Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Żart rubasznego uja.
Autor Wiadomość
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-06-19, 05:50   Żart rubasznego uja.

Niejaki samozwańczy Robin z Kampinosu pozwolił sobie na żart na poziomie starego kaczora. Żart był głupi i w zasadzie to gdyby stary uj przyznał się do swojej bezdennej głupoty miast podejmować nieudolne próby przeprosin można by sprawę zostawić w zapomnienie. Niestety za nim poszedł inny tani szyderca w obronie wolności wypowiedzi, a teraz okazuje się, że jest następny.

Efekt jest taki, że ja mam ochotę jawnie żartować z płytkich dowcipów Daukszewicza, z ograniczenia umysłowego Górskiego, który jak kończą mu siè pomysły bierze się za szyderę z Niemca, czy geja Mariusza grając na pustych jak bęben polskich łbach. Dołącza do nich Andrus specjalista od rymu częstochowskiego i piosenki mówionej.

A tłuszcza kwiczy po świńsku we wszelakich mediach spolecznościowych ukazując prawdziwe oblicze tego kraju. I tylko ja znów mam się czuć winna, bo nie pozwalam sobie na żarty z własniego cierpienia. Żeby nie było na Żywocie Brayana też się nie śmiałam.
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2023-06-19, 14:51   

Aż komputer włączyłam. Już nauczyli sie dziennikarze i publicyści że nie koreluje sie koloru skóry z żarcikami a teraz ci płaczą niczym dzieciaki w sadzie sąsiada gdy ten im uszy ponadrywał.
To dobrze. Ale jeszcze łomot w domu by sie przydał powiązany z wytłumaczeniem, bo zdaje się nie bardzo rozumieją czym podpadli.

Rzadko spotykam sie z objawami "LGBTfobii". Może raz na kilka lat. Zastanawiałam sie ostatnio gdzie jest granica. Kiedy właściwie mogę dać w zęby? Bo zakładam że dany ludek który sili się na niesmaczny komentarz jest głupi więc na poziomie intelektualnym sie nie porozumiemy. I co właściwie wtedy... Jak wiesz mogę fachowo dać w ucho. Ale będzie krzyk jak wokół Rafalali bo - Jak to?! Trans, agresywna, roszczeniowa co TO sobie wyobraża!

No i ktoś dał w ucho bo ktoś jest głupi i znowu jest krzyk...
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-06-19, 20:24   

Jaga napisał/a:
Dołącza do nich Andrus

Trochę głupio, gdyż wyżej wymieniony jest częścią kolorowo-kredkowej społeczności, choć się do tego nie przyznaje.
_________________
 
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-06-19, 21:36   

Ale o czym wy wszyscy w ogóle?
_________________
Freja Draco
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2023-06-19, 21:45   

Freja napisał/a:
Ale o czym wy wszyscy w ogóle?


Drama.
https://www.plotek.pl/plo...niszczylem.html
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2023-06-19, 22:46   

Niestety. Ale pokazuje to tylko jak płytka jest intelektualna „liberia”, a najgorsze, że zrównoważonej (nieradykalnej) alternatywy nie ma i raczej nie będzie :/
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-06-20, 00:56   

Nie wiedziałam w ogóle o sprawie, ale z tego co poczytałam, to ujmę ją z przeciwnej mańki:

Jak dla mnie Daukszewicz nawiązywał do słów Kaczyńskiego:

"Nawet osoby o odmiennych orientacjach są niedostatecznie postępowe, bo postępowi są tak naprawdę tylko ci, którzy uważają, że każdy z siedzących tutaj każdego dnia może nawet kilkukrotnie uznać się albo za kobietę, albo na mężczyznę, albo za przedstawiciela jednej z pięćdziesięciu innych płci"

Czyli jego żart przypominał zapytanie Nergala o to ile czarnych kotów już dzisiaj zjadł.

I osobiście wkur... wysokoobraźliwość różnych środowisk, bo to się w praktyce przestaje czymkolwiek różnić od katolików o wrażliwych uczuciach.

A "Żywot Briana" śmieszy mnie niepomiernie do tej pory, w tym również scena z Lorettą.

