Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech
Autor Wiadomość
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-03-10, 02:35   Europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Wiem że EKUZ daje prawo korzystać ze świadczeń zdrowotnych na zasadach, niby jestem ubezpieczoną obywatelką kraju zagranicznego. W związku z czym chcę się dowiedzieć. Czy mogłabym teoretycznie, mając taką kartę na 2+ lat, pojechać do Niemiec z przetłumaczonymi dokumentami o swoim transseksualizmie, zapisać się na operację korekty płci, później wyjechać do Polski i znów wrócić przed wyznaczonym terminem? Mogło by to być możliwe albo nic się nie da załatwić bez normalnego ubezpieczenia zdrowotnego? Pozdrawiam

P.s. często widzę jak tutaj piszą o refundacji srs w tym kraju. Ale jakie dokładnie zabiegi są refundowane?
 
 
Seleona
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 25
Skąd: Kresy wschodnie
Wysłany: 2019-03-10, 10:27   

remick76 napisał/a:
Seleno, niestety karta EKUZ nie wystarczy w takiej sytuacji, tzn. nie da się w ten sposób zrobić operacji SRS. Trzeba mieć normalne ubezpieczenie zdrowotne i mieszkać w tym kraju.

Gdzie można przeczytać dlaczego tak jest?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-10, 11:03   

www.nfz.gov.pl napisał/a:
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) potwierdza prawo do korzystania na koszt NFZ z niezbędnych świadczeń zdrowotnych w czasie tymczasowego pobytu na terenie innego państwa członkowskiego UE/EFTA.

http://www.nfz.gov.pl/dla...bic-karte-ekuz/

W opisanej sytuacji nie byłabyś tymczasowo na terytorium Niemiec, ponadto SRS jest zabiegiem planowym, a nie koniecznym nagle.

Jest taka dyrektywa transgraniczna o opiece zdrowotnej, ale niestety w tej sytuacji ona nie miałaby zastosowania, bo SRS nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych w PL.

PS wendigo mieszka w Niemczech i sporo pisał o leczeniu w tym kraju. Polecam opcję "Szukaj" a pasku :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9