Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
manga i włosy (albo odwrotnie)
Autor Wiadomość
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 05:07   

Hyacinth, Szczerze mówiąc inspiracji jest znacznie więcej, i jak mówiłam rozjaśniłam włosy do praktycznie białego koloru.


I wyszedł raz rozdział oficialnej mangi Kuroshitsuji gdzie pisało że Grell to M\K pre hrt, i myślę że rodzajniki których używa Grell w oryginale są bliższe żeńskim.
A Park Bom i Anastazia Shpagina to dla mnie większe inspiracje, myślę że chyba strzelę sobię kiedyś na stałe brwi jak Anastazia tylko na pewno będą one proste i sporo grubsze (szalone pomysły).
I będę wtedy taką ala nową polską żywą lalką animu (tylko muszę obczaić odpowiednio jasny podkład/krem BB na moje liczne zaczerwienienia na twarzy).
A moje włosy obecnie zrobiły sie szare, co w połączeniu z moją obecnie straszną cerą i tym jak sterczą po bokach wygląda naprawdę fatalnie.
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 05:38   

Jangmi napisał/a:
I wyszedł raz rozdział oficialnej mangi Kuroshitsuji gdzie pisało że Grell to M\K pre hrt, i myślę że rodzajniki których używa Grell w oryginale są bliższe żeńskim.

Mangi nie czytałem, zatem też nie wiem, o którym rozdziale mówisz (jeśli masz jakiś dostęp do niego, nawet po japońsku, to podeślij, przetłumaczę), ale w anime Grell faktycznie mówi o sobie jak kobieta. Natomiast od zawsze odnosiłem wrażenie, że to jest tak "for a show", coś w stylu drag queen, i że Grell jest po prostu crossdresserem.

W każdym razie uważam, że bardzo dużą uwagę przykuwasz do tego, by upodobnić się do swoich idoli/osób, które podziwiasz/ulubionych twórców muzycznych. Niekiedy jest to tak skrajne, że aż otwieram szeroko oczy ze zdumienia, bo osiągnięcie tego, co regularnie postujesz w postaci zdjęć w różnych wątkach, jest po pierwsze mało realne, a po drugie nie będę ukrywać, że tego zwyczajnie nie rozumiem. Raczej nie ma na tym świecie osoby, która chciałaby być brzydka, natomiast ty poruszasz cały czas te same tematy: operacje plastyczne, jak największe upodabniaie się do Azjatek (de facto też po operacjach plastycznych, bo Azjatki naturalnie tak nie wyglądają), jakies golenie brody czy kości policzkowych/jarzmowych (nie chodzi o ffs, tylko o otrzymanie ekstremalnego, przerysowanego efektu postaci z bajki), czy w końcu ten wygląd lalki. To wygląda dosyć niepokojąco, ale to tylko moje odczucie.

Jangmi napisał/a:
jak mówiłam rozjaśniłam włosy do praktycznie białego koloru.

I włosy nie stały się sianem?
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 05:42   

Hyacinth, Rozdział zwie się Grell's confessional.
Jest też inny rozdział że Shinigami (chyba dobrze napisałam) byli kiedyś ludźmi i popełnili samobójstwo i muszą pracować aż nie zostanie im odpuszczone i wtedy dopiero się reinkarnują.
Masz nazwę rozdziału to bez problemu wyguglasz sobię.

O, strzelę to subię na insta.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 05:59   

Powstało niezłe offtopiczenie które prędko zostanie przeniesione.
Cza panią Freję prosić o wydzielenie tego zacnego offtopu do pogaduch by nie przepadło, ponieważ jest bardzo wartościowe edukacyjnie i merytorycznie.
Ostatnio zmieniony przez 2019-01-22, 06:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:01   

Jangmi napisał/a:
Hyacinth, Rozdział zwie się Grell's confessional.
Jest też inny rozdział że Shinigami (chyba dobrze napisałam) byli kiedyś ludźmi i popełnili samobójstwo i muszą pracować aż nie zostanie im odpuszczone i wtedy dopiero się reinkarnują.
Masz nazwę rozdziału to bez problemu wyguglasz sobię.
Obrazek
O, strzelę to subię na insta.

