Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Nietypowość u emki - co myślicie?
Autor Wiadomość
deepdream
użytkownik
bezsennie

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-14, 23:29   Nietypowość u emki - co myślicie?

Jetem m/k, ale o nietypowych cechach, przynajmniej dość niestereotypową, nie wiem, czy przyznawać się do tego podczas procedury czy nie. Tzn. niby lekarz wie, że jestem w zasadzie lesbijką, choć określił moją orientację jako biseksualną, natomiast nie wiem, czy jest to korzystne podczas rozprawy. Drugim aspektem jest to, że w sumie nie mam typowo kobiecych zainteresowań, ale na pewno od typowo męskich jednoznacznie stronię, przez to mama uważa, że jestem jak chłop, kompletnie nie dostrzega we mnie żadnych oznak transpłciowości. Co prawda, jako chłopak noszę długie włosy, jednak pewnie jako dziewczyna wybrałabym krótką fryzurę albo jakiegoś boba (w sumie teraz jako chłopak mam długość boba), mogłabym się nawet na łyso zrobić, byle mieć passing i z twarzy przypominać dziewczynę - i też niekoniecznie chętnie bym chodziła w sukienkach. Z drugiej strony, cech psychicznych męskich ani chłopczycy nie przejawiam. Wiem, że niektórzy nawet na takim forum pomyśleliby jakieś dziwne rzeczy i podważali ts, ale dobrze się czuję taka, jaka jestem, i nie zamierzam być na siłę kobiecą kobietą. Długie włosy, które noszę jako chłopak, pozwalają mi z kolei na utrzymanie niestereotypowego wizerunku, który jest dla mnie jakąś alternatywą na przetrwanie w męskiej roli,nienawidziłabym siebie w krótkich przy męskim wyglądzie. Jak podchodzicie do tego typu "emek" i czy Waszym zdaniem należałoby przynajmniej do zakończenia procesu siedzieć z tym wszystkim cicho?
Ostatnio zmieniony przez deepdream 2018-10-14, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2018-10-14, 23:33   

Ja tam nie widzę w tym, co opisujesz, niczego dziwnego.
_________________
Freja Draco
 
 
deepdream
użytkownik
bezsennie

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-14, 23:36   

No tak, ale Ty jako "doświadczona" ts to rozumiesz, a dla otoczenia i osób opiekujących się mną podczas tranzycji to potencjalnie tylko kolejny argument, że nie jestem ts.
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-10-14, 23:50   

Ludzie często się za bardzo na płciowych(genderowych) tematów nie rozumieją, nawet jak się niby nimi zajmują. Odbieganie od tego co sobie tam wyobrażają może być kłopotliwe.
Szczególnie z tą orientacją mogłabyś uważać, homoseksualizm nie jest w Polsce do końca zaakceptowany i jakiś biegły czy sąd mogliby coś wymyślać. Bezpieczniej jest się oficjalnie skłaniać w stronę mężczyzn.
 
 
 
deepdream
użytkownik
bezsennie

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-15, 00:01   

"Bezpieczniej jest się oficjalnie skłaniać w stronę mężczyzn." - A bi nawet nie wystarczy, które mam w diagnozie? Strasznie mnie dziwi to podejście do homotrans. Ale lekarze na szczęście rzadko o to już pytają.
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-15, 02:46   

Transpłciowość to nie to samo co orientacja (a już na pewno nie zainteresowania, mamy XXI wiek, do c h o l e r y), tylko to, w jaki sposób postrzegasz siebie i swoje ciało.
Czy będzie korzystne mówić o orientacji na rozprawie: jak wyżej, orientacja nie ma nic do rzeczy. Ja bym nie mówił o niej w ogóle. W teorii jednak nawet wspomnienie o niej nie powinno mieć wpływu na wyrok, bo sędzia ma się opierać na opinii od twoich specjalistów, a nie na twojej orientacji. W praktyce: nie wiem, ale zawsze można się odwołać i wtedy się wygra, bo ponownie, orientacja i transpłciowość to dwie różne rzeczy.
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-10-15, 10:43   

Zdecydowanie nie widzę potrzeby mówienia o orientacji podczas rozprawy. Co jak co, ale to kto Ci się podoba, a kim jesteś nie ma żadnego związku ze sobą. To zupełnie różne sprawy w Twoim życiu.

A w kwestii zainteresowań, to może i są stereotypy 'męskich' i 'żeńskich' hobby, ale to są bzdury. Robi się to, co sprawia nam radość.
Poza tym jestem wiernym wyznawcą zasady, że o ile do wykonywania czynności nie potrzeba genitaliów, to czynność nie jest męska/żeńska XD
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-15, 17:23   

Discord napisał/a:
Zdecydowanie nie widzę potrzeby mówienia o orientacji podczas rozprawy.

