Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
mama
Autor Wiadomość
Amaala
użytkownik
Potrzebuje pomocy

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 8
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2018-11-02, 18:51   mama

Cześć jestem mama 12 letnich dziewczyn które twierdzą że czują się chłopcami akceptuje je ale nie Wiem jak im pomuc

Dodałam do użytkowników. /Freja
_________________
Karolina
Ostatnio zmieniony przez Freja 2018-11-02, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nickbread
użytkownik
Gremlin z Podziemia


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 28
Posty: 105
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-11-02, 19:04   

Amaala napisał/a:
Cześć jestem mama 12 letnich dziewczyn które twierdzą że czują się chłopcami akceptuje je ale nie Wiem jak im pomuc


Jeśli to jest serio post to zapraszam do stworzenia nowego tematu :)
_________________

 
 
Amaala
użytkownik
Potrzebuje pomocy

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 8
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2018-11-02, 19:18   

Nickbread napisał/a:
Amaala napisał/a:
Cześć jestem mama 12 letnich dziewczyn które twierdzą że czują się chłopcami akceptuje je ale nie Wiem jak im pomuc


Jeśli to jest serio post to zapraszam do stworzenia nowego tematu :)
serio jestem zielona na tym forum
_________________
Karolina
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2018-11-02, 19:20   

Wydzieliłam do nowego wątku.
_________________
Freja Draco
 
 
Nickbread
użytkownik
Gremlin z Podziemia


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 28
Posty: 105
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-11-02, 21:15   

Arisa napisał/a:
Hell`o Amaala

Mnie martwi to, że jeżeli dzieci są pewne, że są chłopcam (i lekarze / psycholodzy to potwierdzą)i, to jest to kolejny rodzinny przypadek (po m.in. siostrach Wachowskich). Na pewno w tej sytuacji odradzałabym kolejne dziecko, by nie podzieliło losu tej dwójki.


A to co życie transpłciowe jest jakieś niewarte życia? :P Lepiej nie mieć dzieci niż mieć dzieci trans? Bez przesady.
Nie wszystko jest gładko ale to zależy dużo też od rodzica, i by rodzice byli w stanie dobrze się zaopiekować transpłciowym dzieckiem.

A co do dzieci
Powinnaś znaleźć dobrego psychologa dziecięcego który się zna na sprawach transpłciowości (jestem pewiem że możesz popytać i poczytać tutaj na forum. Polecam też skontaktować się z Fundacją Trans-Fuzja i Kampanią Przeciw Homofobii którzy mogą być wstanie wskazać dobrą listę fachowców) i zabrać synów by mieli dostęp do wsparcia i lekarzy.

Ale najważniejsze rozmawiać z nimi otwarcie na ten temat i czytać czytać czytać. Możesz pójść na grupę wsparcia.

A co do samych synów to nawet jeśli jeszcze czujesz się z tym trochę niekomfortowo, to proponuję zwracać się do nich albo męsko albo neutralnie płciowo i słuchać ich zmartwień/tego jak chcą by się do nich mówiło.

Sprawisz im przy tym o wiele więcej komfortu na chwilę obecną.

Narazie najważniejsze jest wsparcie psychologiczne. Jeśli tego będą chcieć, to wybranie np. nowego imienia, rozmawianie z nauczycielami/wychowawcami/dyrektorami by zwracali się do nich w formie męskiej.

Dopiero później, jeśli będą chcieli, będzie okazja brania blokerów, które tak jakby robią pauzę na okres dojrzewania. Może to zaoszczędzić im wiele bólu jeśli będą chcieli przejść przez tranzycję medyczną i brać testosteron. Zaś jeśli okaże się, że to nie to, to jeśli przestaną brać blokery to poprostu nastąpi okres dojrzewania.
_________________

 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-02, 21:53   

Nickbread napisał/a:
Zaś jeśli okaże się, że to nie to, to jeśli przestaną brać blokery to poprostu nastąpi okres dojrzewania.

A to na pewno jest prawda? Nie ma badań na ten temat. Ponoć za długie branie blokerów może skutkować niemożliwością przejścia dojrzewania płciowego. Na pewno warto poszukać rzetelnych badań na ten temat zanim się zdecyduje na farmaceutyki.

Znaczący procent dzieci trans też z tego wyrasta. To znaczy na mój gust są później po prostu osobami, które nie pasują do stereotypów.

Na tą chwilę na pewno warto pozwalać dzieciom się realizować tak jak tego chcą czy to w ubiorze, czy jak chcą grać w piłkę, pójść do technikum, mieć dziewczynę, czy z imieniem. Dać im przestrzeń do dowiedzenia się kim są. W końcu dopiero to odkrywają, eksperymentują.
 
