Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
jak długo wstrzykiwać testo?
Autor Wiadomość
jake
użytkownik
jake

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 5
Wysłany: 2019-08-08, 02:04   jak długo wstrzykiwać testo?

Cześć, przedstawię się jeszcze raz bo ostatnio robiłem to tutaj jakiś rok temu. Jestem Szymon/Jake/Leslie (używam wszystkich 3 imion) i jestem trans k/m, mam 18 lat i od 6 tygodni biorę testo. Chętnie uzyskam dostęp do wątku o hormonach i całej reszcie, ale skoro go jeszcze nie mam to zapytam tutaj.

Jak długo się wstrzykuje testosteron? Chodzi mi o samo wtłaczanie płynu w mięsień. Najpierw od wszystkich słyszałem że trzeba to robić bardzo powoli bo można inaczej rozerwać mięśnie. Ale pytam się innych ludzi i mówią że nic nie słyszeli żeby dało się tak uszkodzić mięsień. Dziś wstrzykiwałem 10 minut, ale jakieś ziomy nie z Polski mi mówią że wstrzykują w mniej niż minutę i na pewno nie powinno się tego robić parę minut. Ktoś wie czy czas wstrzykiwania ma jakieś znaczenie albo jak długo powinno to trwać?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-08-08, 15:05   

Zarówno Omnadren jak i Prolongatum są lekami oleistymi, więc należy podawać je wolniej niż inne, ale bez przesady - 10 minut jest tą przesadą. Mnie zastrzyki robi pielęgniarka i trwa to +/- 1 minutę przy 1 ml Prolo.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-08-11, 21:15   

Powiem tak: im dłużej tym lepiej :) Nie ma żadnego "za długo", ale wytrwać 10 minut to jest wow :P w sensie że... mało kto ma taką cierpliwość ;) Testo jest gęsty i oleisty, jak zrobisz za szybko, to po prostu boli. W rozerwany mięsień też ciężko mi uwierzyć, bo mi kiedyś lekarz zrobił tak szybko i nic się nie stało... poza tym że prawie nie mogłem chodzić przez kilka dni, więc nie polecam...
Rób tak wolno jak możesz, ale 2-3 minuty spokojnie wystarczą, pewnie nawet jedna, ale im wolniej tym mniej boli itp.
_________________
 
 
estriko
użytkownik
Never Give Up..

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 33
Wysłany: 2019-09-27, 15:48   

Czy te zastrzyki bolą? I w którym miejscu się je wbija? Niedługo też dostanę, wiec chciałbym wiedzieć już :)
P. S duzo placicie za hormony na miesiąc?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-09-27, 16:21   

estriko napisał/a:
Czy te zastrzyki bolą?

Mnie nie bolą, ale może dlatego, że robi je pielęgniarka.

estriko napisał/a:
duzo placicie za hormony na miesiąc?

57 zł za 1 opakowanie Prolo (5 ampułek), a średnio opakowanie wystarcza mi na 2,5 miesiąca.
_________________
 
 
 
estriko
użytkownik
Never Give Up..

Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Posty: 33
Wysłany: 2019-09-27, 16:55   

AwryBoy, dziękuję za odpowiedź ;)
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2019-09-27, 21:37   

Jak kiedys chodzilem na zastrzyki do przychodni to zadnej z pielegniarek nigdy ta czynnosc nie zajela wiecej niz 20 sekund. Ja tez robie sobie zastrzyki w podobnym tempie i nigdy nie mialem z tego powodu zadnych problemow. Tylko kilka razy (na ponad 20 lat na testo) zdarzylo sie ze na drugi dzien odczuwalem lekki bol - ale to chyba zalezy nie tyle od tempa podania, a od miejsca gdzie sie wklujemy.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-09-28, 05:28   

estriko napisał/a:
Czy te zastrzyki bolą? I w którym miejscu się je wbija? Niedługo też dostanę, wiec chciałbym wiedzieć już :)

Było pisane na forum, można poszukać i poczytać i będziesz wiedział już :P
Czasem bolą czasem nie bolą. Zależy od tego kto robi, gdzie wbije itp.


southener, więc może to też zależeć od indywidualnej wrażliwości. Mnie często boli. Nie mówiąc już o tym, że Omnadren/Prolo można faktycznie wstrzyknąć w 20 sekund (choć wolałbym nie...), ale już np. Nebido... no też można - raz mi lekarz tak zrobił (jak wiadomo: lekarze nie umieją robić zastrzyków...) - myślałem że umrę ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9