Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
30.10 g.17 WWA Pikieta solidarnościowa z osobami trans w usa
Autor Wiadomość
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-26, 12:34   30.10 g.17 WWA Pikieta solidarnościowa z osobami trans w usa

Elo, wbijajcie na pikiete solidarnościową pod ambasadą usa w najbliższy wtorek o 17.
Miło widziane czarne, czarno-czerwone i czarno-różowe flagi :]
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-26, 16:44   

no właśnie też nie wiem... moze to ze polski rzad wchodzi trumpowi w tylnią część ciała bez mydła i w związku z tym w naszym krajowym narodowo-katolskim piekiełku można się spodziewać jakiejś formy naśladownictwa takich gównianych rozwiązań prawnych?
kto może niech wjeżdża na to demo, trzeba pokazać solidarność towarzysz(k)om ze stanów
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 07:53   

Wysyłanie listów... xD Poczytaj trochę o historii ruchów społecznych. Realne zmiany w kierunku wyzwalania poszczególnych grup społecznych jak dotąd zawsze były wynikiem zrobienia rozpierdolu na ulicach przez osoby bardziej radykalne i wywołania strachu w rządzących. Jeżeli nie jesteś kimś, kogo się boją to twoim listem osoby decyzyjne mogą się w najlepszym razie podetrzeć.
Nie żeby to było w planie na wtorek bo w tej pikiecie akurat bardziej chodzi o pokazanie solidarności osobom trans w stanach które znalazły się w huiowej sytuacji aniżeli próbą wywarcia wpływu na tamtejszy rząd (który i tak osoby żyjące w tym kraju ma za co najwyżej przecenione mięso armatnie).
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-27, 13:13   

Coś jest planowane oprócz stania i machania flagami? Jakaś nota/list protestacyjny składany na ręce ambasadora, konsula albo co? Bez tego typu działań IMHO sama pikieta jest nieco pozbawiona sensu. Tym bardziej, że raczej dzikich tłumów nie będzie i nie wydaje mi się, żeby zostało to w jakikolwiek sposób zauważone za oceanem.

A polski rząd, niezależnie od tego, co i w jakiej sprawie zrobi Trump i tak będzie mu właził w [terefere], poniżał się i łasił.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 13:16   

wij napisał/a:
Coś jest planowane oprócz stania i machania flagami? Jakaś nota/list protestacyjny składany na ręce ambasadora, konsula albo co? Bez tego typu działań IMHO sama pikieta jest nieco pozbawiona sensu. Tym bardziej, że raczej dzikich tłumów nie będzie i nie wydaje mi się, żeby zostało to w jakikolwiek sposób zauważone za oceanem.

A polski rząd, niezależnie od tego, co i w jakiej sprawie zrobi Trump i tak będzie mu właził w [terefere], poniżał się i łasił.


Eee tam właził w d. po prostu będą kupować amerykański sprzęt wojskowy. Trynd jest taki nie zależnie od partii rządzącej.

Że nie będzie dzikich tłumów to nie ważne. Ważne że choć te parę osób MOŻE protestować. :)
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-27, 13:39   

jatadosh napisał/a:
Arisa, https://www.lgbtqnation.c...il-rights-laws/
Nie wiem, co w tym kontekście miałyby symbolizować polskie flagi.

Przeczytałam i może to mój kiepski angielski, ale nie znalazłam tam żadnych szczegółów.
Jedyne co doczytałam, to że rząd chce jasno zdefiniować słowo "gender". Mówią też o sądach, więc podejrzewam, że chodzi o to aby sądy miały jednoznaczną wykładnię tego słowa.
Nie ma tam nic na temat, na przykład, zakazu zmiany płci.
Czy ktoś mógłby krótko wyjaśnić w czym jest problem?
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 14:01   

Ja zrozumiałam że płeć mają określac genitalia. (?)
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-27, 14:20   

@Jenny tam jest takie kluczowe zdanko, które przekłada się na wszystko inne.
Cytat:
change the legal definition of “gender” to “a biological, immutable condition determined by genitalia at birth.”

czyli: administracja Trumpa chce zmienić definicję słowa płeć na "biologiczny, niezmienny stan zdeterminowany genitaliami przy urodzeniu". Co pociąga za soba nader wiele implikacji. No ale to juz jesteś w stanie sama sobie dopowiedzieć.

Katarzyna napisał/a:
Eee tam właził w d. po prostu będą kupować amerykański sprzęt wojskowy. Trynd jest taki nie zależnie od partii rządzącej.

