Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrzuciłam siedem mitów na wykop :)
Autor Wiadomość
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-18, 17:33   Wrzuciłam siedem mitów na wykop :)

https://www.wykop.pl/link...em-mitow-o-tym/

Zobaczymy jak zareagują? :)

W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc w napisaniu!
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-18, 19:14   

Arisa napisał/a:
Szkoda tylko, że część zdań nadal nie poprawiona. "wyobraż sobie, że obudziłeś" Pisać o transseksualizmie i przyjąć, że czytelnik jest płci męskiej - na co zwracałam uwagę - skąd powrót do tej wersji?

Ktoś proponował taką korektę... Zmieniłam na "Wyobraź sobie, że jednego dnia po przebudzeniu, z jakichś mistycznych powodów, okazujesz się w ciele osoby przeciwnej płci."

Pozostałe niech zostanie tak jak jest.
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-18, 19:44   

remick76 napisał/a:
Seleona napisał/a:
z jakichś mistycznych powodów
Może trochę po fakcie, ale czyż tak nie brzmi lepiej:

Wyobraź sobie, że obudziwszy się pewnego dnia, z jakichś niewytłumaczalnych powodów masz ciało osoby przeciwnej płci..

Z tego co zrozumiałam, redagować artykuł tam można przez cały czas :)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-19, 05:17   Re: Wrzuciłam siedem mitów na wykop :)

Arisa napisał/a:


Nawet to o odchyleniu pozostało :/
Cytat:
Mimo tego, że normą jest wszystko, co nie stwarza problemów, względem większości to nadal jest odchylenie.
<facepalm>

Zauważ Arisa, że w tym fragmencie autorka opisuje zdanie większości, a nie fakty, więc moim zdaniem może zostać to "odchylenie". Ja bym się raczej czepił "względem" bo to słowo tak średnio tu pasuje :P Lepiej by brzmiało: "Mimo tego, że normą jest wszystko, co nie stwarza problemów, zdaniem większości to nadal jest odchylenie."
_________________
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-19, 18:09   

Poprawione. Szczerze mówiąc, nawet będąc transem, ciężko jest napisać artykuł tak, aby nie obrażać innych transów :)
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-19, 20:50   

http://www.trans-health.c...transsexuality/

Da sie konkretnie i na temat.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-19, 21:38   

remick76 napisał/a:
Katarzyna napisał/a:
Da sie konkretnie i na temat.

Tak, tylko spróbuj to wytłumaczyć takim jak Arv z wykopa - powiedzą, że po pierwsze to angielskiego nie znają :/


Ale po co tłumaczyć trollom cokolwiek.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2019-05-19, 22:09   

Wszelkie próby dyskusji z nimi są niestety bezcelowe. Inaczej nie siedzieliby na wykopie.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-05-19, 22:27   

O, czyżby ludzie zaczęli obrzucać artykuł o osobach transpłciowych gównem? Cóż za zaskoczenie...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-20, 11:16   

Wykop to trollowisko.
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2019-05-20, 18:55   

Nie tyle trollowisko, co wylęgarnia prawicowej ignorancji, szczególnie w tematach polityki i ekonomii.
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-05-20, 22:36   

Jak mówiła, twardy beton. Tylko młot udarowy albo odwierty i trotyl pomogą :D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-20, 22:40   

Oj tam, zorganizowane działania dywersyjne batalionu osób transpłciowych pewnie by ich w końcu nawróciły. Trzeba by tylko znaleźć dobrych sztabowców i ochotników do akcji.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-21, 00:35   

Ada75 napisał/a:
Oj tam, zorganizowane działania dywersyjne batalionu osób transpłciowych pewnie by ich w końcu nawróciły. Trzeba by tylko znaleźć dobrych sztabowców i ochotników do akcji.


Jakby co to czytałam: Taktyka walki z bronią pancerną i Działania w terenie zurbanizowanym. Nie wiem tylko skąd AT4 wziąć... :I
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-05-21, 00:59   

Butelki z benzyną, wiara w zwycięstwo... Nic do stracenia nie mamy, oprócz kajdan :D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-05-23, 23:53   

Armand napisał/a:
O, czyżby ludzie zaczęli obrzucać artykuł o osobach transpłciowych gównem? Cóż za zaskoczenie...

