Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
eMily M
Autor Wiadomość
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-05, 23:32   eMily M

Może nie jest to typowa twórczość artystyczna, ale na pewno tworzenie czegoś z niczego ;-)
Mam już kilka podobnych projektów za sobą, ale ten jest w większości mojego autorstwa:
- łazienka u Pana Dziadka :-) Zaznaczam, że jest jeszcze niewykończona, brakuje niektórych detali, ale też i drzwi, bo pojawiły się z nimi kłopoty.
Prace rozpoczęły się 3 stycznia tego roku; dom był praktycznie nieremontowany od wojny, nie było wody ani instalacji elektrycznej, jako takiej. Stan pomieszczeń pozostawiał wiele do życzenia, ale nie mam zdjęć przed.
O łazience inwestor wspominał mi praktycznie od początku i w pewnym momencie mnie przekonał. Zaprowadził mnie do małej kanciapki bez dostępu światła z zewnątrz, z dwiema wnękami. I nieziemsko krzywymi ścianami :-/
Prace objęły doprowadzenie wody ze studni, wykonanie kanalizacji z przydomową oczyszczalnią, instalację elektryczną w całym domu z przyłączem od słupa / w pomieszczeniu: rozprowadzenie instalacji wod - kan, wylewka, ścianka działowa/ Ścianki na konstrukcji z regipsu, wybicie okna na zewnątrz/ wentylacji, instalacja elektr, gruntowanie podłoża, płytki ( te po części robione przez kolegę ), biały montaż

efekty, po ponad półrocznej pracy
edit : kichowo trochę, fotki idą w odwrotnej kolejności o.O

P1000039.JPG
7. I oczywiście element elektryki :D Sołtys, jak zobaczył tą rozdzielkę, powiedział, że nikt na wsi takiej nie ma :D Ale zgodnie z przepisami i tak jest za mała.
Plik ściągnięto 1142 raz(y) 112,39 KB

P1000024.JPG
6. Niewykończone półeczki, okno
Plik ściągnięto 1134 raz(y) 107,09 KB

P1000022.JPG
5.
Plik ściągnięto 1131 raz(y) 108,52 KB

P1000018.JPG
4. wieczorem, prysznic
Plik ściągnięto 1141 raz(y) 101,01 KB

P1000017.JPG
3. wieczorem, wnęka z umywalką
Plik ściągnięto 1138 raz(y) 101,24 KB

P1000068.JPG
2. rano, widok ogólny
Plik ściągnięto 1137 raz(y) 124,62 KB

P1000067.JPG
1. wcześnie rano, widok z drzwi
Plik ściągnięto 1138 raz(y) 128,36 KB

 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-06, 00:46   

Chcesz powiedzieć, że tej łazienki w ogóle nie było? :shock: no to wow... jestem pod wrażeniem :P Przebijasz wszystkich w tym dziale ;) Poważnie. Bo czym jest twórczość artystyczna w obliczu tworzenia rzeczy użytkowych? :P
_________________
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 00:54   

Nie było. Dom był praktycznie bez żadnych mediów, to i o łazience nie mogło być mowy. Trudno mi sobie wyobrazić, jak w XXI szym wieku i jeszcze w tak niby cywilizowanym kraju jak Polska można żyć nie tylko bez łazienki, ale i bez wody i prądu :shock:
A w całym domu, to tej pracy jest OGROMNIE dużo.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-06, 01:29   

eMily_Mae napisał/a:
Trudno mi sobie wyobrazić, jak w XXI szym wieku i jeszcze w tak niby cywilizowanym kraju jak Polska można żyć nie tylko bez łazienki, ale i bez wody i prądu :shock:

No dokładnie, też o tym pomyślałem...

eMily_Mae napisał/a:
A w całym domu, to tej pracy jest OGROMNIE dużo.