Nosz do jasnej cholery, z żydów można się śmiać, z katolików można się śmiać, można się śmiać z ukrzyżowania i bezsensownej śmierci, ale do każdego transa należy podchodzić z kijem w d.pie? Jeżeli to tak ma właśnie wyglądać, to ja się chyba przestanę przyznawać do transpłciowości.
_________________
Freja Draco
 
 
NadiaWalevska
użytkownik
IS : TrapGirlLikeMe


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 35
Posty: 150
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2023-06-20, 01:19   

Coffecat napisał/a:
Aż komputer włączyłam. Już nauczyli sie dziennikarze i publicyści że nie koreluje sie koloru skóry z żarcikami a teraz ci płaczą niczym dzieciaki w sadzie sąsiada gdy ten im uszy ponadrywał.
To dobrze. Ale jeszcze łomot w domu by sie przydał powiązany z wytłumaczeniem, bo zdaje się nie bardzo rozumieją czym podpadli.

Rzadko spotykam sie z objawami "LGBTfobii". Może raz na kilka lat. Zastanawiałam sie ostatnio gdzie jest granica. Kiedy właściwie mogę dać w zęby? Bo zakładam że dany ludek który sili się na niesmaczny komentarz jest głupi więc na poziomie intelektualnym sie nie porozumiemy. I co właściwie wtedy... Jak wiesz mogę fachowo dać w ucho. Ale będzie krzyk jak wokół Rafalali bo - Jak to?! Trans, agresywna, roszczeniowa co TO sobie wyobraża!

No i ktoś dał w ucho bo ktoś jest głupi i znowu jest krzyk...


Z jednej strony ludzie starają się być delikatni w kwestii transplciowości, z drugiej chętnie rzucą jakimś żartem gdy tylko nadarzy się okazja. - ot tak, żeby Ciebie zranić i się tym cieszyć. Traktuję to tak samo jak nabijanie się z kogoś, że jest niski, gruby, ma zeza, przedwcześnie łysieje itp. po prostu ludzkość ma tendencje do nabijania się z innych i czerpania z tego przyjemność. Mnie osobiście bardzo rzadko dotyka jakikolwiek hejt, aczkolwiek ostatnio na imprezie z pracy nowy pracownik w typie łysy fifarafa wypił za dużo i zaczął Sobie żartować w moim kierunku - co prawda delikatnie, ale mimo wszystko musiałam zareagować. Powiedziałam tylko : - żeby twoje zdanie mogło mnie urazić, musiałabym Cię najpierw szanować. Wszyscy go wyśmiali, zebrał się i poszedł. Na drugi dzień napisał do mnie wiadomość dwa razy przepraszając, a teraz na przerwach w pracy sam do mnie podchodzi i zagaduje za każdym razem bo przegrał przy wszystkich potyczkę sromotnie. Zostaliśmy znajomymi ;) . Uważam, że trzeba reagować w sytuacji gdy ktoś próbuje nas w jakikolwiek sposób ośmieszyć. Ja tam lubię etykietę którą mi przyczepili- nie mąć wody gdy widzisz, że pirania spokojnie Sobie pływa.
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2023-06-20, 07:01   

Freja napisał/a:

Czyli jego żart przypominał zapytanie Nergala o to ile czarnych kotów już dzisiaj zjadł.

I osobiście wkur... wysokoobraźliwość różnych środowisk, bo to się w praktyce przestaje czymkolwiek różnić od katolików o wrażliwych uczuciach.

A "Żywot Briana" śmieszy mnie niepomiernie do tej pory, w tym również scena z Lorettą.

Nosz do jasnej cholery, z żydów można się śmiać, z katolików można się śmiać, można się śmiać z ukrzyżowania i bezsensownej śmierci, ale do każdego transa należy podchodzić z kijem w d.pie? Jeżeli to tak ma właśnie wyglądać, to ja się chyba przestanę przyznawać do transpłciowości.


