Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Cenzura i zakaz mówienia prawdy?
Autor Wiadomość
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-28, 12:56   

Najpierw trzeba głęboko rozważyć z osobą, co do której ma/uzyska się zaufanie, (ale równocześnie nie jest to osoba bliska - bo taka może skutecznie zaburzać obraz) czy i które problemy przypisywane innym faktycznie są ich. W przypadku braku zaufania od takich osób lub niechęci, nienawiści itp. do samokrytyki - współczuję i nie wiem jak inaczej takie osoby mają się rozwinąć i rozkwitnąć.

Należy rozważyć sytuacje (gdy coś faktycznie się stało) ZAWSZE traktując poniższe jako lekarstwo na problemy ze SWOJĄ (de facto, a nie wg tego co "uważam") osobą. Traktowanie lekarstw jako broni, amunicji mądre i zdrowe nie jest, ale i tak bywa, bo ludzie są różni.
- Ja jestem winna wszystkiemu, ale inni w ogóle - Postawa męczennika - ofiary; restytucja
- Ja jestem winna, ale inni również w tym samym stopniu -Prawdopośrodkizm
- Ja jestem winna, ale winą obarczę innych - Złośliwość, manipulacja
- Ja jestem winna, ale sprawię, że inni poczują się winni - Gaslightning -sprawca
- Oni są winni, ale sprawiają, że to ja czuję winę - Gaslightning - ofiara; Identyfikacja projekcyjna - ofiara
- Oni są winni, ale przyjmę winę na siebie - Postawa męczennika - obrońcy
- Oni są winni, ale ja ponoszę taką samą odpowiedzialność - Nadmierne obarczanie się winą, ale jeszcze nie męczennik; restytucja
- Wszyscy są winni, ale nie ja - Projekcja; zniekształcenie
- Każdy ma coś na sumieniu, więc mogę robić co chcę - Racjonalizacja, urojenia
- Każdy ma coś na sumieniu, więc pokażę światu co im siedzi pod skórą - Racjonalizacja, urojenia
- Oni są winni, ale obarczę kogoś innego, słabszego, łatwiejszego - Przemieszczenie
- Nikt nie jest winny, nie się nie stało, chodźmy na piwo - Wyparcie
Dodatkowo z podziałem na świadome i nieświadome, prawdziwe i nie np.: "Oni są winni, ale sprawiają, że to ja czuję winę" można rozbić na sytuacje
- Uważam że oni są winni... - I tak jest
- Uważam że oni są winni... - Ale tak nie jest i tylko takiej osobie się wydaje
- Udaję że...

Nie chce mi się tego jeszcze szerzej, dogłębniej rozpisywać, a opcji jest multum. Ja jestem randomową osobą z internetu, nie mam wykształcenia w tym kierunku (jak ktoś faktycznie ma, może śmiało nanosić poprawki). O szczegóły i sprostowanie pytać osoby obeznane - istniejące poza internetem. Mam tylko lichą nadzieję, że ten wpis chociaż trochę rozjaśni, rozszerzy perspektywę, optykę dowolnej osoby czytającej. Jak komuś nie rozszerzy, zignoruje, wypaczy to trudno - zrobiłam co mogłam, a reszta zależy od woli, rozsądku drugiej osoby. Jeśli komukolwiek się uda wyjść na prostą, dobrą drogę, to się cieszę :-)
Dziękuję
Dobranoc
 
 
Dorota
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-29, 13:09   

Prosze addministracje o zamkniecie i skasowanie watku. Zbyt dobrze pamięm jak osoby zakładajace wątek żadały na innym kanale o 2 w nocy aby adminstratorka kogoś zbanowała mimo jasnej informacji, że do to kanał prywatny.
 
 
Dorota
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-29, 13:40   

Jestem dostepna dla admistracji i jej pytań. Prosze o zamkniecie i skasowanie watku.
 
 
Dorota
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-29, 13:50   

Jak napisałam. Jestem dostepna dla pytań administracji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 9