Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Pihoihoi - przywitanie
Autor Wiadomość
Pihoihoi
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 16
Wysłany: 2019-05-20, 20:07   Pihoihoi - przywitanie

Cześć, z tej strony Pihoihoi. 21 lat, hobby - ornitologia. Co mnie łączy z transpłciowością? Wieloletnia dysforia płciowa, nic nagłego, jakieś 10 lat temu się zaczęło. Teraz właściwie nikim się nie czuję i też neutralnie wyglądam. Długo myślałam o operacji, ten pomysł niemalże nie wyszedł poza internet i znajomych - w realu zdarzyło mi się doznawać przemocy, rodzicielskiej również, jak i dziwnych komentarzy na temat np. męskiego imienia na zeszycie. Nawet zdarzyło mi się nadesłać autorski sposób na chest binder https://transseksualizm.blogspot.com/2014/04/spaszczanie-przy-pomocy-chusty.html zanim to mama zdecydowala się mi zafundować ładny chest binder.

Później z "Młodego Człowieka", jak podpisany był post, zrobił się student, środowisko się zmieniło, doszłam do wniosku że mogę funkcjonować jako osoba niebinarna. Jestem w spektrum autyzmu, gdzie dysforia płciowa jest statystycznie częstsza od "ogólnego" wskaźnika. Na jesieni będę świętować dziesięciolecie (tak...) depresji. Doświadczenie w chodzeniu po lekarzach mam spore. Wiecie ilu gadało ze mną o dysforii, a wcześniej gdy byłam dzieckiem i nie znałam jeszcze odpowiednich słów o "zmianie płci" (bo inne określenia były mi nieznane)? Zero :-D Nie reagowali na moje słowa, nie żeby olewali czy obiecywali porozmawianie później - nie, jakby nic nie usłyszeli.

Teraz konkrety - jedyne co obecnie rozważam to operacja zmniejszenia piersi. Przyznam, że gdyby nie fakt ich przydatności w trakcie seksu to nie przeszkadzałobymi nie mieć ich wcale. Za 10 dni mam kontrolę u psychiatry i chcę poprosić o skierowanie. Względy ortopedyczne nie wchodzą w grę. Obwód pod 72, obwód na 90 przy 160 cm wzrostu, waga 55,5 kg - wkurza mnie to niemiłosiernie nawet w staniku sportowym. Nie idzie tego całkiem zakryć poza trikami z kolorami czy rozpiznaną bluzą.

Boję się paru rzeczy - i nie, to nie niewybudzenie z narkozy. Przede wszystkim boję się tego, że o skierowanie psychiatryczne będzie trzeba walczyć, albo przekonać jakiegoś neuologa czy ortopedę że mrowienie w karku to na pewno od za dużego balastu. O moim pomyśle wie małe grono osób, o detalach - jedna. Mimo że myślę o tej sprawie od wielu lat, właściwie niemal dokładnie przez połowę życia, to boję się potraktowania jak rozwydrzonego dzieciaka któremu coś się uroiło.

Szukam wsparcia psychicznego, a jeśli zajdzie potrzeba także nazw placówek czy nazwisk. Wbrew temu co niektórzy sądzą - nie, nic mi nie przeszło. Teraz się jako dorosła osoba biorę za rzeczy, wobec których dorośli zachowywali się jak dzieci gdy dzieckiem byłam ja :)

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-20, 21:18   

Cóż ciężkie jest życie nonbinara.

Witaj.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-05-20, 23:29   

Pihoihoi, witaj na forum.

Dr Lembas robi operacje bez zbędnych pytań, ale musisz miec papier z diagnozą, najlepiej od dr Grabskiego, który zajmuje się także osobami niebinarnymi.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-05-21, 00:01   

Witajcie towarzyszu
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
Pihoihoi
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 16
Wysłany: 2019-05-21, 20:43   

Armand, dziekuję za info; a czy to jest na NFZ z tych skierowań psychiatrycznych? Bo ceny tych operacji prywatnie są niekiedy droższe niż tyle ile zapłacę za 2 lata wynajmu pokoju w akademiku ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-21, 21:42   Re: Pihoihoi - przywitanie

Cześć :)

Pihoihoi napisał/a:
Na jesieni będę świętować dziesięciolecie (tak...) depresji.

Hmm... a nie lepiej byłoby spróbować coś z nią zrobić zamiast świętować 10 lecia? ;)

Cytat:

Teraz konkrety - jedyne co obecnie rozważam to operacja zmniejszenia piersi. Przyznam, że gdyby nie fakt ich przydatności w trakcie seksu

A do czego przydają się piersi w trakcie seksu? :D ;)
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-21, 21:57   

Wpisz w wyszukiwarkę titfucki... :mrgreen:
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-21, 22:07   

kicur,
no dobra, ok, może i tak :P się zafiksowałem na tym, że sam nie mam piersi i nie byłem w łóżku z nikim kto by miał XD

Arisa,
<rotfl> <rotfl> <rotfl>
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-05-21, 22:15   

Cytat:

Armand, dziekuję za info; a czy to jest na NFZ z tych skierowań psychiatrycznych?


