Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Sense8
Autor Wiadomość
caprica
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 46
Skąd: Zachodniopomorskie
  Wysłany: 2015-06-21, 16:17   Sense8

Serdecznie polecam nowy serial Sense 8 wyprodukowany przez rodzeństwo Wachowskich. Serial mocno LGBT i żadna literka nie została pominięta :-o
Jedną z głównych ról transseksualnej kobiety gra...transseksualna kobieta :-D
Nie spojleruję o czym jest serial - każdy, komu podobał się "Matriks" i nie są mu obce "tęczowe" tematy, nie będzie zawiedziony :-P
Polecam!
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-21, 16:52   

Hehe. Pisałam o nim w dziale seriale. Niedługo będą napisy do wszystkich odcinków, więc supcio. :)
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-21, 20:40   

Zapomnialyscie dodac, ze Lana Wachowski sama jest transseksualna kobieta ;)

No to teraz wiem co bede ogladac :) Dzieki za polecenie :D
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-21, 21:40   

Tego to chyba nie trzeba dodawać. :) hihi
_________________
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-21, 21:50   

Właśnie, kto o niej nie słyszał? :D Wpiszę sobie na listę do obejrzenia :)
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-21, 21:57   

Wkurza mnie tylko, że specjalnie oceny zaniżają na filmweb'ie, a w komentarzach skupili się bardziej na "promocji homoseksualizmu", cokolwiek to znaczy. :)
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-21, 21:57   

Juz ogladam :D Jak na razie pierwszy mam za soba. Troche ciezko bylo mi sie przyzwyczaic do skakania po bohaterach ale juz jest ok ;) Wracam do ogladania ;)

#IzaIzulka: z tego co wiem to "promocja homoseksualizmu" jest wszystkim co nie jest cis i/ albo hetero.
Ostatnio zmieniony przez Lagertha 2015-06-21, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hjalmar
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 7
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-21, 22:00   

No to by było na tyle z pracą dyplomową i tekstami na zaliczenie. Wrzesień~

*włącza odcinek.*
 
 
nikonikt
użytkownik
nikonikt


Preferowany zaimek: on
Punktów: 1
Posty: 282
Wysłany: 2015-06-21, 22:03   

Hjalmar napisał/a:
No to by było na tyle z pracą dyplomową i tekstami na zaliczenie. Wrzesień~

*włącza odcinek.*


Dołączam się. Moje uczenie się na obronę i na egzamin idzie się bawić samo ze sobą, a ja zabieram się za serial :D
_________________
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-21, 22:08   

Tylko nie oczekujcie za wiele po pierwszych odcinkach. Akcja zaczyna się jakoś w czwartym. :)
A ja piszę pracę i się nie poddam, chociaż 7 odcinek kusi. :D Ogólnie to wciągam w oglądanie mamę, ale nie jej bajka, bo za dużo wątków. :)

Lagertha napisał/a:

#IzaIzulka: z tego co wiem to "promocja homoseksualizmu" jest wszystkim co nie jest cis i/ albo hetero.


Hehe. To taka ironia była. :) Mi bardziej pasuje taka wersja. :D

_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-21, 23:07   

Hahaha :) Dobry obrazek ;) Nie zalapalam, ze to ironia byla :p
 
 
autumn
użytkownik
Mhrok

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 14
Posty: 310
Skąd: Jukej
Wysłany: 2015-06-22, 07:39   

Ja od kilku dni już po całości. 6 odcinek z najlepszą sceną seksu był niezły ;) . Ale końcówka sezonu jest świetna: Hi, Will. ;) - już nie będę spoilować.
Wolfgang, Nomi, Lito i Caphus Van Damm to moi faworyci. A spoza klastra to Hernando, uwielbiam go.
Znając Starzyńskiego pierwszy sezon to tylko początek i na to się zanosi.
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-22, 09:24   

U mnie Nomi i ten policjant (mam slaba pamiec do imion). Hernandez jest cute:) A Felix przypomina mi pewnego KMa, ktorego jakis czas temu spotkalam.

