Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Początki na hrt
Autor Wiadomość
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-11-30, 18:57   Początki na hrt

Witam wszystkich,
Właśnie rozpoczynam hrt, dostałam dawkę estrofemu 3 tabletki dziennie i mam pytanie, czy to nie jest jakoś dużo. Trochę się boję bo dziwnie się czuję już pierwszego dnia, tzn miałam rano jakieś lekkie zawroty głowy, wydaje mi się też ze rzadziej chodzę do WC. Z pozytywnych efektów to w jakiś sposób gładkość skóry, albo takie dziwne uczucie i całkowity zanik nadmiernego pocenia, który mi dokuczał. Czy to jest normalne już od samego początku? coś w rodzaju szoku dla ciała? Nieco się boję i chciałam zapytać bardziej doświadczone osoby.
 
 
LeVentDuNord
użytkownik
LeVentDuNord

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 41
Wysłany: 2022-11-30, 22:08   

Cytat:
dostałam dawkę estrofemu 3 tabletki dziennie i mam pytanie, czy to nie jest jakoś dużo

Nie. Poza tym trzeba je brać co ~12 h, nie za jednym zamachem. Sam estrogen? Może nie wystarczyć do zablokowania produkcji androgenów, ale to już zależy od tego, ile ich naturalnie produkujesz.

Cytat:
Czy to jest normalne już od samego początku?

Bez przesady, takie zmiany zajmują więcej czasu.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-11-30, 23:07   

Nie jeszcze mam androcur na zablokowanie testosteronu. Ja biorę jedną estrogenów co 8 godzin i mam 3 dziennie, jak wstaję, jak prawie kończę pracę i przed snem, jednak dokładnie o tych samych porach wszystko codziennie. Zobaczymy co będzie, może to po prostu reakcja organizmu na nagłą zmianę. W sumie teraz jest prawie normalnie. Jestem całkiem zszokowana, że cokolwiek inaczej się poczułam tak od razu, ale ok. Po prostu nie mogę się doczekać już tego lepszego życia, wreszcie z każdym dniem w dobrym kierunku a nie przeciwnym.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2022-12-01, 08:58   

Zdarza się, niektórzy są bardziej wrażliwi na hormony, też tak reaguję na leki hormonalne. Zwłaszcza właściwości skóry takie jak zapach czy pocenie, przetłuszczanie, są podatne na szybkie zmiany, zmiany rozkładu tkanki tłuszczowej nie spodziewałbym się np po kilku dniach. Ja bym powiedział też, że idzie od razu odczuć zmianę nastroju. Nie taką o 180 stopni, ale jest.

Częstotliwość brania wynika z niskiego czasu półtrwania niektórych leków. Ciało szybko je metabolizuje i po 24 godzinach praktycznie już ich nie ma. Stąd w celu utrzymania w miarę stałego poziomu potrzeba brania ich np 2 razy dziennie.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-01, 10:30   

Waże stosunkowo dużo jak na kobietę bo aż 70 kg, nie chciałabym przytyć za bardzo, ale piszą, że taka terapia może skutkować wzrostem wagi. Coż zobaczymy jak będzie dalej. Chciałabym ważyć między powiedzmy max 60 kg.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2022-12-01, 11:23   

A ile masz wzrostu? Jakie masz BMI?
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-01, 12:31   

175, bmi jakieś 22,9. Norma to chyba miedzy 17,8 a 24
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2022-12-01, 13:13   

No to ważysz w normie, a nie za dużo. A 60kg przy 175cm wzrostu to bardzo mało. BMI 19.5. Jak chodziłem do szkoły, norma BMI była od 20 do 25. Nie da się ważyć tyle, co osoba mająca 160cm, samemu czy samej mając 175cm.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-01, 14:01   

Kiedyś przy 170 cm miałam 49 kg. Teraz nie podoba mi się mój " wypukły" brzuch chciałabym się go pozbyć. Mogę ważyć dalej 65 czy 70 ale aby z brzucha spaść.
 
 
LeVentDuNord
użytkownik
LeVentDuNord

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 41
Wysłany: 2022-12-01, 17:03   

Chudość jest na twoją niekorzyść, bo odsłania zmaskulinizowane kości, i chociaż już się bardziej nie zmaskulinizują, to na wzrost bioder też już jest za późno. Wraz z czasem nastąpi redystrybucja tłuszczu w całym ciele i tłuszcz z brzucha zniknie, a pojawi się na biodrach i udach, tylko miej odpowiednie poziomy estrogenu i testosteronu.

