Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kicur
2019-05-22, 06:50
Dokumenty dla sądu
Autor Wiadomość
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-22, 20:11   

Mówimy o tym wszystkim już w kilku wątkach na forum... poza tym tutaj też znajdziesz potrzebne informacje: http://www.transseksualizm.pl/p83 poza tym cały panel "Prawo" po lewej - kolejne podstrony.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-23, 19:12   

Arisa napisał/a:
Nie polegaj na opiniach lekarzy w sprawie prawa. Nie dość, że często w sprawie leczenia nas wiemy trochę więcej niż lekarze (dwie które mine prowadziły nawet nie wiedziały z czym przyszłam), to w sprawie korekt sądowych płci nie wiedzą - poza biegłymi - zupełnie nic najczęściej. Część nawet powie, że się nie da.


Całkowita zgoda.

Liza napisał/a:
ogólny szablon wniosku zwanego o zgrozo pozwem.


No bo to jest pozew <rotfl3> Wniosek masz w nieprocesowym postępowaniu cywilnym.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-23, 20:32   

Właściwie to nie, bo sprostowanie aktu stanu cywilnego służy do tego, żeby zmienić akt, który był sporządzony źle od samego początku.

k.p.c. wymienia w sposób zamknięty szczególne postępowania nieprocesowe, a postępowania o zmianę aktu urodzenia w przedmiocie płci tam nie ma.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-23, 21:33   

To by nie przeszło, bo polski system prawny wychodzi z założenia, że dla faktu, jak jesteś płci, ważne jest nie tylko to, kim subiektywnie się czujesz, ale też jaki masz sprzęt (i w mniejszym stopniu - jaka jest Twoja rola społeczna).

Na to wskazuje tamto orzeczenie z '78 roku, że cechy nowej płci muszą być przeważające, oraz że trzeba minimum zacząć HRT, żeby mieć szansę dostać prawomocny wyrok o nowej płci.

Żeby zmienić to rozumienie, potrzebny jest nowy akt normatywny. Kropka.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-25, 02:52   

Liza napisał/a:
Opinię mam jak najbardziej pozytywną od jednego z najbardziej poważanych lekarzy. Jest ona w dwóch egzemplarzach. Jeden chyba dla mnie? Reszta to analiza dwóch psycholożek, wyniki badań, kariotyp oraz wyniki testów. Po co kilka opinii? Jedna od lekarza prowadzącego chyba wystarczy?

Nie, nie wystarczy. Opinie mają być trzy:
- od seksuologa,
- od psychologa
- od psychiatry,
jeśli którejś będzie brakowało, to pewnie dostaniesz biegłego z tej dziedziny.
_________________
 
 
Paula
użytkownik
Paula


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-25, 19:15   

Jako że ostatnio sama zakończyłam proces sądowy, mogę napisać jak to wyglądało u mnie...

Oprócz pozwu z uzasadnieniem,którego wzór ściągnęłam z Niebieskiego Forum, dołączyłam diagnozę od mojego seksuologa wraz z opinią od psychologa i komplet badań które musiałam wykonać przed otrzymaniem pierwszej recepty, czyli kariotyp, rtg czaszki, badania dna oka itp. Do tego akt urodzenia mój i akt zgonu mojego ojca.

Badania u biegłego seksuologa i tak nie uniknęłam, w moim przypadku zażądał go kurator wyznaczony za mojego nieżyjącego ojca. Na koniec rozprawy sędzia przyznała że nawet bez żądania kuratora , ona i tak by kazała zrobić badania u biegłego.

Pozew złożyłam w Sądzie Okręgowym w Łodzi, który to jest sądem odpowiednim dla mojego miejsca zamieszkania.
_________________

[/url]
 
 
Paula
użytkownik
Paula


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-26, 00:13   

Arisa napisał/a:
No skoro dołączyłaś wielorakie badania - ktoś to musiał ocenić, a sędzia się ze swoich decyzji nie będzie tłumaczył. Są oczywiście sędziowie którzy zawsze powołają...


To nie była kwestia dołączonych badań. Sędzia, tak jak zresztą kurator, powołała się na wyrok sądu z rozprawy w Białymstoku (nie chce mi się teraz szukać w papierach dokładnego nr sprawy itd) z którego wynika że jedynie biegły seksuolog jest w stanie ocenić czy ktoś jest osobą transpłciową czy nie. Ot, taki dupochron dla sędziów. Ja na szczęście trafiłam na Starowicza jako biegłego i wszystko poszło względnie szybko i sprawnie.

Arisa napisał/a:
Bardziej ma znaczenie nazwisko sędziego niż sąd - sędziowie są losowani do spraw. Kolejnej osobie może w tym samym sądzie przejść bez biegłych. Innemu z trzema biegłymi.


Nazwisko ma znaczenie, decydowało do którego wydziału został wysłany mój pozew, w moim przypadku był to II wydział Sądu Okręgowego w Łodzi.
_________________

[/url]
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-27, 03:32   

Arisa napisał/a:
No skoro dołączyłaś wielorakie badania

Ale się czepiłaś tego słówka :P ja też napisałem o wielorakich badaniach, ale nie dołączyłem żadnego z nich :D - tak się to robi :mrgreen: :mrgreen: ;-)
_________________
 
 
Paula
użytkownik
Paula


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 4
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-27, 10:12   

Pozwolę sobie zauważyć że ja swoje badania dołączyłam do pozwu ponieważ tak mi doradziła znajoma pracująca w Sądzie Okręgowym. Miała okazję uczestniczyć w podobnych sprawach i sędziowie za każdym razem oczekiwali dostarczenia wszelkich wykonanych wcześniej badań. Dlatego też dołączyłam je od razu do pozwu.
_________________

[/url]
 
 
Sugar
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 22
Posty: 65
Wysłany: 2019-05-27, 15:50   

Dodam od siebie dla potomnych, darujcie sobie robienie tych badań czeski, dna oka itp. Nikt o to nie woła. Powiem więcej koleżanką zrobiła numer z kariotypem. Poszła na badania, u lekarza prowadzącego powiedziała że zrobiła, ale zapomniała zabrać że sobą, ten jej wydał opinię i poszła z tym do sądu w sensie zmiana danych. Póki sąd wyznaczył rozprawę i kazał donieść kariotyp, to ten już był gotowy do odbioru.

Chodzi o to że jakby czekała na wyniki to spawa przyciągnęła by się jakieś 2-3 msc. A co do biegłego to myślę że 99% procent sędziów to powoła, żeby na wszelki wypadek umyć od tego ręce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12