Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robi mój sąd?
Autor Wiadomość
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-10-26, 11:58   Co robi mój sąd?

Jestem już nieco poganiany przez różne instytucje w sprawie zmiany danych. Byłem ostatnio spytać się w sądzie jak idzie....od pani z obsługi interesanta dowiedziałem się że ostatnio coś ruszyło się w lipcu i że mam podejść obejrzeć akta. W bibliotece akt okazało się że obecnie akta są u sędziego, nie wyciągałem ich bo boję się że to by opóźniło całe postępowanie. Czy jak akta są u sędziego to znaczy że termin jest bliski? Składałem papiery w marcu czyli już trochę czasu minęło, a jedyne co dostałem to odrzucenie zwolnienia z kosztów. Da się jakoś przewidzieć choć miesiąc w którym będzie rozprawa albo przyśpieszyć tą sprawę?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-10-26, 19:57   

Arisa napisał/a:
Pewnie - pożalić się można ale może to przynieść negatywny skutek (sędzie też człowiek).


Ale, że w sensie, że też może być ch*jem? :D
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-26, 20:13   

Mr. X, jeśli istnieją już akta i numer sprawy, to spróbuj załatwić dostęp do Portalu Informacyjnego.
Portale są prowadzone przez apelacje i informacji szukaj na stronie Sądu Apelacyjnego, do którego należy SO.
Rejestrujesz się zdalnie. Później musisz potwierdzić konto. Można to zrobić zdalnie poprzez ePuap, ale to bardzo uciążliwa ścieżka.
Jeśli masz blisko do sądu, to najłatwiej tam podejść i potwierdzić konto.
Będziesz miał tam informacje o wysłanych pismach oraz o zarządzeniach sądu.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-26, 22:04   

Tak, można napisać pismo o niezwłoczne wyznaczenie terminu rozprawy. Złożyłem pozew na początku lutego, nie działo się nic konkretnego więc na początku maja wysłałem pismo o niezwłoczne wyznaczenie terminu rozprawy i rzeczywiście za 3 tygodnie dostałem wezwanie na rozprawę, którą wyznaczyli na połowę lipca.

Rzeczywiście możesz poprosić o okazanie akt i zrobić fotokopie. Ja akurat mam więcej dobrych doświadczeń z portalem informacyjnym i polecam :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-26, 22:06   

kicur, Pisałeś z jakimś uzasadnieniem ad niezwłoczności? + czy można to zawrzeć od razu w pozwie?
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-26, 22:41   

Właśnie nie uzasadniałem za bardzo, tylko napisałem że w związku z pozwem z dnia 31 stycznia, i postanowieniem sądu z dnia (tu data - ostatnie jakie wydali). Dlatego pomyśleli sobie "Ojej, faktycznie nic się nie działo od jakiegoś czasu, to wyznaczymy termin".

Myślę, że w samym pozwie to nie za bardzo ma sens. Bardziej osobne pismo zaraz po doręczeniu odpisu pozwu rodzicom + otrzymaniu ich ewentualnej odpowiedzi - bo w każdej sprawie cywilnej pozwany musi mieć szansę odpowiedzi i nie da się tego pominąć :)
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-10-28, 11:20   

Arisa napisał/a:
A tak na poważnie - jeżeli akta są u sędziego może to oznaczać posiedzenie zaoczne - jeżeli dostałeś informację, że powinieneś się z nimi zapoznać - to powinieneś to zrobić. Czyli jak nie teraz to za tydzień. Akta u sędziego nie powinny przebywać zbyt długo. Może nie doszedł do Ciebie list?

Pani z obsługi interesanta nie widziała żeby coś się działo od lipca więc pewnie listu też żadnego nie było :/ ona poleciła mi zobaczyć akta żeby być może znaleść tam jakiś ślad jak blisko do rozprawy, ale szczere nawet nie wiem czego miałbym szukać. A wiesz jak długo akta mogą leżeć u sędziego?



Jenny napisał/a:
Mr. X, jeśli istnieją już akta i numer sprawy, to spróbuj załatwić dostęp do Portalu Informacyjnego.

Obadam sobie ten wynalazek dzięki.

kicur napisał/a:
Tak, można napisać pismo o niezwłoczne wyznaczenie terminu rozprawy. Złożyłem pozew na początku lutego, nie działo się nic konkretnego więc na początku maja wysłałem pismo o niezwłoczne wyznaczenie terminu rozprawy i rzeczywiście za 3 tygodnie dostałem wezwanie na rozprawę, którą wyznaczyli na połowę lipca.

Rzeczywiście możesz poprosić o okazanie akt i zrobić fotokopie. Ja akurat mam więcej dobrych doświadczeń z portalem informacyjnym i polecam :)

Oh :O a jest jakiś wzór na to pismo? I czy ono aby w pewnych przypadkach nie zaszkodzi? :< Nie wiem jakie jest nastawianie mojego sędziego do ts. Akta już oglądałem jak uzupełniałem braki formalne kilka dobrych miesięcy temu..po co mi fotokopie mam tam czegos szukać?
Niedługo stuknie mi 1 rok hrt a nie mogę operacji podjęć więc dochodzi sprawa kwestii zdrowia
 
 
kicur
moderator
GeekofJurisprudence


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 478
Posty: 3629
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-28, 14:14   

Nie ma reguły. Jeśli znajdziesz jakiekolwiek pismo w aktach po ewentualnej odpowiedzi na pozew od Twoich rodziców, to może być jakąś wskazówką.

Moje pismo (Oprócz danych Twoich i rodziców, sygnatury itd. oraz podpisu) zawierało tylko takie zdanie:
Szanowni Państwo,
w związku z postanowieniem z dnia 31 marca 2017 r. (data wpływu: 10 kwietnia 2017 r.) oraz informacją o czynnościach podjętych przez Sąd w powyższej sprawie, uzyskaną telefonicznie w sekretariacie I Wydziału Cywilnego, wnoszę o:
1. niezwłoczne przesłanie odpisów pozwu z dnia 30 stycznia 2017 r. Pozwanym,
2. niezwłoczne rozpoznanie wniosku o przeprowadzenie opinii biegłego sądowego z zakresu seksuologii,
3. niezwłoczne wyznaczenie terminu rozprawy – w sytuacji, gdy Sąd oddali wniosek o przeprowadzenie opinii biegłego sądowego z zakresu seksuologii.


Nie przychodzi mi do głowy, co mogłoby zaszkodzić takie pismo. Najwyżej nic się nie stanie. Nastawienie sędziego do TS ma małe znaczenie, bo z utrwalonego orzecznictwa wynika, że jeśli ktoś jest naprawdę TS i zmiany jego ciała są dość trwałe, to należy orzec o zmianie jego płci metrykalnej. Na palcach jednej ręki da się policzyć przypadki, kiedy sędzia był uprzedzony i stwierdzał, że tą zmianą ciała musi być SRS/ "trójka", ale to było uchylane przez sądy apelacyjne.
_________________
Każdy królem może być,
Każdy własnym królem jest.


 
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-11-03, 17:02   

Właśnie zabrarałem się do zakładania konta na tym portalu informacyjnym kiedy przyszło wezwanie xD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 10