Pal sześć broń. Przypomnij sobie jak to Duduś poleciał do Stanów, a TRump i wszyscy "ważniacy" mieli go głęboko w d. i nikt ważny się z nim nie spotkał. Albo radość Trumpa obwieszczającego jak to PL będzie płacić grube miliony za to, żeby stacjonowało u nas na stałe wojsko USA (przy okazji mając oko na ruskich, na czym im wybitnie zależy).

Katarzyna napisał/a:
Że nie będzie dzikich tłumów to nie ważne. Ważne że choć te parę osób MOŻE protestować

A mnie, dla odmiany, wydaje się być WAŻNYM, by ów protest został zauważony i odnotowany za oceanem. A tego bez złożenia noty protestacyjnej/ wyrażającej duże zaniepokojenie na ręce konsula się nie uzyska, bo wątpię żeby o kilku osobach stojących i machających flagami w ogóle wspomniały polskie media, a co dopiero hamerykańskie. Co za tym idzie - do administracji Trumpa to nie dotrze, jakieś 90% pracowników ambasady w ogóle nie będzie rozumiała o co chodzi z tymi jakimiś ludkami - stoją i machają tylko po co? Więc IMHO bez noty protestacyjnej cała idea za wiele sensu nie ma. Stąd i pytanie do organizatorki, czy takową planuje, bo jak tak i jeśli się pozbieram do tego czasu z choróbska to się przejdę. Jeśli nie - sensu w tym nie widzę.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-10-27, 14:26   

Moim zdaniem nota to jest dobry pomysł.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 14:35   

Smutne, że taki Trump ma takie poparcie. Ludzie są podli. W sensie... co taka zmiana ma na celu jak nie znalezienie sobie kogoś do bicia?
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-27, 15:08   

wij napisał/a:
@Jenny tam jest takie kluczowe zdanko, które przekłada się na wszystko inne.
Cytat:
change the legal definition of “gender” to “a biological, immutable condition determined by genitalia at birth.”

czyli: administracja Trumpa chce zmienić definicję słowa płeć na "biologiczny, niezmienny stan zdeterminowany genitaliami przy urodzeniu". Co pociąga za soba nader wiele implikacji. No ale to juz jesteś w stanie sama sobie dopowiedzieć.

Przeoczyłam to "niezmienne". Hmm :-?
Jednak nie znam realiów amerykańskich aby sobie coś dopowiadać.
Dobrze kojarzę, że niedawno USA wprowadziły związki partnerskie?
To się jakoś nie dodaje...
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-27, 15:40   

Arisa, to wiadomo.
Ale w tej sprawie, coś mi mówi, że chodzi o problem "toaletowy" ;-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-27, 16:31   

Arisa napisał/a:
Ja problem toaletowy (który dla mnie nie istnieje, ale istnieć może w umysłach innych) to, że przeszkadza komuś kobieta z czlonkiem w damskiej ubikacji.

Ot, to, dokładnie to ;-)
Ale też na przykład przydział w szkole do damskiej lub męskiej grupy na wf.
W Polsce mało słychać o takich problemach, ale o USA w mediach najczęściej czytam właśnie o tym, że komuś nie podoba się, że nb z penisem korzysta z damskiej toalety.
I podejrzewam, że koniec końców, to sąd musi rozstrzygnąć, która z 52 płci facebookowych może korzystać z damskiej toalety, a która z męskiej.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-10-27, 17:56   

No ubikacje dla czarnych to już w USA były...
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 18:51   

Armand napisał/a:
No ubikacje dla czarnych to już w USA były...


Jakbyście nie wiedzieli że USA jest skansenem. Im każą byc tolerancyjnymi. A w ogóle pomysł na podzielenie toalet na męskie, damskie i chu... wie jakie to porażka. Wystarczy jeden rodzaj i toaleta dla niepełnosprawnych.
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 19:05   

Skansenem? Jeszcze tego nie słyszałem. Po pierwsze, mało kto bywa w Ameryce, bo to daleko. Więc nie wiem. Ale mówi się jakie to Stany i Kanada są bogate.
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-27, 19:50   

Katarzyna napisał/a:
Wystarczy jeden rodzaj

Jetem za "stojący" i "siedzący".
Podział na damskie i męskie jest nieoptymalny. Widać to na przykład na lotniskach.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 20:18   

Swan napisał/a:
Skansenem? Jeszcze tego nie słyszałem. Po pierwsze, mało kto bywa w Ameryce, bo to daleko. Więc nie wiem. Ale mówi się jakie to Stany i Kanada są bogate.