 
Nickbread
użytkownik
Gremlin z Podziemia


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 28
Posty: 105
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-11-02, 22:06   

Z tego co mi wiadomo to jest to prawda, ale oczywiścię nie gardze by każdy też szukał info na własną rękę, bo to może jedynie dopomóc :P
_________________

 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-02, 22:22   

Tak, na pewno najlepiej sprawdzić u źródła.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-02, 22:29   

Nickbread napisał/a:
Dopiero później, jeśli będą chcieli, będzie okazja brania blokerów, które tak jakby robią pauzę na okres dojrzewania.

Istnieją blokery estrogenów?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-02, 22:36   

Jenny, nie, ale są blokery, które w ogóle wyłączają jajniki / jądra. Po angielsku: GnRH blockers.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-11-02, 22:50   

Nickbread napisał/a:

A co do samych synów to nawet jeśli jeszcze czujesz się z tym trochę niekomfortowo, to proponuję zwracać się do nich albo męsko albo neutralnie płciowo i słuchać ich zmartwień/tego jak chcą by się do nich mówiło.


Jeszcze nie do końca wiadomo jaka jest sytuacja.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Nickbread
użytkownik
Gremlin z Podziemia


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 28
Posty: 105
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-11-02, 22:51   

Armand, Dlatego piszę by przedewszystkim o tym rozmawiać i słuchać siebię nawzajem :)
_________________

 
 
Amaala
użytkownik
Potrzebuje pomocy

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 8
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2018-11-03, 10:14   

Arisa, hej dziękuję za odpowiedź jestem z tym sama dziewczynki ostatnio ni powiedziały że czują się chłopcami szukam informacji na ten temat i trafiłam tu na forum ja je akceptuje to przecież moje dzieci ubierają się jak chłopcy nienawidzą nosić stanikow spódniczka itp ciemne kolory zero kontaktu z rówieśnikami
_________________
Karolina
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7100
Wysłany: 2018-11-03, 11:03   

Tak może nie do końca na temat, ale najpierw się zdziwiłam, że dwie osoby na raz, no ale później przypomniałam sobie, że w przypadku rodzeństwa rośnie szansa być ts, jeśli jakiś brat/siostra jest ts. Później sobie pomyślałam, że jeśli to bliźniaki, to zaliczyły te same "kompiele hormonalne" i jeśli na jakimś etapie doszło tu do jakichś zaburzeń, to dotknęły obu osób. A później sobie jeszcze pomyślałam, że jeśli to bliźniaki jednojajowe, to w praktyce ten sam sklonowany organizm, więc robiłoby się to faktycznie całkiem prawdopodobne.

Niemniej oczywiście nie przesądzam, że to transseksualiści i zgadzam się z przedmówcami.

A swoją drogą - pamiętacie jakieś badania odnośnie bliźnią jednojajowych i ts?
_________________
Freja Draco
 
 
Amaala
użytkownik
Potrzebuje pomocy

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 8
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2018-11-03, 11:54   

Tak to bliźniaki jednojajowe
_________________
Karolina
 
 
Amaala
użytkownik
Potrzebuje pomocy

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 8
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2018-11-03, 13:23   

Nie Wiem pisałam że jestem tu nową i szukam pomocy w sprawie dzieci
_________________
Karolina
 
 
Amaala
użytkownik
Potrzebuje pomocy

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 8
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2018-11-03, 13:25   

Czy jest jakiś lekarz psycholog w trójmieście gdzie można się udać z dziecmi
_________________
Karolina
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-11-03, 13:40   

W Trójmieście była poradnia specjalizująca się w transpłciowosci. Ktoś coś czy jest tam dalej?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2018-11-03, 20:53   

W dziale powitalnym zwykle dopuszczamy offtop, ale tym razem go wydzieliłem do tego tematu. Postarajcie się udzielać Amaali możliwie najbardziej merytorycznych odpowiedzi. Sytuacja rodzica transpłciowego dziecka jest wystarczająco trudna, nie ma potrzeby by dodatkowo utrudniać jej dostęp do istotnych informacji.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-04, 04:43   

Nickbread napisał/a:

A to co życie transpłciowe jest jakieś niewarte życia? :P Lepiej nie mieć dzieci niż mieć dzieci trans? Bez przesady.

Nie, po prostu jest tendencja żeby żywym istotom oszczędzić cierpień. A lepiej się wcale nie urodzić niż być ts.

Swan napisał/a:
Nickbread napisał/a:
Zaś jeśli okaże się, że to nie to, to jeśli przestaną brać blokery to poprostu nastąpi okres dojrzewania.