Ano, to widać po fotkach...
_________________
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2015-07-06, 01:46   

Ja też jestem bardzo pod wrażeniem! Tym bardziej, że mi pół roku zajęłoby zabranie się do roboty, taki ogrom pracy naprawdę przeraża. :D
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 02:14   

styczeń: prace porządkowe, przygotowanie miejsca pracy ( łazienki ), początek wykopów pod rury i kable na podwórzu, rozprowadzenie instalacji elektrycznej w części domu, rozprowadzenie wod - kan w domu

luty: wykonanie przydomowej oczyszczalni ścieków, wylewka w łazience, dalsze prace porządkujące, wprowadzenie instalacji wodnej do domu ( w połowie miesiąca woda popłynęła w kuchni oraz stajni :mrgreen: ) podpięcie budynku do sieci energetycznej ( to było akuratnie w ostatni piątek miesiąca, więc przepadała mi grupa ts ), rozdzielka elektryczna i razem z nią ścianka działowa od korytarza, porządkowanie podwórza: wywiezienie złomu, wycinka zarośli

marzec: głownie wyjazdy i załatwienia, ale wtedy udało mi się zrobić część ścianek w łazience, sufit, wykuć okno,

kwiecień: początek innych prac w terenie; przyjechali praktykanci z Francji, więc łazienka zeszła na dalszy plan - pomagali mi z elektryką na piętrze oraz przy ogarnianiu pomieszczeń, prace na elewacji zewnętrznej ( tynkowanie )

maj: ścianki działowe, ocieplanie pomieszczenia wełną mineralną, montaż płyt g-k, instalacji elektrycznej w łazience, wykucie wentylacji, prace porządkujące w budynku, przemeblowania, porządkowanie podwórza

czerwiec - szpachlowanie płyt g-k gruntowanie pomieszczenia preparatem anty - wilgociowym, glazura ( podłoga moja, ściany w większości kolegi ), fugowanie, biały montaż, dalsze prace porządkowe w budynku


to tak w dużym skrócie - dlatego tyle trwało
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2015-07-06, 14:24   

Wow..Nieźle. Gratuluję :P :D
_________________
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 21:38   

Faktycznie sporo roboty, zastanawia mnie tylko czemu prysznic nie jest tam gdzie umywalka, by bardziej pasował. No chyba, że odpływ byłby problemem.
 
 
Misiek
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 342
Skąd: Bruksela
Wysłany: 2015-07-06, 23:02   

No i pewnie, że to sztuka! Użytkowa. Zawsze jest pod wrażeniem wykonanej przez kogoś porządnej pracy rzemieślniczej. :-D Tak coś z niczego faktycznie. I to bardzo porządne coś. Wyglądasz mi na pasjonata, a w dodatku artystę, który akurat nie tworzy sztuki...dla sztuki. 8-) ...(choć taka też jest jakoś tam potrzebna).
...ja to chyba gwoździa prosto nie umiem wbić :lol:
 
 
Emu
użytkownik
zewsząd i znikąd

Posty: 271
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-20, 19:17   

eMily_Mae napisał/a:
Trudno mi sobie wyobrazić, jak w XXI szym wieku i jeszcze w tak niby cywilizowanym kraju jak Polska można żyć nie tylko bez łazienki, ale i bez wody i prądu :shock:

Czy można, to nie wiem, ale na pewno to się owszem zdarza. Chyba jakiś rok temu czytałam artykuł o skali zjawiska. Ogólnie: w Polsce jest jeszcze całkiem sporo domów i mieszkań bez wody, a mapa zjawiska należy do tych, które (podobnie jak np. mapa wyników wyborów albo zagęszczenia sieci kolejowej) do dziś uderzająco się pokrywają z granicami zaborów. Wyjątek stanowi Warszawa (należała do zaboru rosyjskiego, a wyniki ma raczej jak pruski i austriacki), ale i tu - gdzieś w najnędzniejszych kamienicach na Pradze - mieszkania bez wody nadal się zdarzają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 18