Nie ma sensu męczyć się z braniem oralnego estrogenu co 8 h, siedzi w organizmie tyle, że powinien być brany po prostu co 12 h.

Jaka dawka Androcur? Branie powyżej 12,5 mg dziennie jest zbędne, a dawki typu 50 mg dziennie to już proszenie się o kłopoty.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-01, 19:23   

Niestety właśnie najbardziej mi kości przeszkadzają (najdziwniejsze że wszyscy mają te ostatnie żebra węższe a moje na złość są szersze i wyglądam mega fatalnie), czy to czoła, czy klatki piersiowej i wąskie biodra, chciałabym mega cofnąć czas i zrobić to wcześniej, ale bałam się powiedzieć jak się czuję a nie wiedziałam, że jest możliwość pomóc mi, bardziej spodziewałam się wyśmiania. Teraz mam za swoje, w żaden sposób jak patrzę w lustro nie przypominam kobiety (z tego powodu starałam się nie patrzeć w lustro bo od razu miałam ochotę skoczyć z mostu). Mogłam być sto razy piękniejsza ale czasu nie cofnę, przynajmniej zatrzymam swój dalszy lęk psychiczny przed pogarszaniem się stanu mojego ciała, ostatnie 10 lat to prawdziwy koszmar. Nie wiem, czy ludzie uznają mnie za kobietę patrząc na mnie na ulicy. Kiedy ktoś mówi do mnie proszę pana to aż mnie skręca. Mam nadzieję że odważę się zrobić coming out (jak na razie tylko w domu jestem sobą). Dawka niby 25mg nawet nie wiem jak to na 4 części jedną tabletkę podzielić by było 12,5. Może życie to właściwie udawanie innej osoby a w domu dopiero bycie sobą, nawet często zamykam się w świecie wirtualnym, by zapomnieć o swoim wyglądzie.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2022-12-01, 19:39   

Tabletki kroi się na 4 gilotynką - są do kupienia w aptekach.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-01, 19:58   

Też myślałam, by jakoś to zrobić, bo ta dawka to chyba zdecydowanie za wysoka, nic na razie póki nie kupię to będę brać kilka dni po 25. Ohh udało mi się ręką na 4 podzielić nawet ładnie. Czyli 12,5 lepiej niż 25 ?
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2022-12-01, 20:35   

Przypomnę lekko, że na forum nie jest dozwolone doradzanie komuś konkretnej dawki niezgodnie z zalecieniami lekarza, można natomiast dyskutować o tym, kto jakie ma dawki, czemu, jak się na nich czuł itp. Także, zależy to od Twojego indywidualnego stanu zdrowia i na tym zgodnie z prawem powinniśmy poprzestać.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-01, 20:54   

Ok, przepraszam wiem, że niepowinnam. Po prostu marzy mi się jak najlepszy efekt a wiem że o taki u mnie będzie trudno i tylko chciałam poznać wasze stanowisko jako osób także korzystających z tego dobrodziejstwa. Jestem wdzięczna lekarzom, którzy pomogli mi dostać się na tę właściwą drogę. Wierzę, że teraz przekraczam właśnie powoli bramy mojego życia w zgodzie ze sobą.
 
 
LeVentDuNord
użytkownik
LeVentDuNord

Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 10
Posty: 41
Wysłany: 2022-12-01, 21:59   

Denver napisał/a:
Przypomnę lekko, że na forum nie jest dozwolone doradzanie komuś konkretnej dawki niezgodnie z zalecieniami lekarza, można natomiast dyskutować o tym, kto jakie ma dawki, czemu, jak się na nich czuł itp. Także, zależy to od Twojego indywidualnego stanu zdrowia i na tym zgodnie z prawem powinniśmy poprzestać.


OK, już nie będę. Postowanie badań naukowych przeczących zaleceniom lekarza pewnie też będzie niezgodne z regulaminem?
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2022-12-01, 23:24   

Jak do tej pory, wstawianie badań naukowych było dozwolone. Jeżeli jest inaczej, proszę innych modów o poprawienie mnie.
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-05, 19:51   

Witam ponownie, mam pytanie po jakim czasie można spodziewać się pierwszych efektów hrt. Czytałam, że co niektóre osoby już po tygodniu zauważały lekkie zmiany, np. w kwestii piersi, aczkolwiek pomimo, iż przejściowo czułam lekkie pieczenie w tym obszarze, to poza tym nic się nie zmieniło. Czy któraś z was może podzielić się swoimi doświadczeniami? Chętnie też porozmawiam np. przez PW, bo wiem, że może to być lekko krępujące pytanie.
 
