Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cześć
Autor Wiadomość
Małgorzata
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Wysłany: 2019-01-14, 02:24   Cześć

Cześć jestem tu nowa, mam 16 lat, czuję się kobietą, to mój pierwszy raz na jakimkolwiek forum. Więc jestem całkowicie przerażona tym że w końcu piszę.

Jestem kompletnie zielona więc z góry przepraszam za błędy i głupie pytania w przyszłości

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-14, 02:46   

Cześć :)


Nie martw się tą zielonością, forum już samą nazwą wskazuje że jest po to by sobie pomagać. Śmiało możesz się pytać o to co potrzebujesz.
 
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-01-14, 09:51   

Cześć Małgosia

Nie chcemy abyś popełniała nasze błędy, więc pytaj się o chcesz.

Powiedz, jak długo czujesz że jesteś w niewłaściwym ciele?
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2019-01-14, 09:58   

Cześć Małgorzato. Pytaj śmiało, jest tu cała banda ludzi co będzą potrafili Ci wszystko wyjaśnić :)
 
 
Małgorzata
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 2
Wysłany: 2019-01-14, 19:03   

To że jestem w niewłaściwym ciele czuję już około półtora roku ale dopiero w tym roku poczułam potrzebę by to uzewnętrznić, albo raczej zacząć żyć w zgodzie ze sobą.
Jak narazie tkwię w szafie jedyna osobą która wie że czuje się kobietą, jest moja koleżanka, a o poinformowaniu mojej rodziny nie jestem jeszcze w stanie sobie tego wyobrazić.
Ale jestem dobrej myśli, a to jest najważniejsze
 
 
Emilia
użytkownik
Nie chcę SRS :)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 134
Posty: 357
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-01-14, 19:54   

Małgorzata, No to witaj w klubie, mam niemal identycznie z tym że mi to zajęło 4 lata :-p
Cieszę się że jesteś pełna nadziei, bo to ona jest najważniejsza.
_________________


Nigdy nie trać nadziei
 
 
Sara213
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 5
Posty: 46
Wysłany: 2019-01-14, 22:06   

Witaj, ja mam już 24 lata i żałuję, że nie zrobiłam coming outu mając 16 lat. To najlepszy moment ! Nim zajdą poważniejsze zmiany, jednak wszystko na spokojnie. Za to jeśli jesteś w 101% pewna swojego problemu to dla spokoju ducha warto to zrobić wcześniej niż później :) ja zmarnowałam 8 lat w ten sposób ciężką depresją by się dowiedzieć, że... Że jestem głupia nie mówiąc otwarcie od razu. Ale powoli. Na coming out przyjdzie zawsze czas. Nie znam twoich rodziców, więc nie mogę się wypowiadać na ten temat co i jak, za to Ty ich znasz i musisz sama sobie postawić zapytajnik jak mogą zareagować, bo jeśli jest jakiś cień pewności, że Cię będą wspierać i pomagać to czas zamknąć potwora w szafie i cała naprzód :) Pozdrawiam
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-15, 00:47   

Liza napisał/a:
No więc moje drogie, coś Wam doradzę z tym coming outem. Polecam zerknąć na listy polecanych przez nasze środowisko lekarzy. Wybrać najlepszych biorąc pod uwagę różne własne względy (np. lokalizacja), umówić pierwszą wizytę, a potem kolejne. Gdy wyniki badań psychologa i psychiatry wykluczą choroby psychiczne i potwierdzą transseksualizm - to macie już podpórkę i coming out przyjdzie znacznie łatwiej!

Mam dokładnie takie samo zdanie. Myślę, że mój coming out przed matką wypadłby o wiele gorzej, gdybym od razu nie pokazał jej opinii od lekarza. Była zła, bardzo zła, ale wzięła ją do ręki, przeczytała i zaniemówiła. Potem potrzebowała trochę czasu, żeby dojść do siebie, zapaliła papierosa i dopiero wtedy zaczęła ze mną rozmawiać "na serio".
Diagnoza lekarska ją przekonała. Skoro kilku lekarzy coś mówi, to najwyraźniej tak jest i nic się z tym nie da zrobić. Sama nawet zaczęła mówić pod nosem rzeczy "w sumie, od kiedy pamiętam, to ty od zawsze..." cośtam cośtam.
W każdym razie polecam tę metodę, bo krzywdy sobie nią nie zrobisz, a mając dowód w postaci pisma od lekarza możesz co najwyżej od razu rozwiązać problem z ewentualnymi tekstami w twoją stronę, że transowość to tak naprawdę tylko twoje własne urojenia ;)
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-17, 21:17   

Liza & Hyacinth, ale ona ma 16 lat... ja nie wiem czy ją lekarz w ogóle przyjmie bez rodziców a co tu mówić o diagnozie... Więc pomysł może i fajny ale dla osób pełnoletnich.
_________________
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-17, 22:14   

Hm, wszystko rozbija się o to, kiedy zamierza powiedzieć rodzicom... Czy od razu, czy jeszcze poczekać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11