Nie. W Polsce porządnej operacji plastycznej zmniejszenia biustu na NFZ nie ma.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Pihoihoi
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 16
Wysłany: 2019-05-22, 20:58   

A porządny - czyli co konkretnie jest "nieporządne"? Powikłania pooperacyjne, kształt, opieka potem itd.?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-05-23, 12:27   

Pihoihoi, po prostu ucinają cycki.

A konkretniej: jeśli chcesz na NFZ to musisz się załapać na usunięcie nadprogramowego ciała jako mężczyzna, czyli musisz mieć wyrok sądu. Potem czekasz pewnie w ci*l, potem urzynają Ci tłuszcz i gruczoł, a co z tego będzie, czy będziesz wyglądać jakby Ci pod koszulka eksplodował granat ręczny, to mało to kogo obchodzi.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Pihoihoi
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 16
Wysłany: 2019-05-23, 14:44   

Czyli jedyna opcja na NFZ psychiatryczna to jest jako mężczyzna? Jaki to ma sens żeby mężczyzna chciał mieć cycki? :shock: A jest szansa to załatwić neurologicznie lub ortopedycznie? Znajoma lekarka mi mówiła że w moim przypadku to nie ma szans, bo mam za małe cycki by były za duże, za to pracowała na oddziale gdzie robili na NFZ i ponoć psychiatrycznie się da. Wygląda jak jakiś chory pomysł, jeśli nie masz minimum ileśtam g tkanki to niezależnie od wzrostu, wagi itd. najwyraźniej nie masz powodów by cokolwiek na klacie ci przeszkadzało.

Może sobie załatwię skierowanie na rtg kręgosłupa szyjnego, robili mi jakieś 10 lat temu, mam nadzieję że coś tam znajdą. I może dobry sklep filatelistyczny... mam od lat pewną inwestycję, prawowici jej właściciele dawno zmarli, może ktoś to dobrze wyceni i uda się dociągnąć do tej kwoty prywatnej :lol:
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-23, 15:12   

Cześć, Pihoihoi.

Pihoihoi napisał/a:
Jaki to ma sens żeby mężczyzna chciał mieć cycki?

Właśnie dlatego potrzebna jest zmiana danych, by chirurgicznie leczyć ginekomastię, a to jest refundowane.
_________________
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-25, 01:47   

Nie rozumiecie, Pihoihoi chce przejść operację zmniejszenia piersi dla kobiet. Tylko w tym jest problem, że jak się już ma małe, to ciężko przekonać NFZ, że są za duże by normalnie żyć ;)
_________________
 
 
Pihoihoi
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 16
Wysłany: 2019-05-25, 22:57   

Własnie o tym piszę. Myślę że osoba która pracowała w szpitalu gdzie takowe operacje się robi na NFZ wie co mówi. Nie chcę przechodzić tranzycji ogólnie, tylko wkurza mnie to że tak wyglądam kobieco na klacie. Parę lat temu to podobno wyglądało jeszcze jak u napakowanego kolesia, wbrew pozorom nastolatkowie też tacy się trafiali. Mam chest binder z Danae, ale mało go nie używałam bo zmieniłam na staniki sportowe, teraz chyba zacznę - wiadomo że nie tylko wzrost z wiekiem rośnie, a jak biust już tak nie odstaje jak kilka lat temu to też lepiej :D Mrowienie w karku i bóle mam, planuję zrobić rtg tego odcinka, może wyjdzie ładne wskazanie.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-27, 02:28   

Arisa, noo tak, to znowu był skrót myślowy ;) przekonać trzeba bardziej lekarza ;)
_________________
 
 
Pihoihoi
użytkownik


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 1
Posty: 16
Wysłany: 2019-05-29, 19:06   

Nie, niestety cycki książkowe według USG.

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa - dla tych co noszą binder: jest sens wkładać jakiś materiał wzdłuż mostka? Chodzi o to że przy rozmiarze bindera S, czyli obwód do 88 cm mam obwód 90 cm przy nieściśniętym mierzeniu. Ze ściśniętym pewnie byłoby koło 88 właśnie. No i zastanawiam się czy nie warto na mostku czegoś dać, np. rulonika z bawełny, jeśli jest ciepło. Tak żeby można było go wyjąć i oczywiście prać załóżmy w połowie czasu noszenia by skóra cały czas nie pociła się wyłącznie "na siebie", a na tę bawełnę czy co to by było. Potem można to w toalecie wyjąć i skrócić czas gdy zapocona skóra styka się z zapoconą skórą.

Ma to sens? Przy staniku sportowym niestety i tak mam potówki, a czasami nawet zmiany trądzikopodobne.

W sumie żałuję że na tak długo o nim zapomniałam, w okresie dojrzewania jeszcze skóra się nie rozciągnęła to było mi niewygodnie, a teraz jak testuję to +10 do pewności siebie instant :P Niestety przez rozmiar biustu cholernie się czasem garbię, a z powodu pewnego wypadku mam dyskopatię i to się pogłębia... No ale jak się nie garbić, jak się człowiek czuje tak dziwnie jakby mu rogi wyrosły.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-30, 23:56   

Pihoihoi napisał/a:
No ale jak się nie garbić, jak się człowiek czuje tak dziwnie jakby mu rogi wyrosły.

Heh, dobre :P
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 9