Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Paranoja level hard, czyli jak zbierać dowody
Autor Wiadomość
Pajonczyca
użytkownik
Ambiwalencja


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 53
Posty: 242
Skąd: Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
Wysłany: 2019-04-27, 20:23   

Do czego może się to przydać? Do wojny totalnej z rodzicami? Tu trzeba głodem nie podlewać benzyną :-)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=JdUq2opPY-Q
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-04-28, 22:48   

Aria, Twoje rady są spoko ale to:
Arisa napisał/a:
Owszem, że gdy rodzice są pozytywnie nastawieni - nie ma potrzeby stosowania takich rzeczy. Jednak minumim 66% (a potencjalnie 90%) osób ma przynajmniej jednego rodzica który jest bardzo negatywnie nastawiony do procesu tranzycji "dziecka".

jest z kosmosu wzięte (żadne to potwierdzone liczby, a moje obserwacje potwierdzałyby coś przeciwnego). Będę to podkreślał, bo potem się ludzie niepotrzebnie boją rodziców/rodziny.
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-29, 07:33   

A wzięłaś pod uwagę, że jak ktoś jest 10 lat po, to mógł po prostu zniknąć z transowej społeczności, a rodzice takiej osoby potrzebowali 6 lat, nie 6 msc, żeby się przestawić?

Arisa napisał/a:
Zaś pomoc w tranzycji - znam dopiero 1 przypadek z Polski, by rodzice pomagali dokładając się do HRT lub FFS lub SRS (mowa cały czas o kobietach).


Tutaj z tego forum kojarzę dwie. :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-05-01, 02:06   

Arisa napisał/a:
kicur napisał/a:
A wzięłaś pod uwagę, że jak ktoś jest 10 lat po, to mógł po prostu zniknąć z transowej społeczności, a rodzice takiej osoby potrzebowali 6 lat, nie 6 msc, żeby się przestawić?
Ze swojego doświadczenia powiem, że >10 lat (!) od oficjalnej zmiany oznaczenia płci w sądzie nie wystarczyło. Do tego kolejnych kilka lat (wcześniej) gdy wyglądałam dziewczęco / kobieco i mówiłam o sobie w rodzaju żeńskim... Te osoby dodatkowo za plecami wyśmiewały mnie. Prawda jest taka, że wiedzieli, że jestem dziewczyną / kobietą już w wieku 5-6 lat, gdy potrafiłam się wysłowić - niejednokreotnie dostałam wprdl za mówienie jak dziewczyny / kobiety (tyle wystarczało do agresji).

To znowu mówisz o jednym przykładzie.

Cytat:
IMO jeżeli komuś nie starcza 2 lata na "przestawienie się" to nie myśli o danej osobie jak o kobiecie lub mężczyźnie, a najwyżej udaje. IMO 2 lata (utrzymując kontakt) to górny limit na "przestawienie się".

no właśnie - Twoim zdaniem.

Arisa napisał/a:
Wendigo rozmawiam z dużą ilością osób trans / inter w Polsce i wiem, że przyjaźnie nastawieni rodzice do kobiet AMAB to rzadkość rzędu wskazanych 90%. Tylko 10% jest w stanie zaakceptować kobietę AMAB, traktować ją jak kobietę i przedstawiać innym osobom jako kobietę. Reszta albo niby akceptuje, ale nie umie się zwracać, albo porzuca, albo uważa za wariata albo pała agresją (jeżeli nie fizyczną, to psychiczną). Zaś pomoc w tranzycji - znam dopiero 1 przypadek z Polski, by rodzice pomagali dokładając się do HRT lub FFS lub SRS (mowa cały czas o kobietach).

Nie wiem z jaką ilością mogłaś rozmawiać, a pewnie to nie jest kilkaset. Ja od 16 lat w internecie z pewnością przeczytałem kilkaset relacji. I podtrzymuję swoje zdanie. Sporą część (może większość) tych relacji z resztą można przeczytać na NIebieskim Forum w starszych tematach.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9