Jednak 10 wykopali, tylko 4 zakopali, nie jest tak źle :)

Tylko jeden zaczął narzekać w komentarzach, ale probóję z nim walczyć.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-25, 02:54   

Seleona napisał/a:
Jednak 10 wykopali, tylko 4 zakopali, nie jest tak źle :)

Czyli 14 osób wyraziło swoje zdanie - szał :D W sumie dokładnie tego się spodziewałem - w gruncie rzeczy g... innych ludzi obchodzimy :D I może dobrze :]
_________________
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-06-03, 13:12   

Nie wiem po co to wojowanie i wypisywanie artykułów. Gdyby te osoby to interesowało sami poszukaliby informacji w necie. Transseksualizm to odmienność, coś jest nie tak, ale nie wiemy co. Wszyscy tu zgodnie stwierdzimy, że jesteśmy osobami płci która się czujemy, ale jest to cały czas uczucie subiektywne. Tak jak np słyszącemu kazać zrozumieć całkowicie głuchego, będzie współczuć albo i nie, ale na dłuższą metę nie jest w stanie wczuć się w jego położenie. Świata nie zmienisz, a uświadamianie na siłę nic nie da. Mózg to twór niezbadany i tak jak nasz TS (oraz inne odstępstwa od normy) tak i ich transfobia, homofobia mogą mieć podłoże w mózgu a myślenia i mózgu nie można zmienić.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-06-03, 13:22   

Ben1992 napisał/a:
Mózg to twór niezbadany i tak jak nasz TS (oraz inne odstępstwa od normy) tak i ich transfobia, homofobia mogą mieć podłoże w mózgu a myślenia i mózgu nie można zmienić.

Mistrzowska logika. Porównywać medyczną przypadłość do zaściankowości i nienawiści. Chyba ci się fora pomyliły, skoro myślisz, że bycie ts, a bycie homofobem i transfobem to to samo.
 
 
jatadosh
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-03, 13:55   

Borze szumiący, remick76, aż tak ci zależy, żeby tylko nie zgodzić się z Discordem?
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-06-03, 14:39   

Usłyszeliście to tu pierwsi. remick76 uważa, że transfobia to taka sama sprawa jak bycie trans i transfobów można jakoś wytłumaczyć z ich nienawiści do nas XD

Jutro dowiemy się, że chemtrails istnieją, szczepionki powodują autyzm, a w rządzie siedzą jaszczuroludy.
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-06-03, 14:45   

Discord, a skąd wiesz, że tak nie jest? Nie wyssałem sobie tego pomysłu z palca. Czytałem kiedyś o tym, nie pamiętam czy na stronie czy w książce, że gdzieś w mózgu jest obszar, który odbiera i przetwarza te odmienności i generuje nienawiść, dlatego o tym napisałem. Nie wiem czy to prawda czy nie, ale chyba logiczne, że do końca na nasze poglądy, upodobania, gust nie mamy wpływu. Nie wszystko jest świadomym wyborem. Napisałbym więcej, ale nie chce wywoływać gównoburzy. Ciekawe czy gdyby Ciebie nie dotyczył problem i byłbyś po drugiej stronie barykady wojowałbyś w obronie osób TS.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-06-03, 15:04   

Ben1992 napisał/a:
Discord, a skąd wiesz, że tak nie jest? Nie wyssałem sobie tego pomysłu z palca. Czytałem kiedyś o tym, nie pamiętam czy na stronie czy w książce, że gdzieś w mózgu jest obszar, który odbiera i przetwarza te odmienności i generuje nienawiść, dlatego o tym napisałem. .

Nie masz źródeł, ale wypowiadasz się jak ekspert. Nieźle. Skoro już rzucasz takimi rewolucyjnymi teoriami, to chociaż daj nam do poczytania te badania. Inaczej wychodzi na to, że argument z zadka.

Ben1992 napisał/a:
Nie wiem czy to prawda czy nie, ale chyba logiczne, że do końca na nasze poglądy, upodobania, gust nie mamy wpływu.

Poglądy mają to do siebie, że mogą ulec zmianie. Gust również. Ludzie mogą całe życie nie lubić brukselki i osób czarnoskórych ale to nie znaczy, że któregoś dnia ze smakiem tej brukselki nie zjedzą i nie zdadzą sobie sprawy, że nienawidzenie kogoś za kolor skóry to kompletna głupota.

Ben1992 napisał/a:
Ciekawe czy gdyby Ciebie nie dotyczył problem i byłbyś po drugiej stronie barykady wojowałbyś w obronie osób TS

Nie należę natomiast do innych grup mniejszości i jakoś nadal nie mam ochoty mordować lesbijek, gejów, osób ciemnoskórych czy o odmiennej religii. Więc z całkiem sporą dozą pewności siebie powiem, że jako cis moje poglądy w tej sprawie by były takie same.

