Ogłoszenie 
UWAGA: strona
wolne-forum-transowe.pl
NIE ma nic wspólnego z niniejszym forum


NIE należy podawać tam swoich danych logowania ze strony:
transpomoc.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
stealth nb
Autor Wiadomość
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 21:23   stealth nb

To tylko moja opinia, ale uważam, że da się żyć stealth jako nb. Gdyby mnie zakwalifikować jako nb ( opcjonalnie ), to od dawna żyję i funkcjonuję, powiedzmy, jak przeciętna osoba.
Raz mówią mi Emi byłaś / miałaś albo Emi byłeś / miałeś. Bywa też Kamil byłeś / miałeś. Nawet, lekko absurdalne Kamil byłaś / miałaś xD Pełna gama i mnie to zadowala.

Pracuję, wiadomo, po swojemu, ale już nawet nie zawsze zwracam uwagę na sprawy płciowe : czy jak ktoś się zwróci Emi elektryczka, czy Kamil elektryk - obydwie formy poprawne.
Ale pracuję typowo dla swojego zawodu. Tu nie ma komplikacji. Genderowo, ale daje rady. ( I o to chodzi, że genderowo )

Formalności w urzędach - raz na pan, raz na pani. Choć bardziej na pani, od kiedy mam nowe imię i nazwisko. Ale bez komplikacji.

Znajomi ? Starzy per Kamil, nowi per Emi. Trochę dziwnie, jak te dwa fronty się spotykają xD Bo każda strona trzyma swoją wersję - i tak ma być.

Na ulicy, obce osoby zwracają się per pani.

No ok, brzydki jestem i karykaturalny, ale płciowo mam tak, z odbiorem mojej osoby, że ponarzekać nie mogę. Niektórzy nawet zwracają się per ono ( sporadycznie, ale nawet w rl ) - pełna gama :-D

Do szczęścia brakuje mi tylko zabiegu na zewnętrzych narządach ( nie SRS-owego, tylko innego typu ).

Może dla kogoś, tak bujne życie genderowo płciowe byłoby męczące, ale dla mnie - to jest to. W podsumowaniu : obce osoby zwracają się do mnie per Emi byłaś, a znajmi - Kamil byłeś. Od kiedy babcia udzieliła mi krótkiej lekcji nt mojego imiennika, Kamila Cypriana Norwida, to w pełni zaakceptowałem, że dla pewnych ludzi byłem, jestem i będę Kamilem i nie mam już nic przeciwko temu. Nawet bym się źle czuł, zmuszając starych ziomków do tego, by używali nowego imienia. Bo jestem zarówno Kamilem, chłopakiem ( od strony bechawioralnej, mentalnej, ekspresyjnej ), jak i Emi ( aka Emilką ), dziewczyną ( od strony biologii i lekko fenotypu ). I jedno i drugie mnie zadowala.

*

Nie słyszałem dotychczas, aby ktoś żył w pełni stealth jako nb, czy o tym opowiadał. Nie znam takiego przypadku.

Jak Wy to postrzegacie ? Tj łamanie utartych sztywno stereotypów i robienie "po swojemu" ?
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-09, 01:00   

Nie da się żyć stealth kiedy ludzie nie wiedzą jako kto żyjesz i trzeba im to ciągle tłumaczyć
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-09, 01:05   

Armand, To właśnie o to chodzi - bo łączę bycie stealth, z IS aktywizmem, dlatego.
 
 
Freja
ateistyczna bogini
Freja Draco


Tożsamość płciowa: k
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 905
Posty: 7093
Wysłany: 2018-08-09, 01:12   

Cytat:
To tylko moja opinia, ale uważam, że da się żyć stealth jako nb.
(...)
łączę bycie stealth, z IS aktywizmem,

Jak dla mnie, brzmi to trochę jak: niewidzialny słoń szturmowy, ale spoko ;)
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-09, 01:32   

Freja, Wy macie do śmiania, a powinno być więcej osób takich, jak ja. Świat byłby ciekawszy.

Ja tu sprzeczności nie widzę.
 
 
Merry
moderator
Poniżam moje myśli


Tożsamość płciowa: m
Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: on
Punktów: 129
Posty: 413
Wysłany: 2018-08-09, 09:39   

Świat nie byłby ciekawszy. Grono narcyzów zapodających elaboraty o samych sobie, gdzie nikt tak naprawdę nikogo by nie słuchał. Nudy.
Nie masz passingu w stronę nb. Byłoby tak, gdyby każdy odbierał Cię jako osobę niejednoznaczną. Dla większości ludzi wyglądasz jak kobieta, a ci, którzy nazywają Cię Kamilem, po prostu nie szanują Twojej decyzji co do zmiany imienia. Na Twoim miejscu bym się nie cieszył. Tbh Twoja sytuacja nie odbiega jakoś mocno od większości osób ts (nowi znajomi używają nowego imienia i właściwych zaimków, starzy starego imienia i niewłaściwych zaimków). Ty sobie tylko dopisujesz ideologię.
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-09, 10:52   

Merry napisał/a:
Świat nie byłby ciekawszy. Grono narcyzów zapodających elaboraty o samych sobie, gdzie nikt tak naprawdę nikogo by nie słuchał. Nudy.

:lol: Poważnie ? Aż tak trudne jest przesłanie tego tekstu ? - Bo chodzi nie o "narcyzów", jak piszesz, tylko o oryginalną formę prezencji płciowej - o to mi chodzi, że powinno być więcej osób. Świat byłby ciekawszy.

Cytat:
Nie masz passingu w stronę nb. Byłoby tak, gdyby każdy odbierał Cię jako osobę niejednoznaczną. Dla większości ludzi wyglądasz jak kobieta,

Nie, nie wyglądam - mam passing mieszany :D Równie dobrze wyglądam jak kobieta ( "kobieta" :-> ), jak i chłopak o delikatnej urodzie. To pewne.

