Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzień dobry wieczór z południa Polski
Autor Wiadomość
pantera
użytkownik
Ciastkożerca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 18
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-08, 20:50   Dzień dobry wieczór z południa Polski

Od bardzo dawna nie było mi dane korzystać z forów dyskusyjnych mimo, że moje łapki w przeszłości administrowały paroma skryptami by Przemo, łącznie przez prawie dekadę; Mam nadzieję, że nie uda mi się kliknąć na żaden guzik wysadzający wszystko w powietrze. ~

Przedstawić się... a zatem! Jako w profilu stoi, mam obecnie na karku wiosen 30, za niedługo 31. Mieszkam w Tychach, na spokojnym i cichym osiedlu, samotnie, dojeżdżam do pracy koleją. Zainteresowania? Furry fandom, astronomia (w programie Stellarium), retro / vintage (dalej mam Commodore 64 na chodzi), literatura, SCI-FI / fantasy.

Co do transpłciowości; W akcie urodzenia wbite M i na dzień dzisiejszy fizycznie również raczej M - chociaż raczej z tej "ziemniakowato-nijakiej", niezbyt męskiej części populacji - ale od prawie zawsze gdy płeć stała się dla mnie istotna w sposób inny niż "a ten tamten mi zabrał wiaderko" mam wrażenie, że "coś" jest nie tak, jak być powinno. Gdyby jakimś cudem pojawiła się magiczna dobra wróżka i spytała, czy chcę aby mój wygląd był spójny z tym, co czuję wewnątrz (dziewczyna), a także aby inni odbierali mnie bez problemu w ten sposób - nie byłoby nawet chwili wahania z mojej strony. Jednak... staram się nie czynić żadnych kroków ku temu aby zmienić ten stan rzeczy, przynajmniej na razie - moi rodzice nie są zbyt tolerancyjni, w pracy biurowej też raczej byłoby niezbyt ciekawie... ale powoli, powolutku zaczynam dochodzić do wniosku, że może warto by w końcu zacząć "ścieżkę ku prawdzie", od psychologa zaczynając. Na razie dodaję cegiełkę do swojej pewności rejestrując się tutaj, poza przymierzaniem ciuchów w zaciszu czterech kątów, czytania artykułów... niezbyt lubienia swojego wyglądu ze względu na to, jaką płeć biologiczną reprezentuje... czy też...

Co innego platformy cyfrowe, tutaj w każdym zakamarku sieci figuruję tak, jak nakazuje mi moje wewnętrzne "ja" - tyle, że pod nickiem. I całkiem mi z tym dobrze, moi wieloletni znajomi w sieci znają prawdę i też nie mają z tym kłopotu. Być może pewnego dnia się przełamię i zrównam obie warstwy, życia realnego i tego w internecie, a także zacznę proces "przejścia fizycznego", ale mam dziwne wrażenie, że będzie kłopot z akceptacją ze strony otoczenia, temu na razie siedzę "w szafie".

Niemniej, nie gryzę. Mam otwarty umysł na w zasadzie każdy temat i jeśli ktoś by z czymś pacnął, to spróbuję go podjąć. ^^

Obiecane darmowe ciastko.

Dodałam do użytkowników (i zjadłam ciastko) /Freja
 
 
pantera
użytkownik
Ciastkożerca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 18
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-08, 21:07   

Cytat:
Niestety - fora by Emo potrafią wybuchnąć. 14 lat przestarzały silnik.

Oj, wiem... niejednego moda się instalowało swego czasu. Ale z tego co wiem Przemo deklarował u siebie, że pozabezpieczał skrypt na 3 dekady do przodu. ;)

Cytat:
Dlaczego ta pantera ma grzywę zamiast cętek? Panthera Leo?

To włosy są, temu tak dziwnie wyglądają. ~ Moje cyfrowe "ja" wygląda nieco dziwacznie dla osób, jakie w temacie "furry" nie siedzą, ale jest wynikową ewolucji przez jakieś 20+ lat; Można powiedzieć, że dorastało wraz ze mną.

Cytat:
Gdzie?

