Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Sąd Wrocław, kilka pytań odnośnie dokumentów.
Autor Wiadomość
Amethyst
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 40
Wysłany: 2019-07-14, 01:22   Sąd Wrocław, kilka pytań odnośnie dokumentów.

Hej orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa ze zmianą danych w sądzie we Wrocławiu?
Ile średnio czekaliście do orzeknięcia wyroku od złożenia pozwu itp.
Mam również kilka pytań mianowicie:

Jeżeli chodzi o „Prośbę o rozpatrzenie sprawy pod nieobecność pozwanych” to czy w wypadku gdy jeden z rodziców (ojciec) nie chce
uczestniczyć w rozprawie, czy może to podpisać tylko on? Czy to się tyczy wyłącznie dwóch rodziców (moja matka może uczestniczyć w rozprawie).

Odnośnie psychiatry to w końcu ma być opinia z f64 czy wystarczy, zaświadczenie o braku chorób psychicznych jak to powiedział Liber?

Co do biegłego to jego koszta są wliczane do rozprawy i mogę się z nich zwolnić, czy to osobne koszta?

W diagnozie psychologicznej robionej 1,5r temu mam napisane, że „Opiniowany doświadcza objawów dysforii płciowej okresu dorastania” oraz „może być to predyktorem transseksualnosci w okresie dorosłym” jak robiłam diagnozę, było to pod koniec moich 16 urodzin, jak otrzymałam diagnozę, miałam już 17 lat rozumiem, że taka opinia jest nic niewarta w sądzie i muszę zrobić nowa?

Odnośnie kompletu dokumentów do pozwu to opinia psychologiczna, zaświadczenie lekarskie dla sądu od libera, „papierek” od psychiatry, kariotyp, oraz badania okresowe poziomu hormonów.
Pytam, bo mam 18 lat jestem już parę msc na hrt i w przyszłym roku chcę już złożyć pozew i iść na studia jako ja, a szczerze przeraża mnie to całe składanie dokumentów i rozprawa. Jeżeli odpowiedzi na moje pytania pojawiły się już w jakimś wątku to przepraszam xd.
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-07-14, 09:57   

Ja mam sprawę we wrocławskim sądzie, ale pierwszej rozprawy jeszcze nie miałam. Złożyłam papiery luty/marzec, w tym miesiącu przyszło że we wrześniu rozprawa. Taki przykład ile może to tutaj zająć.

Co do opinii psychiatrycznej to jest jak Liber mówi. Psychologiczną faktycznie warto byłoby zrobić nową, która stwierdzi że no faktycznie nie były to tylko zaburzenia przy dojrzewaniu i jesteś osobą transseksualną. Warto ją jednak zachować, bo jest to dowód na trwałość Twojej tożsamości płciowej.
 
 
 
Amethyst
użytkownik


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 40
Wysłany: 2019-07-14, 13:10   

Dzięki za odpowiedź, trzymam kciuki Reaktancja żeby wszystko poszło szybko i sprawnie, rozumiem że w większości trzeba się przygotować również na drugą rozprawę bo na pierwszej powołają biegłego, rok akademicki zaczyna się w październiku czyli wątpię że zdążę się uwinąć z wymianą świadectwa itp. Pozew chcę również wnieść w okresie luty/marzec, no nic zrobię po prostu rok przerwy po maturze.

Orientuje się ktoś jeszcze odnośnie dwóch moich pytań o obecność tylko jednego rodzica na sali rozpraw, oraz czy koszta biegłego wliczane są w koszta rozprawy i można się z nich zwolnić?
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-07-14, 20:34   

No co do nieobecności pozwanego to może być tak że tylko jeden z rodziców wniesie taki wniosek. Właściwie to może też po prostu nie przyjść, nie kara się za to rodziców.

Jeśli dostaniesz całkowite zwolnienie z kosztów sądowych będzie to biegłego też dotyczyć. Możesz też dostać częściowej zwolnienie z kosztów i wtedy możesz za coś płacić a za coś nie np. za pozew nie a za biegłego tak.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-07-16, 18:06   Re: Sąd Wrocław, kilka pytań odnośnie dokumentów.

Amethyst napisał/a:

Jeżeli chodzi o „Prośbę o rozpatrzenie sprawy pod nieobecność pozwanych” to czy w wypadku gdy jeden z rodziców (ojciec) nie chce
uczestniczyć w rozprawie, czy może to podpisać tylko on? Czy to się tyczy wyłącznie dwóch rodziców (moja matka może uczestniczyć w rozprawie).

Chyba mylisz dwie rzeczy: "Prośbę o rozpatrzenie sprawy pod nieobecność pozwanych" i umowę z rodzicami, że nie chcą uczestniczyć i zgadzają się na wszystko itp.
Jeśli wpiszesz tylko tą prośbę jako punkt w pozwie, to rodzice i tak dostaną stawiennictwo obowiązkowe, ale ta prośba może o tyle pomóc, że nie będzie odroczenia rozprawy jeśli się nie stawią.
Jeśli podpiszecie umowę/wniosek, że się zgadzają itp., to mogą dostać tylko zawiadomienie o rozprawie lub stawiennictwo nieobowiązkowe. Pewnie taka umowę możesz też zawrzeć z tylko jednym rodzicem - ale on musi to podpisać.
W Twojej sytuacji może jednak wystarczy ta prośba, bo jeśli mama i tak się stawi, a ojciec nie, to może jednak ona wystarczy.

Amethyst napisał/a:
czy koszta biegłego wliczane są w koszta rozprawy i można się z nich zwolnić?

Nie są wliczone w koszt rozprawy ale jeśli dostaniesz zwolnienie całkowite z kosztów, to za biegłego też nie zapłacisz.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9