Właśnie przeczytałem to na szybko w języku language i jestem trochę baffled, bo zgodnie z tym, co mówisz, pojawił się tekst "I want to have a sex change, for real, you know?" czy coś takiego. Burzy mi to trochę pogląd na temat tej postaci, bo na podstawie zachowania Grella przez całe anime, tego, że nie przejawia cielesnej dysforii (a przynajmniej o tym nie mówi ani w żaden sposób nie okazuje), tego, ze jego "bycie kobietą" polega wyłącznie na crossdressingu od czasu do czasu i używaniu kobiecych zaimków, oraz w końcu tego, że jest to postać czysto komediowa, nie patrzyłem nigdy na niego w ten sposób. I prawdę mówiąc, dalej trudno mi tak na niego patrzeć. Przydałoby się jakies oficjalne potwierdzenie od autorki mangi, czy faktycznie miała w zamyśle, żeby zrobić z Grella emkę.

Natomiast ten temat jest dosyć problematyczny w samej Japonii, bo transi są tam traktowani trochę jak tacy szaleńcy, zwariowane osoby (mimo że normalnie stawia się im diagnozy jak na zachodzie). Od czasu do czasu pojawia się w mangach czy anime motyw postaci, nad którą wszyscy się zastanawiają, czy jest trans, czy nie. Głośno było np. o Mutsukim z Tokyo Ghoula --> i teraz spór: jest kaemem czy nie? Jeśli tak, to dlaczego? Jeśli nie, to dlaczego?
Ostatnio zmieniony przez 2019-01-22, 06:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:05   

Hyacinth, Ale Grell ma chyba dysforię mocno w aspekcie braku możliwości posiadania dzieci, i dlatego postanawia współpracować w parze z Madame Red, poza tym szanowna pani autorka używała często brzydkich określeń na M/K mówiąc o Grell jak np: Newhalf.
Poza tym na forum pisało chyba cuś o tym że jak nie ma wyjścia to dysfo da się przepracować w sęsie że jest ale przepracowane.
Ostatnio zmieniony przez 2019-01-22, 06:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:07   

Newhalf jest całkiem dobrze przyjęte w Japonii w języku potocznym, nikt nie robi nigdy z tego problemu.

EDIT:
Grell napisał/a:
dlatego postanawia współpracować w parze z Madame Red

Zacznijmy od tego, że Grell generalnie jest pop*erdolony :) I skończył, zabijając Madame Red i robiąc mnóstwo innych... dziwnych rzeczy.
A shinigami chyba ogólnie nie mogą się rozmnażać.
Ostatnio zmieniony przez 2019-01-22, 06:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:09   

Hyacinth, A to nie wiedziałam że jes przyjęte.
I autorka raz powiedziała: Grell have a heart of a maiden.
I określenie Okama które używa autorka i Grell używane jest też w stosunku do M/K.
Jak offtopiczyć to z pełną parą.
Moim zdaniem Madame Red to była ta zła, i zmanipulowała shinigami do pomocy w swoich "wieczornych wypadach na miasto".
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:21   

Jangmi napisał/a:
I określenie Okama które używa autorka i Grell używane jest też w stosunku do M/K.

Prawda, ale to też taki umbrella term na całą literę T amab w lgbt, wliczając w to zwykłych crossdresserów.
Ale new half mówi raczej samo za siebie. Jeśli tak, to imho autorka mangi źle nakreliła postać Grella. Co mnie w sumie nie dziwi, bo szczerze Kuroshitsuji nie jest jakiś arcydziełem, niezależnie od tego, jak popularne się stało.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:39   

Hyacinth, Dobra dobra, a teraz jak cię łaskawie oświeciłam to możesz pisać "zamiast postać Grella" postać Grell lub postać Grelle by nie było raka we wsi?
Bo inaczej tupnę nóżką i zrobię nalot spamowy w stylu innych urzytkowników forum co skończy się zbanowaniem mnie na zawsze jak 2n1 :D .
Dobra dobra tylko się zgrywam, mimo wszystko nie chcę mieć zaaplikowanego perma bananana.
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:45   