 
urmein
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 24
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-05, 22:11   

Myślę że po 3 miesiącach powinnaś już zauważyć duże zmiany w wyglądzie
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-09, 21:49   

Jak na razie nieco ponad 10 dni na hrt i dziś w nocy pierwszy raz obudziłam się z powodu bolących piersi, nie mogłam spać na żadnym boku, jedynie na plecach :) Dziś w dzień też jakkolwiek nie dotknę, zahaczę to swędzi/boli, jednakże żadnych zmian nie widać w kwestii piersi. Nie żeby mi to przeszkadzało, wręcz cieszę się, że czuje to miejsce ;) .
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2022-12-23, 11:06   

Lilianna, 175, bmi jakieś 22,9. Norma to chyba miedzy 17,8 a 24

Boże 175 i 70kg i masz kompleksy? no weź przestać zaraz powiesz, że masz dużą stopę 41 :P jak masz problemy z brzuchem to masz ćwiczenia i ocet jabłkowy (okropny https://www.youtube.com/w...=MarekSkoczylas ) nie odchudzaj się za bardzo albo stosuj post przerywany (np. 8 godzin jedzenia w ciągu dnia i 16 postu tylko woda) tylko musisz jeść sporo (do najedzenia) wtedy będzie efekt jojo i tłuszcz przejdzie z brzucha w uda i piersi. Moim zdaniem lepiej się nie odchudzać na początku hrt bo ciało będzie bardziej asymetryczne ale musisz przegadać to z lekarzem też z dietetykiem? lepiej teraz trochę przytyć a potem schudnąć. Ćwiczenia na sylwetkę dają więcej niż dieta (i tu nie chodzi o siłkę tylko np. aerobik taniec czy joga - nie garb się :P )

I nie martw się kompleksy nie znikną cycki zawsze będą za małe ramiona za szerokie ręce za duże stopy nie pasujące do butów i w ogóle będziesz marudzić jak każda inna baba :P :D


_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-23, 11:30   

Jasne że mogę marudzić, taka już jestem, jak każda kobieta. A skąd wiesz, że mam stopę 41? xD. Na rączki nie narzekam, są prawie jak mojej mamy a skóra identyczna już. Robię bardzo dużo ćwiczeń na talię.
_________________
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2022-12-23, 13:18   

Lilianna, A skąd wiesz, że mam stopę 41? xD.

Boże nie mogę! możesz ubierać co chcesz i to w rozmiarach dla ludzi a nie jak ja dla goryla XD jeszcze schudnąć da się ale stopy sobie nie zmniejszysz wzrostu też nie a na obcasach będziesz wyglądać jak laska nie jak wieża Babel :P :D Każda ma kompleksy ehh... chyba kmy mają z tym troszkę łatwiej no ale cóż brzydka kaczka w brzydkiego łabędzia ale jednak łabędzia XD
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-23, 14:05   

Nie wiem czemu, ale bez odchudzania na hrt mam 65 kg dziś po pracy. Ja myślę po prostu, że za bardzo jestem na siebie wściekła, że mając 8 lat mamie nie powiedziałam, lub nawet te 14. Moja mama powiedziała, że nawet szkołę by mi zmieniła i zrobiła prawo jazdy bym mogła być szczęśliwa. Po prostu nawet powiedziała, że zapisałaby mnie jako dziewczynę do innej szkoły. A ja nie przestaję teraz myśleć, czemu byłam taka głupia i nie powiedziałam jej wtedy prawdy. Ona mówi, że nie wiedziała, patrząc jak reaguję na temat włosów, bo przecież faceci też noszą długie włosy. Tyle, że dla mnie 100% facet to ma krótkie włosy. Po prostu frustruje mnie, że mam te niekorzystne zmiany, których mogło nie być, że mimo depilacji laserowej całego ciała, dalej mnie wnerwia owłosienie (tak kosztowne, już 10 tysi włożyłam, i bolesne - ale dla piękności trzeba cierpieć). Stopa jak stopa, na 41 widziałam nawet 11 cm szpilki. Najciekawsze jest to, że mam ustawione alarmy na hrt by nie zapomnieć i czuję się trochę jak "weź pigułkę" z Seksmisji xD.
_________________
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2022-12-23, 15:14   

Lilianna napisał/a:
A ja nie przestaję teraz myśleć, czemu byłam taka głupia i nie powiedziałam jej wtedy prawdy. (...) Tyle, że dla mnie 100% facet to ma krótkie włosy.


