Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej
Autor Wiadomość
Kutrub
użytkownik
Kutrub

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 8
Skąd: Kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2018-12-29, 18:58   Hej

Hej wszystkim. Od czterech lat wiem, że jestem k/m i jako że niedawno wreszcie skończyłem 18 lat, będę mógł rozpocząć tranzycję. Moja diagnoza rozpoczyna się w czwartek poprzez wizytę u psychologa, przez co mi niedobrze. Strasznie się denerwuję rozmową z psycholog i samym dotarciem do jej gabinetu, bo kompletnie nie znam Bydgoszczy. Mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle, jak myślę.
Miłego i spokojnego (bez ciągłego wystrzeliwania fajerwerków jak u mnie) wieczoru Wam życzę.

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-29, 19:04   

Witaj.

W obcym mieście dobrze przećwiczyć drogę na mapach google. Znajdziesz tam też realne fotografie z terenu. Widząc znajomy widok powinieneś się uspokoić.
 
 
Nina8536
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-29, 19:23   

Wierz mu Kurtrup, nie taki diabeł straszny:)
Poza tym pamiętaj kto jest dla kogo; idziesz do specjalisty, płacisz mu, a on/ona powinna być dla Ciebie, nie odwrotnie.
Wiesz kim jesteś i czego chcesz. Jeśli zorientujesz się, że lekarz jest przeciwko Tobie, pożegnaj się i nigdy do niego nie wracaj.
Są tacy "magicy" co potrafią człowiekowi zafundować depresję, zamiast udzielić pomocy.
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2567
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-29, 19:24   

Cześć, Kutrub.
_________________
 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-30, 14:39   

Witaj.

A jak się nazywa ten psycholog? Parę osób na forum regularnie uskarżało się na jakiegoś fachowca z Bydgoszczy -.-
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Kutrub
użytkownik
Kutrub

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 8
Skąd: Kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2018-12-31, 18:50   

Sprawdzałem już drogę, ale i tak się obawiam, bo gabinet jest umiejscowiony w dziwnym miejscu.
Dziękuję, Nino, za radę.
Kicur, jest to Marta Żyła.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-01, 18:47   

Ma swój wątek:

http://transpomoc.pl/viewtopic.php?t=1468

Koniecznie podpytaj, czy wymaga 2-letniego testu realnego życia przed rozpoczęciem HRT. Tak naprawdę to lekarz wypisuje receptę, ale może wymagać przed tym dostarczenia opinii psychologicznej, a niedobrze by było, gdyby po jakimś czasie chodzenia do niej okazało się, że przed upływem 2 lat ona nie będzie chcieć Ci jej wydać. Powodzenia :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-01, 22:02   

No właśnie w tym temacie jest trochę niejasno napisane, co ona właściwie powiedziała. W którymś miejscu jest, że 2-letni test realnego życia jest konieczny przed zmianą płci metrykalnej (a to jest połowicznie prawda - rzeczywiście część sądów tego wymaga).

Dlatego najlepiej zasięgnąć informacji u źródła :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-02, 20:23   

Liza, proszę o podanie źródła tej informacji, zawierające nazwę aktu normatywnego wprowadzające tę zmianę.

To forum pomocowe, a informacje nierzetelne lub niepewne bardziej utrudniają życie niż pomagają.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Kutrub
użytkownik
Kutrub

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 8
Skąd: Kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2019-01-02, 22:36   

Po dwudniowych przemyśleniach postanowiłem odwołać wizytę. Kiedy znalazłem tę psycholog była do niej podana informacja o "przywiązywaniu nadmiernej uwagi do wyglądu" (co może oznaczać ten dwuletni test życia) i no, wściekłbym się na siebie, gdyby rzeczywiście wymagała tego testu. Wolę wznowić poszukiwania, jeśli mam wydawać ponad sto złotych za wizytę oraz dojazd. Niestety psychiatra-seksuolog, do którego zamierzałem się udać, polecił w mailu Robachę, co skomplikowało mi sprawę, no ale trudno.
Ciekawią mnie koszty diagnostyki, tak czysto orientacyjnie. Jak myślicie, czy ok. pięć tysięcy złotych powinno mi wystarczyć?
 
 
Kutrub
użytkownik
Kutrub

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Posty: 8
Skąd: Kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2019-01-02, 23:14   

Przeczytałem kolejne wątki dotyczące specjalistów z Bydgoszczy i planuję do dwóch osób zadzwonić. Tylko najpierw muszę się mentalnie przygotować do tego.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 903
Posty: 7086
Wysłany: 2019-01-03, 01:08   

Kutrub napisał/a:
Przeczytałem kolejne wątki dotyczące specjalistów z Bydgoszczy i planuję do dwóch osób zadzwonić. Tylko najpierw muszę się mentalnie przygotować do tego.

Che, che - znamy to :)
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-03, 13:33   

Zależy czy prywatnie, czy z nfz i ile badań. Powiedzmy (grubo i mało dokładnie ciosając, więc źle gdyby traktować to jako "źródło" i coś, czemu poświeciłam więcej uwagi :-p ), że całość prywatnie jako max punkt odniesienia, gdzie wystarczy 6 wizyt psychologiczną po 100, 6x200 u seksuologa, a któreś z nich będzie miało specjalizacje psychiatryczną. Zestaw badań w laboratorium to gdzieś około 300 zł, kariotyp 500, pozostałe ok. 200-300, czyli całość do 3k. Do tego dojazdy + ewentualne komplikacje, zmiany lekarzy itp., zależnie od indywidualnych warunków i zdarzeń.
 
 
Karolina_96
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 3
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-03, 15:25   

Witaj!
Życzę szybkiej drogi przez to bagno :)
_________________
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-04, 21:43   

Arisa napisał/a:
ICD-10 wymaga dowodu w postaci 2 lat życia w płci, z którą się identyfikujesz.


To trochę enigmatyczny warunek. Hm... to mam przynieść do gabinetu serwetki własnoręcznie wyhaftowane, sweterek wydziergany na drutach a może bigos komisyjnie ugotować? Zerkam teraz kątem oka na partnerkę...gwóźdź wbije, stare meble odrestauruje, najczęściej chodzi w spodniach... czy czegoś nie kumam czy to autor tej tezy czegoś nie rozumiał?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-04, 22:11   

Katarzyna napisał/a:
Arisa napisał/a:
ICD-10 wymaga dowodu w postaci 2 lat życia w płci, z którą się identyfikujesz.


To trochę enigmatyczny warunek. Hm... to mam przynieść do gabinetu serwetki własnoręcznie wyhaftowane, sweterek wydziergany na drutach a może bigos komisyjnie ugotować? Zerkam teraz kątem oka na partnerkę...gwóźdź wbije, stare meble odrestauruje, najczęściej chodzi w spodniach... czy czegoś nie kumam czy to autor tej tezy czegoś nie rozumiał?


Nieprawda. ICD-10 żąda poczucia przynależności do danej płci, które się utrzymuje co najmniej 2 lata i nie jest wywołane chorobą psychiczną.

Katarzyna, nie ma w tym żadnej sprzeczności ;) Można być kobietą, która grzebie pod maską auta (jak młoda królowa Elżbieta), a możesz też nie zakomunikować otoczeniu, że sobie życzysz być traktowana jako kobieta, więc będą sądzić, że jesteś facetem, który gotuje myśliwski bigos. ;)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-04, 22:20   

kicur napisał/a:

Nieprawda. ICD-10 żąda poczucia przynależności do danej płci, które się utrzymuje co najmniej 2 lata i nie jest wywołane chorobą psychiczną.


W tej wersji - kumam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 9