Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pismo o niezwłocznym wykonaniu histerektomi vs sąd vs biegły
Autor Wiadomość
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-07-31, 18:38   Pismo o niezwłocznym wykonaniu histerektomi vs sąd vs biegły

Mój ginekolog wypisze mi zaświadczenie o tym że należy szybko wykonać histerektomie, bardzo chciałbym wykonać ten zabieg w grudniu.
Dostałem właśnie pismo z sądu o terminie rozprawy za prawie pół roku i o wyznaczeniu Lwa Starowicza na biegłego....sprawa leży w sądzie 1,5 roku (kurva >__<)
Nie mam żadnego wyznaczonego terminu spotkania z biegłym...rozumiem że mam się sam umówić?
Dostarczyłem sądowi wuchte dokumentów, zaświadczenie o mastektomii, zaświadczenie o byciu na psychoterapii....no po prostu bardziej tru trans się chyba nie da. Czy mogę jakoś pismem o tej histerektomii wymusić żeby przyśpieszyć sprawe? Czytałem że może byc tak że biegły tylko przejrzy dokumenty i wyda swoją własną. Plus patrzyłem na opis co robi Lew (albo raczej jego praktykantki/asystentki) i...ja już te testy robiłem >__< Nie rozumiem co się dzieje w tym kraju...

Pisałem już do rzecznika praw obywatelskich i o tym że kurator jest niepotrzebny kiedy 1 rodzic nie żyje na podstawie innych takich spraw...i cholera nie wiem co ja mam jeszcze ze swoim sądem zrobić. Mam się przykuć do drzwi sądu? Jest coś w UE jakaś instytucja czy coś która mogłaby pomóc? Patrzyłem nawet na niemieckie strony jak to u nich wygląda bo w sumie dość dobrze znam niemiecki ale no nie mieszkam tam więc nie mam szans na obywatelstwo, słyszał ktoś kiedyś o jakimś azylu dla transów? (skoro tak chętnie Niemcy kiedyś udzielały azylu..) bo polskie sądu stanowią zagrożenie dla mojego zdrowia.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-08-01, 01:55   Re: Pismo o niezwłocznym wykonaniu histerektomi vs sąd vs bi

Mr. X napisał/a:
Nie mam żadnego wyznaczonego terminu spotkania z biegłym...rozumiem że mam się sam umówić?

W sumie to powinno być określone w piśmie (czy masz się sam umówić albo od razu powinieneś mieć podany termin). No ale jak nie jest, to spróbuj zadzwonić (do Lwa-Starowicza) i zapytać.

Hmm, nie wiem jakie pismo dostałeś, ale w przypadku zagrożenia życia, to można zrobić operację przed wyrokiem. No ale jeśli u Ciebie jeszcze aż tak poważna sprawa to nie jest... to niestety nie wiem czy na sądzie zrobi to wrażenie...
_________________
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2019-08-01, 08:55   

Mr. X, mogę zapytać ile jesteś na tst? Domyślam się, że masz zmiany endometrium... czym to się u Ciebie objawia?

Co do operacji, to przy zagrożeniu życia nawet cis kobietom robi się histerektomie, więc takie zaświadczenie niewiele zmienia.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-02, 17:44   Re: Pismo o niezwłocznym wykonaniu histerektomi vs sąd vs bi

wendigo napisał/a:

W sumie to powinno być określone w piśmie (czy masz się sam umówić albo od razu powinieneś mieć podany termin). No ale jak nie jest, to spróbuj zadzwonić (do Lwa-Starowicza) i zapytać.

Aha...eh czyli nawet o czymś takim zapomnieli, mój sąd zaczyna być podejrzany...co jeśli sąd jest nieprzychylny transom? Nie ma żadnych przepisów które chronią nas przed przedłużaniem spraw z winy sądu?


wendigo napisał/a:
Hmm, nie wiem jakie pismo dostałeś, ale w przypadku zagrożenia życia, to można zrobić operację przed wyrokiem.

Nie, chyba nie ma tam o zagrożeniu życia. Ale zdrowie przecież też jest ważne :/


andrzej napisał/a:
czym to się u Ciebie objawia?

Odpowiedziałem na priv :V
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-06, 00:26   

Jeśli Twoim biegłym jest stary Starowicz, to koniecznie próbuj się skontaktować z recepcją przychodni czy coś. Ostatnio słyszałem, jak ktoś pół roku czekał na zaproszenie na badanie :|

Cytat:
Nie ma żadnych przepisów które chronią nas przed przedłużaniem spraw z winy sądu?


Masz skargę na przewlekłość postępowania cywilnego. Pisałem o tym, ale może w jakimś wątku Arisy.

