Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
"nie można zwracać się imieniem innym niż w papierach&q
Autor Wiadomość
snapesnapesever
użytkownik
Raffaello


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 61
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2019-03-14, 19:18   "nie można zwracać się imieniem innym niż w papierach&q

ostatnio próbowałem wyoutować się do nauczycieli (1 liceum), wszyscy poinformowani byli nastawieni bardzo pozytywnie, aczkolwiek moja wychowawczyni powiedziała im, że nie wolno tak się do mnie zwracać, ponieważ nie mam tak w papierach - i tak oto dzisiaj wylądowałem u dyrekcji, że tak nie moga, bo mogą mieć przez to problemy. moja wychowawczyni wcześniej rozmawiała z moją klasą, żeby również nie zwracali się do mnie preferowanym imieniem i końcówkami, a także, że powinienem był zostać uwzględniony w prezencie na dzień kobiet.... generalnie, jako jedyny nauczyciel, jest ona nastawiona jednoznacznie nagatywnie. ze strony mojej matki sytuacja wygląda tak, że na pewno nie poprze ona mnie, ale też nie będzie przeszkadzać - powiedziała mi, żebym robił, co chcę.

moje pytanie - na jakie prawne argumenty mógłbym się oprzeć, iż mogą tak do mnie mówić i oni nie będą mieli w tym konsekwencji "jeżeli ktoś się przyczepi"?
jeżeli takowe bym miał, planuję pójść od razu do dyrekcji z konkretnymi dowodami.
_________________
"Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy. "
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-14, 20:04   

Na bardzo słabe (konstytucja RP, Europejska Konwencja Praw Człowieka - że Ty masz prawo do ochrony Twojego życia prywatnego, w tym posługiwania się imieniem, jakim chcesz). Obecnie się zdarzają kontrole z kuratoriów z różnych powodów i w sumie to nie zdziwiłbym się, gdyby inny rodzic się dowiedział o tym od kogoś z Twoich kolegów, poszedł do odpowiednich organów, i dyrekcja albo nauczyciele by mieli dyscyplinarkę (która pewnie by się skończyła pozytywnie, ale nikt nie chce być ciągany po komisjach rozstrzygających w sprawie odpowiedzialności dyscyplinarnej).

Jest takie orzeczenie, że osoby transseksualnej nie wolno określać jako osoby jej biologicznej płci, tylko że to zupełnie inna sytuacja, bo była po prawnej zmianie i SRS.
http://orzeczenia.waw.sa...._2015-06-23_002
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
snapesnapesever
użytkownik
Raffaello


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 61
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2019-03-14, 21:46   

dziękuję bardzo za to!
tylko dalej zastanawia mnie, czy aby na pewno nadal pani dyrektor nie będzie mogła wyciągnąć tej samej kwestii, tzn to wyzej wspomniane, ze takie podanie dalej nie daje im zadnej podstawy, bo jednak w papierach napisane jest tak i tak i oni jako instytucja nie moga zwracac sie inaczej.
ten wniosek z pewnoscia mi sie bardzo przyda, aczkolwiek dalej czuje, jakby dla kogos, kto chcialby sie przyczepic, moglby on wciaz nie rozwiac tych przeciwnych argumentow. bo jednak ten wniosek jest dalej tylko prosba, a "fakty" w postaci dokumentow mowia co innego
_________________
"Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy. "
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-03-14, 21:46   

W tekście jest parę literówek do poprawy. I'm just sayin'...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-14, 22:18   

Jak już chcesz tego próbować, to zdobądź autografy rodziców. Jako osoba o ograniczonej zdolności do czynności prawnych nie możesz nawet kupić droższego sprzętu elektronicznego samodzielnie. :|
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9