A to na pewno jest prawda? Nie ma badań na ten temat. Ponoć za długie branie blokerów może skutkować niemożliwością przejścia dojrzewania płciowego.

To tylko jakieś "ponoć". Poza tym w najgorszym wypadku postymuluje się to dojrzewanie potem hormonalnie i to chyba też nie będzie taka znów tragedia.

Swan napisał/a:
Znaczący procent dzieci trans też z tego wyrasta.

Też bym tak powiedział jakby była mowa o dzieciach, które mają ze 6 lat. Ale one mają już 12, a w tym wieku to już niekoniecznie "z tego wyrosną"...
_________________
 
 
Nickbread
użytkownik
Gremlin z Podziemia


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 28
Posty: 105
Skąd: Londyn
Wysłany: 2018-11-04, 20:53   

wendigo napisał/a:

Nie, po prostu jest tendencja żeby żywym istotom oszczędzić cierpień. A lepiej się wcale nie urodzić niż być ts


yyy nie dziękuję? Wolę o wiele bardziej być żywym i trans niż wogóle :|
_________________

 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-04, 21:06   

Moja dwa lata młodsza siostra w latach 70 tych XX wieku zmarła dwa dni po porodzie. Często myślę, że chciałbym się zamienić. Wszystko było by normalne w rodzinie.

Nie było by sytuacji, gdy podczas trudnej rodzinnej rozmowy ciotka zwraca się do mamy mówiąc o mnie "ona" i natychmiast się poprawia.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-11-06, 19:47   

Nickbread, ok, ja przeciwnie :P

Ada75, dość dobrze to rozumiem...


Jeszcze tak uzupełniając: z tym życiem/nie życiem - patrzę na to chłodno po prostu, nie że smutno, tak sucho patrzę. Dziś jestem zadowolony z życia ale gdybym mógł wybierać i nie przeżywać pierwszych 20 lat mojego życia, to wolałbym ich nie przeżywać :) (i tak, chyba nawet kosztem reszty życia).
_________________
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-06, 21:40   

Witaj na forum :) Też wolałbym się nie urodzić.

Ogólnie lubię dzieci, ale z powodów opisanych wyżej w wątku jestem przeciwny rodzicielstwu :)

EDIT: było takie badanie dotyczące osób transseksualnych mających brata/siostrę bliźniaka. Jeśli była to para bliźniąt dwujajowych, to rodzeństwo również było transseksualne tylko w niecałych 2,5%. Natomiast dla bliźniąt jednojajowych szanse te były znacznie wyższe - trzydzieści kilka procent. To sugerowałoby, że rzeczywiście jest jakiś czynnik genetyczny, zwiększający prawdopodobieństwo transseksualizmu.

Wiem, że to anecdata i dalekie pokrewieństwo, ale siostra cioteczna mojej babci ze strony ojca (tj. biologicznie kobieta) była transseksualnym (transgenderowym) mężczyzną, transwestytką K/M albo lesbijką butch :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
marco-polo
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 40
Posty: 871
Wysłany: 2018-11-08, 17:49   

Amaala, jezeli mozna wiedziec w jakim jestes wieku?
 
 
Amaala
użytkownik
Potrzebuje pomocy

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 8
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2018-11-15, 17:14   

Ja 34 lata
_________________
Karolina
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-11-16, 01:15   

Amaala, tu masz mapkę ze specjalistami, tylko że oni są dla osób już robiących diagnozę i taką tranzycję "na poważnie" (zwykle starszych):
https://www.google.com/ma...1622693782&z=10

W Trójmieście są organizacje wspierające osoby LGBT, np. Tolerado, może tam uzyskasz bardziej bezpośrednią pomoc, przez internet czasem trudno doradzić.

Na pewno powinnaś z dzieciakami rozmawiać, traktuj tak, jak normalnych chłopców, zwracaj się wybranymi zaimkami/imionami itp., żeby poczuli, że mogą się wyrażać, jak chcą i pomimo wszystko są akceptowani.
Jeśli chodzi o klatkę piersiową, to możecie zakupić bindery ("spłaszczaki"), np.:
https://www.ebay.co.uk/bhp/chest-binder

Jeśli masz facebooka, to możesz dołączyć do "Grupy Wsparcia dla Osób Transpłciowych", z tego, co kojarzę, jest tam parę mam z dziećmi w podobnym wieku.
_________________
 
 
Amaala
użytkownik
Potrzebuje pomocy

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: bez zaimków
Posty: 8
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2018-11-17, 18:14   

Dzieki
_________________
Karolina
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11