Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
ćwiczenia zmiany głosu M/K pod okiem specjalisty
Autor Wiadomość
Tomek_Wwa
użytkownik
Tomek

Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-28, 13:40   ćwiczenia zmiany głosu M/K pod okiem specjalisty

Witam. Miałbym pytanie czy ktoś na formum ćwiczy zmianę głosu na kobiecy ale pod opieką jakiegoś logopedy czy fonioatry? Czy możecie coś podpowiedzieć jak to się załatwia, kogoś polecić? Najlepiej z Warszawy. Wiem, że są programy komputerowe do ćwiczeń głosu ale zastanawiam się czy nie lepiej jest robić to pod okiem specjalisty.
_________________
Tomek
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-28, 15:19   

Ja ćwiczyłam. Mogłabym polecić tą lekarkę, bo ma doświadczenie z M/K. Ale za granicami kraju, więc nie wiem na ile się przyda moje doświadczenie...

Zanim trafiłam do logopedy uczyłam się z tutoriali z youtuba. Co też dawało dobre efekty. Najważniejsze to wytrwałość, bo efekty nie są natychmiastowe, a okupoione wieloma ćwiczeniami i włożonym wysiłkiem.
 
 
Ania93T
użytkownik

Posty: 8
Skąd: okolice Katowic
Wysłany: 2015-06-28, 17:07   

Ja mam pytania do osób które ćwiczyły same - ile dziennie ćwiczyłyście, co uważacie za najskuteczniejsze, po jakim czasie efekty były dość satysfakcjonujące, jakie były Wasze przemyślenia czy obawy przy początkach tych ćwiczeń?

Może powinno być w innym temacie, ale wydaje mi się, że można by to tu podpiąć.
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-28, 19:22   

Pewne osoby mają tak uniwersalny głos, że nie muszą ćwiczyć ;>
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7092
Wysłany: 2015-06-28, 20:31   

Ania93T napisał/a:
Ja mam pytania do osób które ćwiczyły same - ile dziennie ćwiczyłyście, co uważacie za najskuteczniejsze, po jakim czasie efekty były dość satysfakcjonujące, jakie były Wasze przemyślenia czy obawy przy początkach tych ćwiczeń?

30-60 minut dziennie przez 5 dni w tygodniu przez jakieś 2 lata.
Później zeszłam do 30 minut 2-3 razy w tygodniu.
I do tego (koniecznie) po kilku tygodniach ćwiczeń mocne postanowienie, że odtąd będę się posługiwać takim głosem na co dzień (i to uważam za najskuteczniejsze), wyjąwszy sytuacje, gdy muszę jednak starego.

Po jakichś 2 latach było tak sobie. Po ponad 3 jest - myślę - w miarę dobrze, chociaż tak brzmieć jak bym chciała, to chyba nigdy jednak nie będę:
http://transfuzja.org/med...enie_glosow.mp3
http://transfuzja.org/med...02_24_zegar.mp3

Systematyczność, upór, cierpliwość i nie zrażanie się nawet jak jeszcze skrzeczysz jak żaba.
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-06-29, 17:02   

Ania93T napisał/a:

Ja mam pytania do osób które ćwiczyły same - ile dziennie ćwiczyłyście, co uważacie za najskuteczniejsze, po jakim czasie efekty były dość satysfakcjonujące, jakie były Wasze przemyślenia czy obawy przy początkach tych ćwiczeń?

Dużo śpiewałam i w sumie tyle. Mam niejednoznaczny głos, chociaż przez telefon mówią mi pani. Bardzo często się łamię i wracam do starego głosu przez to, że jestem smutna.
Generalnie ćwiczyć i używać nowego głosu codziennie, wtedy są najlepsze efekty.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
Tomek_Wwa
użytkownik
Tomek

Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-01, 10:32   

dla zainteresowanych dowiedziałem się, że jest możliwość ćwiczenia głodu M/K pod opieką profesjonalisty. Akademia Głosu i Pani Katarzyna Moskal ćwiczy głos osób TS link http://www.akademiaglosu.pl/. koszt to 100 zł za 55 minut.
_________________
Tomek
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-03, 22:20   

a może coś online? (tzn. jakiś foniatra online :P ) jakby ktoś coś słyszał kiedyś, to dać znać...
_________________
 
 
Alpaka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 542
Wysłany: 2015-07-03, 22:36   

wendigo napisał/a:
a może coś online? (tzn. jakiś foniatra online :P ) jakby ktoś coś słyszał kiedyś, to dać znać...

Jak sobie to wyobrażasz? Mikrofon masakrycznie zniekształca glos. Kurs u takiego foniatry wiązałby się więc z zakupem lepszego sprzętu.
_________________
Mam problem neurologiczny - w razie bełkotu poprawcie
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-03, 23:53   

Tak właśnie się obawiam, że mikrofon zniekształca... ale miałem nadzieję, że może nie aż tak...
_________________
 
 
eMily_Mae
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-06, 12:35   

Wendigo, to temat dla mk. Chyba, że chcesz robić sprzeczne rzeczy i mieć bardziej kobiecy głos ;>
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-06, 23:10   

Tylko że foniatra nie musi być tylko dla m/k :) Na tej stronie jest nawet link gdzie też facet jest pacjentem. Marcin kiedyś o tym pisał - czym się różni głos k/m od głosu cis-faceta :P i że Wiktorowi wizyty u foniatry pomogły. Myślę, że mogą pomóc skoro nawet na tej stronie jest też głos faceta, któy widocznie coś tam chciał poprawić.
_________________
 
 
lamarta
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 17
Posty: 72
Wysłany: 2019-08-15, 14:16   

W razie gdyby ktoś szukał dalej specjalistów - w Poznaniu znalazłam Panią Monikę Wiśniewską (https://www.rankinglekarzy.pl/monika-wisniewska/logopeda/poznan-31465#kontakt). Bardzo mi pomogła z m/k.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9