Wlasnie jestem po 4... Omg ale sie balam! Przy okazji im bardziej to ogladam to tym bardziej sie ciesze ze nawialam od rodziny, bo kto wie co by mogla jeszcze babcia psychiatra ktora chciala mnie naprawiac i codziennie wmawiala traumy jeszcze wymyslic i od tego bylego prowadzacego lekarza ktory wpychal mnie w coraz wieksza depresje i probowal uzaleznic od siebie i kliniki ktorej byl szefem... Boze, jak sie ciesze ze mam to za soba... Wiec strasznie silnie przezywam ten serial...
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-22, 10:07   

^^ Może by wymyśliła lobotomie odpalając przy tym:
https://www.youtube.com/watch?v=6NXnxTNIWkc
:lol:
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-22, 14:46   

Nie ona by raczej przy jakiejś patriotycznej pieśni by to robiła, albo kościelnej. Ale dzięki za linka, miałam zamiar i tak tego poszukać :D
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-22, 16:08   

autumn napisał/a:
6 odcinek z najlepszą sceną seksu był niezły ;) .


Dla mnie był zbyt tłoczny ten odcinek - wiesz co mam na myśli :P Trochę szkoda, że się tak wolno rozkręca akcja. Bo jak na razie, to tak czasami to trochę o niczym miejscami jest.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-06-22, 16:16   

Ja jestem po 7 odcinkach. 7-ka ekstra i można powiedzieć, że serial się rozkręcił na dobre. :) I jest więcej Nomi. :)

Lito, Nomi i Van Dame to moje ulubione wątki, ale DJ-kę i policjanta też lubię. :)
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-22, 20:14   

To mnie chyba przekonałaś by dalej oglądać. Van Dame też lubię, ok to nr3 na mojej liście ;)
Btw. Już 400 postów :D
 
 
caprica
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 46
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-06-23, 09:35   

Na cda pojawiły się wczoraj odcinki od 6-9 z polskimi napisami (dla mnie oglądanie po angielsku jest problemem). A moja przyjaciółka (hetero) powiedziała, że dla Amenity zostałaby lesbijką :P
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-23, 11:25   

Też oglądam na CDA, tyle że czasem tam napisy się psują. Chyba 5 odcinek ma zepsute i spojlują dialogi w przód.

Ja tam obejrzałam w nocy do 8 i powiem szczerze, że skończyłam z takim wielkim znakiem zapytania w głowie, że po prostu no nie wiem, ciekawa jestem jak to się dalej rozwinie.

Za to, to co mi się podoba w tym serialu to muzyka. Miejscami też pojedyńcze fragmenty przytpominają mi trochę OST z Atlasu chmur. Ale to jak coś to tylko kilka dźwięków w innej melodii.
 
 
autumn
użytkownik
Mhrok

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 14
Posty: 310
Skąd: Jukej
Wysłany: 2015-06-23, 12:48   

Lagertha napisał/a:
autumn napisał/a:
6 odcinek z najlepszą sceną seksu był niezły ;) .


Dla mnie był zbyt tłoczny ten odcinek - wiesz co mam na myśli :P Trochę szkoda, że się tak wolno rozkręca akcja. Bo jak na razie, to tak czasami to trochę o niczym miejscami jest.


Tłok nie przeszkadza ;) , tłok to zaleta.
Scenariusz jest by Straczyński. Serio Babylon 5 rozkręcał się milion razy wolniej. Nie jest źle. Takie tempo jest akurat, zresztą wiele się dzieje u bohaterów jako ludzi. Dla mnie akcja niby główna serialu jest tylko dodatkiem dla losów poszczególnych ludzi.

Ale nie martwcie się Sezon kończy się jak jedna całość, bez jakiegoś super cliffhanger-a. Rok czekania zleci bez bólu ;) .

Lagertha napisał/a:
Też oglądam na CDA, tyle że czasem tam napisy się psują. Chyba 5 odcinek ma zepsute i spojlują dialogi w przód.

Ja tam obejrzałam w nocy do 8 i powiem szczerze, że skończyłam z takim wielkim znakiem zapytania w głowie, że po prostu no nie wiem, ciekawa jestem jak to się dalej rozwinie.

Za to, to co mi się podoba w tym serialu to muzyka. Miejscami też pojedyńcze fragmenty przytpominają mi trochę OST z Atlasu chmur. Ale to jak coś to tylko kilka dźwięków w innej melodii.