Grell nigdy nie poprawiał ludzi, którzy zwracali się do niego jak do mężczyzny, i nigdy nie naciskał, by mówić o nim "ona", dlatego zostanę przy swoim przyzwyczajeniu ;)

No, poczekajmy, aż te komentarze zostaną przeniesione do wątku o mandze i anime.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:48   

Hyacinth, Ależ wiele M/K nie potrafi poprawiać (w tym ja) co nie zmienia faktu że nie jest to z mojego doświadczenia przyjemne uczucie słysząc proszę pana(raczej jakby ktoś ci przywalił z kowadła)
Poza tym z tego co słyszałam Grell w oficialnym musicalu Kuroshitsuji poprawia.
Musical swoją drogą jest [zarąbisty]:

Uroczo co nie?
Ostatnio zmieniony przez 2019-01-22, 06:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:52   

Jangmi napisał/a:
Hyacinth, Ależ wiele M/K nie potrafi poprawiać (w tym ja) co nie zmienia faktu że nie jest to z mojego doświadczenia przyjemne uczucie słysząc proszę pana(raczej jakby ktoś ci przywalił z kowadła)

Jangmi, błagam cię. Mówimy o postaci z komiksu, a nie prawdziwej osobie z krwi i kości. Po co wkładać w to tyle emocji.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 06:53   

Hyacinth, No niby wiem, ale mam ostatnio zapędy SJW i znalazłam ich ujście.
To nie emocje tylko jak mówi Dżoana Krupa: Imocje.
Poza tym bez porycia nie ma życia, trzeba mieć jakąś fazę.
Gdyby ludzie nie wkładali Imocji w fikcyjne postaci to kto by oglądał becząc opery mydlane (Wspaniałe Stulecie to były czasy oglądać płakać i jeść lody)?
No i zawsze lepiej taka faza niż "związek" SebaCiel <rzygi> co jest szerzącym się ciągle rakiem (fuj fuj pedofilia) i to nie szerzy się przez starych pedofili tylko przez małe (z mojej perspektywy) dziewczynki.
A offtopicząc w temacie pedofili w fandomach anime i w taoi, to pewna laska którą znałam z Discorda napisała nie tak dawno na wykopie że kręcą ją mali chłopcy.
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 07:08   

Nie wiem, ja staram się w kwestiach czysto abstrakcyjnych/wyimaginowanych (anime, seriale) być jak najmniej imocjonalny, bo ogladam tyle rzeczy i potem o nich dyskutuję online, że inaczej szlag by mnie trafił, ilekroć ktoś miałby inne zdanie niż ja :mrgreen:
A oglądalaś albo kojarzysz Tokyo Ghoula? Co myślisz o Mutsukim?

Jangmi napisał/a:
pewna laska którą znałam z Discorda napisała nie tak dawno na wykopie że kręcą ją mali chłopcy

To wspaniałe wiedzieć, że jest dla mnie nadzieja.
*sad violin music*
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 07:12   

Hyacinth, Muszę se tą postać obczaić imocjonalnie, a na razie dla bezpieczności wstrzymam się od jakich kolwiek rodzajników by nie zapeszać.
Obczaiłam na razie że on jest K/Mem i to że jest bardzo ładny.
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 07:17   

Jangmi napisał/a:
Obczaiłam na razie że on jest K/Mem

Toć właśnie o to mi chodziło ; ) Nie ma tu konsensusu. Ja też go widzę jako kaema, ale jest duża grupa ludzi, która twierdzi, że to kobieta i że do życia jako facet zmusiła ją sytuacja życiowa, a nie identyfikacja płciowa.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 07:20   

Hyacinth, A ja Grell też zawszę widziałam jako M/K, po prostu podczas pierwszej sceny z białą suknią i tekstem że chce sexy czerwoną zaczęłam guglać i wyguglałam o co biega.
A tacy ludzie co się upierają że postać kanonicznie ts nie jest ts są na liście raka fandomów zaraz po pedofilach fandomowych (widząc arty na których są Ciel i Sebastian podczas... mam mdłości).
Ostatnio zmieniony przez 2019-01-22, 07:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 08:37   

Bywa jak? Że są mało realistyczni? Grell trochę bardziej realistyczna moim zdaniem.

