Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Biegły powołany przez sąd i na razie cisza. Co(ś) robić?
Autor Wiadomość
Ichise
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 20
  Wysłany: 2024-01-11, 20:33   Biegły powołany przez sąd i na razie cisza. Co(ś) robić?

Na początku grudnia dostałem z sądu pismo informujące kogo wyznaczono na biegłego i że biegły ma 3 miesiące na sporządzenie opinii po zapoznaniu się z dokumentami i przebadaniu mnie. Na razie biegły się ze mną nie skontaktował i nie wiem czy mam nadal po prostu czekać czy sam próbować do niego dzwonić czy coś? Myślałem, że to po jego stronie jest teraz ruch, ale zaraz mija połowa wyznaczonego czasu a ja nadal nie mam nawet wyznaczonego terminu spotkania z biegłym...
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2572
Skąd: Łódź
Wysłany: 2024-01-11, 21:17   

Podstawowe pytanie: masz konto na portalu sądu? Tam pojawiają się wszelkie informacje dotyczące Twojej sprawy (również tzw. pisma wewnętrzne, których sąd nie wysyła do Ciebie w wersji papierowej). Jest tam również informacja, kiedy akta zostały odebrane przez biegłego.

Może się tak zdarzyć, że biegły odbierze akta, ale ma jeszcze inne, z którymi musi się zapoznać, więc Twoje czekają w kolejce. Nie mówiąc już o tym, że biegły też człowiek i może być na zwolnieniu lekarskim.

Miałem podobną sytuację z biegłą z Kalisza.
Na Twoim miejscu poczekałbym do początku lutego i jeśli do tego czasu nie przyjdzie od biegłego wezwanie na badanie, wówczas w pierwszej kolejności zadzwoniłbym do BOI (Biura Obsługi Interesantów) w Twoim sądzie. Biuro bardzo szybko przekazuje takie informacje do sekretariatu odpowiedniego wydziału, a sekretariat skontaktuje się z biegłym, żeby wyjaśnić, dlaczego nie masz jeszcze wyznaczonego terminu badania.
_________________
 
 
 
Ichise
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 20
Wysłany: 2024-01-11, 22:38   

Nie, nie mam tam konta. Chyba faktycznie jeszcze poczekam i zrobię jak mówisz jeśli nie będzie wcześniej odzewu. Dzięki za info.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10