[ciach]
Ostatnio zmieniony przez Freja 2019-06-16, 00:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-06-03, 15:14   

Żeby jeszcze była jakaś krytyka... [ciach]
Ostatnio zmieniony przez Freja 2019-06-16, 00:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jatadosh
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-03, 17:36   

remick76 napisał/a:
Tak jatadosh, czuję się rozkodowana xD

A tak na serio nie ma monopolu na posiadanie racji.

Wybacz, przypisałem ci zbyt dobre intencje. Nie myślałem, że celowo bronisz transfobii i homofobii, bo je popierasz, myślałem naprawdę, że to tylko chęć niezgodzenia się z użytkownikiem, którego ewidentnie nie znosisz i atakujesz na każdym kroku. Zwracam w takim razie honor, po prostu lubisz transfobię i homofobię. Zastanawiające na takim forum, ale kim ja jestem, żeby oceniać.

Ben1992 napisał/a:
Czytałem kiedyś o tym, nie pamiętam czy na stronie czy w książce

Wiesz na jakim poziomie jest to "argument"? Ja czytałem na jakiejś stronce, że szczepionki powodują autyzm. Jeśli chcesz to udowodnić, przytocz, na czym opierasz swoje twierdzenia, a nie "czytałem nie pamiętam gdzie".

Cytat:
gdzieś w mózgu jest obszar, który odbiera i przetwarza te odmienności i generuje nienawiść, dlatego o tym napisałem

Wiesz, w czym jest problem? Ludzie (przynajmniej większość, a przynajmniej taką mam nadzieję) to na tyle inteligentny gatunek, że są w stanie podejmować decyzje, uczyć się, zmieniać zdanie, zdobywać nowe doświadczenia itp.

Cytat:
Nie wiem czy to prawda czy nie, ale chyba logiczne, że do końca na nasze poglądy, upodobania, gust nie mamy wpływu.

Czyli bronisz postaw w stylu "nie mam wpływu na to, że chcę gwałcić, będę gwałcić, bo jestem zwierzęciem i nie potrafię nad tym zapanować", "boję się wody, więc nigdy w życiu do niej nie wejdę i mam szans pokonać tego strachu i co gorsza polubić kiedyś pływania", "uważam, że ziemia jest płaska i żadna ilość dowodów mnie nie przekona, bo nie mam wpływu na moje poglądy" itp? Jeśli opierasz to na obserwacji otoczenia to albo zadajesz się z patologicznym marginesem, albo ja mam niesamowite szczęście do ludzi.

Cytat:
Ciekawe czy gdyby Ciebie nie dotyczył problem i byłbyś po drugiej stronie barykady wojowałbyś w obronie osób TS.

Znam cisów wojujących mocniej w obronie ts niż ja. Ale widzę w tym argumencie coś znacznie bardziej niepokojącego. Czy to znaczy, że jesteś równiesz rasistą i homofobem, bo jesteś biały i hetero? Straciłem ochotę na jakikolwiek dalszy kontakt.

remick76 napisał/a:
Proszę bardzo - uważam, że trans / homofobia oprócz przyczyn kulturowych może mieć jakąś tam składową neuro-biologiczną. I nie mów mi że wiesz, że tak na pewno nie jest.

Ciężar dowodowy spoczywa na osobie wysuwającej tezę/postulat. Nigdy na odwrót.
Jeśli uważasz, że jest inaczej, udowodnij mi, że nie mam w pokoju niewidzialnego różowego jednorożca.
 
 
jatadosh
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-03, 17:52   

Zgłosiłem za bezpodstawne nazwanie kłamcą. Nie mam czasu na obrzucanie się inwektywami. Wracam do bardziej rozwojowych zajęć. I tak, wiem, że zaraz coś pod tym napiszesz, żeby tylko mieć ostatnie słowo, ale w sumie mnie to nie obchodzi, bo mam ciekawsze zajęcia w realu :)
 
 
jatadosh
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-03, 22:38   

1. Zrównaj transfobię do ts poprzez przyznanie racji użytkownikowi, który to napisał.
2. Oburz się za pokazanie tego palcem.
3. Powtarzaj to w postach co najmniej raz na 10 minut i domagaj się ukarania tego bezczelnego człowieka, który śmiał pokazać to palcem.
4. Profit?
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-03, 23:03   

Również zachodzę w głowę, po co ten cały cyrk. A niestety wiele wskazuje na to, że to o czym wreszcie mówi społeczność forum z poza kącika wzajemnego popierania to nie wszystko.

