Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w Policji i innych służbach
Autor Wiadomość
123rad
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 5
Wysłany: 2021-06-17, 20:44   Praca w Policji i innych służbach

Hej, mam takie pytanie, przejrzałem forum i znalazłem parę wątków na temat WKU, komisji itd. Jednak zastanawiam się czy jest w ogóle szansa na pracę w Policji, Straży Miejskiej lub chociaż w Służbie Ochrony Kolei. W tych służbach wymagają mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej czyli wychodzi też na to że mógłbym mieć nawet tą kategorię D(choć najlepsza sytuacja byłaby gdybym miał A) - bo wtedy też jest to uregulowane. No i tu jest moje pytanie bo wg wykazu chorób i ułomności transseksualizm podchodzi pod E tak samo jak brak prącia i jąder, więc czy jest jakiś cień szansy żeby na komisji wojskowej wystawili mi chociaż tą kategorię D. Zawsze marzyłem o pracy w policji, chodziłem.do.technikum policyjnego, zacząłem studia związane z kryminalistyką i kryminologią, nie jestem też niesprawny fizycznie i nie mam żadnych innych chorób. Nie wyobrażam sobie pracy gdzieś indziej, choć już w najgorszym przypadku mógłbym być strażnikiem miejskim jednak nawet w tym przypadku z kategorią E nie mógłbym tam się zatrudnić. Czy jest w ogóle szansa na tą kategorię D? Da się z tą komisją ponegocjować ?
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-06-17, 23:09   Re: Praca w Policji i innych służbach

123rad napisał/a:
W tych służbach wymagają mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej czyli wychodzi też na to że mógłbym mieć nawet tą kategorię D(choć najlepsza sytuacja byłaby gdybym miał A) - bo wtedy też jest to uregulowane.

A E to znaczy nie uregulowany? Zawsze myślałem, że jak masz jakąkolwiek kategorię i książeczkę wojskową, to masz stosunek uregulowany, a nieuregulowany jest wtedy kiedy się migasz i w rezultacie nie byłeś na komisji i w ogóle nie dostajesz książeczki...
Na resztę pytań nie umiem odpowiedzieć, pewnie będzie ciężko... ale pewnie i z kategorią E w jakiejś ochronie można pracować (skoro można i ze stopniem niepełnosprawności :P ), tylko że nie wiem czy akurat taka ochrona Cię interesuje ;)
Jedyne co mogę podpowiedzieć tak bazując na relacjach o komisjach, które przeczytałem, to jakby Ci się udało wcześniej zrobić III operację, to moooże szanse byłyby odrobinę większe...
_________________
 
 
123rad
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 5
Wysłany: 2021-06-18, 12:00   

Z tego co się właśnie orientowałem to kategoria E oznacza niezdolny do służby a co za tym idzie jest to nieuregulowany stosunek do służby wojskowej , w innych kategoriach przeniesionym się jest do rezerwy. Wiem, ze pójście do ochrony to też alternatywa, tylko jednak tyle lat zaangażowania w edukację, ćwiczenia, treningi, obozy ASG. To wszystko robiłem w głównej mierze właśnie żeby dostać się do służby w Policji. Teraz na to wychodzi że nawet do Straży Miejskiej bym nie mógł startować... A z tego co się orientuję to biorą nawet osoby z dość mocnymi wadami wzroku. No ewentualnie jeszcze może inaczej spojrzeli by gdybym był po III operacji, ale zanim ja nazbieram to będę po trzydziestce :( . Bezsensowne przepisy.
 
 
Denver
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 83
Posty: 537
Wysłany: 2021-06-18, 12:47   

Może jakaś prywatna firma ochroniarska? Państwowo to może być problem, są sztywne reguły, indywidualna sytuacja danej osoby schodzi na dalszy plan. Raz dostałem ofertę pracy z takiej firmy ochroniarskiej, co szkolili. (Aczkolwiek ja w cyberbezpieczeństwie) Te firmy ochroniarskie też są różne, nie we wszystkich to polega na siedzeniu na stróżówce czy obserwowaniu sklepu. Są nawet prywatne wojska.
 
 
123rad
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 5
Wysłany: 2021-06-18, 13:15   

No cóż, pójdę i zobaczę co też mi powiedzą, zawsze mogę się odwoływać od decyzji. Niedawno pisałem do siedzib WKU w kilku miastach. Z jednej jednostki odpisali mi w ten sposób:

"do każdej osoby stawiającej przed RWKL, jej skład "podchodzi" indywidualnie i orzeka na podstawie badania lekarskiego, badań specjalistycznych, posiadanej dokumentacji medycznej, a w razie potrzeby obserwacji szpitalnej."
Jest to zawsze jakaś nadzieja, choć dość marna.
Ale dobrze wiedzieć o tych firmach ochroniarskich, bo nie wiedziałem że są aż na taką skalę.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-06-18, 18:43   

