Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej
Autor Wiadomość
Hlviia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Wysłany: 2019-08-08, 15:58   Hej

Cześć
Po kilku latach zdecydowałam się tu w końcu coś napisać. Od najmłodszych lat czułam że coś jest ze mną nie tak. Moja pleć biologiczna nie zgadzała sie z moimi odczuciami. Nie miałam wtedy pojęcia że istnieje coś takiego jak transseksualizm i czułam się jak jakieś dziwadło. Nie chciałam być chłopcem ale nie mogłam z tym nic zrobić bo nie pozwalano mi zachowywać się lub mówić innaczej. Pochodzę z bardzo konserwatywnej rodziny i szybko zorientowałam się że nie powinnam mówić nikomu o moim problemie. Moja cała rodzina czuje czystą nienawiść do osób transseksualnych, homoseksualnych itp. Od zawsze słuchałam tylko jak to mówiło się w domu że powinno się wprowadzić karę śmierci i pozbyć tych wszystkich zwyrodnialców. Cały czas ukrywałam więc to co czuje. Chciałam o tym zapomnieć i żyć pozorami. Od kilku lat zrozumiałam jednak że problem nie zniknie. Nie wiedziałam jednak co zrobić. Nie wytrzymałam tego psychicznie i wpadłam w depresję. Leczę się na nią od paru lat i czuję się już trochę lepiej. Zdecydowałam się w końcu że muszę zacząć działać by móc normalnie żyć. Jednym z podstawowych problemów jest mój brak pieniędzy na leczenie i wyprowadzenie się z domu rodziców. Obecnie mam 21 lat i studiuje a w pozostałym czasie staram się zarobić pieniądze. Jestem tutaj bo mam dużo pytań odnośnie terapii. Jak np. do jakiego lekarza mogę się z tym udać? Mam na myśli listę znających się w tym temacie lekarzy z tolerancyjnym i dobrym podejściem. Dodatkowym problemem jest fakt że jestem również osobą homoseksualną co często jest postrzegane w połączeniu z transseksualizmem za zboczenie. Dlatego właśnie szukam lekarza który to zrozumie. Wiem że temat pewnie oklepany ale jednak nie umiem takiej aktualnej listy znaleźć dlatego byłabym naprawdę bardzo wdzięczna za pomoc.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2569
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-08-08, 16:41   

Cześć, Hlviia.
Zajrzyj do wątku "Opinie o lekarzach" i znajdź takiego, którego masz najbliżej miejsca zamieszkania.
_________________
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-08-08, 16:43   

Cześć Hlviia, homoseksualizm to nie jest żadne zboczenie w przypadku transów :D
Większość transek są właśnie lesbijkami, więc się martw, z pewnością znajdziesz sobie jakąś partnerkę 8-)

Kilka lat depresji? Czy przez ten czas nie poczułaś potrzeby poszukania rozwiązania swoich problemów?

Jak tylko Freja da ci rangę użytkownika to otrzymasz dostęp do działów ukrytych a tam będziesz mogła sobie znaleźć odpowiadającego ci lekarza. Na http://www.transseksualizm.pl/portal.php też możesz sobie poszukać.

Jednym z lepszych rozwiązań dla ciebie będzie znalezienie sobie pracy, zarobienie i wyprowadzka z domu rodzinnego, jeśli nie czujesz że znajdziesz tam poparcie.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
dorota745!
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 25
Posty: 115
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-08-16, 17:19   

Hlviia, można powiedzieć, że opisałaś moją sytuację sprzed wielu lat. Dziś jestem dwa razy starsza od Ciebie, a w mojej kwestii nic się nie zmieniło, poza pogłębiającą się depresją. Z tego nie da się wyjść. Zrób coś dla siebie.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10