Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Panika egzystencjalna - tryb student
Autor Wiadomość
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-09, 20:21   Panika egzystencjalna - tryb student

Zacząłem niedawno studia. Pani opiekun roku wysłała moim wykładowcom informację o moim imieniu, tak bym mógł się przedstawiać i podpisywać na liście obecności moim wybranym imieniem. Mam w porządku passing - nikt nie kwestionuje mojej płci, mogę chodzić do męskiego WC etc.

Niby super, ale i tak jestem kłębkiem nerwów.

Najpierw się bałem, że jednak informacja nie dotarła i będę miał nieobecności bo Deadname Nazwisko się nie pojawiła. Dziś pani od jednego przedmiotu rzuciła żarcikiem - jestem w grupie tłumaczeniowej, czyli TRANS w systemie - "heheh, TRANS is trans". Gdy pytała się o nasze hobby, jedna dziewczyna powiedziała, że lubi oglądać filmy, nie chciała powiedzieć konkretnie jakie. Pani profesor nagle wyruszyła z dłuższą gadką o tym, że nie ocenia nikogo, że akceptuje wszystkich, że nie rozprawia o religii czy polityce, że możemy mieć niebieskie włosy czy tatuaże i nasze życie to nasza sprawa i mamy o tym pamiętać, że ona jak pyta o jakieś szczegóły z naszego życia to z czystej ciekawości i nie ocenia etc. Także chyba wiadomość doszła.

Nadal zostały mi inne lęki. Niestety, nadal posiadam aktywną macicę. W męskich kiblach nie ma koszy na śmieci. Problem jest oczywisty. (Nie jestem na HRT, passing zawdzięczam krzywej mordzie, dobrym genom odnośnie szkieletu i bliżej niezidentyfikowanemu problemowi z nadnerczami.)

Większa sprawa - niemal wszystko robimy przez internet, w systemie. Na przykład wysyłanie sobie wiadomości czy pracy domowej czy info o nieobecności/chorobie wykładowcy. W pewnym momencie ktoś sklei, że w grupie nie ma tego jednego kolesia, jest za to dziewczyna z jego nazwiskiem, albo będę musiał się kogoś spytać, wysyłając mu wiadomość z moim deadnamem w nagłówku. Czyli całkiem niedługo będę musiał się wyoutować. Spróbuję metodę na luza, czyli "hej, masz może listę słówek, p.s. tak, to [imię], jestem trans". Żadnego dużego problemu, out tylko, jak ktoś się zapyta albo nastąpi wyżej wymieniona sytuacja.

Na szczęście wf moja specjalizacja zaczyna od drugiego roku.

Także czuję sporo euforii, a jednocześnie zapisuję każdego wykładowcę, który dużo opowiada o tolerancji/akceptacji/"możecie przynieść sobie herbatkę na zajęcia, czujcie się bezpiecznie" na mentalną listę pod tytułem "Ludzie, do których mogę pójść, jeśli ktoś w kiblu mi przeprowadzi operację dentystyczną butem".
_________________
ojej
 
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-10-09, 20:45   Re: Panika egzystencjalna - tryb student

Castor napisał/a:


Większa sprawa - niemal wszystko robimy przez internet, w systemie. Na przykład wysyłanie sobie wiadomości czy pracy domowej czy info o nieobecności/chorobie wykładowcy. W pewnym momencie ktoś sklei, że w grupie nie ma tego jednego kolesia, jest za to dziewczyna z jego nazwiskiem, albo będę musiał się kogoś spytać, wysyłając mu wiadomość z moim deadnamem w nagłówku. Czyli całkiem niedługo będę musiał się wyoutować.


Jeśli dobrze pamiętam to jesteś z uam (ale mogę się mylić :P choć ina innych państwowych uczelniach komunikacja internetowa funkcjonuje raczej podobnie) Nie musisz przeciez używać adresu z deadname zrób sobie nowy część wykładowców używa zwykłych gmaili, Jest to się tyczy fb to też załóż nowe konto i tyle ;P
Systemy typu Usos działają w oparciu o nr pesel i tamtą drogą raczej do grupy twoje dane nie wypłyną :P
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-09, 21:24   

Tampony dobrze się spuszcza w toalecie. Jak nie lubisz, chyba niestety musisz przygotować jakieś foliowe torebki czy coś.
 
 
Castor
użytkownik
Ofensywny Ludź


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 32
Posty: 205
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-09, 22:18   

Mr. X, mamy USOS i email studencki na Outlook 365, ten pokazuję deadname i się nie da zmienić, utworzony został przy przyjmowaniu na uczelnię na podstawie prawnych danych. Na informatykę/IT będzie potrzebny gmail, ten mogę sobię założyć jaki chcę.

Swan, ech, niestety używam podpasek. Tampony są dla mnie zbyt dysforiogenne. (Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale fizycznie też średnio mogę je używać.)
_________________
ojej
 
 
 
wrongrealm
użytkownik


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: tg
Preferowany zaimek: on
Punktów: 2
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-10-09, 22:42   

co do podpasek to możesz zawinięte włożyć do np. foliowej zamykanej torebeczki, wiem że są w rosmannie, i możesz wyrzucić w domu (jeśli cię nie brzydzi noszenie ich tak, ale zawinięte mam nadzieje że nie byłyby problemem?)
_________________
they've always said that when you feel a random shiver, a rabbit has run across your future grave.
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-10, 13:33   

Generalnie to sztama, bo mnie też to czeka. :/ Z tym że ja się przenoszę od przyszłego roku na inną uczelnię. Najbardziej boję się, że jakiś asystent się "zapomni" i odczyta mnie podczas sprawdzania obecności po deadname. Chyba bym tam zszedł.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-10-10, 19:37   

Hyacinth, to nie reagujesz, jak tak odczyta.
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Hyacinth
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-10, 21:27   

Armand napisał/a:
Hyacinth, to nie reagujesz, jak tak odczyta.

Oczywiście, że nie zareaguję, ale natura niestety obdarzyła mnie bardzo słabym poker facem.
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-10-10, 21:47   

Castor napisał/a:
Mr. X, mamy USOS i email studencki na Outlook 365, ten pokazuję deadname i się nie da zmienić, utworzony został przy przyjmowaniu na uczelnię na podstawie prawnych danych. Na informatykę/IT będzie potrzebny gmail, ten mogę sobię założyć jaki chcę.

Poczta studencka sama w sobie kiepsko działa i nawet z przyczyn technicznych nie polecam jej używać. Zrób sobie oficjalnego gmaila z dobrym ;) imieniem i go używaj do kontraktów z profami itp. USOS jest fakt nie do przejść ale jak dogadałeś się z profesorami (a zakładam że tak :V) to spokojnie możesz się danymi z USOSa nie martwić i nawet podpisywać się wszędzie tak jak należy :3

Co do drugiej kwestii to kibelki dla upośledzonych są dość dyskretne
 
 
Karatajew
użytkownik
\__________/


Tożsamość płciowa: m
Preferowany zaimek: on
Punktów: 158
Posty: 973
Skąd: z brzucha mamy
Wysłany: 2018-10-13, 18:13   

Castor, zrób przekierowanie z outlooka na adres bez deadname.
_________________
 
 
PeterPan
użytkownik

Preferowany zaimek: on
Posty: 4
Wysłany: 2018-10-18, 16:15   

No ja też mam podobny problem i osobiście ja wyrzucam ... arykuły higieniczne do takiej torebki na psie kupy i je wkładam do starej śniadaniówki (żeby sie broń boże nie przebiły jakimś zabłąkanym długopisem w plecaku).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10