Wiesz zrobiłaś to wszystko bo chciałaś być normalna. A do tego wyjątkowo łatwo jest nienawidzić siebie samą :) no cóż taka prawda ja znalazłam ostatnio dokumenty medyczne i mnie przeraża ile razy zgłaszałam wszytko do lekarza ile razy mówiłam i nawet u psychologów i nic bo nie dopuściłam do siebie tego kim się czuje. Wiesz jesteś bohaterką we swojej własnej Isekai :P no po prostu masz wspomnienia ze swojego poprzedniego świata i masz super moce zrozumienia ludzi :D Wiesz gdybyś zrobiła coś innego to nie byłabyś sobą a chyba podoba się Tobie teraz? :D no to czas żyć swoim życiem a nie myśleć o jakimś starym chłopaku on Cię nie kochał :P zapomnij o nim :P

_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-23, 15:28   

Nie ma i nie było żadnego chłopaka, ale od około roku mam takie myśli, że chciałabym mieć jakiegoś :) . Najgorsze, że od kilku lat patrzyłam także (myślałam) tak na mojego kolegę pod kątem romantycznym a on jest cis. Tzn, rozmawialiśmy i miałam ochotę go pocałować xD (ale nie, że mi się jakoś specjalnie podobał). Isekai choć niepełny to i tak chyba się odbędzie xD W końcu będę żyła kompletnie odmieniona, jako prawdziwa ja i wreszcie szczęśliwa. Teraz się podoba mi o wiele bardziej, i nawet zaczynam się powoli sobie podobać, choć jeszcze mam do spełnienia bardzo dużo z planu :) . Na razie zrealizowałam 10/34.
_________________
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2022-12-23, 15:41   

ja mam ponad 80 przy ponad 180 i stopie 43-44 (przy dobrych wiatrach) ale i tak waga spadła o jakieś 15 kg i w moich męskich ubraniach wyglądam dość ładnie (rozmiar zszedł z XXL na M) :D ehh u mnie sytuacja jest skomplikowana ale powoli damy radę ^^

_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-23, 15:52   

Mnie dobije strasznie wąska miednica i małe pośladki (w moich rajstopo-leginsach wyglądałam dziwnie conajmniej), chyba wolałabym zejść z większej wagi przy szerszych biodrach, bo tak to wcale nie mam talii i mimo ćwiczeń może uda mi się coś uzyskać (marne 2 cm). Teraz ledwo łapię się na spódniczki XXL przez talię i denerwuje mnie fakt, że wszystko bardziej zwisa prosto w dół aniżeli ładnie wygląda i mnie dołuje.
_________________
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2022-12-23, 16:05   

Lilianna,

No tak ale dopiero zaczęłaś dojrzewanie więc spokojnie masz na to czas hormony pracują nad ciałem przez jakieś 2-3 lata po 2 widać spadek owłosienia a piersi to nawet przez 4 lata się jeszcze trochę powiększają. Mi talia pojawiła się po przytyciu bo skóra od boków poszła do przodu, a że miałam bebzun to została skóra jak po ciąży. Rozstępy na pupie to też nie miła sprawa, ale takie kobiece problemy nie są straszne :) Wiem wiem śpieszy się wyglądać pięknie, ale spokojnie przyjdzie czas, wiesz możesz zobaczyć jak z każdym dniem wyglądasz piękniej a to już coś co przeżywa się raz w życiu :P :D ciesz się tym ile się da :)
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-23, 16:10   

Tak robię, trochę się uśmiechnęłam, bo w czapce zimowej wyglądałam już nawet dosyć ładnie dziś, szczególnie jak sobie grzywkę wypuszczę xD I nie wiem czy w wieku 31 lat to dojrzewam xD, ewentualnie można powiedzieć, że jestem teraz jak dojrzewająca nastolatka.
_________________
 
 
gama
użytkownik
gama


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 136
Skąd: Toronto
Wysłany: 2022-12-24, 12:02   

Lilianna, No masz rację w czapce z grzywką ładnie :) kosztowała majątek ale warto :P :D thx.
_________________
 
 
Lilianna
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 194
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-12-24, 12:06   

To rozwiązanie mnie przypadło najbardziej do gustu, testowałam kilka, ale nie chciałabym być zmuszona wiecznie go stosować (moje duże czoło i długa twarz mnie niejako zmusza do grzywki). Mam nadzieję że hrt zmieni mi choć nieco rysy twarzy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10