Myślę, że problemem nie jest sam żart. On moim zdaniem był bardzo zwyczajny i nie służył nabijaniu się z osób transpłciowych. Problemem było jednak to, że Daszkiewicz skierował go w kierunku Jaconia. W takiej sytuacji jedynym słusznym kierunkiem po przeproszeniu „za kulisami” byłoby zwyczajne oficjalne przeproszenie za zaistniałą niezręczność. Obrażanie się jednak na to, że Jacoń jako medialna twarz rodziców osób transpłciowych zareagował w określony sposób jest już czymś więcej niż niezręcznością. Kolejne odejścia ze „Szkła kontaktowego” w geście solidarności pokazują miałkość tego środowiska. Wszechwrażliwość „progresywizmu”, który coraz silniej zaczyna mnie śmieszyć swoim… żałosnym wizerunkiem. Ten neopurytanizm sprawia, że dzisiaj nie można popełnić najmniejszego błędu, nikt potknąć się nie może, bo zaraz zadziobią. Żyjemy w społeczności strachu i wstydu jakiego jeszcze nie było.
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-06-20, 08:59   

Mniej więcej Wrona ujęła sens tego co chciałam przekazać. O tyle mniej, że w zasadzie nie przeszkadza mi głupota Daukszewicza, który zresztą faktycznie po wejściu Jaconia powiedział, że pi...dolnął glupotę. Przeszkadza mi natomiast post scriptum zdarzenia, czyli drama z jego strony po sprawdzeniu, że ma do niej podatny grunt. Ten grunt to ta wierchuszka celebrycka i sposób w jaki podkręcili atmosferę ujawniając podlość swoją i dużej części społeczeństwa.
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2023-06-20, 11:23   

Jaga napisał/a:
Przeszkadza mi natomiast post scriptum zdarzenia, czyli drama z jego strony po sprawdzeniu, że ma do niej podatny grunt. Ten grunt to ta wierchuszka celebrycka i sposób w jaki podkręcili atmosferę ujawniając podlość swoją i dużej części społeczeństwa.
Dokładnie. Teraz staropierdzielstwo użala się nad sobą, zupełnie gubiąc fakt, że na końcu to my jesteśmy wszystkiemu winne i winni. A to, że szkło kontaktowe się rozpada (choć osobiście jest mi wszystko jedno - nie oglądam żenady w jakimkolwiek wydaniu) to i bardzo dobrze. Teraz się kotłują w dziaderskim kotle, na nas spadną baty, ale finalnie pójdzie w świat info, że od czasu do czasu za głupie i krzywdzące żarty ponosi się konsekwencje. A z punktu widzenia tych wszystkich obrażonych megalomanów - poważne konsekwencje.
_________________
Pozdrawiam, Ala
Ostatnio zmieniony przez Alicja 2023-06-20, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2023-06-20, 11:36   

A co do Jaconia, trochę dużo ględzi na IG, ale summa summarum trzyma gardę i robi chłop kawał dobrej roboty. Tym bardziej, że - patrząc na skutki całej tej "afery" - porusza się na grząskim gruncie.
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2023-06-20, 12:59   

Freja napisał/a:
Nie wiedziałam w ogóle o sprawie, ale z tego co poczytałam, to ujmę ją z przeciwnej mańki:

Jak dla mnie Daukszewicz nawiązywał do słów Kaczyńskiego:

"Nawet osoby o odmiennych orientacjach są niedostatecznie postępowe, bo postępowi są tak naprawdę tylko ci, którzy uważają, że każdy z siedzących tutaj każdego dnia może nawet kilkukrotnie uznać się albo za kobietę, albo na mężczyznę, albo za przedstawiciela jednej z pięćdziesięciu innych płci"

Czyli jego żart przypominał zapytanie Nergala o to ile czarnych kotów już dzisiaj zjadł.

I osobiście wkur... wysokoobraźliwość różnych środowisk, bo to się w praktyce przestaje czymkolwiek różnić od katolików o wrażliwych uczuciach.

A "Żywot Briana" śmieszy mnie niepomiernie do tej pory, w tym również scena z Lorettą.