Potrzeby to ja też nie widzę (i lepiej nie mówić jak sędzia nie zapyta), tylko że ja akurat najwięcej miałem pytań około tego tematu :roll:

Cytat:
Poza tym jestem wiernym wyznawcą zasady, że o ile do wykonywania czynności nie potrzeba genitaliów, to czynność nie jest męska/żeńska XD

Też tak uważam :D
_________________
 
 
Discord
użytkownik
1-800-ITSSTABBINTIME


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 176
Posty: 266
Skąd: ur living room
Wysłany: 2018-10-15, 19:22   

Arisa, a tak właściwie do czego jest ta propozycja?

deepdream, pytałaś lekarza czy Twoją orientację wpisał w akta? Bo skoro rozprawa jest na bazie opinii specjalistów to akurat biseksualizm nie powinien (oczywiście w teorii) negatywnie wpłynąć na wyrok sędziego.
 
 
deepdream
użytkownik
bezsennie

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 1
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-16, 00:50   

Zależy, co rozumiemy jako akta. Wpisał biseksualizm do rubryki. W testach psychologicznych udzielałam informacji na ten temat, ale nie przypominam sobie, aby to znalazło się wo pinii psychologicznej, którą dawno temu przeczytałam w trzy minuty. Ten fakt jest w tle albo pominięty w dokumentach wiążących, no ale można to gdzieś tam odnaleźć. Mam a propos jeszcze pytanie: czy życiorys emocjonalny będzie do wglądu dla rodziców, zostanie przedstawiony innym osobom, sędziemu, odczytany publicznie podczas rozprawy itd.?
 
 
Jenny
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 356
Posty: 1953
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-16, 06:48   

deepdream napisał/a:
Mam a propos jeszcze pytanie: czy życiorys emocjonalny będzie do wglądu dla rodziców, zostanie przedstawiony innym osobom, sędziemu, odczytany publicznie podczas rozprawy itd.?

U mnie nie był.
Do pozwu dołączyłam tylko niezbędne minimum, czyli zaświadczenie od seksuologa i odpis aktu. Taki zestaw dostali rodzice.
Sąd zażyczył sobie kopię dokumentacji i ją dostał później. Wysłał ją tylko do biegłych. Do rodziców nie.
_________________
Tranzycja to nie wszystko, ale wszystko bez tranzycji to ch**.
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-16, 07:14   

Arisa napisał/a:
wendigo napisał/a:
Cytat:
Poza tym jestem wiernym wyznawcą zasady, że o ile do wykonywania czynności nie potrzeba genitaliów, to czynność nie jest męska/żeńska XD

Też tak uważam :D
Ok, to mam propozycję:
- wyjść za mąż / ożenić się (inne słowa przysięgi),
- być ojcem chrzestnym / matką chrzestną dziecka,
- wykorzystanie urlopu macierzyńskiego lub tacierzyńskiego (są inne wymiary).
- zapuszczenie zarostu,
- uczestnictwo w wyborach miss (jako model/ka),
- śpiewać falsetem lub barytonem (to ostatnie to żart).

To są czynności?

deepdream napisał/a:
Mam a propos jeszcze pytanie: czy życiorys emocjonalny będzie do wglądu dla rodziców, zostanie przedstawiony innym osobom, sędziemu, odczytany publicznie podczas rozprawy itd.?

Raczej nie. Życiorys emocjonalny potrzebuje psycholog i generalnie jest on tylko dla niego - chyba żaden psycholog nie zawiera go w opinii (jak by z resztą miał :P ). To co jest publiczne to opinia. Owszem, może się zdarzyć, że dostaniesz biegłego, który zażyczy sobie dokumentację tylko to raczej od seksuologa, a nie od psychologa, a nawet jeśli, to nie wiem czy życiorys emocjonalny też psycholog poda dalej, aaa nawet jeśli, to raczej będzie to tylko do wglądu przez biegłego.
_________________
 
 
OlaHime
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 24
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-16, 10:38   

Arisa napisał/a:
- śpiewać falsetem lub barytonem (to ostatnie to żart).

modzi wybaczcie mi, lecz muszę.
https://www.youtube.com/watch?v=HmLk2vSXXtk
_________________
Have you ever thought what it's like to be wanderers in the Fourth Dimension? Have you? To be exiles?
 
 
Majka
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-16, 14:24   

OlaHime napisał/a:
Arisa napisał/a: - śpiewać falsetem lub barytonem (to ostatnie to żart).

modzi wybaczcie mi, lecz muszę.

https://www.youtube.com/watch?v=HmLk2vSXXtk


To bardziej trafione :D https://www.youtube.com/watch?v=pXGuj0q9ai0

wendigo napisał/a:
nie wiem czy życiorys emocjonalny też psycholog poda dalej, aaa nawet jeśli, to raczej będzie to tylko do wglądu przez biegłego.


Mój psycholog jak prosił o życiorys od razu też wytłumaczył, że nikt poza nim go nie ogląda a po przeczytaniu idzie do zniszczenia (niszczarka pięknie chrupała na następnej wizycie :lol: )
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-10-16, 18:47   

Majka, całkiem możliwe, że mój psycholog też mi tak powiedział ale już nie pamiętam :P na pewno powiedział, żebym go nie podpisywał, bo w razie czegoś nie będzie się dało powiązać go ze mną.
_________________
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-10-16, 22:35   

Arisa napisał/a:
- wyjść za mąż / ożenić się (inne słowa przysięgi),
- być ojcem chrzestnym / matką chrzestną dziecka


Semantyka

Arisa napisał/a:

- wykorzystanie urlopu macierzyńskiego lub tacierzyńskiego (są inne wymiary).


To jest kwestia prawna, na której kształt wpływ mają ludzie i to bardzo prosty.

Arisa napisał/a:
- zapuszczenie zarostu,


Wierz mi, sporo kobiet potrafi zapuścić mniejszy bądź większy zarost. Od wąsa poczynając, na bakach i brodzie kończąc.

Arisa napisał/a:

- uczestnictwo w wyborach miss (jako model/ka),


Kwestia podejścia do genderyzmu ;)
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 11