Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Ankieta- Problemy zdrowotne osób transseksualnych w Polsce
Autor Wiadomość
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-03, 02:01   Ankieta- Problemy zdrowotne osób transseksualnych w Polsce

Dzień dobry :)

Piszę pracę magisterską dotyczącą zdrowia osób transseksualnych w Polsce. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety. Ankieta skierowana jest do osób transseksualnych. Zawiera 25 pytań w tym 4 to metryczka. Pytania są zamknięte, jest też kilka otwartych (może się zdarzyć, że nie będzie trzeba na wszystkie odpowiadać). Wiem, że najłatwiej jest odpowiadać wyłącznie na pytania zamknięte. Bardzo mi zależy jednak na tym, aby moja praca była jak najbardziej wiarygodna. Z tego powodu zdecydowałam się na kilka, myślę prostych pytań otwartych.

Link do ankiety: https://www.survio.com/survey/d/K1B2F9L5E1V8B9F3U

Będę bardzo wdzięczna za każdą wypełnioną ankietę.
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-03, 10:57   

Ankieta skierowana jest tylko do osób transseksualnych. Jeżeli chodzi o osoby niebinarne płciowo to tak- w pytaniu dotyczącym płci z jaką się Państwo utożsamiają można zaznaczyć również: "z obiema płciami", "z żadną płcią".
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-01-03, 11:58   

Ariso - zlituj się :)
_________________
Freja Draco
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-03, 12:31   

Dziękuję za uwagę. To pytanie o identyfikację początkowo miało tylko dwie odpowiedzi: "kobieta", "mężczyzna". I taką ankietę dałam do wypełnienia. Jednak zarzucano mi, że wykluczam te dwie grupy osób o których wspomniałam (mimo, że uważają się w pełni za osoby transseksualne). Ze względu na to, że było to na samym początku to zdecydowałam się ankietę poprawić. Widzę jednak, że wciąż to pytanie budzi wątpliwości. :(

Wiem, że to nie jest praca doktorską, ale to nie ma znaczenia bo naprawdę staram się i przykładam się do tej pracy. Zależy mi na tym aby ta praca była jak najbardziej wiarygodna (stąd pytania otwarte). Przykro mi, ale mam nadzieję, że jeszcze więcej osób wypełni ankietę. :) A temat pracy brzmi tak: "Problemy zdrowotne osób transseksualnych w Polsce".
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-03, 13:04   

Dziękuję za linki :) nie chcąc nikogo urazić umieściłam takie odpowiedzi, natomiast w wynikach opiszę sytuację.

Natknęłam się również na artykuł dotyczący ICD-11. Żadnych konkretów, ale jestem ciekawa jak to będzie.

Na szczęście pozostałe pytania nie budzą kontrowersji.
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-03, 13:47   

Mam pełen wgląd i mogę potem pogrupować odpowiedzi. Bardzo dziękuję, każda odpowiedź w ankiecie zostanie przeze mnie przeanalizowana. To dla mnie bardzo cenne informacje. Na razie jeszcze czekam jednak na odpowiedzi :)

Bez wątpienia badania uwzględniające wprost nie tylko osoby transseksualne byłyby również bardzo ważne. Jednak w tej pracy nie mogłam wybrać szerszej grupy odbiorców. Uwagi cenne, dziękuję.
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-03, 14:19   

Dziękuję 😊
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-03, 15:30   

O, ta sama uczelnia, jak miło.
Wypełniłem ankietę, powodzenia :)
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-03, 16:17   

Ankieta wypełniona. Powodzenia :)
_________________
 
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-03, 22:06   

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Na pewno wezmę to pod uwagę opracowując wyniki. Starałam się, ale faktycznie po Państwa sugestiach widzę, że być może powinno być więcej możliwości w tym pytaniu o przebyte zabiegi. Jeżeli w przyszłości będę prowadzić dalsze badania to będę wiedzieć na co dodatkowo zwrócić uwagę.