Skansen mentalny. Wszystko co mają zawieźli tam europejczycy. Więc gadanie jaki to naród amerykański jest wspaniały mnie wkurza. Mam znajomego który juz tam z 30 lat mieszka. Naprawdę nie ma szału.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 20:21   

Jenny napisał/a:
Katarzyna napisał/a:
Wystarczy jeden rodzaj

Jetem za "stojący" i "siedzący".
Podział na damskie i męskie jest nieoptymalny. Widać to na przykład na lotniskach.


Mam pewne spostrzeżenie. Wchodzisz do męskiej i masz trzy pisuary i trzy kabiny w damskiej trzy kabiny. To jakby faceci mieli częstomocz.... :D
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 20:25   

Czasem mnie korci, żeby wejść do męskiej jak w damskiej jest kolejka :-p Tak się zastanawiam wtedy, czy wyglądam dostatecznie androgynicznie.
 
 
Katarzyna
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-27, 20:27   

Swan napisał/a:
Czasem mnie korci, żeby wejść do męskiej jak w damskiej jest kolejka :-p Tak się zastanawiam wtedy, czy wyglądam dostatecznie androgynicznie.


Faceci mają większy toaletowy luz. Śmiało wbijaj. :D
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-27, 20:44   

Swan, jak jest mega kolejka na lotnisku to wbijam. W stresie to jeden kit. A jak wychodzę, to patrzę na miny dziewczyn w kolejce mówiące "eee, to tak można? Też idę!" ;-)
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2018-10-30, 14:32   

Teraz czas na Brazylie. Byl brexit, trump, teraz brazylia. Tylko czekac jak bede polowac na czrownice - osoby TS. Za piec lat jedyne bezpieczne miejsca to beda Kanada, niektore kraje w zachodniej EU, moze UK, ale Banon i Ordo Urdis dzialaja mocno. W USA do kobiet TS/TG bedzie sie strzelac jak do kaczek. W PL tranzycja bedzie zakazana a osoby TS beda wykluczone z zycia spolecznego, takze przymusowo umieszczane w zakladach "psychiatrycznych". Bedzie na nas nagonka jak na kobiety w sredniowieczu.
Pozdrawiam i to juz sie dzieje
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-30, 14:48   

Nie ma co się nakręcać w jakieś pogromowe klimaty tylko wbijać w aktywizm, chodzić na dema, organizować się oddolnie i pomagać sobie nawzajem.
Faszyzm sam się nie zwalczy;)
 
 
JuicyLucy
użytkownik
JuicyLucy

Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 70
Posty: 377
Wysłany: 2018-10-30, 15:00   

Sam sie nie zwalczy, ale faszyzm rozumie slowo piesci. Jak zaczniech walczyc z nimi na argumenty i wygrywac to i tak nic ci to nie da. Po prostu cie zabija, pobija i co tam. Fizycznie zawsze bedziesz slabsza. Generlanie, ekologia planety sie wlasnie posypala i standard zycia na Ziemi bedzie drastycznie i szybko sie pogorszac a to bedzie indukowalo wszelkie ekstremizmy i szukanie kozlow ofiarnych. TS/TG sa takim najlatwiszym celem w celu upustu negatywnych emocji zdesperowanego tlumu. Lepeij juz bylo, teraz bedzie tylko gorzej. :p
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-30, 15:19   

Arisa, myślę że najlepszą gwarancją tego że będzie idealnie zorganizowane demo jest to, żebyś sama je zorganizowała a jeśli nie to przynajmniej napisała/wręczyła osobiście notę protestacyjną :D

JuicyLucy, a kto mówi o dyskutowaniu z faszystami na argumenty xD Ich trzeba tępić wszystkimi możliwymi sposobami a nie dyskutować...

Ps demo jest zgłoszone :)
 
 
sam
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-31, 07:16   

https://facebook.com/pg/oko.press/photos/?tab=album&album_id=2190792557848949
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-10-31, 11:28   

sam napisał/a:
Arisa, myślę że najlepszą gwarancją tego że będzie idealnie zorganizowane demo jest to, żebyś sama je zorganizowała a jeśli nie to przynajmniej napisała/wręczyła osobiście notę protestacyjn

Szkoda, że wcześniej nie byłaś uprzejma nam odpowiedzieć. Na pewno ktoś by Ci pomógł z notą. No ale cóż. Najwyraźniej pomoc jest zbędna, skoro zapada cisza aż do dnia wydarzenia.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 9