Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hejka!
Autor Wiadomość
Xxeenn
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2019-02-18, 12:59   Hejka!

Dzień dobry,

Tak jak wyżej - jestem partnerką trans k/m. Czuję się z tym, mówiąc szczerze, bardzo dobrze. To znaczy, nie zrozumcie mnie źle - to przykre, że ktokolwiek musi zmagać się z czymś takim. Ale ja kocham go takiego, jakim jest i wydaje mi się, że gdyby był cis facetem - nie byłby tak cudowny. Mój partner jest już oczywiście po zmianie dokumentów, jedynce i dwójce. Nie zamierza przechodzić trójki, z czego się cieszę. Obecny stan rzeczy mi odpowiada.
Gdy się poznawaliśmy nie miałam pojęcia, co jest na rzeczy. Powiedział mi w momencie, gdy byłam już zadurzona na maksa. Nie sprawiło to, że się wycofałam czy coś z tych rzeczy, broń boże. Ucieszyłam się, że jest ze mną szczery. Początki były dla mnie trochę trudne dlatego, że bałam się, że zrobię czy powiem coś źle, że dotknę go w sposób w jaki by tego nie chciał. Nie poruszałam pewnych tematów dlatego, że bałam się, że w jakiś sposób go uraze. Z czasem jednak było coraz lepiej. Do teraz jednak są pewne sprawy czy tematy, których poruszania się boję - bo nie chce go jednak wprowadzic w zakłopotanie czy speszyc. Dlatego też tu przyszłam - może pomożecie mi uporać się ze sztuką rozmowy z transem na tematy ciężkie, z jego seksualnością związane. A być może ja komuś w czymś pomogę? Who knows.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Szooo
użytkownik
TRANSformers

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 14
Wysłany: 2019-02-18, 13:19   

Witaj 😊 ja chętnie pomogę jeśli tylko będę umiał
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-18, 13:41   

Cześć
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-02-18, 16:00   

Witaj na forum, Xxeenn.

Xxeenn napisał/a:
może pomożecie mi uporać się ze sztuką rozmowy z transem na tematy ciężkie, z jego seksualnością związane.

Wzorzec takiej rozmowy, niestety, nie istnieje. Jeden będzie odpowiadał wprost i bez skrępowania, drugi może się speszyć i zamknąć w sobie, a trzeci wpadnie w gigantyczną dysforię. Ilu facetów, tyle scenariuszy ;)
_________________
 
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-18, 17:45   

Xxeenn, cześć :-)

Xxeenn napisał/a:
Nie zamierza przechodzić trójki, z czego się cieszę.

To może być temat na początek.
Czy nie zamierza, bo nie potrzebuje, czy dlatego, że nie ma kasy, czy dlatego, że obecne techniki dają kiepskie rezultaty.
I jak się czuje widząc, że cieszysz się z tego, że nie robi operacji.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-02-18, 17:53   

Witaj :)
_________________
Freja Draco
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-18, 20:00   

Witaj na forum :)

Chyba jednak najlepiej on wie, jak z nim rozmawiać na tematy związane z seksualnością, niż grupa obcych ludzi z internetu, z którymi go łączy jedynie fakt mniejszościowej tożsamości płciowej. :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-02-19, 01:28   

Dzieńdobrywieczór Xxeenn
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Xxeenn
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2019-02-19, 15:19   

Jenny napisał/a:
Xxeenn, cześć :-)

Xxeenn napisał/a:
Nie zamierza przechodzić trójki, z czego się cieszę.

To może być temat na początek.
Czy nie zamierza, bo nie potrzebuje, czy dlatego, że nie ma kasy, czy dlatego, że obecne techniki dają kiepskie rezultaty.
I jak się czuje widząc, że cieszysz się z tego, że nie robi operacji.



Uwaga, pierwsza próba odpowiedzi na wpis.. 😁

Nie zamierza, bo nie czuje takiej potrzeby. I ja też nie czuję, a jego to cieszy. 😉
 
 
Xxeenn
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 8
Wysłany: 2019-02-19, 16:18   

AwryBoy napisał/a:
Witaj na forum, Xxeenn.

Xxeenn napisał/a:
może pomożecie mi uporać się ze sztuką rozmowy z transem na tematy ciężkie, z jego seksualnością związane.

Wzorzec takiej rozmowy, niestety, nie istnieje. Jeden będzie odpowiadał wprost i bez skrępowania, drugi może się speszyć i zamknąć w sobie, a trzeci wpadnie w gigantyczną dysforię. Ilu facetów, tyle scenariuszy ;)


Oczywiście, masz rację. Zdaję sobie z tego sprawę i absolutnie nie oczekuję żadnego wzorca. 😉
Nasz związek i relacja są na takim etapie, że na luzie rozmawiamy tak naprawdę o większości rzeczy, tych związanych z transseksualizmem też.
Mój facet ma ogromny dystans i dobre podejście do tego. Są jednak pewne sprawy, których poruszanie z pewnością spowodowałoby u niego dyskomfort i nie czułby się z tym najlepiej. Więc po prostu tych spraw nie poruszam. Większość z tych spraw to na szczęście kwestie nieistotne ale zdarzają się sprawy które warto byłoby poruszyć, a ja nie mam pojęcia jak 😵😵 (mimo, że wiem że prawdopodobnie odpowiedziałby mi wprost, mam pewność że nie zamknie się w sobie i nie wpadnie w dysforię) Chodzi po prostu o to, że chciałabym pewne rzeczy umieć ubrać w neutralne słowa, powiedziec coś delikatnie, żeby nie zaliczyć wtopy. Trochę się cykam, że powiem coś głupiego 😉
 
 
Ben
użytkownik
Ben

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 32
Wysłany: 2019-02-24, 17:23   

Hey.
_________________
Mr nobody...
 
 
Ben
użytkownik
Ben

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 32
Wysłany: 2019-02-24, 17:26   

Cytat:
Oczywiście, masz rację. Zdaję sobie z tego sprawę i absolutnie nie oczekuję żadnego wzorca. 😉
Nasz związek i relacja są na takim etapie, że na luzie rozmawiamy tak naprawdę o większości rzeczy, tych związanych z transseksualizmem też.
Mój facet ma ogromny dystans i dobre podejście do tego. Są jednak pewne sprawy, których poruszanie z pewnością spowodowałoby u niego dyskomfort i nie czułby się z tym najlepiej. Więc po prostu tych spraw nie poruszam. Większość z tych spraw to na szczęście kwestie nieistotne ale zdarzają się sprawy które warto byłoby poruszyć, a ja nie mam pojęcia jak 😵😵 (mimo, że wiem że prawdopodobnie odpowiedziałby mi wprost, mam pewność że nie zamknie się w sobie i nie wpadnie w dysforię) Chodzi po prostu o to, że chciałabym pewne rzeczy umieć ubrać w neutralne słowa, powiedziec coś delikatnie, żeby nie zaliczyć wtopy. Trochę się cykam, że powiem coś głupiego 😉

Pytaj wprost. Uniknięcie nawarstwienia problemów. Mogą was później przerosnąć.
_________________
Mr nobody...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 9