Nosz do jasnej cholery, z żydów można się śmiać, z katolików można się śmiać, można się śmiać z ukrzyżowania i bezsensownej śmierci, ale do każdego transa należy podchodzić z kijem w d.pie? Jeżeli to tak ma właśnie wyglądać, to ja się chyba przestanę przyznawać do transpłciowości.


To dostań się do np "dzień dobry tvn" i rzuć jakimś porządnym antysemickim dowcipem :)
Wg mnie żart musi mieć jasny dla wszystkich kontekst i naprawde dowcipas musi mieć sporo wyczucia - tu sie nie udało. Inna sprawa płytkie dowcipy o lgbt w publicznych mediach mogą dawać przyzwolenie masom na "coś więcej". Czy coś jest śmieszne ocenia osoba z której żartujemy. Jakoś można powstrzymać krzywy humor o kulawych, garbatych i chorych psychicznie. Szczerze - nie życzę sobie by jakiś złamany penis sobie robił żarciki ani z dziecka Jaconia ani z kogokolwiek z Was.

Co w tym wszystkim nie wyszło? Zabrakło reakcji Jaconia na antenie i natychmiastowych przeprosin za kutaśny dowcip z strony Daukszewicza.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-06-20, 22:41   

Alicja napisał/a:
finalnie pójdzie w świat info, że od czasu do czasu za głupie i krzywdzące żarty ponosi się konsekwencje. A z punktu widzenia tych wszystkich obrażonych megalomanów - poważne konsekwencje.

Powtórzę: to był żart z zacytowanych przeze mnie słów Kaczyńskiego. W kontekście rozmowy z osobą transpłciowego dziecka mógł zabrzmieć niezręcznie, ale w żadnym wypadku nie można go uznać za głupi i krzywdzący.

Teraz odnośnie samego łołk transu. Wredna komuna za czasów PRL-u pozwalała z siebie w pewnym zakresie żartować. No ale komuna była tylko totalitarna nie zaś łołkowa. Komuna rozumiała też, że odmawianie ludziom prawa do żartów, generuje rosnący wku... który skutkuje ostatecznie brutalnymi paroksyzmami. Łołkowe wzbużenie tego niestety nie ogarnia.
_________________
Freja Draco
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-06-20, 23:19   

Coffecat napisał/a:
Wg mnie żart musi mieć jasny dla wszystkich konteks


Czy to jest jeszcze niewystarczający kontekst:

Cytat:
W poniedziałkowym wydaniu "Szkła kontaktowego" w TVN24 Krzysztof Daukszewicz oraz Tomasz Sianecki wyśmiewali się z różnych wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości dotyczących kobiet. W zestawieniu pojawiły się m.in. słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i ministra Michała Wójcika, w których kpili z osób transpłciowych, mówiąc o sobie samych, że "czują się kobietami".

Po zakończeniu segmentu prowadzący połączyli się z dziennikarzem Piotrem Jaconiem, prywatnie ojcem transpłciowego dziecka. - A jakiej płci on dzisiaj jest? - zapytał Daukszewicz.


Czy może każdy żart, w kontekście którego pojawia się w jakikolwiek sposób osoba transpłciowa należy odtąd opatrywać didaskaliami odnośnie tego, co jest tutaj przedmiotem dowcipu i na czym polega jego śmieszność?

----

Coffecat napisał/a:
Co w tym wszystkim nie wyszło? Zabrakło reakcji Jaconia na antenie i natychmiastowych przeprosin za kutaśny dowcip z strony Daukszewicza.


Sam stwierdził jeszcze na wizji:
- Chyba ja pier... głupotę.
_________________
Freja Draco
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-06-20, 23:19   

Wredna komuna miała kilku kontrolowanych przez oficerów prowadzących klaunów, tak na pokaz by uszaty mógł mówić na konferencji, że wszystko jest w porządku.

Jeszcze raz powtórzę, żart, żartem, jojczenie, że spotkała mnie za to trauma, bo mnie ktoś na Instagramie czy innym Twitterze zzwyzywał I zrzucenie winy na ojca, który stoi w obronie dziecka? Nosz, jak jestem rodzicem i o ile się nie mylę to Daukszewicz również jest poniżej krytyki.