Zachęcam również innych do wypełnienia ankiety, a w pytaniach gdzie to możliwe o wypowiedzenie się :) Bardzo dziękuję osobom, które już wypełniły :)
 
 
Ben
użytkownik
Ben

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 32
Wysłany: 2019-01-05, 16:26   Re: Ankieta- Problemy zdrowotne osób transseksualnych w Pols

Zrobione.
_________________
Mr nobody...
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-01-06, 22:48   

Trochę się będę czepiała ale robiłam już kilka badań i bez tego co piszę poniżej została bym po prostu wyrzucona, jako że moja uczelnia sprawdza czy owe standardy są utrzymane.

Standardy badań naukowych wymagają by podawać:

- uczelnie (tu jest podana)
- tytuł pracy (jawnie)
- dobrze by było tezy o ile nie dorabia ich się po badaniach
- imię i nazwisko autora badanie (koniecznie)
- kontakt do autora badań
- imię i nazwisko promotora
- kontakt do promotora
- jawna zgodę na badanie (czyli przycisk "wyrażam zgodę")

Tutaj większości nie ma wiec nie mamy możliwości sprawdzenia czy ta Pani jest tą za która się podaje oraz czy praca jest rzeczywiście pracą na tej uczelni a nie na przykład u Rydzyka i czy nie chce udowodnić jakiejś pseudonaukowo-kościelnej tezy.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-07, 15:43   

Dziękuję za ten głos :) Przeczytałam w regulaminie aby nie podawać swoich danych na forum. Moje dane łącznie z nazwiskiem promotora podałam w mailu do administratora tej strony. Zrobiłam to zanim wrzuciłam prośbę o wypełnienie ankiety :) .
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-01-07, 16:42   

Arisa to wszystko powinno być podane na pierwszej stronie ankiety a nie gdzieś osobie trzeciej (nawet tak szacownej jak Freja) i przed jej obroną.
Nie każdy ma ochotę jechać do biblioteki danej uczelni by skorzystać z repozytorium. Jako że dostęp do prac jest tylko w repozytorium uczelni a nie w Internecie.
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-07, 18:28   

Na szczęście wstęp do ankiety mogłam poprawić. Proszę sprawdzić. Zależy mi na tym, aby jak najwięcej osób wypełniło ankietę. :)
 
 
Morgan
użytkownik
Morgan dwa serca


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 26
Posty: 156
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-01-07, 19:41   

Nefertiti5 teraz ankieta jest zgodna ze standardami, dziękuję :-D
_________________
W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzecz: miłość, naukę i spełnienie marzeń
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-10, 13:29   

Skończył mi się transfer :) chwilowo nie ma możliwości wypełnienia ankiety. Poszerzyłam pakiet i jutro (jak zaksięgują) powinno już działać :)
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-11, 13:47   

Ankieta już działa :)
Na razie mam 117 wypełnionych ankiet. Limit miesięczny to 100. Rozszerzyłam pakiet. Po prostu jednego dnia wypełniło sporo osób :)
Na szczęście można już normalnie wypełniać, z góry dziękuję 😊
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-12, 04:46   

Mam jedną uwagę co do treści. jest pytanie: "12. Czy są zabiegi którym zamierzają się Państwo poddać w przyszłości?"
i można wybrać tylko "tak" lub "nie", a ktoś może jeszcze nie wiedzieć...
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-12, 22:41   

Wypełniona. Powodzenia ;)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-27, 09:32   

Zachęcam jeszcze do wypełnienia ankiety i jednocześnie bardzo dziękuję każdemu kto już wypełnił, dziękuję również za uwagi :) już niedużo czasu zostało :)
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-31, 19:43   

Proszę mi wierzyć początkowo moja ankieta miała około 100 pytań :D z zakresu również m.in prawa (uważam, że też bardzo ważna sprawa). Chciałam się jednak skupić na problemach związanych ze zdrowiem i przede wszystkim dać możliwość wypowiedzenia się.

Arisa dziękuję, będę pamiętać! Na pewno ;) Bałam się, że ze względu na otwarte pytania mało kto będzie chciał ją wypełnić. Na szczęście to były niepotrzebne obawy!

Ankietę zamykam i przystępuję do pracy. Raz jeszcze dziękuję za pomoc, wskazówki.
 
 
Nefertiti5
użytkownik

Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 17
Wysłany: 2019-01-31, 22:04   

Dziękuję bardzo :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11