Hm. Jeszcze przed chwilą na pewno tam było!
_________________
"Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend".
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-09, 00:03   

Cześć :) jesteś różowa? ;)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
pantera
użytkownik
Ciastkożerca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 18
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-09, 00:10   

Czołem, a nawet nosem! ~ Różowa? Nie za bardzo, chyba że akurat zaatakują mnie kolorowe kredki - i na pewno nie taka smukła. ;)
_________________
"Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend".
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2019-03-09, 00:40   Re: Dzień dobry wieczór z południa Polski

Powitać.

pantera napisał/a:
...Mieszkam w Tychach, na spokojnym i cichym osiedlu...


To miasto i spokojne osiedle?

Niemożliwe.

Ale jeśli to prawda to serio gratuluje. Ja z tamtego ku... się wyniosłam lata temu i uważam to za najlepszą decyzję swojego życia.
 
 
pantera
użytkownik
Ciastkożerca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 18
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-09, 00:43   

W porównaniu z poprzednim osiedlem gdzie dane mi było mieszkać (szpital, komenda straży pożarnej, lodowisko, dzwonnica - wszystko do 200m) to tutaj gdzie jestem obecnie jest święty spokój. ;)
_________________
"Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend".
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2019-03-09, 02:27   

pantera napisał/a:
Zainteresowania? Furry fandom, astronomia (w programie Stellarium), retro / vintage (dalej mam Commodore 64 na chodzi), literatura, SCI-FI / fantasy.

Miło :)
Ale jedyna prawilna nazwa dla tego najszlachetniejszego spośród gatunków to SF. Sci-Fi to określenie wymyślone przez mainstrimowych lamerów dla innych mainstrimowych lamerów, co nie odróżniają hipernapędu od antygrawitatora :p
_________________
Freja Draco
 
 
pantera
użytkownik
Ciastkożerca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 18
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-09, 08:33   

Obiecuję używać tego skrótu poprawnie na tym forum. ;) Zwyczajnie, czasem gdy piszę "SF" niektóre osoby reagują "cooooo?", a "Sci-Fi" rozwiewa ten problem - po prostu zazwyczaj z miejsca zakładam, że ludziom trzeba tłumaczyć... takie przyzwyczajenie z pracy w IT. :P
_________________
"Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend".
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2019-03-09, 09:40   

pantera napisał/a:
W porównaniu z poprzednim osiedlem gdzie dane mi było mieszkać (szpital, komenda straży pożarnej, lodowisko, dzwonnica - wszystko do 200m) to tutaj gdzie jestem obecnie jest święty spokój. ;)


Ja niby mieszkałam na spokojnym osiedlu, ale szkołę miałam na gorszym, bo rodzice się uparli, że tamta szkoła ma dobrą opinię. Do tamtejszego gimnazjum też mnie zmusili choć wtedy już miałam ochotę uciec jak najdalej. I już gadka była wtedy, że zgoda, tam mam się źle, ale gdzie indziej będę się mieć gorzej.
Szczerze gardzę tym miastem. To miasto wydaje się być fajne i spokojne, ale wystarczy wychylić się od normy - nie tylko orientacją, płcią, ale też wagą, czy złym klubem sportowym i już nie można się czuc nigdzie bezpiecznie. Nigdzie.

Tak więc jeszcze raz gratuluje ci znalezienia spokoju, ale moja rada, skoro i tak pracujesz poza Tychami, to w razie zechcesz działać z tranzycją, uciekaj stamtąd, najlepiej do miasta, w którym pracujesz.
 
 
pantera
użytkownik
Ciastkożerca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 18
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-09, 11:11   

Problem jest taki, że pracuję "za rzeką" w mieście, które ma popularną opinię podobną do tej, co Radom... :P A co do szkoły, to z wielką ulgą i odetchnięciem powitałam zakończenie zajęć na basenie, jeśli to Ci podpowie coś w kwestii mojej własnej szkoły - podstawówki i gimnazjum. W sumie tu gdzie jestem teraz mieszkałam 20+ lat temu jako dzieciak. Co do "nie wychylania się"... i tak jestem kompletnie na uboczu ze względu na zainteresowania, więc jeszcze jeden powód do wyoutowania różnicy mi nie robi. ~
_________________
"Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend".
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-03-14, 18:39   Re: Dzień dobry wieczór z południa Polski

Cześć :)

pantera napisał/a:
(dalej mam Commodore 64 na chodzi),

ja też :P
_________________
 
 
pantera
użytkownik
Ciastkożerca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 18
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-16, 11:25   

Bry. :3

Jakieś ulubione gry na tę platformę? ~ U mnie było raczej duszno (gdy się nie tupało podczas ładowania gry z kasety) tudzież całkiem skoczno i melodyjnie - zwłaszcza, gdy ktoś przez przypadek zahaczył nogą o kabel dżojstika. ;)
_________________
"Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend".
 