123rad napisał/a:
Z tego co się właśnie orientowałem to kategoria E oznacza niezdolny do służby a co za tym idzie jest to nieuregulowany stosunek do służby wojskowej ,

No nie wiem, mnie jednak z punktu 2. co innego wynika: https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/powszechny-obowiazek-obrony-rzeczypospolitej-polskiej-16787130/art-73-b - jak masz E, to nie podlegasz obowiązkowi... z resztą te wymóg "uregulowanej służby" to czasem widnieje (albo widniał, może kiedyś bardziej na to patrzono) w jakichś przedsięwzięciach nie mających nic wspólnego ze sprawnością fizyczną, więc moim zdaniem jednak bardziej chodzi o samo to, że masz książeczkę.
Tak czy inaczej co do służby jaka Ci się marzy to niewiele zmienia...

123rad napisał/a:
Jest to zawsze jakaś nadzieja, choć dość marna.

Jakaś jest :) może ze względu na Twoje wykształcenie jednak coś się uda.
_________________
 
 
GhostDegu86
użytkownik
Zrzędliwy Dziad


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 60
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-18, 18:51   

wendigo napisał/a:
Jakaś jest :) może ze względu na Twoje wykształcenie jednak coś się uda.


Kojarzę, chyba z Niebieskiego, taką sytuację, że gość k/m dostał kategorię D właśnie ze względu na wykształcenie możliwie przydatne. Dość stara sprawa
_________________
mikimaus86
 
 
123rad
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 5
Wysłany: 2021-06-18, 22:21   

Czyli jest jescze jakaś nadzieja :-) , może faktycznie wezmą pod uwagę moje wykształcenie, choć pewnie zależy to od komisji. Tak czy inaczej dzięki za informacje :-)
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1152
Wysłany: 2021-06-20, 12:59   

Kiedys wymogiem do pozwolenia na wyjazd zagraniczny byl uregulowany stosunek do sluzby wojskowej - czyli juz z tego mozna wywnioskowac na czym ten uregulowany stosunek polega. Otoz panstwo nie chcialo stracic ludzi, ktorzy mieli przed soba sluzbe wojskowa. Tak wiec uregulowany stosunek jest to taki stan rzeczy w ktorym osoba nie podlega juz obowiazkowi sluzby wojskowej - bo albo ta sluzbe odbyla i po niej zostala przeniesiony do rezerwy, albo zostala przeniesiona do rezerwy automatycznie bez odbywania sluzby wojskowej, albo jest trwale niezdolna do odbywania sluzby wojskowej. Zaswiadczenia o uregulowanym stosunku do sluzby wojskowej nie wydaje sie wiec osobom z kategoria B (czasowo niezdolny do sluzby wojskowej) az do momentu w ktorym osoba taka przeniesiona zostaje do innej kategori - A,D lub E. Osoby z kategoria E maja wiec uregulowany stosunek do sluzby wojskowej polegajacy na tym ze w zadnych okolicznosciach nie sa zmuszeni do odbywania jej.
 
 
Wild
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 54
Posty: 1286
Wysłany: 2021-06-21, 11:06   

Ludzie po co wam się pchać do tych patologicznych służb systemu? Policja, wojsko i jeszcze ta żałosna ochrona to ludki systemu, a teraz już całkowicie pozbawiona honoru i jakiejkolwiek renomy. Służą nękaniu niewinnych ludzi, nie mają już nic wspólnego ze ściganiem naprawdę groźnych przestępców i chronieniem człowieka.
Dajcie sobie spokój, jak chcecie pełnić zaszczytną funkcję to nie u nich. Namęczycie się by się dostać a po paru miesiącach okaże się, że to wszystko jedna wielka ściema. I będziecie mieli wybór: uciekać albo się tam męczyć i wykonywać debilne polecenia.
 
 
GhostDegu86
użytkownik
Zrzędliwy Dziad


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 6
Posty: 60
Skąd: Poznań
Wysłany: 2021-06-21, 11:43   

Wild,

Przyznam, że sam podobnie to widzę, ale też się nie dziwię autorowi, że chce się rozeznać, na czym stoi. I raczej o tym jest rozkmina, a nie o tym, czy to sensowny / etyczny wybór zawodu
_________________
mikimaus86
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2021-06-21, 21:51   

Wild napisał/a:
Ludzie po co wam się pchać do tych patologicznych służb systemu? Policja, wojsko i jeszcze ta żałosna ochrona to ludki systemu, a teraz już całkowicie pozbawiona honoru i jakiejkolwiek renomy. Służą nękaniu niewinnych ludzi, nie mają już nic wspólnego ze ściganiem naprawdę groźnych przestępców i chronieniem człowieka.

Tak tak, a jak Cię ktoś np. okradnie, to pewnie po prostu machniesz ręką, bo i tak nic się nie da zrobić...

Szczerze, to nie mam nic przeciwko systemowi, nigdy mi nie przeszkadzał w życiu ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10