Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Testosteron, kilka pytań :P
Autor Wiadomość
NoCzesc
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 19
  Wysłany: 2018-12-22, 20:20   Testosteron, kilka pytań :P

1. Wie ktoś może w jakim wieku mniej więcej można zacząć testosteron lub zna osobę (najlepiej tu na forum) która rozpoczęła terapię hormonalną k/m przed 18 rokiem życia (z pomocą rodziców) i mogłaby mi te informacje udzielić? Wiem, że przekłada się na to dużo czynników, ale chodzi mi tak ogólnie. Na TransBros na YouTubie nagrywa gość którego rodzice wywalczyli, że mógł zacząć w wieku 15 :)

2. Do kogo najpierw się zgłosić? (Psycholog, seksuolog ...)

3. Jakie są badania i wymagania do rozpoczęcia leczenia testosteronem i jak przebiega "ubieganie" się o taką terapię?
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-23, 01:01   

Cześć.

Nie napisałeś, ile dokładnie masz lat, a jest to bardzo ważne, bo to ogromna różnica, czy masz szesnaście czy dwanaście. Jeśli masz np. dwanaście czy ogólnie jesteś na etapie podstawówka/gimnazjum, to nie wiem, jak to dokładnie wygląda od strony prawnej, ale najprawdopodobniej będziesz mieć problem ze znalezieniem lekarza prowadzącego czy nawet psychologa, który wystawiłby ci jednoznaczną opinię, bo do postawienia pewnej diagnozy potrzebne jest zakończenie rozwoju psychoseksualnego, który z oczywistych powodów u ciebie jeszcze nie nastąpił. Wynika to z tego, że u dzieci wszystko się jeszcze rozwija i za kilka lat moze się okazać, że np. wcale nie byłeś trans, tylko np. chłopczycą albo że był to tylko taki "etap" (były prowadzone badania, że dzieci, które czują, że są innej płci, często okazują się po prostu osobami homoseksualnymi, tylko nie uświadomiły sobie tego i wzięły to za dowód, że są innej płci). Z tego powodu istnieje osobna diagnoza dla dorosłych i osobna dla dzieci, przy czym ta pierwsza kwalifikuje się pod hormonoterapię. Mówiąc "dorosły" mam na myśli osoby z w miarę rozwiniętym rozwojem psychoseksualnym. Ten pojawia się u różnych ludzi różnie, można mieć i siedemnaście lat, i pewnie też ze dwadzieścia, ale osoba w podstawówce czy gimnazjum z całą pewnością jeszcze go nie osiągnęła ani nawet nie jest tego bliska.
Jeśli masz szesnaście i w górę, to na pewno możliwa jest hormonoterapia, ale potrzebna jest współpraca twoich rodziców. Słyszałem, że chyba doktor Dulko przyjmuje takie osoby, poszukaj informacji o nim.

Jeśli jesteś bardzo młody, to ja bym sugerował wstrzymanie się z mówieniem czegokolwiek w szkole, dopóki nie podrośniesz, bo po pierwsze możesz sobie zrobić nieprzyjemności (dzieci bywają okrutne, taka prawda), a po drugie tobie również może "się zmienić" za jakiś czas. Warto na pewno porozmawiać z rodzicami i może wybrać się z nimi do psychologa.

Generalnie wszystko rozbija się o to, w jakim dokładnie wieku jesteś.
 
 
NoCzesc
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 19
Wysłany: 2018-12-23, 15:41   

Mam 13 lat, w kwietniu 14. Raczej faza to nie jest, od kiedy potrafiłem mówić to zawsze powtarzałem, że "chcę" być chłopcem. Ostatnio moja dysforia doprowadza mnie do szału.
 
 
NoCzesc
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 19
Wysłany: 2018-12-23, 16:05   

Jeszcze nie outowałem ale na jakieś 90% będę miał wsparcie od rodziców (mentalne jak i finansowe) bo są bardzo tolerancyjni i mam wrażenie w sumie, że coś podejrzewają już (nie patrząc już na fakt, że kiedyś nie miałem oporu by mówić o swojej prawdziwej płci. Ale to stare dzieje, potem chciałem się zaakceptować ale przez ostatni rok coś we mnie pękło i to tak porządnie). Szkoda trochę, że Ci lekarze tak daleko bo ja Trójmiasto no ale zobaczymy. Dziękuję za odpowiedzi :mrgreen:
 
 
NoCzesc
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 19
Wysłany: 2018-12-23, 16:15   

To inaczej to ujmę - Są tolerancyjni co do LGBT (łącznie z transseksualizmem). Doświadczenie - Sami mi powiedzieli.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-23, 16:32   

Myślę, że dla rodziców to też ciężka decyzja czy dziecku pozwolić na medyczną tranzycję. Skąd mogą wiedzieć, która droga jest słuszna? Hormony to już pewne ryzyko.

Jeżeli są pozytywnie nastawieni do LGBT, to spróbuj im powiedzieć, nie powinno być problemu. Jeżeli zareagują jakoś nieprzyjemnie, to pewnie ze strachu. Rodzice też się boją, czasami nawet bardziej niż my sami.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-12-25, 03:01   Re: Testosteron, kilka pytań :P

NoCzesc napisał/a:
1. Wie ktoś może w jakim wieku mniej więcej można zacząć testosteron lub zna osobę (najlepiej tu na forum) która rozpoczęła terapię hormonalną k/m przed 18 rokiem życia (z pomocą rodziców) i mogłaby mi te informacje udzielić? Wiem, że przekłada się na to dużo czynników, ale chodzi mi tak ogólnie. Na TransBros na YouTubie nagrywa gość którego rodzice wywalczyli, że mógł zacząć w wieku 15 :)

No ja bym powiedział, że 15 to już dość wcześnie i jak Ci się tak uda, to już będziesz miał szczęście.

Cytat:
2. Do kogo najpierw się zgłosić? (Psycholog, seksuolog ...)

Najpierw przeczytać: www.transseksualizm.pl - tam wszystko pisze, do kogo najpierw i co po kolei (i jakie badania - choć te zależą od lekarza prowadzącego).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9