P. S. Zmieniłem nicka.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 08:53   

Sven, Bo to wina niestety menta-lności japończyków, i oczekiwań większości odbiorców z całego świata.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 08:57   

Że oczekują, że bohater jednak nie jest trans i tylko udawał?
Bo nie musieliby się konfrontować z tą myślą, że można rzeczywiście mieć złe narządy i to ssie?
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 09:13   

Sven, Fandom bywa obrzydliwy.
Cytat: "W Wiktoriańskiej Angli nie mieli rzeczy do zrobienia z faceta tranzwestyty"
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 09:50   

"Tranzwestyty" <rotfl3>
Pomijając błąd ortograficzny i użycie złego słowa i w ogóle to transów się nie "robi"...
... to może rzeczywiście nie mieli wtedy HRT i innych takich rzeczy, więc skąd wniosek, że Grell by się na to nie zdecydowała?
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 09:58   

Kurczę, to beznadziejnie.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 10:00   

Arisa, Ale się nie zmienia też na gorsze przynajmniej
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 12:18   

A pro pos dyskomfortu cisów, Wam też zdarza się, że ktoś na coming out reaguje jakby zobaczył ducha?
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 15:04   

Sven, Z mojego skromnego doświadczenia cisi (głównie moja rodzina) reagują na coming out przeważnie tak jak szatan reaguje na wodę święconą (przynajmiej z samego początku).
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 15:43   

Sven, Ale znowu jest tu offtopiczenie.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 15:45   

Tak, to prawda.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 15:46   

A Discord wyskakuje z lachonami.
Jego wszystcy ulubieni męscy bochaterzy z anime to... (jak jest męska wersja lachona?)
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 17:00   

Ja bym po prostu powiedział, że to wina twórców mangi i że to oni zwalili sprawę przy projektowaniu postaci, bo tak jak 90% Japończyków są na temat trans bardzo słabo wyedukowani i po pierwsze myli im się bycie trans z byciem homo*, a po drugie dla większości to po prostu "styl" lub jakaś fanaberia, a nie zaburzenie.

*Swoją drogą, Japończycy są bardzo mało homofobiczni, ale... zasady to zasady, dlatego "okej, bądź sobie tym całym gejem, ale weź się ożeń i zrób sobie dziecko, bo jak tak można inaczej". Może dlatego autor Tokyo Ghoula zrobił z Mutsukiego takie nie wiadomo co, kiedy ten zakochał się w Sasakim. Pamiętam cały czas tę scenę z mangi, kiedy Mutsuki wszedł w jakiś stan psychotyczny i zgwałcił Utę (de facto krzycząc "sensei", lol), a potem, leżąc na nim, wymamrotał do siebie "to żenujące, ale jestem jednak kobietą".
Ech, Mutsuki, really?
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 17:25   

Arisa, Ale ładny podkład polecił, może kiedyś go wypróbuję, i nie ogarniam gównoburzy po tym jak napisałam że obczaję ten podkład, obczaić to nie znaczy kupić.
Poza tym SRS, FFS i inne są ważne ale to nie znaczy że nie można już nawet pomażyć o kosmetykach i innych luksusach.
Tyle dziewczyn w moim wieku ładnie się maluje, a mi przykro patrzeć.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 18:00   

Jangmi, ćwiczyłam mekaup na tanich Bielendach itp. W Rosmanach są za grosze i wcale nie są złe.
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 18:33   

remick76, A mają bardzo jasne odcienie?
 
 
Jangmi
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-23, 03:23   

remick76, Dzięki, bardzo podoba mi się odcień skóry pani z pierwszego linka, aż mnie zazdrość chwyta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15