Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Skutki zmiany płci
Autor Wiadomość
Nanamiś
użytkownik

Preferowany zaimek: dowolny
Posty: 19
Wysłany: 2018-09-04, 21:26   Skutki zmiany płci

Cześć, długo mnie nie było, chciałam się was spytać, gdyż niedawno sporo czytałam o tym iż ponoć często osoby trans po zmianie płci nie są zadowolone z tego a nawet żałują swej decyzji i popełniają samobójstwa, czy naprawdę jest tak źle? Czy wy jesteście szczęśliwi? Dajcie znać
 
 
Reaktancja
użytkownik

Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 107
Posty: 211
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-09-04, 23:11   

Tutaj jest zbiór badań o jakości życia osób transpłciowych:

https://whatweknow.inequality.cornell.edu/topics/lgbt-equality/what-does-the-scholarly-research-say-about-the-well-being-of-transgender-people/

W skrócie sparafrazuje wymienione punkty:
1. Naukowa literatura potwierdza że tranzycja efektywnie redukuje gender dysforię
2. Wśród pozytywnych efektów są poprawa jakości życia, większa satysfakcja ze związków, wyższa sammoocena i większa pewność siebie, i zmniejszenie częstotliwości depresji, leków/niepokojów, samobójstw i nałogów
3. Poprawa jakości medycznej aspektów tranzycji i większa akceptacja zwiększają pozytywny wpływ tranzycji na jakość życia
4. Niezadowolenie z podjęcia tranzycji jest rzadkie, badania wskazują wyniki pomiędzy 0,3% a 3,8%. Wiąże się je głównie z brakiem wsparcia otoczenia i powikłaniami chirurgicznymi
5. Do sukcesu w tranzycji dobrze mieć dobrą pomoc specjalistów, wsparcie społeczeństwa i rodziny i nie mieć pecha przy operacjach(i nie iść do rzeźników)
6. Transpłciowe osoby w nieprzyjaznym środowisku lub bez dostępu leczenia częściej doświadczają depresji, leków/niepokojów, samobójstw i nałogów. Stygmatyzujące, dyskryminujące leczenie i traktowanie redukuje pozytywne oddziaływanie tranzycji.

Generalnie największym zagrożeniem(potwierdzonym badaniami) dla osób transpłciowych zdają się być osoby transofobiczne i ignorancja lekarzy, psychologów i całego społeczeństwa.

A co tego ograniczania liczby samobójstw, różnice mogą być spore
https://www.erudit.org/fr...0746/1017478ar/
W tym badaniu z Kanady przed tranzycją 27% podjęło próbe samobójczą, po jej przejściu 1 %. Tu trzeba uwzględnić że Kanada jest dużo przyjaźniejsza niż Polska :] Ale tu wracamy do punktu - transofobia i ignorancja są największymi zabójcami osób transpłciowych.
 
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-09-05, 07:02   Re: Skutki zmiany płci

Nanamiś napisał/a:
Czy wy jesteście szczęśliwi? Dajcie znać

Ja tam jestem :P no ale ja nie zmieniałem płci, ja dokonałem korekty płci :roll:

Nanamiś napisał/a:
iż ponoć często osoby trans po zmianie płci nie są zadowolone z tego a nawet żałują swej decyzji i popełniają samobójstwa, czy naprawdę jest tak źle?

Jeżeli ktoś po korekcie płci jest niezadowolony, to na 99% jest to niezadowolenie z efektów, a nie z podjęcia procesu...
_________________
 
 
kyoto
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-05, 09:40   

Pomimo wszystkiego nie zaluje decyzji o podjeciu tranzycji.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-05, 13:28   

Utknęłam z braku środków na pewnym etapie. Dysforia straszliwie męczy, ale daję radę.
Piszę to, bo to nie jest tak, że jak utkniesz to od razu masz wysokie ryzyko samobójstwa. To jest zależne indywidualnie.

Poza tym mimo wielu trudności nie żałuję tranzycji, bo mogę teraz żyć normalnie w jakimś tam większym stopniu.
 
 
kyoto
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-05, 14:43   

Lagertha są sytuacje kiedy napotyka nas problem jednak trzeba wierzyć że kiedyś będzie lepiej. Jak nie teraz w życiu to po nim.

Mozesz uznać to za plecenie głupot ale chciałabym by było u Ciebie lepiej. Jestem z Tobą i nie tylko ja.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-09-05, 22:01   

Ja też czuję że w pewnym sensie utknąłem póki co, ale i tak jestem szczęśliwy na tyle na ile mogę, na pewno jest lepiej niż przed.
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-06, 07:09   

Jangmi Łatwo Ci mówić. Nie masz pojęcia jak to jest i proszę wstrzymaj się z takimi twierdzeniami, gdy nie wiesz o czym mówisz.

Poza tym, ja się urodziłam jako intersex i bycie osobą IS z urodzenia vs sztuczne przez efekty leków, to nie jest tym samym. Powinnaś to wiedzieć.
 
 
Vera-chan
użytkownik


Tożsamość płciowa: k
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 148
Posty: 743
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-06, 08:12   

Co ma do tego wartościowanie lepsze-gorsze?
 
 
Lagertha
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-06, 08:17   

Jangmi Napisałam grzecznie prośbę byś nie opowiadała głupot. Proszę o czytanie z zrozumieniem a nie dopatrywaniem się nieistniejących treści.
 
 
wij
użytkownik
xaos in my mind


Tożsamość płciowa: nb
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 171
Posty: 760
Skąd: Wawa Szity
Wysłany: 2018-09-06, 11:13   

@Jangmi ja mam wrażenie, że Ty czasem kompletnie nie rozumiesz słowa pisanego. Przeczytaj, choć czasem, kilkakrotnie wypowiedź, ,do której się odwołujesz. Niczego z tego, o czym piszesz, z postu @Lagerthy nie wyczytałem.
_________________
"Do what thou wilt shall be the whole of the Law"
"Love is the law, love under will."
 
 
wendigo
użytkownik
TRU ts ;)


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 1033
Posty: 10306
Wysłany: 2018-09-09, 21:33   

wij napisał/a:
@Jangmi ja mam wrażenie, że Ty czasem kompletnie nie rozumiesz słowa pisanego.

A ja mam wrażenie, że Lagertha czasem nie rozumie intencji. Jangmi napisała miłego posta, a dostała w odpowiedni coś jakby atak. Tak więc jej kolejne posty ja całkowicie rozumiem.
_________________
 
 
Ada75
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-09, 22:08   

wendigo napisał/a:
A ja mam wrażenie, że Lagertha czasem nie rozumie intencji


Też to czuję. Takie przyzwyczajenie do złego.

Choć, widzę światełko w tunelu.
 
 
lexel
użytkownik

Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 63
Posty: 716
Wysłany: 2018-09-20, 15:41   

Jangmi napisał/a:
lexel, Lagertha,
Najważniejsze że macie HRT a jak trwa ono długo to jesteście intersex, potem to tylko pozbyć się gonad i pełne poczucie podstawowego bezpieczeństwa.

A no z tym HRT to nie całkiem mam bo przez przeprowadzkę nie chcą mi dać ani w Szkocji testo ani w Polsce, ale nie chce mi sie rozwijać tego bo i tak nie pomożecie, a ja wiem co mam dalej robić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9