Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Mama trans k/m
Autor Wiadomość
Todora
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-07-21, 10:51   Mama trans k/m

Witam serdecznie
Postanowiłam zarejestrować się na tym forum gdyż szukam pomocy, informacji i wsparcia doswiadczeniem osób trans i ich najbliższych.

Jestem mamą biologicznej dziewczynki, od paru lat czułam że coś ją dręczy, miała dziwne zachowania i objawy coraz silniejszej depresji przy w miarę szczęśliwym życiu. Często jej zachowanie było dla mnie przykre i niezrozumiałe. Wtedy pojawiło się to przeczucie że "coś" jest nie tak. Miała wtedy skończone 11 lat. Kolejne dwa lata utwierdzały mnie w przekonaniu że moje kochane dziecko ma poważny problem z którym nie jest w stanie sobie poradzić. Wzięłam ją na poważną rozmowę i się otworzyła i opowiedziała mi wszystko co czuje. Mimo że ok. rok wcześniej przy luźnej rozmowie na pytanie czy ma problem z postrzeganiem swojej płci zaprzeczała teraz powiedziała to czego i tak się domyślałam- męczy się w swoim ciele i pragnie być chłopcem.
Mam nadzieję że na tym forum znajdę informację jak mogę pomóc mojemu dziecku przejść przez wszystko co ją czeka w dążeniu do zmiany, chcę by był (a) szczęśliwy w zgodzie z samym sobą.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Maerno
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 17
Posty: 82
Wysłany: 2019-07-21, 11:06   

Witaj, Todora.
_________________
"Powiedz co to znaczy, gdy ktoś myśli inaczej
I gdy mówi inaczej. Czy to ci nie przeszkadza?"
 
 
Bandito
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 45
Wysłany: 2019-07-21, 12:16   

Witam mamę chłopaka który wygrał los na loterii :-D Miałem podobnie z wiekiem i akceptacją i mogę jedynie powiedzieć, że od mojego coming outu, życie nigdy nie było tak piękne!
 
 
Pola
użytkownik
Wolność.


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 12
Skąd: Pomorze
Wysłany: 2019-07-21, 12:33   

Serdecznie witam🙂


Przydała by się konsultacja z odpowiednim psychologiem/psycholożką
seksuologiem . Aby coś z tym zrobić .Mam nadzieję że ktoś jeszcze z forumowiczòw się wypowie. Pozdrawiam.
_________________
Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz. więcej
Albert Einstein
 
 
Todora
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-07-21, 13:15   

Dziękuję za odpowiedzi.

Bandito cieszę się że u Ciebie wszystko zmierza w dobrą stronę :)

My już jesteśmy po trzech wizytach u psychologa. Teraz czekamy na umówiony termin konsultacji u psychiatry. Nie chcę tracić czasu, żeby pomóc jak najszybciej.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-07-21, 13:28   

Cześć, Todora :)
Wielki szacunek za dostrzeżenie problemu u swojego dziecka i pomoc. Naprawdę, możesz czuć się kimś wyjątkowym.
_________________
 
 
 
Todora
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-07-21, 14:30   

AwryBoy nie czuję się wyjątkową. I tak naprawdę przeraża mnie wszystko co nas czeka. Ale jakby nie było to ja jako dorosła osoba muszę być silna i zadbać o moje dziecko.
Tyle pytań bym chciała zadać i odpowiedzieć w niektórych tematach ale nie mam dostępu do innych części forum. Długo to potrwa?
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-07-21, 15:31   

Przeraża Cię, ale pomagasz i wspierasz. Natomiast, dla wielu matek (o czym świadczą historie osób na tym forum, również moja własna) ważniejsze było, co pomyślą inni, jaki to wstyd przyznać się, że ma się takie a nie inne dziecko. Lepiej było zamieść sprawę pod dywan niż zrobić cokolwiek albo przynajmniej starać się zrozumieć problem.
Jako osoba dorosła zadbałem o samopoczucie mojej matki, przez co uciekł mi kawał życia. Na szczęście to już przeszłość :)
_________________
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2019-07-21, 15:32   

Witaj na forum Todoro :)

Mało jest takich otwartych rodziców.
_________________
Freja Draco
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-22, 00:04   

Witaj, masz dobre podejście :) Ja powiem tylko jedno:
Todora napisał/a:
. I tak naprawdę przeraża mnie wszystko co nas czeka.

jak już ja się przyznałem rodzinie, to wszystko co nastąpiło potem nie było nawet w połowie tak przerażające jak życie wcześniej :P więc będzie dobrze :)
_________________
 
 
Todora
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-07-22, 09:23   

Dzięki. Czytając to forum i relację osób które się ujawniły i zaczęły proces zmiany widzę że gorszy jest ten okres przed, czyli tłumienie swoich emocji i ukrywanie wszystkiego.
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-24, 06:52   

Witaj, dla mnie również twoje podejście do tematu jest nadzieją, że świadomych rodziców będzie coraz więcej.
 
 
andrzej
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 56
Posty: 159
Skąd: W-wa
Wysłany: 2019-07-29, 02:08   

Zdecydowanie funkcjonowanie jako osoba odmiennej płci jest męczące i frustrujące. Ja przez jakiś czas zakładałem maskę przy obcych - mogłem wtedy funkcjonować jako chłopak. Wstydziłem się bycia dziewczynką. To był okropny okres. Wyzywanie od obojnaków... bycie obiektem drwin rówieśników... nikomu tego nie życzę, dlatego sugeruję intensywne interesowanie się również sytuacją dziecka w szkole. Powodzenia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9