Po co ci to osobo? Wytłumacz, spróbujemy zrozumieć, może pomóc, może to zło forumowe choć trochę spadnie.
 
 
Ben1992
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 11
Posty: 75
Wysłany: 2019-06-03, 23:14   

jatadish, Nie ma to jak zarzucać osobie trans transfobii, haha rozbawiłeś mnie. Nie mam noc do homo, czarnoskórych, otyłych czy kogo tam jeszcze chcesz. Rzuciłem teorią taką na która gdzieś natrafiłem i przytoczyłem jako ciekawostkę, nie celem wywołania gównoburzy i wcale nie popieram transfobii, ani żadnej innej niechęci, uważam to za naganne. Próbuje jedynie zrozumieć mechanizm myśleniowy dla którego jest on tak różny u ludzi. Widzę, że tutaj nic nie można napisać Z DYSTANSEM (!), bo cała zgraja użytkowników przewrażliwionych się oburza.
Mnie nie obchodzi opinia tego kolesiaa z wykopu ani nikogo innego, świata nie zmienimy i liczy się to jak my myślimy o sobie. Wciskanie na siłe swoich racji przynosi odwrotny skutek i niekiedy szerzy nienawiść do osób TS. Nie twierdzę, że mamy siedzieć cicho, ale nie rozumiem idei na gó... forum jakim jest wykop zakładać takich tematów.
Jeśli kogoś uraziłem to nie chciałem, zamiast wojować ze sobą powinniśmy się wspierać ;-)
Ostatnio zmieniony przez Ben1992 2019-06-03, 23:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hestia
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 87
Posty: 262
Wysłany: 2019-06-03, 23:41   

Ben1992, ale osoby trans mogą być transfobiczne, to sie nie wyklucza. Baaa często tak się dzieje czy to wobec siebie czy wobec innych kiedy desperacko probuje sie ktos legitymizowac przed soba atakujac innch
_________________
 
 
jatadosh
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-03, 23:48   

Ben1992 napisał/a:
Mózg to twór niezbadany i tak jak nasz TS (oraz inne odstępstwa od normy) tak i ich transfobia, homofobia mogą mieć podłoże w mózgu a myślenia i mózgu nie można zmienić.

remick76 napisał/a:
Ben1992 może mieć rację.


Cytat:
A jak już chcesz mieć ten swój wkład to poproś jatadosha o znalezienie tego cytatu.

Urocze wciąganie innych użytkowników w wojenki.

Ben1992 napisał/a:
jatadish, Nie ma to jak zarzucać osobie trans transfobii, haha rozbawiłeś mnie
Poszukaj terminu "zinternalizowana transfobia".
Cytat:
wcale nie popieram transfobii, ani żadnej innej niechęci, uważam to za naganne
OK, możemy to uznać za niefortunne sformułowanie i nieporozumienie?
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-06-04, 01:11   

remick76, jesteś pewna że chcesz dalej się pałować, skoro już masz dwa osty? Jeszcze jeden i urlopik. Ja bym się zastanowił na twoim miejscu, czy nadal chcesz robić gnój na forum.

A te źródła twoich teorii gdzie? [ciach]
Ostatnio zmieniony przez Freja 2019-06-27, 16:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-06-04, 08:37   

jatadosh napisał/a:

Znam cisów wojujących mocniej w obronie ts niż ja.

Z pewnością są tacy ale uważam, że niestety nie robią tego dlatego, że tak należy, a pewnie sami należą do jakiejś innej grupy mniejszościowej lub po prostu czują się niezrozumiani/wyobcowani. Wtedy się bardziej czuje solidarność z innymi grupami mniejszościowymi...
_________________
 
 
jatadosh
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-04, 12:55   

wendigo, niektórzy są po prostu porządnymi ludźmi ;) zdarzają się tacy
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-06-05, 08:21   

Nie no, jasne :) Jednak jak ktoś broni bardzo zaciekle, to uważam, że jest w tym coś więcej niż tylko bycie porządnym człowiekiem ;)
_________________
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-24, 15:22   


Z racji na liczne zgłoszenia użytkownika i w związku z tym ryzyko flejmu, zamykam wątek.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14