Cytat:
no po prostu bardziej tru trans się chyba nie da. Czy mogę jakoś pismem o tej histerektomii wymusić żeby przyśpieszyć sprawe?


Na Twoim miejscu jednak nie dawałbym tego zaświadczenia od ginekologa, tylko wniosek o przyspieszenie rozpoznawania sprawy: bo przez zabiegi wyglądasz jak przeciętny mężczyzna, i musisz przez to każdemu wyjaśniać rozbieżność między płcią metrykalną a fizycznością, że to skutek korekty płci. Załączniki: wszystkie ostatnie artykuły prasowe ostrzegające przed ideologią LGBT. Jeśli ktoś Ci kiedyś przysyłał jakieś groźby karalne, też to dorzuć ;>

Cytat:
Pisałem już do rzecznika praw obywatelskich i o tym że kurator jest niepotrzebny kiedy 1 rodzic nie żyje na podstawie innych takich spraw...


A to już jest zakończone?

Cytat:
i cholera nie wiem co ja mam jeszcze ze swoim sądem zrobić. Mam się przykuć do drzwi sądu? Jest coś w UE jakaś instytucja czy coś która mogłaby pomóc? Patrzyłem nawet na niemieckie strony jak to u nich wygląda bo w sumie dość dobrze znam niemiecki ale no nie mieszkam tam więc nie mam szans na obywatelstwo, słyszał ktoś kiedyś o jakimś azylu dla transów? (skoro tak chętnie Niemcy kiedyś udzielały azylu..) bo polskie sądu stanowią zagrożenie dla mojego zdrowia.


Jesteś obywatelem UE, możesz tam wyjechać w dowolnym momencie bez żadnych azylów, zamieszkać na stałe i pracować. Chyba tylko Twoje studia stoja na przeszkodzie.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2019-08-06, 12:18   

kicur napisał/a:
Jeśli Twoim biegłym jest stary Starowicz, to koniecznie próbuj się skontaktować z recepcją przychodni czy coś. Ostatnio słyszałem, jak ktoś pół roku czekał na zaproszenie na badanie :|

Właśnie umówiłem się na wizyte w tym prywatnym czymś jego w Wawie i było że na razie żadne pismo z sądu nie doszło do nich...może błąka się po odmętach sądu....samo pismo o wyznaczeniu biegłego też nie było w mojej kopercie tylko w tej adresowanej do moje mamy
..choć w tym piśmie to mnie wzywa się do zapłaty za biegłego...
kicur napisał/a:

Masz skargę na przewlekłość postępowania cywilnego. Pisałem o tym, ale może w jakimś wątku Arisy.

Być może jej watki raczej poznikały albo są nieczytelna bo dziurawe :/ Ta skarga to jest dla apelacyjnego czy do zarządcy wydziału?
kicur napisał/a:

Na Twoim miejscu jednak nie dawałbym tego zaświadczenia od ginekologa, tylko wniosek o przyspieszenie rozpoznawania sprawy: bo przez zabiegi wyglądasz jak przeciętny mężczyzna, i musisz przez to każdemu wyjaśniać rozbieżność między płcią metrykalną a fizycznością, że to skutek korekty płci.

Taki wniosek wysłałem 2 miesiące temu już ;___; Przywoływałem tam sytuacje jak nie chcą uznać moich dokumentów np na poczcie, urzędzie. Niestosowane zachowanie kanarów itp W pismie od rzecznika które niedawno wpłynęło do sądu też o tym jest.

kicur napisał/a:

A to już jest zakończone?


Nie wiem ostatnie co mi wiadomo na temat kuratora to że kilka miesięcy temu sąd rejonowy odmówił kuratora bo brak podstaw, nie wiem czy sąd okręgowy się jakoś do tego ustosunkował czy coś. Chyba odpuszczono kuratora... Prawnik mówi że ten sędzi jest..zły, akta są w dziwnych miejscach typu że non stop leżą ponoć w domu sędziego, postępowanie jest dziwne i nielogiczne.
kicur napisał/a:

Jesteś obywatelem UE, możesz tam wyjechać w dowolnym momencie bez żadnych azylów, zamieszkać na stałe i pracować. Chyba tylko Twoje studia stoja na przeszkodzie.

Tylko że ja nie chce (na razie) tam jechać i mieszkać, chciałbym zdać te ich ewentualne testy językowy otrzymać tymczasowe obywatelstwo Niemiec (na niemieckiej stronie czytałem że postępowanie o zmianę danych może być dla obcokrajowców ze stałym prawem pobytu, ale ja się do tego nie kwalifikuje bo tam nie mieszkam) zmienić tam dane i używać ich w Polsce bo przecież polski sąd może na podstawie zagranicznego wyroku wydać swój lokalny, czyż nie? Albo żeby chociaż dało się pracować legalnie na takie dane...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10