaś hiperłącza przynajmniej wiesz w końcu że istnieją 2 typy.

Ada75 napisał/a:
A tak zupełnie od siebie, to czerpanie z Wikipedii specjalistycznej wiedzy, przez osobę ze "środowiska" to przejaw skrajnej ignorancji.


Napisałabym do czego nadaje się szczególnie polska wersja Wikipedii, ale regulamin mówi, że nie wolno tego tu pisać.

Emilia napisał/a:
Paulina ma pełną rację, TV to jedynie fetysz.


[ciach] nie masz pojęcia o medycynie ani o otaczającym Cię świecie. Polecam poczytać stanowisko WHO oraz WPATH w tej kwestii. Kurcze blade, po przeczytaniu wielu twoich wypowiedzi mogę tylko powiedzieć, że praktycznie nic nie wiesz o zjawisku transpłciowości, idź i dalej ludziom wpychaj Libera i hormony bez diagnostyki i zastanowienia. Będą Ci potem kaleki dziękować za wszystko. Tak samo, psiakość, za sianą tu antywiedzę Emilio. [ciach]

PaulinaWFT napisał/a:
wskaźnika ilości przypadków i nikt chyba nie wie jak to w skali wszystkich TV wygląda.
Polecam przejrzeć ScienceDirect, Pubmed i kilka innych źródeł wiedzy w tym psychologicznych. Z szukaniem,żeby Ci to lepiej utkwiło w pamięci, pozostawiam cię samą.

Marzena napisał/a:
PaulinaWFT, Emilia, Ignorantki!
Nic dodać, nic ująć, jednak bez wytłumaczenia błędów, tego typu sloganami nic nie wywalczysz.

PaulinaWTF napisał/a:
Mam inne zdanie i niech żyją jak chcą ale mnie nie do nich nie wrzucaj
To może usuniesz konto, rejestrując się sama się zaszeregowałaś do osób transpłciowych. To zdanie przedstawia transfobię. Jak już pisałam tacy użytkownicy zniechęcają mnie i wstydzę się nawet przedstawić. Brzydzą mnie osoby, które są transfobiczne.

Cytat:
Gdyby na świecie istniała edycja posta po 30minutach to świat byłby lepszy, a tak trzeba było czytać dalej.
W regulaminie jak wół stoi: masz prawo do poproszenia o usunięcie swoich wypowiedzi. Konta przy tym nie musisz usuwać. "0.5. Każdy użytkownik forum ma możliwość usunięcia swojego konta i wpisów. Należy w tym celu wysłać żądanie na adres: frreja(maupa jedna)poczta.fm. "

Mr. X Transwestytyzmu brak bo go się nie leczy. Jednak jeżeli dysforia narośnie i przejdzie to w trwały a nie czasowy problem trzeba leczyć. Osobę która tylko czasowo funkcjonuje w roli kobiecej, nie trzeba leczyć, bo gdy jej minie po kilku dniach czy godzinach, będzie chciała z powrotem.

Mr. X napisał/a:
ICD-10 (spokojnie można uznać że wydanie w Polsce wciąż aktualne) jest transseksualizm i jest transwestytyzm jako nie-fetysz i fetysz ale w obu tych deficjencjach pada słowo "przebiera się" Transseksualiści się NIE przebierają


Proszę o cytat z oryginalnego ICD-10. Poza tym wiele osób transseksualnych twierdzi, że przebierały się w dzieciństwie. Myślę, że czepainie się słówek to nie jest najlepszy sposób na wartościową dyskusję.
Ostatnio zmieniony przez Freja 2019-09-12, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-11, 14:19   

Ada75,

Mam takie spostrzeżenie: jak to jest że na Crossdressing czy CrossDiscord zgodnie koegzystuja osoby TS, CD a nawet fetyszyści? Natomiast tu co jakiś czas pojawia sie hejt w kierunku osób transwestytycznych. Ba! Idziesz na transwieczorek i nie wiesz kto jest cd kto ts itp... jest zwykła rozmowa... zwykła.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-11, 16:59   

Kaśka, to jest wyśmienite miejsce do anonimowego wyłania własnej żółci.
 
 
Kate53
użytkownik
miętka nindzia

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 9
Posty: 6
Wysłany: 2019-09-11, 19:05   

Emilia napisał/a:
Katarzyna, zrozum kobieto że tu nikt nikogo nie hejtuje tv. To ty sama oraz Kate nakręcacie tą spirale nienawiści. My tu otwarcie rozmawiamy o tv a wasza dwójka przychodzi i sieje ferment. Zachowujecie się strasznie agresywnie, same atakujecie nas i obrażacie. Ale pewnie i tak tego nie widzisz, lepiej mówić że na całym forum wszyscy hejtują tv :D Żenujące.


Kto tą falę nienawiści nakręca? Paulina WFT oraz Ty Emilio, zero myślenia zanim coś napiszesz. Frement Ty tu siejesz wraz z Pauliną.