Jedyna dobra rzecz jaka z tego wynikła to pokazanie prawdziwej twarzy obywatela kraju między Odrą i Bugiem.

A teraz o szkle, którego nie oglądam, bo nie placę za telewizję. Kiedyś oglądalam, ale po kilkukrotnym obejrzeniu siostrzanego w tyle wizji z indywidułami w stylu Ziemkiewicza uswiadomiłam sobie, że to też była grająca na emocjach miałka szydera. Ulubiona dyscyplina polactwa bedącego w kupie. Bo w kupie siła i kupy nikt nie ruszy.

A teraz to my som bogate bo mamy dwie kupy i jak widać na zalączonym obrazku w obu umieściły się mendy.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-06-20, 23:32   

Cytat:
Jeszcze raz powtórzę, żart, żartem, jojczenie, że spotkała mnie za to trauma, bo mnie ktoś na Instagramie czy innym Twitterze zzwyzywał I zrzucenie winy na ojca, który stoi w obronie dziecka?


Jak dla mnie to Jacoń przyłożył jednak rękę do rozkręcenia tej dramy:

Cytat:
Satyryk tłumaczy, że nie żartował z Piotra Jaconia mówiąc, „jaką on ma dzisiaj płeć", a trawestował słowa Jarosława Kaczyńskiego. - To była gafa, za którą od razu przeprosiłem. Nie miałem złych intencji. Piotr Jacoń nie uznał, jak mówił „pokątnych” przeprosin, ale jak miałem to zrobić? Poszedłem po programie i przeprosiłem. Później, gdy dzwonił do mnie, szybko okazało się, że nie dzwoni, by zażegnać konflikt tylko napisać na internecie następny manifest. I mam niestety nieodparte wrażenie, że sam się na swój krzyż wdrapał, bo nikt go tam nie powiesił - stwierdził satyryk.


Po przeprosinach, zdając sobie doskonale sprawę z kontekstu incydentu oskarżał Daukszewicza o transfobię, homofobię i pogardę. Jak dla mnie to jest typowy przykład współczesnej, wzmożonej wysokoobraźliwości, której organicznie nie trawię:

Cytat:
Zarówno sam Daukszewicz, Tomasz Sianecki, który prowadził wydanie z Daukszewiczem, jak i stacja TVN24 przeprosili za ten incydent. - Przepraszamy wszystkich naszych widzów, a w szczególności społeczność LGBT+ - podkreśliła redakcja TVN24 w oświadczeniu.

- Nie ma nic gorszego (bo nic bardziej skutecznego) niż transfobia, homofobia, rasizm czy antysemityzm, które są roześmianym językiem pogardy - skomentował Piotr Jacoń.
_________________
Freja Draco
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2023-06-20, 23:39   

Nie ma co sie najezac. :) W koncu o czyms moglismy/moglysmy tu pogadac.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-06-20, 23:42   

Coffecat napisał/a:
Nie ma co sie najezac. :) W koncu o czyms moglismy/moglysmy tu pogadac.


No w sumie. Robiąc tu kolejną dramę, zrobilibyśmy dokładnie to samo, o co autorzy tamtej dramy :)
_________________
Freja Draco
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-06-20, 23:52   

Może być, choć marny to powód.
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2023-06-21, 00:05   

Freja napisał/a:
Coffecat napisał/a:
Nie ma co sie najezac. :) W koncu o czyms moglismy/moglysmy tu pogadac.


No w sumie. Robiąc tu kolejną dramę, zrobilibyśmy dokładnie to samo, o co autorzy tamtej dramy :)


A niii. My tu sie ogarnelismy w pore. :D
 
 
Coffecat
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 49
Posty: 222
Wysłany: 2023-06-21, 00:07   

Wiecie chyba jestem juz stara. Moge miec swoje zdanie potrafie tez uszanowac zdanie innych. Cos ze mna moze nie tak... :D
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2023-06-21, 10:57   