OST może przypominać Atlas Chmur ponieważ Wachowscy stale współpracują z jednym dźwiękowcem -Tom Tykwer. On też reżyserował odcinek z ucieczką Nomi z szpitala.
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-04, 17:37   

Skoro mają być wszystkie literki, to czy jest jakiś związek gejowski i czy są takie scenki? :D (bo innych seriali nie oglądam :P )
_________________
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2015-07-04, 19:08   

Jest :)
_________________
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2015-07-04, 19:15   

no dobra, ale coś więcej :P jakiś duży wątek? fajny? są scenki? :mrgreen:
_________________
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-04, 21:07   

Wystarczająco dużo. Jak dla mnie to czasem nawet za dużo tego seksu w tym serialu.
 
 
autumn
użytkownik
Mhrok

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 14
Posty: 310
Skąd: Jukej
Wysłany: 2015-07-04, 21:40   

Ja tak tego nie odebrałam. Seks jest nieodłącznym elementem życia większości ludzi, a więc dobrze, że serial o tym nie ściemnia. Jak powiedział Frank Underwood w HoC:
A great man once said, everything is about sex. Except sex. Sex is about power
_________________
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-14, 11:03   

Właśnie oglądam. Odcinek 3 wczoraj obejrzałem. Biedna Nomi. T.T

Coraz bardziej mi się podoba. Jeszcze nie wiem kto jest moim faworytem. Do Willa mam słabość od czasów SGU. Henrando rulez. Hernando + Lito rulez. :D
_________________
Male inside, human outside.
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-02-14, 14:06   

Pewnie znowu jakoś w lipcu będzie drugi sezon. Już nie mogę się doczekać. :)
Rok czekania do zdecydowanie za długo. :D
_________________
 
 
Lucy Kowalska
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-14, 18:35   

dzięki za podbicie tematu. Nie miałam pojęcia o tym serialu. I dzisiaj, dzięki Wam zrobiłam sobie walentynkowy seans filmowy. Już jestem przy 6 odcinku i zaraz wracam do oglądania. Nomi, to zdecydowanie moja faworytka, czekam niecierpliwie na każdą scenę, w której się pojawiają obie. Ale i reszta ekipy, rewelacja, kocham już ten serial i w sumie cieszę się, że dopiero teraz go odkryłam, bo mogę go oglądać non stop :-)
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-15, 17:02   

Mnie też serial bardzo się spodobał :) Osobiście przypomina mi trochę atmosferą pierwszy sezon "Lost". Ale to takie subiektywne zdanie.

I uwaga! Myślałam, że Nomi gra cis kobieta, tylko specjalnie zniża głos, żeby brzmiało wiarygodnie :mrgreen: Coś w stylu "Transameryki" i tej aktorki od "Desperated housewives" :)
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-15, 19:05   

Bardzo dobry serial, 3 odcinek już jest świetny, a to tak naprawdę dopiero wstęp. ;) Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu, ponoć ma być dopiero w 2017 roku :/
 
 
Fadi
użytkownik
Stary pierdziel


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 12
Posty: 380
Wysłany: 2016-02-15, 21:11   

A ja żałuję, że go jakoś sensownie nie zakończyli... To już plaga, że kręci się kolejne sezony na siłę i każdy następny jest gorszy.

Ale biznes jest biznes...
 
 
Paulinka
użytkownik
Paulinka


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Posty: 53
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2016-02-15, 22:24   

Serial naprawde jest ekstra, mi z koleji atmosfera i wielo wądkowość kojaży się z Atlasem Chmur historia opisana jest bardzo ciekawa i wciąga niesamowicie, niestety a może stety nie jest to serial dla każdego. Niektórym może być ciężko się połapać z tymi wątkami podobnie jak w Atlasie ale kręci mnie takie kino idealne na przemyślenia przekazuję dużo więcej niż może się wydawać.
Pamiętacie może tą piosenke co ten gankster śpiewał na karaoke, piękna i jaka prawdziwa albo wpis na blogu też bardzo fajne zakończenie odcinka, w kilku momętach się wzruszyłam piękna historia czekam z niecierpliwością na sezon 2. Pozdrawiam jak możecie podajcie tytuł tej piosenki tak dla skojażenia cała ósemka ją słyszała i śpiewała, jak są jakieś błędy to przepraszam ale się staram :oops:
 
 
IzaIzulka
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 6
Posty: 757
Wysłany: 2016-02-16, 17:12   

https://www.youtube.com/watch?v=6BxKpir3JwU
_________________
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-16, 17:32   

Serial całkiem ciekawy, ale moim zdaniem zbyt "poprawny" politycznie. Niby promuje tolerancję dla każdej inności etc. a jednak wśród tych wszystkich "dziwaków", trudno się oprzeć wrażeniu, że jedno tabu nie zostało złamane, a wręcz zostało w nim podkręcone. Brzydota - wszyscy aktorzy w tym filmie są piękni i młodzi...
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
Belial
użytkownik
Chaos


Preferowany zaimek: on
Punktów: 3
Posty: 965
Wysłany: 2016-02-16, 17:42   

Nie wszyscy. Może nie ma brzydkich aktorów - starsi wiekiem są, z tego co pamiętam - ale są też przeciętni. Są i grubi.

