Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczegóły co do składania dokumentów
Autor Wiadomość
Cat-aclysm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-01-20, 14:49   Szczegóły co do składania dokumentów

Hej. Po dość długiej drodze w końcu składam papiery do sądu i mam kilka pytań.

1. Czy wszystko musi być w 2(/3?)(w sensie oryginał + 2/3 kopie) kopiach i.e. pozew, dokumentacja medyczna, odpis aktu urodzenia, oświadczenie o stanie rodzinnym?

2. Widziałam że trzeba zachować jeden (trzeci?) zestaw kopii dla siebie do pokwitowania, czy może coś źle zrozumiałam.

3. Jeżeli ktoś wie to byłabym wdzięczna za informacje ile czasu zajmuje proces w Szczecinie i jakie są ewentualne koszta.

4. Czy oprócz w.w dokumentów potrzebuję jeszcze innych?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-20, 15:26   

Zachęcam do sprawdzania, czy pytania już nie zostały zadane. Np. w tym wątku:

http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=838

Ad.4 Zwykle traktuje się zaświadczenie od seksuologa do sądu jako odrębny załącznik niż dokumentacja medyczna. Jest konieczny.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Cat-aclysm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-01-20, 16:12   

W takim razie żeby jeszcze się upewnić. Czy kopie:
1)Odpisu zupełnego aktu urodzenia
2)Pozwu
mają być poświadczone przez USC/prawnika/mnie czy zwykłe kserokopie wystarczą?

Widzę na transoptymiście, że na kopiach ma być "za zgodność z oryginałem, [miejscowość], [data], [parafka]” ale stoi tam, że do wszystkich dowodów ale nie wydaje mi się, żebym mogła jako osoba prywatna zaświadczać o dokumentacji medycznej co najwyżej o tym co sama napisałam(pozew). Od lekarza prowadzącego otrzymałam
A)zaświadczenie o transpłciowości x3
B)Epikryzę x3
C)Kopie dokumentacji medycznej x3(w tym opinie)
 
 
Cat-aclysm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-01-20, 16:48   

Epikryza to skrócona historia diagnozy i leczenia.

Arisa napisał/a:
C) musisz zrobić jedną zwykłą kopię do tego i zachować dla siebie skan tych dokumentów lub wykonać 2 kopie, jedna do sądu. Każdą stronę (nie kartkę) musisz zaparafować.


Przyznam że niezbyt rozumiem. Od lekarza prowadzącego mam 3 kopie zaświadczenia, epikryzy i całej dokumentacji medycznej(oryginały zostały u lekarza, kopie są z pieczątkami i poświadczeniem od lekarza). Mam zrobić jeszcze czwartą dla siebie i ją podpisać formułką "za zgodność z oryginałem"?

I w takim razie czy na kserokopiach pozwu i odpisu mam wyłącznie zaparafować bez całej formułki "za zgodność z oryginałem" czy też nie?

Przepraszam za tyle pytań ale zawsze chcę się upewnić co do nawet najmniejszych szczegółów.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-20, 16:49   

Cat-aclysm napisał/a:

Widzę na transoptymiście, że na kopiach ma być "za zgodność z oryginałem, [miejscowość], [data], [parafka]” ale stoi tam, że do wszystkich dowodów ale nie wydaje mi się, żebym mogła jako osoba prywatna zaświadczać o dokumentacji medycznej co najwyżej o tym co sama napisałam(pozew).


Taką adnotację się zamieszcza, jeśli nie chcesz dać odpisu aktu urodzenia lub innych oryginalnych dokumentów, tylko je zachować. Jednak poświadczyć za zgodność z oryginałem może tylko adwokat/radca prawny (jeśli go masz) lub notariusz.

Wydawane kserokopie dokumentacji medycznej powinny mieć taką adnotację od pracownika jednostki - upewnij się że ona tam jest.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-20, 16:53   

Cat-aclysm napisał/a:

Przyznam że niezbyt rozumiem. Od lekarza prowadzącego mam 3 kopie zaświadczenia, epikryzy i całej dokumentacji medycznej(oryginały zostały u lekarza, kopie są z pieczątkami i poświadczeniem od lekarza). Mam zrobić jeszcze czwartą dla siebie i ją podpisać formułką "za zgodność z oryginałem"?

Do pozwu załączyć jedną kopię od lekarza, a dwie zostawić sobie (może się jeszcze kiedyś przydadzą).

Pozew + wszystkie załączniki (minus oświadczenie o stanie majątkowym) kserujesz 3 razy. Jedno zostawiasz dla siebie jako swoją kopię do akt (nie robisz żadnych adnotacji). Dwie wkładasz do koperty jako odpisy dla rodziców.


Cat-aclysm napisał/a:
I w takim razie czy na kserokopiach pozwu i odpisu mam wyłącznie zaparafować bez całej formułki "za zgodność z oryginałem" czy też nie?

Nigdzie nie piszesz "za zgodność z oryginałem". Sąd ma oryginał i sobie może porównać.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Cat-aclysm
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-01-20, 17:28   

kicur napisał/a:
Jednak poświadczyć za zgodność z oryginałem może tylko adwokat/radca prawny (jeśli go masz) lub notariusz.


Arisa napisał/a:
Wystarczy sam podpis w rogu.


OK, oficjalnie się zgubiłam bo Kicur pisze że nic nie podpisuję ty że podpis w rogu.

kicur napisał/a:
Dwie wkładasz do koperty jako odpisy dla rodziców.


Jakaś adnotacja na tym/na kopercie? Czy po prostu pójść do sądu i tam to załatwić?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-20, 17:51   

Arisa pisze o parafce. To są inicjały w rogu kartki, dzięki którym można sprawdzić, czy ktoś później nie dołożył żadnej strony. Osobiście to nie słyszałem, żeby parafować odpis pisma procesowego wysyłany do sądu - przynajmniej w kancelariach adwokackich się tak nie robi.

Ja o pieczątce "Poświadczam za zgodność z oryginałem". Poświadczenie kserokopii przez osobę uprawnioną sprawia, że ona może być traktowana przez sąd jako oryginał dokumentu.

Jeśli zanosisz osobiście to nie musisz wkładać do koperty. Serio, naprawdę polecam ten wątek, do którego podlinkowałem 8-)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9