 
OlaHime
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 24
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-17, 09:18   

<pozwala sobie znacząco chrząknąć, ponieważ Atari i MSX sa o niebo i piekło lepsze>
_________________
Have you ever thought what it's like to be wanderers in the Fourth Dimension? Have you? To be exiles?
 
 
Klik
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-17, 10:43   

Jako były posiadacz Commodore 64 muszę zaprotestować przeciwko temu chrząknięciu. Kolega miał Atari 65 i nigdy bym się z nim nie zamienił, ani wtedy, ani teraz.
 
 
Kamko
użytkownik
Ja... ja...


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 23
Posty: 148
Wysłany: 2019-03-17, 12:46   

> Commodore
> Atari

Plz, mamy XXI w. *Zakłada czapeczkę z logo PlayStation*
 
 
OlaHime
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 24
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-18, 10:17   

Kamko napisał/a:
*Zakłada czapeczkę z logo PlayStation*

_________________
Have you ever thought what it's like to be wanderers in the Fourth Dimension? Have you? To be exiles?
 
 
Klik
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-18, 19:32   

Bluźnicie z tym PSX, ale godzin spędzonych przy Tekken 3 nie zliczę, więc nie skomentuję tych bluźnierstw.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-03-19, 21:01   

pantera napisał/a:
Bry. :3

Jakieś ulubione gry na tę platformę?

Owszem: https://www.youtube.com/watch?v=kYj1-1O4hAI - ktoś wie po co były te talizmany? :P zwłaszcza w takiej planszy, gdzie nie umiałem w ogóle jej przejść (taka krótka), chętnie bym się choćby i dzisiaj dowiedział.

Kamko napisał/a:
> Commodore
> Atari

Plz, mamy XXI w. *Zakłada czapeczkę z logo PlayStation*

Dzisiaj gdy w ogóle mnie nie kręcą i szkoda byłoby mi na nie czasu.
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2019-03-19, 21:06   

Klik napisał/a:
Jako były posiadacz Commodore 64 muszę zaprotestować przeciwko temu chrząknięciu. Kolega miał Atari 65 i nigdy bym się z nim nie zamienił, ani wtedy, ani teraz.

Commodore to jeszcze nie był komputer (a Amiga to już nie był komputer),
ale przynajmniej dało się go używać, bez dokupywania węglarki ;)
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7095
Wysłany: 2019-03-19, 21:10   

Kamko napisał/a:
Plz, mamy XXI w. *Zakłada czapeczkę z logo PlayStation*

A co to? Jakaś gra o pociągach? ;)
_________________
Freja Draco
 
 
pantera
użytkownik
Ciastkożerca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 2
Posty: 18
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-03-19, 21:18   

Chyba nikt nie ma pojęcia, nawet dedykowane strony, takie jak http://www.bd-fans.com/EmeraldMine.html - wygląda na to, że po prostu jakieś punkty. ;)

Co do gier; Wolę taki sposób spędzania wolnego czasu, albo książkę, albo spacer nawet, niż budkę z piwem albo imprezy. ~

Commodore to jak najbardziej komputer, starczy spojrzeć na demoscenę, co ludzie potrafią zrobić z tymi układami, tak muzycznym SIDem jak i resztą podzespołów. I takie cuś bonusowo, dobry kanał. ~ https://www.youtube.com/watch?v=eP9y_7it3ZM
_________________
"Don't walk in front of me - I may not follow. Don't walk behind me - I may not lead. Walk beside me and be my friend".
 
 
Klik
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: on
Punktów: 4
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-19, 21:30   

Ponadto na Commodorka wciąż wychodzą nowe gry.

https://www.youtube.com/watch?v=NeJhHbYCmIQ

Amiga to już w ogóle był graficzny i muzyczny kombajn.
 
 
OlaHime
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 24
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-21, 11:00   

pantera napisał/a:
SIDem

https://www.youtube.com/watch?v=-hUPZAtkyEA

Czekam na możliwość odtwarzania modułów (tak, jest wiele formatów) z małęgo Atari na c64 :>
_________________
Have you ever thought what it's like to be wanderers in the Fourth Dimension? Have you? To be exiles?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10