Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
W Sylwestra uzywam czesciej glosniejszych petard
Autor Wiadomość
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-12-07, 19:58   

No obecny prezydent Warszawy został wybrany już w pierwszej turze i to będąc ze środowiska które tą Warszawą już od dawna rządzi, więc wątpliwe że kontynuacja tej polityki jakoś szczególnie przeszkadza Warszawiakom.
A Owsiak zdecydował że nie będą strzelać nie dlatego że dostał zakaz, ale ze względu na odpowiedzi internautów na jego fejsie gdzie pytał o to czy strzelać czy nie strzelać.
 
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-07, 20:04   

To co masz wydać na puszczenie z dymem, na złość "ekoświrom" wrzuć lepiej do puszki WOŚP.
 
 
MoonSpell
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 26
Posty: 328
Wysłany: 2018-12-07, 20:21   

To nie żaden absurd, zwykły obowiązek, a pisanie o kupieniu mocniejszych petard to zwykła głupota. Ja rozumiem, że niektórzy ludzie, niczym jaskiniowcy, lubią sobie pooglądać pif paf, ale są ważniejsze rzeczy. Ale w sumie lubię takie wątki, bo przypomina mi, że osoby LGBT nie zawsze muszą być ucieleśnieniem lewaka. Jak ta laska z Rybnika, która potem pisała na jebawce, że uchodźców należy mordować xD
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-07, 23:40   Re: W Sylwestra uzywam czesciej glosniejszych petard

xi napisał/a:
ale ekolodzy mogliby laskawie przestac narzucac swoje prawa wiekszosci ktorym swiatelko do nieba i pokaz fajerwerkow cieszyl. Co - moze zaraz rzad sila zakaze ludziom uzywania fajerwerkow sankcjami karnymi ?


Szok i niedowierzanie - fajerwerki już od dawna są zabronione w dni inne niż 31 grudnia i 1 stycznia <boje się>

http://www.policja.pl/pol...ieczenstwo.html
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-12-10, 00:44   Re: W Sylwestra uzywam czesciej glosniejszych petard

Wszystko spoko, tylko po co tak agresywnie...

xi napisał/a:
Nie uwazacie ze to juz zachodzi zbyt daleko ? Rozumiem ze dla czesci z Was los zwierzat nie jest obojetny ale ekolodzy mogliby laskawie przestac narzucac swoje prawa wiekszosci ktorym swiatelko do nieba i pokaz fajerwerkow cieszyl.

Widzę to trochę podobnie, mnie fajerwerki też bardzo cieszą :-( No i chyba nie wszystkie zwierzaki się boją? Chyba psy myśliwskie strzałów się nie boją? Rozumiem, że niektóre zwierzaki mogą się bać, ale nie wiem... czy to nie można od małego ich przyzwyczaić, że nic złego się nie dzieje? Nie wiem, wziąć na ręce, puścić parę petard, trzymać w tym momencie i przemawiać, że wszystko jest ok, bawić się wtedy z nimi itp. żeby się przyzwyczaiły?
_________________
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7096
Wysłany: 2018-12-10, 01:47   

wendigo napisał/a:
ale nie wiem... czy to nie można od małego ich przyzwyczaić, że nic złego się nie dzieje? Nie wiem, wziąć na ręce, puścić parę petard, trzymać w tym momencie i przemawiać, że wszystko jest ok, bawić się wtedy z nimi itp. żeby się przyzwyczaiły?

Nie wiesz :) Zrozumiałbyś, gdybyś zobaczył psa siedzącego skulonego pod biurkiem. Trzeba też brać poprawkę na to, że one mają lepszy słuch od nas i odbierają szersze spektrum dźwięków.
_________________
Freja Draco
 
 
southener
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Punktów: 202
Posty: 1153
Wysłany: 2018-12-10, 18:05   

W wiadomosciach w UK podkreslano, ze fajerwerki powoduja stres nie tylko u zwierzat, ale tez u ludzi. Wciaz zyja osoby, ktore przezyly II WS - jesli do tego takie osoby cierpia na Alzheimera lub inne formy demencji starczej to glosne wybuchy powoduja, ze te osoby na nowo przezywaja horror wojny - brak kontaktu z rzeczywistoscia nie pozwala im zrozumiec sytuacji, mysla one ze wybuchy sa oznaka toczacej sie wojny.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-12-11, 02:28   

Arisa napisał/a:

Dla człowieka z chorobami układu krążenia wybuch petardy tuż za plecami potrafi być na prawdę groźny z powodu silnego przestraszenia.

