Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Recepta od lekarza POZ
Autor Wiadomość
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2019-06-18, 14:38   Recepta od lekarza POZ

Hej, nie mogę znaleźć takiego tematu na forum, sorki, jeśli już było to już dokładniej omawiane.
Otóż, co zrobić, by lekarz POZ zgodził się przepisać mi receptę na hormony (które biorę ponad rok)

Mam świstek, że leczę się hormonalnie u seksuologa, mam ksera recept, mam opakowania po lekach z resztką tabletek...

Ale i tak mam przeczucie, że będzie ciężko znaleźć przyjaznego lekarza i go przekonać.
Co więc powiedzieć na wizycie? na jaką ustawę się powołać? błagam o rady
Bo z pieniędzmi u mnie bardzo krucho, nie przelewa się u mnie w rodzinie, dlatego zaoszczędzenie 200+ złotych na wizycie u lekarza byłoby w tym momencie nieocenione.

mówić, że to z powodów finansowych? czy może ściemniać, że nie mogę się skontaktować z lekarzem, a leki potrzebne?

Czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? tzn udało mu się wyprosić od rodzinnego hormony?
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-06-18, 14:43   

Alvena napisał/a:
Czy ktoś ma doświadczenie w tej kwestii? tzn udało mu się wyprosić od rodzinnego hormony?
Ja nawet nie miałam tego zaświadczenia o HRT, natomiast miałam opinię psychiatryczną z wpisanym F64.0 oraz kopię recept. Powiedziałam mu, że jak ogarnę resztę diagnostyki to mu doniosę. I to wystarczyło. Z tego co mówił mi rodzinny - dla NFZ jako "podkładka" wystarczy diagnoza F64.0 którą trzeba mieć.

Tak więc na pewno się da, ale wiele zależy od nastawienia lekarza.
_________________
 
 
Alvena
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 175
Posty: 548
Wysłany: 2019-06-18, 15:02   

opinie psychiatryczną z F64? to psychiatra w ogóle może wypisać coś takiego? przecież to psycholog-seksuolog wydaje opinie? ja nie mam czegoś takiego :O mam tylko zaświadczenie od seksuologa i ewentualnie jakiśtam świstek od psychiatry sprzed wielu lat, mówiący "podejrzenie transseksualizmu" - bo tyle mi mogla wypisac, nie ma kompetencji do oceny.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-06-19, 03:17   Re: Recepta od lekarza POZ

Alvena napisał/a:
Ale i tak mam przeczucie, że będzie ciężko znaleźć przyjaznego lekarza i go przekonać.

Dlaczego tak uważasz? Skąd taki pomysł? Dlaczego by lekarz rodzinny miał mieć problem z przepisaniem leków, które i tak musisz brać stale - chyba ludzie nie zasuwają co 3 miesiące do endokrynologa po leki na tarczycę czy do kardiologa po leki na serce? :P To chyba normalne, że takie leki przepisuje lekarz rodzinny, a specjalistę odwiedza się raz w roku - na kontrolę. Dlaczego by z transseksualizmem miało być inaczej? Zwłaszcza, że masz te wszystkie papiery.
I jeszcze jedno - dlaczego musisz lekarza szukać? Chyba masz jakiegoś lekarza rodzinnego? po prostu idź do niego. Ja bym właśnie najbardziej polecał lekarza, do którego chodzimy od lat - moja lekarka rodzinna znała mnie od dzieciństwa, więc nawet niespecjalnie te papiery przeglądnęła przed przepisaniem leków ;) Jak pójdziesz do jakiegoś lekarza, u którego będziesz pierwszy raz, to może faktycznie bardziej Cię cisnąć.

Na wizycie powiedz po prostu prawdę: "nie stać mnie na jeżdżenie do lakarza prowadzącego po samą receptę". I tyle.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-06-19, 08:23   

wendigo, masz nieaktualne dane. W Polsce od kilku lat lekarz rodzinny nie może przepisać leków zaleconych przez specjalistę. Trzeba mieć od specjalisty kartkę, że pacjent przyjmuje dany lek. Papier nie jest bezterminowy. To jakie leki rodzinny wypisuje jest monitorowane. Jeszcze dochodzi klauzula sumienia i lekarz nawet z zaświadczeniem od specjalisty może się nie zgodzić na wypisanie leków antykoncepcyjnych, lub hormonów w ogóle jeśli jest uprzedzony do osób trans. Coraz bardziej zjebany kraj? Właśnie tak.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-19, 11:28   

Wendigo. Zasuwaja co trzy miesiace. Niestety.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-06-19, 17:53   

Aristocat, mi nie chcą wypisać i ch**.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-06-19, 18:04   

A mi wypisuje rodzinny HRT, leki kardiologiczne i endokrynologiczne. Papier od endokrynologa to chyba widział dobre kilka lat temu. I usłyszałam, że może to robić choćby dożywotnio.
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-19, 19:58   

remick76 napisał/a:
Papier od endokrynologa to chyba widział dobre kilka lat temu. I usłyszałam, że może to robić choćby dożywotnio.


Hmmm, a jak się to ma do tego paska w twoim podpisie, który sugeruje 14 miesięcy HTZ?
 
 
remick76
użytkownik
post-op

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 778
Posty: 518
Wysłany: 2019-06-19, 21:00   

Cytat:
Hmmm, a jak się to ma do tego paska w twoim podpisie, który sugeruje 14 miesięcy HTZ?

remick76 napisał/a:
(...) leki kardiologiczne i endokrynologiczne

Nijak.

W Arisanyi czas biegnie szybciej <kot_wesoly> <kot_mrugajacy>
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-20, 08:17   

Przepraszam za offtop wszystkich, ale muszę podziękować remick76 za lekką, nienacechowaną złymi emocjami odpowiedź. Tak trzymaj dziewczyno, a będzie tu znów fajnie i domowo.
<kot_wesoly>
 
 
adatoproste
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 62
Posty: 144
Wysłany: 2019-06-20, 10:13   

Problem jest innego rodzaju, wypisać teoretycznie może prawie wszystko, tylko z wypisaniem każdego leku wiąże się odpowiedzialnosć, również za wszystkie możliwe powikłania, więc kazda diagnoza musi być poparta diagnostyką, również F64, a podawanie leków zwłaszcza hormonów monitorowane odpowiednimi badaniami. Dlatego lekarz rodzinny chce odpowiednie zaswiadczenia, to oczywiste, myśle dla wszystkich.
Ale bez problemów może przepisać leki, równocześnie powinien współpracować z seksuologiem, psychiatrą i psychologiem czy endokrynologiem, może też pokierować do wielu innych specjalistów, kiedy są wymagane jakieś inne badania, które sam nie ma możliwości zlecenia.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-20, 15:45   

Słyszałem relacje, że zdarzało się, że ktoś miał recepty na hormony wypisywane przez weterynarza <kot_rozbawiony>

Lekarka internistka mi przepisała raz w zeszłym roku. Miałem ze sobą większość dokumentacji od lekarza w takim skoroszycie, wyjaśniłem, że właśnie jestem w trakcie zmiany lekarza prowadzącego i wizytę mam zaklepaną na za 6 tygodni, i do tej pory mi się skończy zapas, a to nie powinno się robić przerw. Zgodziła się, tylko nalegała na badanie ciśnienia krwi.

No ok, może też zrobiło się jej mnie żal, bo wszedłem do gabinetu o kulach i z jedną nogą w gipsie :mrgreen: Ale nie próbujcie tego w domu.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10