Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Makijaż
Autor Wiadomość
Rzesooka
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
  Wysłany: 2019-05-26, 12:39   Makijaż

Cześć, jestem tutaj nowa, nie wiem czy dobrze trafiłam ale chciałabym pomoc niektórym wam. Mam własną firmę w okolicach Chorzowa i zajmuje się makijażem ☺️ ostatnio miałam przyjemność malowania pewnego Pana i pomyślałam sobie ze was jest więcej ☺️więcej osób które mają z tym kłopot i nie wiedzą co i jak zrobić aby wyglądać lepiej. Dlatego piszę bo chciałabym wam pomóc ☺️ mogłabym dla was zorganizować jakieś warsztaty bądź lekcje indywidualne makijazu☺️ mogłabym pomoc wam zrobić zakupy i dobrać z wam ubrania czy kosmetyki itp. Wiem że dużo z was ma z tym problem, też nasze społeczeństwo nie zawsze jest dla was życzliwie nastawione. Ja nie mam z tym klopotu☺️ jestem dyskretna i chętna do współpracy ☺️ pozdrawiam was serdecznie w razie pytań piszcie

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-05-26, 14:56   

Z Krakowa daleko nie mam... Ale może kiedyś, wraz z jakimś postępem :)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Neti
użytkownik
Neti


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 7
Posty: 55
Skąd: Ślask
Wysłany: 2019-05-26, 18:45   

Możesz coś więcej opowiedzieć? Jak by to miało wyglądać? Gdzie?
Byłabym zainteresowania
 
 
kasiencja
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 357
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2019-05-26, 19:15   

Witamy na forum.
Chętnie dowiem się czegoś więcej, zwłaszcza że nie mam daleko :P
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-30, 11:54   

Rzesooka napisał/a:
malowania pewnego Pana

Cześć. Mam drobne pytanie, rozumiem że wiesz że jest to forum dla osób transpłciowych a nie crossdresserów?
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-30, 11:56   

Helena napisał/a:
Rzesooka napisał/a:
malowania pewnego Pana

Mam drobne pytanie, rozumiem że wiesz że jest to forum dla osób transpłciowych a nie crossdresserów?


Heeellleeenooo! A jak osoba transplciowa nie umi zrobić mejkapa?
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-30, 11:58   

Chodzi mi o to, że jeśli mamy do czynienia z trans kobietą a nie crossdresserem to nie mówimy do tej osoby per Pan (no chyba że sama o to prosi czy coś). Taka drobna rzecz, którą zauważyłam i chciałam wyjaśnić ;)
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-30, 12:05   

Helena napisał/a:
Chodzi mi o to, że jeśli mamy do czynienia z trans kobietą a nie crossdresserem to nie mówimy do tej osoby per Pan (no chyba że sama o to prosi czy coś). Taka drobna rzecz, którą zauważyłam i chciałam wyjaśnić ;)


Wykrętnie odpowiem aaaa Panowie transpłciowi? Jak ktory zechce cos poprawic w wygladzie? ;)
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-30, 12:11   

No spoko, tylko że z tego co zrozumiałam w poście mowa bardziej o osobach, które chcą wyglądać kobieco - trans mężczyźni z tego co wiem raczej nie mają problemów z kupowaniem dla siebie ciuchów które wymagałyby angażowania osoby trzeciej. Z autopsji wiem, że osoby nie posiadające męskiego passingu mogą w sklepach spokojnie brać i przymierzać męskie ciuchy i nikt nie widzi w tym czegoś nadzwyczajnego :)
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-30, 12:28   

Zgadzam sie z Toba. Troche sie przekomarzam. ;)
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-30, 13:02   

Nigdzie nie napisałam, że nie jest. Chciałam tylko upewnić że autorka posta wie że jest na forum głównie dla osób transpłciowych i między osobami transpłciowymi a crossdresserami nie można postawić znaku równości.
I tak przy okazji, niektórzy crossdresserzy uważają określenie "transwestyta" za obraźliwe.
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
jatadosh
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-30, 14:02   

Arisa napisał/a:
A czy to forum nie jest też dla transwestytów? Zapomniałaś Heleno o nich? Oni też chcą się nauczyć mejkapa. Faceci i osoby niebinarne też mogą chcieć - co w tym złego, szczególnie gdy ktoś jest nb.?

Czy osoby niebinarne (w tym genderfluid, genderqueer) oraz transwestyci zostali wykluczeni spośród osób trans, dla których jest to forum? Jeżeli tak, to i dla mnie nie ma miejsca na nim, bo nie zamierzam w czymś takim uczestniczyć.

Serio? Helena w uprzejmy i delikatny sposób upewniła się, że autorka tematu nie będzie misgenderować użytkowniczek forum, jeśli do niej przyjdą. A Ty rozpętujesz od razu wojnę i eskalujesz sprawę, kończąc na dramatycznym "nie zamierzam w czymś takim uczestniczyć".
 
 
Helena
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 46
Posty: 84
Skąd: WWA
Wysłany: 2019-05-30, 20:19   

Arisu, jak nie podobają ci się moje posty to jest taka fajna opcja "ignoruj" w prawym górnym rogu okienka. Polecam.
_________________
cel
marzenia
atak
życie
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-30, 20:30   

Rzesooka chciała by pomóc i przy okazji zarobić na życie. Nie ogarnia niestety na tę chwilę delikatności i wszystkich meandrów rzeki transpłciowości. Niestety za chwilę da se siana, bo na dzień dobry przychodzi do jej wątku wściekły ratlerek i zamiast wytłumaczyć, szarpie za nogawkę.

A teraz do autorki tematu. Każdą rozmowę, jeśli masz wątpliwości, jakiekolwiek zaczynaj od delikatnego pytania, jak się do klienta zwracać. Zyskasz wiele, jeśli unikniesz błędnych zaimków, u nas często określanych terminem missgender.
 
 
jatadosh
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-30, 22:36   

Arisa napisał/a:
Jatadosh, ja też chciałam się upewnić o co chodzi Helenie. Były już historie na forum, gdzie odłamkami granatu obrywali właśnie transwestyci i osoby niebinarne. Zwyczajnie dbam o to by nie zostały wykluczone osoby, które tak się identyfikują.

Co do zwracania się do każdej osoby, przecież napisane jest po lewej każdego posta (pole obowiązkowe - o którym wie, bo sama musiała wybrać) - jak sobie życzy dana osoba tak więc póki autorka tematu nie misgenderuje kogoś (a nie widzę tego - opowiada, że malowała crossdressera lub transwestytę - Pana) - nie widzę powodu by zwracać jej niepotrzebnie uwagę. Zwyczajnie jest to niegrzeczne i wskazuje na brak zaufania do niej!

Pociąłem cytat, bo mój post i tak już będzie przez ten cytat zdominowany. Chodziło mi o formę Twojej wypowiedzi. Wyglądała bardzo na atak. Natomiast wypowiedź Heleny nie wyglądała na atak, była znacznie spokojniejsza i bez melodramatycznych gróźb.

Z mojej strony koniec tematu, wracam cieszyć się długim weekendem.
 
 
Rzesooka
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 7
Wysłany: 2019-05-31, 06:41   

Wiecie co... Ja nie chciałam nikogo urazić... Dziękuję Wam za wskazówki i uwagi. Chciałam tylko dać Wam sygnał że jest ktoś taki jak ja, kto chętnie Wam pomoże jeśli jest coś dla Was w temacie makijażu bądź rzęs niezrozumiałe. Jakby coś to piszcie wiadomości prywatne. Pozdrawiam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10