To i dobrze, że jest zakaz poza 31 grudnia i 1 stycznia - ten zakaz popieram. A w te dwa dni ludzie, którzy mają takie problemy mogą unikać innych grup...
Petardy z resztą dla mnie też są bez sensu. Ale no ludzie, no fajerwerki no... :-(
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-05, 00:36   

W miejscowości, gdzie spędziłem urlop rok temu, fajerwerki spowodowały podpalenie domu. Ufam, że wszyscy miłośnicy materiałów pirotechnicznych okażą się szczodrzy :-|

https://zrzutka.pl/3ugmkb
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2019-01-09, 20:13   

Ja wpłaciłem. Faktycznie zdarzają się czasem przykre wypadki...
Swoją drogą ciekawy jestem z czego ten dach był...
_________________
 
 
Nocne Czuwanie
użytkownik


Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-10, 04:28   Re: W Sylwestra uzywam czesciej glosniejszych petard

xi napisał/a:

Nie uwazacie ze to juz zachodzi zbyt daleko ? Rozumiem ze dla czesci z Was los zwierzat nie jest obojetny ale ekolodzy mogliby laskawie przestac narzucac swoje prawa wiekszosci ktorym swiatelko do nieba i pokaz fajerwerkow cieszyl. Co - moze zaraz rzad sila zakaze ludziom uzywania fajerwerkow sankcjami karnymi ?


Ani trochę. Światełka może i ładne ale dym, walające się resztki po petardach, które niewiadomo kto ma sprzątać, i strach dla części zwierząt domowych i tak jak ktoś jeszcze pisał dla niektórych osób z zespołem stresu pourazowego i/lub alzheimerem.

Ekolodzy tak samo mają prawo domagać się zakazania fajerwerków jak osoby przeciwne nie zakazywania ich, a nie ma za bardzo innych powodów niż "bo są ładne" żeby strzelać.

wendigo napisał/a:
No i chyba nie wszystkie zwierzaki się boją? Chyba psy myśliwskie strzałów się nie boją? Rozumiem, że niektóre zwierzaki mogą się bać, ale nie wiem... czy to nie można od małego ich przyzwyczaić, że nic złego się nie dzieje? Nie wiem, wziąć na ręce, puścić parę petard, trzymać w tym momencie i przemawiać, że wszystko jest ok, bawić się wtedy z nimi itp. żeby się przyzwyczaiły?


W moim domu rodzinnym są dwa psy. Oba kundle. Starsza się panicznie boi fajerwerków od lat, spędza zawsze całego sylwestra zestresowana, najczęściej dostaje leki uspokajające, które z czasem zaczynam mieć wrażenie że bardziej jej szkodzą niż pomagają. W każdym razie leży skulona, można z nią siedzieć i ją głaskać, można jej nie dotykać, w gruncie rzeczy nic to nie zmienia, pies reaguje dokładnie tak jak osoby z zespołem stresu pourazowego, nie można "przyzwyczaić".
Drugi pies z kolei ma to kompletnie gdzieś.
Sprawa ze strzelaniem jest o tyle trudna że na końcu ulicy jest dom weselny i co roku strasznie strzelają.

Uważam, że jeżeli można oszczędzić żywym stworzeniom cierpienia to nie ma powodu go powodować. Brak światełek na niebie to niska cena za koszmar jaki niektórzy przeżywają.
_________________
Poszukuję transrodziców do badań o ich doświadczeniu rodzicielstwa. Biologicznych, społecznych, rozwiedzionych, bez ślubu, przed uzgodnieniem płci w dokumentach i po.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10