Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Konturowanie twarzy
Autor Wiadomość
Dalila
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 103
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 2019-02-12, 17:09   Konturowanie twarzy

Witam chciałabym się nauczyć konturować twarz, żeby zlikwidować z twarzy typowo męskie cechy i nadać jej kobiecy kształt. Przeszłam przez mnóstwo tutoriali w internecie, ale za każdym razem efekt wygląda tragicznie, przy cieniowaniu moja twarz wygląda jakbym ubrudziła się kupą i powstają ciemne plamy, a różnicy w wyszczupleniu, czy zmniejszeniu np. nosa nie widzę. :/ Jest tu jakaś makijażystka, która zna się na tym fachu? xd
_________________
"Żyjemy tak, jak śnimy -samotnie."
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-12, 18:19   

A czym próbujesz konturować?

Robisz to pod podkład, czy na?

Próbowałaś np takich kamuflaży

Ja nakładam takie kobo pod podkład na bazę lub poprostu krem paluchami stosując zasadę ciemne chowa, jasne pokazuje pamiętając by przejścia, były łagodne, jedynie grań nosa (mam wielki jak Giewont) traktuje intensywną jasną kreską przechodzącą ponad brwi.
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-12, 18:26   

A jakiego pędzla używasz? Do konturowania policzków, żuchwy czy czoła nadaje się tylko skośny pędzel. Przy nosie możesz użyć pędzla do cieni do powiek, jeśli zależy Ci na precyzyjnej linii, lub większego, jak np. skośnego pędzla lub do różu, jeśli wolisz bardziej wyblendowany efekt. Są też różnorakie metody konturowania, na sucho przy pomocy bronzera i pędzla, na mokro gdzie używasz korektora lub podkładu ciemniejszego od Twojego podkładu, są też sticki, czyli a'la kredki, którymi łatwo się konturuje nos. No i musisz znaleźć technikę, która Tobie najbardziej odpowiada. Makijaż wymaga praktyki i to normalne, że nawet po obejrzeniu miliona tutoriali, bez ćwiczeń nie da rady się go nauczyć.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-02-17, 10:53   

Jeśli wygląda jak kupa to jest też bardzo prawdopodobne że używasz bronzera w tonie nie nadającym się dla Twojego typu kolorystycznego. Lub że ma on po prostu kolor typowej kupy x: Może być tez tak że nakładasz za dużo. Makijaż to nie operacja plastyczna. A złudzenia optyczne pokazywane w tutorialach działają tylko w obiektywie kamery, w odpowiednim świetle i pod odpowiednim kątem. W realu zawsze widać że to makijaż. Co do nosa to bardzo łatwo przedobrzyć.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Dalila
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 103
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 2019-03-03, 18:03   

Wydaje mi się, że mój pędzel jest za miękki przez co np. zamiast konturowac mi tylko miejsce pod kościami policzkowymi, żeby je uwydatnic i wyszczuplić twarz, cień schodzi na całe policzki. Polećcie proszę dobry pędzel i dobry zestaw do konturowania, bo np. mój słabo ukazuje roświetlacz w ogóle go nie widać na twarzy
_________________
"Żyjemy tak, jak śnimy -samotnie."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-03-03, 22:23   

Może masz kiepskie kosmetyki. Kosmetyk powinien być dobrze napigmentowany, tak, by aplikacja małej ilości robiła różnicę. Jeśli chodzi o pędzle to bardzo lubiane przez wizażystów są te marki Hakuro. To polska i niedroga marka. Ale ciężko mi polecić konkretny model, bo nie znam wszystkich. Ja używam Maestro (też dobre i nie za drogie), Bare Minerals, z marki Sephora też są spoko. Do konturowania lepszy będzie pędzel mniejszy, z gęstszym włosiem, bo jest bardziej precyzyjny. Najpierw nakładasz bronzer tam gdzie chcesz by było jego najwieksze natęzenie, a potem delikatnie rozcierasz granice, by wyglądał naturalnie. Możesz do tego używać nawet dużych pędzli do cieni, a dopiero potem blendować większym pędzlem, np. do różu. Z rozświetlaczy połyskliwych z tańszej półki niezłe są te z Makeup Revolution
https://9.allegroimg.com/original/0c8c43/eb2628a947579f42d4bf4a79e969

Jeśli chcesz bardziej wyraźny efekt, to nakładaj go palcem, a potem delikatnie omieć pędzlem.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Dalila
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 103
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 2019-03-04, 06:52   

A jakiś produkt do konturowania kryjący po pierwszym użyciu? Dobrej jakości?
_________________
"Żyjemy tak, jak śnimy -samotnie."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2019-03-04, 14:34   

Dalila, o przyzwoitej pigmentacji są bronzera z Inglot lub Sephora (tylko maty). Ale jak chcesz bardzo dużo pigmentu to wtedy możesz sięgnąć po bronzer w sztyfcie, kremie, lub po prostu bardzo ciemny podkład.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9