Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej :)
Autor Wiadomość
Mia
użytkownik
popiszę ;)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Skąd: Toruń
  Wysłany: 2018-11-17, 19:48   Hej :)

Cześć i Hej, :)

Kilka słów o mnie
-21l,
-mtf
transpłciowość- myślę, że każdy rozumie to na swój biologiczny sposób
u jednej osoby są to blond włosy i niebieskie oczy u innej muskulatura,
ja jeszcze nie zacząłem terapii hormonalnej na lekach, ale jest coraz bliżej właśnie chcę się dowiedzieć gdzie u kogo i co :)


Powiedzcie mi od czego zacząć?

Potrzebuje leków w tzw. pełnym zakresie blisko na 2-3 miesiące mojej "Wstepnej Terapii" próbnej która chce przeprowadzić by zobaczyć/zbadać efekty, mam już na to przygotowaną zapisaną restrykcyjną diętę za którą w sumie zapłacilem 4 tysiące złotych... ale gość kompletnie nie znał się na hormonach :mrgreen: no niestety :-p
będzie to oczywiście Estrogen, blokery Testosteronu, może i myślę, że zastrzyki również




oczywiście badaniach, po których mogę również lecieć smiało od razu po prostej i robić więcej by zbierać te wszystkie dokumenty jak i poznawać nowych specjalistów :)


W tym miesiącu byłem na spotkaniu z terapeutą i wstępnie mu powiedziałem o swoich problemach, ale nie wspominałem o terapii Hormonalnej i o skierowaniach,
dostałem jedynie kolejną wizytę u niego na 20.11.2018 czyli już za 3 dni i mam też
jakąś pani lekarz na 27.11.2018 może uda mi się otworzyć i w końcu załatwię jakieś skierowanie???? a może lepiej iść do rodzinnego????

Kurczę blaszka bardzo zależy mi na rozpoczęciu tej terapii hormonalnej jeszcze tego roku
,tylko co robić jeśli budżet by zdobyć te leki to 500 złotych?


proszę kilka wskazówek z waszej strony, cd. lekarzy, dokumentacji,

<spoko>

Dodałam do użytkowników. /Freja
 
 
WojtekM
moderator


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 443
Posty: 2573
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-17, 20:10   

Mia napisał/a:
transpłciowość- myślę, że każdy rozumie to na swój biologiczny sposób
u jednej osoby są to blond włosy i niebieskie oczy u innej muskulatura

Najdziwniejsza definicja transpłciowości, o jakiej słyszałem...

Mia, jeśli jesteś mtf to nie jesteś cis. Kwestię zaimków pominę. Ale poza tym, witaj na forum.
_________________
 
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-17, 22:43   

Testowy selfmed? Zrujnuje Twój budżet. Dozbieraj kasy i lepiej odwieź dr. Libera.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-17, 22:54   

remick76 napisał/a:
Mia, witaj na forum :)

Katarzyna napisał/a:
Testowy selfmed? Zrujnuje Twój budżet.
Katarzyno, nie ma czegoś takiego jak "testowy selfmed" .. :-?


Wg.założycielki wątku jest. Do tego nawiązuje.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-17, 23:18   

Bądźmy akuratni - klinika selfmed bywa nie rzetelna a lekarze oblizują lancety którymi kroją pacjentów. Cennik tych aptek i klinik ma mnożnik x10. Opcja tańsza i mądrzejsza: psycholog i psychiatra później lekarz prowadzący, badania i ewentualne leczenie. Leki dla ts nie działają jakoś ďruzgocąco na organizm jednak trzeba być pewnym tak swojego stanu psychicznego jak i fizycznego by po ich przyjęciu nie wybrać się w ostatnią drogę...
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-18, 01:24   

remick76, Leczyłam kota który miał nowotwór. Leki trzeba było przygotowywać w rękawiczkach i później nie wolno było dotykać pacjenta. Tak były toksyczne. To miałam ma myśli. A czy sie można struć estrogenem czy Androcurem? Można.

Podsumowując.
Nie ciamkamy leków bez konsultacji z lekarzem.
 
 
Mia
użytkownik
popiszę ;)


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: cis
Preferowany zaimek: ona
Posty: 3
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-11-18, 10:51   

Arisa napisał/a:
Katarzyna napisał/a:
Testowy self-med? Zrujnuje Twój budżet. Dozbieraj kasy i lepiej odwieź dr. Libera.
Nie polecam do firmy selfmed udawać się w stanie, gdy się nie wie dokładnie kim się jest. Najpierw diagnostyka.
.



Katarzyna napisał/a:
Bądźmy akuratni - klinika selfmed bywa nie rzetelna a lekarze oblizują lancety którymi kroją pacjentów. Cennik tych aptek i klinik ma mnożnik x10. Opcja tańsza i mądrzejsza: psycholog i psychiatra później lekarz prowadzący, badania i ewentualne leczenie. Leki dla ts nie działają jakoś druzgocąco na organizm jednak trzeba być pewnym tak swojego stanu psychicznego jak i fizycznego by po ich przyjęciu nie wybrać się w ostatnią drogę...





<spoko>


Zatem czego wymagał lekarz aktualnie was "prowadzący", że bez problemu wypisuje wam wasze hormony?
Jaką dokumentacje musieliście przed nim przedstawić?
Dużo lek. psych. musieliście odwiedzić by zebrać wszystkie dokumenty??




*przepraszam za wypisywaniepytań w takim temacie ale jeśli już o tym rozmawiamy głupotą byłoby nie spytać :p :-)
_________________
Miłość
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-18, 14:45   

Mia, http://transpomoc.pl/viewforum.php?f=18
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-11-18, 16:41   

Mia, witaj na forum.

Jak Cię interesuje przebieg tranzycji to na tym forum znajdziesz mnóstwo istniejących już tematów, a jak chcesz w pigułce to możesz zajrzeć na http://www.transseksualizm.pl/portal.php

Raczej mało kto będzie Ci odpowiadał na banalne pytania, bo większość na forum robiła to wielokrotnie i to jest dość upierdliwe, zwłaszcza, że ma się pod nosem wielką bazę danych, którą można przyswoić samodzielnie.

Jeśli chodzi o sposób dostępu do leków, to też jest on standardowy dla 99% osób na tym forum i także dobrze opisany. Nieliczni korzystają ze źródeł nielegalnych, ale jak już ktoś wspomniał nie jest to tego warte, ponieważ nie mamy prohibicji na tranzycję. Nawet jeśli trzeba przejść jakąś drogę i uzbroić się w cierpliwość. Od miesiąca na estro nie urosną Ci cycki, ani nie zamienisz się magicznie w biologiczną kobietę. Przykro mi.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 10