Ale przybliże Tobie i reszcie jak myślą mniej więcej szaraczki z ulicy -- widząc transseksualistkę
- o pedal / przebieraniec idzie, to nie kobieta, nie ma naturalnej pochwy, ma zarost, szerokie bary i męski głos, pewnie w gaciach ma [to i owo]

Widzi szaraczek z ulicy transwestytę:
- o pedal / przebieraniec idzie, to nie kobieta, nie ma naturalnej pochwy, ma zarost, szerokie bary i męski głos, pewnie w gaciach ma [to i owo].

Do tego faktem jest, że części transseksualistek pomogają tylko tony operacji bo za późno zaczęły lub miały genetycznego pecha. Szarak z ulicy nie odróżni jej od transwestyty, nawet ten rozumiejący więcej niż tylko mający znajomość anatomii roweru.

Moim zdaniem dopóki środowisko będzie tworzyło zamknięte w skorupkach oboziki i bedzie z armat walilo do siebie, co było widać tutaj wczoraj i przedwczoraj. To nic się nie zmieni. Dalej będą wszyscy -- zarówno TS jak i TV -- pedałami, zboczeńcami, poprańcami, dżenderami itd. dla tych szaraków. Może tego nie widzicie ale te armaty wymierzacie sami przeciwko sobie. A dla niektórych osób z powyższych odpowiedzi bogiem jest "Biorę Hormony". Bóg najwyższy, nie ma wyższego.

Przeszedł CIS-Darek na forum i czego się dowiedział? Czyta sobie wywyższanie się jednej grupki nad drugą? Obserwuje prawie że chore społeczeństwo, które nie umie się zjednoczyć? Które sobie dołki kopie na wzajem? To ma być przyjazne miejsce?

remick76 napisał/a:
Wtedy po tej 'pomocy' pomogła śp. Arisa ..


Co się stało?

Psiakość, wiecie co wam wszystkim powiem? Jestem za a nawet i przeciw, wszystkie wasze posty są pomocne i macie po punkcie. Dzięki temu wiem czym to miejsce jest. To co przeczytałam na fb, obejrzałam na youtubie, dostałam zapisy rozmów stąd i z komunikatora -- mogę powiedzieć -- pomogło mi, nie zakładać tu konta bo nie ma sensu. Widać chyba to jest prawda. Poda mi ktoś inne miejsce tego typu w sieci, gdzie znają polskie realia, poza facebookiem? Miejsce gdzie jest przyjaźniej, a administratorzy wyrzucają osoby lejące żółcią?

Na koniec przemyślenia innej osoby na ten temat. Święte i szczere słowa.

Cytat:
Jak zamkniesz w pokoju dzesięć transseksualistek, to dogadają się najwyżej dwie,trzy,a reszta się pozabija


https://www.salon24.pl/u/...rodowisku-trans
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-09-11, 19:12   

Wszystkie są winne, nie tylko ja obrażałam innych. Masz update mojego poprzedniego postu. A to już tyle z mojej strony, spadam.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Maerno
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 17
Posty: 82
Wysłany: 2019-09-11, 19:15   

Darek już się dowiedział wszystkiego co chciał, a nawet więcej.
Wydaje mi się, że z TV i TS jest jak z T i LGB. Niby podobne, jest dużo różnic, ale jakoś się trzymają razem.
Po co się o to kłócić? Argument "przeciętny cis-hetero Kowalski" to raczej średnia racja, większość nie jest nawet w stanie rozwinąć skrótu LGBT.
I TV i TS to są jacyś ludzie, a nie pojęcia.
_________________
"Powiedz co to znaczy, gdy ktoś myśli inaczej
I gdy mówi inaczej. Czy to ci nie przeszkadza?"
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-12, 07:21   

Wątek zamykam. Punkty czekają na rozdanie. Jestem na urlopie, to chwilę poczekają. Chyba, że ktoś inny rozda.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-12, 14:29   

remick76 napisał/a:
: dejcie kurtynę na ten żenujący wątek


Emilia napisał/a:
Zdecydowanie ten wątek zasługuje na zamknięcie.

I właśnie dlatego, po stwierdzeniu tego, kontynuujecie tę awanturę?

... Wycinam to.

Remick76, Emilia i Katarzyna dostają punkty karne za awanturowanie się / wycieczki osobiste. Punkty za truTSizm w trakcie dyskusji.

... I weź tu wyjedź na urlop liczywszy, że użytkownicy będą mieli na tyle rozsądku, żeby nie kręcić gównoburz i sami się wyciszą.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-17, 09:45   

Punktów za „ts i tv to dwa oddzielne zjawiska” nie przyznajemy, zapadła taka decyzja. Natomiast oczernianie, wypowiedzi wulgarne, wartościujące, osób o odmiennym przeżywaniu płci niż autor posta, będą skutkowały ostrzeżeniami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 10