Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmarszczki od makijażu?
Autor Wiadomość
Yorookami
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 13
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 2019-03-03, 14:43   Zmarszczki od makijażu?

Hej. Ostatnio zaczęłam się codziennie malować. Nie tak super duper kobieco xd Tylko cera (podkład, korektor, puder), bo jestem jeszcze przed coming outem. Przeżyłam mikrozawał jak zobaczyłam, że uwidoczniły mi się zmarszczki na czole, pod oczami i zmarszczki uśmiechu xddd Mam dopiero 18 lat, ja nie chce xD Od makijażu uwidaczniają się zmarszczki? Robię coś źle? Może to niewłaściwa pielęgnacja? Pomocy, ja nie chcę się starzeć xD
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-03, 14:50   

Drobne zmarszczki to norma. Tak samo jak pojedyncze siwe włosy. To normalne.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-03, 15:59   

Arisa napisał/a:
Jednak słyszałam też o sytuacjach, gdy makijaż negatywnie wpływał na stan skóry.

Tak, ale nie w ten sposób.
Arisa napisał/a:
mikrozawał

Nie ma absolutnie nic, co by na to wskazywało. Nie zmyślajmy sobie i innym chorób i nie nakręcajmy się na nie.
 
 
Yorookami
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 13
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 2019-03-03, 16:09   

Tak sądzicie? Powiązałam ze sobą te dwie rzeczy, ponieważ te zmarszczki sie uwidoczniły po tym jak zaczęłam regularnie rysować sobie twarz xdd Czyli nie ma się czego bać?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-03, 17:04   

Yorookami napisał/a:
Czyli nie ma się czego bać?

Raczej nie tego. Należy natomiast zmywać makijaż wieczorem płynem lub mleczkiem do demakijażu, myć wtedy twarz i dbać o to, żeby makijaż nie powodował Ci wyprysków ani uczuleń. Złe firmy mogą też wpychać do swoich produktów jakieś świństwa, które w dłuższym okresie czasu ,po długotrwałym użytkowaniu mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie (jak z każdym produktem), ale w ciągu kilku miesięcy raczej niemożliwe, żeby spowodowało starzenie się skóry u 18-latki ;-)
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-03-03, 22:36   

Makijaż często uwidacznia drobne linie i zmarszczki mimiczne.
Powodów może być kilka:
1. Masz przesuszoną skórę. Ma na to wpływ także noszenie podkładu i pudru, zwłaszcza matującego. Drobne linie stają się wtedy widoczne, lub zbiera się w nich podkład.
Skóra wokół oczu jest pozbawiona gruczołów łojowych i ją najłatwiej odwodnić.
2. Kiepsko dobrane kosmetyki nie najlepszej jakości. To jest sam talk. Jakbyś sobie tynkowała twarz. Podkład MUSI być dobrej jakości, bo ma kontakt ze skórą, która jest organem jak każdy inny i należy o niego dbać.
3. Nie pielęgnujesz skóry tak jak by tego wymagała. Powinnaś ją oczyszczać, złuszczać (wtedy zmarszczki się spłycają, bo nie okala ich zrogowaciały naskórek) i intensywnie nawadniać. Pamiętaj też o piciu odpowiedniej ilości wody.
4. Nie zmywasz makijażu w odpowiedni sposób. Makijaż nosi się w dzień. Nocą skóra musi odpocząć i się zregenerować.
5. Nakładasz podkład nieodpowiednio. Może zbyt gruba warstwa, zwłaszcza pod oczami. Tam należy używać odpowiednio przebadanych korektorów, które nie są tak ciężkie i agresywne jak podkład. Możesz też spróbować beauty blendera (jajowatej gąbki) tylko pamiętaj, że przed użyciem należy ją zmoczyć letnią wodą i mocno wycisnąć. Taka gąbka aplikuje równomiernie podkład, zbiera jego nadmiar a także daje teksturę przypominającą naturalną cerę.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10