Czy chodziło ci tylko o głównych bohaterów?
_________________
Male inside, human outside.
 
 
ElżbietaFromage
moderator
Ośmiornica z Wenus


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 186
Posty: 2533
Skąd: Nie-biegun
Wysłany: 2016-02-16, 17:44   

Belial napisał/a:
Czy chodziło ci tylko o głównych bohaterów?

Dokładnie :)
_________________
Izolacja, izolacja, kroplówka, cukierki…
 
 
AlicjaNL
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Punktów: 1
Posty: 82
Skąd: Amsterdam
Wysłany: 2016-02-20, 07:40   

Dwa dni temu słyszałam w radiu, że zdjęcia do drugiego sezonu ruszają z początkiem lata w Amsterdamie, jeeeeeej!


https://www.amsterdam.nl/...flix-amsterdam/
 
 
Zuzanna
użytkownik
srebrnowłosa


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Punktów: 1
Posty: 58
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2016-02-29, 20:07   

Bardzo pomysłowy i ambitny serial, uwielbiam wygląd tej białowłosej typiary od dragów (też u mnie słabo z imionami xD)
_________________
light a candle for the sinners
(set the world on fire)
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-03, 15:26   

Zuzanna napisał/a:
uwielbiam wygląd tej białowłosej typiary od dragów
Chwilę pomyślałam i już wiem - Riley. Pamiętam o niej wiele faktów, a najgorzej z imieniem...
 
 
almet
użytkownik
almet


Tożsamość płciowa: qg
Kim jesteś: ?
Posty: 14
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2016-03-21, 19:36   

Zapomniałaś dodac, że jednym z twórców jest J. Straczynski, twórca Babylon 5. Sens8 nie oglądałem jeszcze, a narazie kończę nieudany Crusade.
_________________
wszystko jest banalne, trudne lub czasochlonne
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 15:13   

ktoś ogląda drugi sezon?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 15:18   

Obejrzałam i mam mieszane uczucia. Z jednej strony w dobrą stronę to zmierza jak chodzi o zwroty fabularne. Ale problem jest taki, że za bardzo rozciągnięto poszczególne odcinki. Po prostu przeładowano je niepotrzebną treścią i serial miejscami po prostu nudzi. Przynajmniej takie mam odczucia :/
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 15:19   

Ja obejrzałam, świetny jest! A jaka niespodzianka na koniec. :-) Na dokładkę scena ślubu i zaręczyn. :-D
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 15:32   

Lagertha, yyy, ale pierwszy sezon na to cierpiał bardzo mocno. nuda...
Usunięty, wytrzymałaś nudę?
 
 
Usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-15, 22:32   

DeadSally, tak, ale ja to jakaś taka dziwna jestem. ;)
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-16, 00:40   

DeadSally napisał/a:
Lagertha, yyy, ale pierwszy sezon na to cierpiał bardzo mocno. nuda...
Ten cierpi jeszcze bardziej :/ Najlepsze z całego sezonu jest ostatnie 5 minut ostatniego odcinka. Jakby cały serial taki był, to by wymiatał, a tak to jest po prostu pewnego rodzaju ciekawostką.
 
 
Jeżynka
użytkownik

Preferowany zaimek: bez zaimków
Punktów: 943
Posty: 1161
Wysłany: 2017-05-16, 10:20   

ElżbietaFromage napisał/a:
wszyscy aktorzy w tym filmie są piękni i młodzi...

I wszyscy (poza "token czarnoskórym") bogaci. Do tego nadczłowieki.
 
 
DeadSally
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-16, 13:32   

Jeżynka napisał/a:
I wszyscy (poza "token czarnoskórym") bogaci.
to jest w ogóle problem seriali. epatowanie bogactwem bohaterów. albo może popkultury. dlatego - trailer park boys oglądam w kółko..
 
 
confused
użytkownik
confused


Tożsamość płciowa: x
Kim jesteś: ?
Preferowany zaimek: dowolny
Punktów: 49
Posty: 391
Wysłany: 2017-05-16, 23:37   

Muszę chyba zacząć oglądać serial. W trailerze widziałam sporo bardzo przystojnych facetów a Jamie to jedna z piękniejszych transkobiet, jakie widziałam. :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 9