Cytat:
a ci, którzy nazywają Cię Kamilem, po prostu nie szanują Twojej decyzji co do zmiany imienia.

Ja tam się nie przejmuję, bo tak ma być 8-) Jako osoba 50/50, w jakimś sensie dalej się utożsamiam ze swoim starym ja.

Cytat:
Na Twoim miejscu bym się nie cieszył.

Ale mnie to za* ście cieszy :-) :-D :mrgreen: <3 W takiej wersji, mogę być w pełni sobą
i nie identyfikować się do woli :D To bardzo dobrze, że jest, jak jest.

Cytat:
Tbh Twoja sytuacja nie odbiega jakoś mocno od większości osób ts (nowi znajomi używają nowego imienia i właściwych zaimków, starzy starego imienia i niewłaściwych zaimków). Ty sobie tylko dopisujesz ideologię.

ZDECYDOWANIE ODBIEGA <spoko> Z prostej przyczyny : praktycznie nie ma możliwości, aby mnie zmisgenderować ;> Bo wszystkie formy są poprawne i żadna nie jest błędna.
 
 
Armand
użytkownik
ImperialistycznyKnur


Preferowany zaimek: on
Punktów: 775
Posty: 5163
Skąd: Katowice/Katzendorf
Wysłany: 2018-08-09, 13:26   

2in1_inkarnacje napisał/a:
To tylko moja opinia, ale uważam, że da się żyć stealth jako nb. Gdyby mnie zakwalifikować jako nb ( opcjonalnie ), to od dawna żyję i funkcjonuję, powiedzmy, jak przeciętna osoba.


Chyba mnie źle zrozumiałoś. Chodzi o to, że póki co w społeczeństwie nie ma miejsca dla nb. Nie jest ta tożsamość rozpoznawana. Więc nie da się żyć stealth. Używanie raz tego zaimka raz tamtego przez ludzi z zewnątrz nie jest wcale rozumieniem, że Ty tak chcesz, tylko wynika z ich przekonania, że jesteś danej płci.
Poza tym nie wiem czy w ogóle możliwe jest bycie stealth w przypadku osób nb transpłciowych. Nie jestem pewien czy rozumiesz termin. Stealth oznacza, że inni nie wiedzą, że urodziło się w innym ciele niż wynika z samoidentyfikacji. W Twoim przypadku życie stealth też nie zajdzie, ponieważ jesteś IS. Jako kto miałbyś się wtedy urodzić i za kogo uchodzić? Przecież nic nie zmieniasz. Jesteś IS i nb.
Możesz jedynie żyć stealth jako były Kamil, gdy nikt nie wie, że dano Ci tak kiedyś na imię. Nie ukrywasz genitaliów, i innych cech cielesnych ani jakiejś radykalnej korekty. Wątpię by w Twoim wizerunku cokolwiek się zmieniło. Na czym miałoby w Twoim przypadku polegać bycie stealth?
_________________
"Jeśli chcesz mieć coś, czego nie miałeś, musisz zacząć robić coś, czego nie robiłeś."
 
 
Mr. X
użytkownik

Punktów: 87
Posty: 495
Wysłany: 2018-08-09, 13:31   Re: stealth nb

2in1_inkarnacje napisał/a:
stealth jako nb.

To się nazywa oksymoron 8-)

2in1_inkarnacje napisał/a:
No ok, brzydki jestem i karykaturalny, ale płciowo mam tak, z odbiorem mojej osoby, że ponarzekać nie mogę. Niektórzy nawet zwracają się per ono ( sporadycznie, ale nawet w rl ) - pełna gama :-D
?

Nie żeby coś ale ludzie czasem stosują ono, oni w przypadku kiedy za wszelką cene nie chcą obrazić danej osoby ale nie wiedzą czy on czy ona jest oczekiwany. Ja mam wygląd jednoznaczny ale w połączeniu z moimi dokumentami 2x dało mi to że ktoś zwrócił się do mnie na oni.
2in1_inkarnacje napisał/a:
tylko o oryginalną formę prezencji płciowej - o to mi chodzi, że powinno być więcej osób. Świat byłby ciekawszy.

Świat jest ciekawy jak ludzie mają ciekawe osobowości i wiele zainteresowań...i niekoniecznie łączy się to z "oryginalną formą prezentacji" zmiana opakowania typu tu dodam ubranko płci przeciwnej tu jakiś kolczyk tu się dziwnie ogolę jest stosunkowo łatwa ale ilu z tych ludzie jest wewnętrznie pusta...
 
 
Sven
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-09, 13:32   

A po co w ogóle ta cała mentalna gimnastyka?
 
 
Dalialama
użytkownik


Kim jesteś: ts
Preferowany zaimek: ona
Punktów: 144
Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-08-09, 13:39   

2in1_inkarnacje, żyjąc stealth, ludzie musieliby Cię postrzegać jako nb przy każdej okazji, nie wiedzieć, że nie urodziłoś się jako nb, no i mówić do Cb tylko Twoim nowym imieniem i zaimkami, przy każdej okazji a nie,że część osób posługuję się Twoim starym imieniem. Przy obecnym stanie rzeczy nie można być stealth nonbinary, bo nie ma ANBAB czy ogólnie opcji życia jako nb bez tłumaczenia swojej tożsamości. Stealth może być opcją dla binarnych transów. Ty żyjesz otwarcie jako osoba niebinarna a nie stealth.
_________________
 
 
2in1_inkarnacje
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-19, 05:12   

Dorota napisał/a:
Ludzie a może daliście się strolować?

Nieee - faktycznie uważam siebie za stealth nb. Albo jak kto woli : stealth cis IS :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10