Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawiłości i balansowanie w transowaniu
Autor Wiadomość
Logan
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 7
  Wysłany: 2019-07-15, 10:56   Zawiłości i balansowanie w transowaniu

Witam,

Nie wiem jak zacząć, więc może po krótce opowiem swoją historię.

Za dzieciaka raczej się nie przejmowałem kim jestem, byłem po prostu osobą robiącą to, co dana płeć narzuciła. No może poza skakaniem po drzewach i nałogowym graniem w gierki, ale nikt się o to nie rzucał.

Tak przeminęły lata dzieciństwa, w podstawówce musiałem się jakoś ustosunkować i zacząć się zadawać również z dziewczynami. Wydaje mi się, że byłem bardziej brany za tomboya mimo długich włosów.

W gimnazjum miałem okres depresji sezonowej, gdzie totalnie się załamałem i nie wiedziałem kim jestem, co ja tu robię, do czego zmierzam, jakie mam cechy itp. Ostatecznie zamknąłem ten temat stwierdzając, że jestem po prostu człowiekiem xd

Jeszcze w czasie gimnazjum zacząłem odczuwać dysforie, o ile można tak nazwać 2x poczucie dyskomfortu odnoście klatki i parę razy przez narzucony mi strój (sukienki/spodniczki) na przedstawienia.

Często tworzyłem fejk konta na fejsie podając się za faceta.

Tak minęły 2 lata, mnie zaczęło drażnić, że nie potrafię się określić. Zacząłem szukać i znalazłem taki termin jak trans. W tamtym momencie kompletnie nie odniosłem go do siebie. Zagłębiłem się w niego i zacząłem szukać siebie w tym temacie balansując na stwierdzeniach, że jestem bigender/transfacet/nonbinary/znów transfacet. Do dziś jestem niepewny.

Dalej nie wiem, czy to wszystko powstało przez fakt, że przed tranzycja ludzie brali mnie za chłopaka, ja się śmiałem jedynie. Nigdy ich nie poprawiałem. Nie wiem, czy dysforia w gimnazjum była przez skrócenie włosów i to po prostu do siebie nie pasowało.

Czy społeczeństwo może nieświadomie tak bardzo przymusić na człowieku zmianę i coraz bardziej upodobnianie się do chłopaka?

Czy osoby nie binarne są ok z faktem, że nazywa się ich np chłopcem, czy wolą jak się unika takich binarnych wersji?
Jeśli na 1 człon zdania odpowiedzią jest nie to mi wystarczy aby identyfikować się jako binarny facet.

I dalej uciekam od coming outu, wie 1 osoba, z którą początki były ciężkie. Po wakacjach wyjeżdżam z klasą za granicę nad morze i nie widzi mi się aby brać inny strój kąpielowy niż koszulka i spodenki, mimo, że mam wrażenie, że mnie tam zjedzą...

Przepraszam za chaotycznosc, duży blok tekstu (dużo pominąłem)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-07-15, 12:22   

Na 1- sze pytanie nie umiem fachowo odpowiedziec, bo nie jestem psychologiem, ale wydaje mi się że jeśli już społeczeństwo miałoby taki wpływ, to na takiej zasadzie jak u tej ts osoby k/m co popelnila samobójstwo po korekcie. Całe lata matka tę osobę traktowała gorzej niż synów i powtarzala że wolałaby by ta osoba też była chłopcem. Ale to jest naprawdę ekstremalna trauma. Dziś mam wizytę u psychologa to zapytam co ona sądzi.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Logan
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 7
Wysłany: 2019-07-15, 13:15   

Armand napisał/a:
wydaje mi się że jeśli już społeczeństwo miałoby taki wpływ, to na takiej zasadzie jak u tej ts osoby k/m co popelnila samobójstwo po korekcie. Całe lata matka tę osobę traktowała gorzej niż synów i powtarzala że wolałaby by ta osoba też była chłopcem. Ale to jest naprawdę ekstremalna trauma.


W sumie miałem w przeszłości traumę, która też mogła to spowodować, ale mam wrażenie, że sobie dopowiadam do niej pasujące fakty, a całość miała inne podłoże. Byłem w jednej bardzo toksycznej relacji, zbiegliśmy się pod względem oczekiwań i niejasności w ich wyznaczeniu. Zerwałem kontakt. Osoba ta mieszkala bardzo blisko mnie, więc mijanie się gdzieś miało miejsce. Ja dostawałem ataku paniki wtedy. Nie wiem, czy zmienienie się na chłopaka było ucieczką od tej osoby i zakamuflowaniem się, czy jedynie dało mi do myślenia jak bardzo gram rolę kobiecą i jak bardzo jestem w niej sztuczny, nie czuję się sobą.

Jakbyś się coś dowiedział od psycholog byłbym wdzięczny. Moja nie bardzo potrafiła mi pomóc i stwierdziła, że sam mam jej powiedzieć co czuję i co ona ma wpisać do diagnozy, a ja wciąż się miotam...
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-07-15, 18:16   

Niestety niczego się nie dowiedziałem bo to było spotkanie organizacyjne ;/
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-15, 20:22   

Co do osób nb i jak się czują z jakim określeniem to chyba zależy od indywidualnych odczuć.

Co do zmuszania przez społeczeństwo, to może być, ale to raczej samemu trzeba ocenić. Z tranzycją wiąże się pewne ryzyko, czy będziemy zadowoleni z tej decyzji, i to na nas spoczywa odpowiedzialność za poniesienie go.
 
 
annamr
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 10
Wysłany: 2019-07-24, 13:50   

Chodzi o to co się czuje i kim się jest tak w glebi ciebie. Sa wzorce wymuszone, narzucone ale one nie maja znaczenia. Chodzi o to kim jesteś w glowie, jak ty siebie postrzegasz, w lustrze w glowie, co o sobie myślisz. Chodzi o to bys się czul ze sobą dobrze. Zadaj sobie pytanie wolisz towazystwo koleżanek czy kolegow to już jakiś punkt zaczepienia do przemyslen. Spoleczenstwo zmusza do zycia zgodnie z biologiczna plcia ale nie odwrotnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 9