Freja napisał/a:
W kontekście rozmowy z osobą transpłciowego dziecka mógł zabrzmieć niezręcznie, ale w żadnym wypadku nie można go uznać za głupi i krzywdzący.
Śmiała deklaracja. Mój syn ma 14 lat i właśnie wchodzi w okres, kiedy mnie ze strachu przed żartami, których w żadnym wypadku nie można uznać za głupie krzywdzące też, ale jednak głównie przed tym, kim podejrzewałam, że jestem i konsekwencjami jakie mogą mnie z tego powodu spotkać, wpadłam w ostrą depresję lękową, która mnie prawie zabiła. Mój młody nie ma takich problemów, ale gdyby miał, to wiem, że serce by mi pękało, a dziadersom, którzy pozwalają sobie na żarciki, których w żadnym wypadku nie można uznać za głupie i krzywdzące najchętniej powyrywałabym gardła. I proszę nam, rodzicom naszych dzieci pozwolić na ocenę, czy żarty pana D. i jemu podobnych można bądź nie można uznać za krzywdzące i głupie. Bez urazy.

https://www.polityka.pl/t...na-zartach.read
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-06-21, 16:10   

Alicja napisał/a:
Mój syn ma 14 lat i właśnie wchodzi w okres, kiedy mnie ze strachu przed żartami, których w żadnym wypadku nie można uznać za głupie krzywdzące też, ale jednak głównie przed tym, kim podejrzewałam, że jestem i konsekwencjami jakie mogą mnie z tego powodu spotkać, wpadłam w ostrą depresję lękową, która mnie prawie zabiła.

Przechodziłam osobiście podobne doświadczenia, a pomimo tego oceniam jednak omawianą tu sprawę zupełnie inaczej, a kultura cancelowania ludzi za dowolny popełniony lapsus zwyczajnie mnie przeraża.
_________________
Freja Draco
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2570
Skąd: Łódź
Wysłany: 2023-06-21, 18:35   

Cala ta sprawa budzi we mnie ambiwalentne uczucia.
Z jednej strony palnięcie czegoś bez zastanowienia - pech chciał, że akurat trafiło na kogoś, kto poczuł się osobiście dotknięty. Na dobrą sprawę, każdemu z nas kiedyś się zdarzyło powiedzieć coś mniej lub bardziej głupiego, bo język był szybszy od głowy. Znacie to: ten, kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. Ja nie rzucę, bo mnie się to zdarzyło więcej niż jeden raz. Do dzisiaj jest mi wstyd.

Z drugiej jednak strony, wysłanie osobie, którą się uraziło jeszcze bardziej obraźliwego sms-a należy już podciągnąć pod działanie z rozmysłem. Według mnie było to po prostu chamskie, niegodne inteligentnego twórcy.
_________________
 
 
 
Jaga
użytkownik
Westalka w służbie.


Preferowany zaimek: ona
Punktów: 77
Posty: 438
Skąd: Z lasu.
Wysłany: 2023-06-21, 23:09   

WojtekM napisał/a:
Z drugiej jednak strony, wysłanie osobie, którą się uraziło jeszcze bardziej obraźliwego sms-a należy już podciągnąć pod działanie z rozmysłem. Według mnie było to po prostu chamskie, niegodne inteligentnego twórcy.
_________________


No to dziś jest kolejny SMS od obrońcy LGBT w myśl zasady nie ważne co o tobie mówią, byle mówili. Objawił się nam jeden z tych klownów o których mówiłam.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-06-22, 00:44   

Cytat:
No to dziś jest kolejny SMS od obrońcy LGBT w myśl zasady nie ważne co o tobie mówią, byle mówili. Objawił się nam jeden z tych klownów o których mówiłam.

Jaga, ale mogłabyś linkować, do tego, do czego nawiązujesz, albo chociaż pisać, kto co komu właśnie napisał, i że to właśnie komentujesz. Bo ja ponownie nie mam pojęcia, o co chodzi :/
_________________
Freja Draco
 
 
Alicja
użytkownik
Alicja


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 13
Posty: 53
Wysłany: 2023-06-22, 10:19   

Freja, Masz dzieci?
_________________
Pozdrawiam, Ala
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2023-06-22, 12:09   

Alicja napisał/a:
Freja, Masz dzieci?

Nie.
_________________
Freja Draco
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12